Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Wybory Dopiewo 13 czerwca 2021 r.

Wygląda na to, że bardzo długa kampania wyborcza w ramach przedterminowych wyborów wójta gminy Dopiewo dobiega końca. W niedzielę 13 czerwca 2021 r. w godz. 7:00 - 21:00 każdy pełnoletni mieszkaniec gminy Dopiewo *) może udać się do swojej komisji wyborczej i oddać głos na jednego z dwóch kandydatów.

Gdzie można głosować?

W oficjalnym obwieszczeniu znajdują się informacje o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach przedterminowych wójta gminy Dopiewo.

Na kogo można głosować?

Do startu w wyborach zarejestrowani zostali dwaj kandydaci: Paweł Bączyk oraz Paweł Przepióra. Każdy z nich posiada swoją stronę internetową, gdzie można dowiedzieć się więcej o każdym z nich.

Czy w trakcie wyborów obowiązują obostrzenia sanitarne?

Tak, Główny Inspektor Sanitarny sformułował konkretne rekomendacje. Więcej informacji na dopiewo.pl.

Czy potrzebna będzie druga tura wyborów?

Nie. Kandydatów jest dwóch, więc uzyskanie mandatu wójta gminy Dopiewo zostanie rozstrzygnięte w pierwszej i jedynej turze w niedzielę 13 czerwca br.

*) przy założeniu, że znajduje się w rejestrze wyborców

Plakatowa dziecinada

Są dwie dobre informacje. Pierwsza to taka, że dziś rozpoczęło się Euro 2020, a druga taka, że kończy się kampania wyborcza w ramach wyborów przedterminowych. Kampania wyjątkowo długa i wyjątkowo nudna. Jak wiemy kandydatów jest dwóch. Różnice są między nimi diametralne ale zupełnie nie mam ochoty o tym pisać. Ogólnie: kiepsko to świadczy o naszym społeczeństwie, że w szranki z Pawłem Przepiórą stanął tylko jeden kandydat, i to jeszcze tak merytorycznie słaby. Jestem w stanie zrozumieć, że jak ktoś jest jest odporny na wiedzę oraz nie ma nic do zaoferowania, to będzie walić w przeciwnika jak w bęben. Widocznie własna strata wizerunkowa i robienie z siebie pośmiewiska może komuś nie przeszkadzać. Ale mimo wszystko to jednak jest wyjątkowo tandetne, żeby tak jak Bączyk opierać kampanię niemal wyłącznie na przekazie negatywnym, a na dodatek robić z siebie ofiarę (?), że ktoś zniszczył baner albo zakleił plakat i opowiadać, że... to działanie celowe innego komitetu? Serio? Przecież w miarę normalny, dorosły człowiek zgłasza ewentualny incydent na Policję i dochodzi swoich praw. No chyba, że chodzi tu o robienie żenującego przedstawienia na zasadzie syndromu oblężonej twierdzy?

Nic dziwnego, że skończyło się to postanowieniem Sądu Okręgowego w Poznaniu. Rozprawa - jak czytam tutaj - odbyła się dzisiaj na wniosek KWW Pawła Przepióry. Sąd pierwszej instancji potwierdził, że wnioskodawca miał słuszny zarzut co do tej całej dziecinady.

Głosowanie w niedzielę, a nasi grają w poniedziałek :)

Po wyborach

W 132 miastach i gminach odbywały się wybory w niedzielę 13 czerwca. W naszej gminie jak na wybory przedterminowe, wielokrotnie przekładane oraz odbywające się prawie w wakacje, to frekwencja w okolicach 30% to wysoki rezultat. Obstawiałem, że będzie max. 20%. Praktycznie wszystkie medialne oczy skierowały się do Rzeszowa i tam ledwo przekroczyli 50%.

Różnica jest zatem ogromna pomiędzy pospolitym narzekaniem a wzięciem realnego udziału w uczestnictwie w życiu społecznym.

Z kolei wynik wyborów żadnym zaskoczeniem nie jest. Gmina Dopiewo ma w końcu wójta z wyboru mieszkańców (76%) i po formalnym zaprzysiężeniu będzie nim Paweł Przepióra.

Wyniki na PKW: link

nie rozumiem

nie rozumiem ekscytacji wyborem pana P. , CO SIĘ WIELCE ZMIENI???? czym Ten Pan zasłynął ??? Przypominam ,że ten Pan rządzi już wiele, wiele, wiele lat i cóż z tego wynika??? poprawia infrastrukturę ???problemy z wodą , komunikacją , itd. co przybyło TYSIĄCE MIESZKAŃCÓW , a dalej niedługo np. wody w ogóle nie będzie , RZĄDZA DEWELOPERZY!!! Także gratulacje i ekscytujcie się dalej!!!

Tysiące

Nie wiem o jakiej ekscytacji jest tu mowa, bo jakoś jej nie widzę. Co do narzekania i pomstowania, to mogę tylko powtórzyć: kandydaturę wójta czy radnego czy sołtysa można zaproponować swoją bez większego problemu. Masz konstruktywne i sensowne pomysły na wyeliminowanie listy żali i pretensji? Przekonaj do tego kilka tysięcy ludzi i zmieniaj świat. Byle tylko nie uprawiać jedynie krytykanctwa, bo jak pokazał kontrkandydat Pawła Przepióry - nic z tego nie wynika.

Jak wiemy, narzekaczy i maruderów jest pełno, bo to nic nie kosztuje. No może poza spędzeniem iluśtam godzin na nakręcaniu gównoburzy, ale są tacy, których to kręci. Natomiast ludzi rzeczywistej pracy na rzecz społeczności jest tyle co kot napłakał.

Pora zmienić miejsce

Wszystkim mocno przeszkadzają deweloperzy, ale każdy od nich kupuje domy lub mieszkania. "Ja" kupiłem ale innym nie wolno bo robi się tłok jak w mieście.
Wszystkim przeszkadzają samochody i korki które ów samochody powodują, ale 95% ludzi ma przynajmniej 2 auta na podjeździe przed domem.
We wszystkich widzicie problem tylko nie w sobie i swoim postępowaniu, jakie to typowe.

Ludzie jak wam tak źle to pora przeprowadzić się na prawdziwą wieś. Tylko proszę nie marudzić że nie ma tam kanalizacji, dróg rowerowych, chodników czy oświetlenia ulicznego.

Panowie Pawełek i Ha Ha

Panowie Pawełek i Ha Ha komentarze w punkt.
Ja od siebie mogę dodać tylko że mieszkam w Skórzewie od 22 lat i rozwój tej miejscowości zważając na możliwości gminy jest ogromny.
Co roku kilka nowych dróg, remonty kanalizacji, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, szkoły, place zabaw, sklepy.
22 lata temu był tu tylko kościół, jeden sklep, kilkanaście domów i jedna droga bez chodników.
Polecam znaleźć sobie zdjęcia Skórzewa z lat 90tych.

W sedno :)

Ja mieszkam w Dąbrówce też już ponad 15 lat, pamiętam jak na Kolejowej były "kocie łby" a dookoła wszędzie kukurydza, buszujące w niej dziki po zmroku i najbliższy mały sklep za torami w Palędziu.

Teraz mamy zrobioną kanalizę, wybrukowane i oświetlone drogi, nową szkołę, przychodnię i przedszkole, mnóstwo sklepów i sporo usług, światłowody pod płotami, stację benzynową 24h, itd.

Jak się zagląda na to forum to pierwsze co widać to wieczne narzekania na wszystko dookoła ale jak trzeba coś zrobić, np. zagłosować albo zebrać podpisy pod projektem czy wnioskiem to już nie ma komu ( dobrze że mamy świetnego radnego w Dąbrówce ).

Aktualnie jedyny większy problem jaki mamy w Dąbrówce do rozwiązania to drastyczny spadek ciśnienia wody w upalne dni który trwa już parę lat a po oddaniu nowych mieszkań pewnie się pogorszy.
Wiem że były już pierwsze przymiarki do tego tematu jakiś czas temu ( kojarzę że chodziło o przepompownię ) i faktycznie trzeba coś z tym zrobić.
Proponuję każdemu kontakt z z sąsiadami radnymi i wspólne drążenie tematu, bo od samego narzekania nic się nie zmieni.

Chillowanie bomby

Jak się zagląda na to forum to pierwsze co widać to wieczne narzekania na wszystko dookoła ale jak trzeba coś zrobić, np. zagłosować albo zebrać podpisy pod projektem czy wnioskiem to już nie ma komu ( dobrze że mamy świetnego radnego w Dąbrówce ).

Znajomi mi mówią, że prawdziwe narzekanie i poważne gównoburze są teraz na fejsbuczku. Nie używam tego pożeracza czasu już od paru lat więc niezbyt wiem czego obecna roszczeniowość dotyczy. Strzelam, że najpewniej narasta jak kula śnieżna. Osobiście preferuję interakcje tradycyjne, międzyludzkie. A tu, u mnie w realnym świecie na realnej podpoznańskiej wsi, dramatu nie ma. Jest co jeść, jest co pić, jest gdzie się relaksować, można się spotykać i uprawiać sporty czy inne pasje. Wczoraj się wykąpałem. Problemy są i będą, ale warto rozmawiać o nich w duchu konstruktywnym. Gównoburze są bez sensu. Dziwię się jedynie, że ludzie potrafią na nie tyle czasu tracić, zamiast ten czas z zyskiem zainwestować inaczej.

Jak to mówią nastolatki, warto się nauczyć "chillować bombę" ?