Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Plan miejscowy dla Skórzewa na terenie około 30ha

Przyznam, że ostatnio coraz rzadziej spoglądam do BIP-u oraz coraz mniej śledzę to, czym zajmują się radni na komisjach i sesjach. Oni sami zresztą jakoś nie spieszą się pochwalić swoją pracą. Niemniej temat planów miejscowych i generalnie planowania przestrzennego nadal mnie mocno interesuje, bo jak widać na przykładzie ostatniej informacji o budowie LIDL-a w Dąbrówce, uchwalanie planów ma nadal kluczowe znaczenie jeśli chodzi o kierunki rozwoju najbliższej okolicy.

I tak na ostatniej sesji do mety (przynajmniej na poziomie RG) dotarł plan dla terenu ul. Kozierowskiego w Skórzewie. Chodzi o trzydziestohektarowy kawał ziemi pomiędzy Kozierowskiego, os. Ławica i istniejącym już os. Grafitowym. Z tego co widziałem w projekcie przed sesją, do głosowania było 155 uwag, co nie zdarza się często w gminie Dopiewo. Spodziewałem się zatem ciekawych dyskusji, protestów, i generalnie sporów. A tymczasem z przebiegu sesji wynikało, że nic z tych rzeczy - pomijając ledwie zauważalny głos 2 czy 3 osób - uchwała została przegłosowana.

To czy plan w tym kształcie jest korzystny dla gminy czy nie, wymaga szerszej analizy i nie czuję się na siłach aby to robić, tym bardziej że realne skutki będą mierzalne dopiero za kilka, kilkanaście lat.

Tak jak ze wspomnianym Lidlem w Dąbrówce. Tam plan uchwalano w 2000 r. i teraz dopiero po uzyskaniu pozwolenia na budowę pojawiają się uwagi (petycja mieszkańców).

PS. Wspomniany mpzp przy ul. Kozierowskiego wejdzie w życie dopiero 14 dni po opublikowaniu w dzienniku wojewody.

Ładny plan

Ładny. Blisko szkoły. Dobra komunikacja we wszystkich kierunkach. Blisko oczyszczalni. Ale będzie hałas o podtopienia jak popada, bo ten jedyny marny rów nie wyrabia już od wielu lat. No i woda. Skąd wodę, skoro pompy Skórzewskie ledwo dychają. Ale to już będzie zmartwienie nowego wójta i nowej rady.

Radni ze Skórzewa

Radni ze Skórzewa w większości się wstrzymali ale widzę że za był sołtys Moskalik oraz Klemens Krzywosądzki. Chciałbym poznać ich uzasadnienie swojego głosu. O uchwaleniu zadecydowali przede wszystkim radni z innych miejscowości. Może to tylko taka zasłona dymna żeby w razie co umyć rączki? Czy ktoś wie gdzie znajdę jakieś nagrania albo protokół z komisji gdzie ten projekt był dyskutowany?

Protokoły z komisji

Czy ktoś wie gdzie znajdę jakieś nagrania albo protokół z komisji gdzie ten projekt był dyskutowany?

Protokoły z komisji Rady Gminy znajdziesz tutaj. Są one publikowane z dość dużym opóźnieniem, bo dopiero po zatwierdzeniu na kolejnej komisji.

Chciałbym poznać ich uzasadnienie swojego głosu.

Radni z gminy Dopiewo nie należą do tych, którzy jakoś powszechnie informują o tym, czym się zajmują. Pozostaje zwrócić się bezpośrednio. Tutaj są odpowiednie namiary.