Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Słaby zasięg Orange

Od co najmniej kilku kilkunastu dni znacznie pogorszyła się jakość /zasieg telefonii komórkowej Orange w Zakrzewie, to samo dotyczy internetu komórkowego w tej sieci. Czy ktoś ma wiedzę co się dzieje? Na starej stronie www gminy znalazłem info o ilości masztów w gminie Dopiewo ale stan na rok 2017: 2017-10-18 09:18
Na terenie gminy Dopiewo stacjonują obecnie 22 maszty:
- 4 - Orange (Dąbrowa, Gołuski, Dąbrówka, Dopiewo)
- 6 - P4 (Palędzie, Konarzewo, Skórzewo, Dąbrówka)
- 6 - Polkomtel (Dąbrówka, Skórzewo, Dopiewo)
- 6 - T-Mobile (Dopiewo, Palędzie, Skórzewo, Zakrzewo) . Czy komuś wiadomo jaki jest stan rzeczy na dziś i co z tym tragicznym zasięgiem? Czy reszta gminy też ma problem z tym operatorem?

Orange

Zasięg Orange w części Dopiewa też jest tragiczny. Infolinia potwierdza to i od dwóch lat obiecują, że sytuacja się polepszy jak zmodernizują nadajniki.
A jak wiadomo Orange jako firma francuska obecnie wszystko wyprzedaję więc i z modernizacją będzie krucho.

dlatego moja cierpliwość się

dlatego moja cierpliwość się skończyła, przechodzę do plusa bo widzę ze oni i T-mobile mają extra zasięg, wydaje się ze Play tez dobrze stoi ale tutaj mam obawy bo korzystali do tej pory m.in z nadajnika Plusa a max od 2021 rezygnuje i przechodzą na swoje i nie wiadomo jakie będzie pokrycie..

Pewnie, że wiadomo.

Ponieważ nie ma infrastruktury światłowodowej, mieszkańcy na potęgę kupują pakiety internetu mobilnego. Nie będę się może skupiał na szczegółach technicznych. Ogólnie, skutkiem tego znacząco spadła przepustowość sieci.
Różnica między modemem a telefonem jest taka, że telefon podróżuje ze swoim właścicielem (odblokowując część pasma). Modemy włączone są 24h/doba i co do zasady generują mocniejszy sygnał. Podobno od sierpnia Orange startuje ze światłowodem. Przynajmniej w Skórzewie.