Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Dąbrówka Już nie ma wody w kranie :((

Ludzie opamiętajcie się przez wasze parszywe podlewanie ogródków, nie mam jak dzieci wykąpać... Powinno być podwyższona o min. 300% może wtedy Janusze byście przestali co?

Ja nie zauważyłem spadku

Ja nie zauważyłem spadku ciśnienia wody w kranie (Zamkowa). Jest susza, więc ludzie podlewają. Mają takie prawo. A że lepiej podlewać z rana, to inna kwestia. Choć pewnie wtedy nie będzie można wykąpać się przed pracą...

Parszywa,to była decyzja aby

Parszywa,to była decyzja aby wydać warunki/pozwolenie na budowę osiedla o takim zagęszczeniu budynków na niewielkim terenie - oczywiście nie byłoby problemu gdyby wybudowano typowe bloki (dwu lub trzykondygnacyjne),no ale żeby była "marchewka",to stworzono dla "osiołków" rezydencje poniżej 100m2 powierzchni z ogródkami a raczej wybiegami dla świnek morskich...no i pojawił się problem.Ja akurat mam głęboko gdzieś,czy jeden z drugim może się wykąpać czy nie(trzeba było myśleć zanim kupiło się slums w okazyjnej cenie),natomiast problem ma większą skalę,która dotyka sąsiadujące wsie.Niestety błędne decyzje samorządowców z Gminy Dopiewo dają o sobie znać po raz kolejny.

Ale co powinno być

Ale co powinno być podwyższona?
Opłata, ciśnienie czy coś innego?

Karygodne

Zdecydowanie opłaty,to jest po prostu karygodne! Te same osoby które mówią o eko, i innych takich a wodę leją hektolitrami, to wszystko jest bezsensu, i nie jest to wina Przyłębskiej ani Kurskiego(bo zaraz taki gość zacznie to pisać,bo on zawsze tak pisze:)....

wina

Oczywiście, że to wina Kaczyńskiego i jego sługusów. Zamiast wyrzucać ciężkie miliardy na CPK, przekop mierzei i inne megalomańskie inwestycje należy budować małą retencję, alternatywne źródła energii itp, itd. Klimat głupcze.

co ma mierzeja do Dąbrówki!

Najlepiej zwalać na kogoś ! , ale parafrazując( jeśli wiesz w ogóle co to znaczy ) twój post Głupcze to twoja wina!
Tak super śmieszne i takie ekologiczne i w ogóle ludzkie ,że nie można zwyczajnie się umyć , za to TY masz podlany zafajdany ogródek???? to jest ok????Głupcze??

Susza stulecia

Polska należy do krajów o najuboższych zasobach wodnych w całej UE. Na jednego mieszkańca naszego kraju, w okresie suszy, przypada zaledwie 1000 m3 wody na cały rok. To nawet 4 razy mniej niż w innych krajach UE. Do tego Wielkopolska leży na glebach, które te liczby jeszcze bardziej pogarszają.

Także zamiast pokrzykiwać na siebie i szukać winnych proponuję racjonalizować zużycie wody. I pewnie pisałem to setki razy ale napiszę raz jeszcze, że lanie uzdatnionej wody pitnej na trawę w pełnym słońcu jest szczytem głupoty.

Czyli na poziomie gospodarstwa domowego:
a) zbieramy deszczówkę,
b) stawiamy na mikroretencję (np. zamiast trawnika - łąka kwietna),
c) nie marnujemy żywności (bo na jej produkcję używa się wielkie ilości wody).

Na poziomie kraju i samorządów opóźnienia i błędne decyzje mamy ogromne. Ale o tym można przeczytać gdzie indziej.

pawelek 100% racji plus radykalne zwiększenie ceny wody

pawelek 100% racji plus radykalne zwiększenie ceny wody, które to środki przeznaczyć na inwestycje wodne

nie dla komunistycznych

nie dla komunistycznych pisowskich wymysłów o podwyżkach podatków i w tym przypadków cen wody-przeciwnie!
trzeba inwestować w mała retencję, w rolnictwie melioracje odwadniająco-nawadniające, które odprowadzają nadmiar wody opadowej, a jednocześnie zachowują ją na okres suszy. Na poziomie gospodarstw domowych warto również postawić na mikroretencję i np. zamiast wymagającego obfitego podlewania trawnika, wybrać łąkę kwietną, która na długo zachowuje wilgoć, itd ale to projekt na lata i nie do zrealizowania przez PISuary

jeszcze dodam

punkt
d) nie kupujmy tony ciuchów np. produkcja dżinsów – 8.000 l wody , zwykłego T-T-shirta bawełnianego – 2.500 l :(

Zdenerwowałem się gdyż jeszcze nigdy nie było problemów już z wodą w kwietniu , to jest jakaś masakra :( , a co będzie latem?

Od 10 lat 80 % mojej odzieży

Od 10 lat 80 % mojej odzieży pochodzi z lumpeksu. Żona jest specjalistką w tej dziedzinie. Cała czwórka włącznie z dziećmi. Polecam. Całe zakupy odzieżowe w jednym miejscu :) Oszczędność czasu, kasy i wiadomo środowiska.
A zbierać deszczówkę zaczynam w tym roku. Właśnie obmyślam instalację :)

Dab, jakbyś jeszcze przeprosił za tego głupca, byłoby miło

To, że ktoś myśli inaczej od Ciebie, nie znaczy, że możesz go dowolnie wyzywać. Ja też, po części zgadzam się z Maciejem. To co opisał, to swoisty efekt motyla. Można by pieniądze, inwestowane w rzeczy - umówmy się-,nie pierwszej potrzeby z punktu widzenia funkcjonowania państwa przeznaczyć na małą retencję. Ona poprawiłaby bilans wodny, co z kolei miałoby wpływ na wiele innych czynników. Na przykład ceny płodów rolnych i mięsa, na cenę wody, którą również i Tymusisz kupić. Tyle, że efekt byłby osiągnięty nie w przyszłym roku, lecz za kilka, kilkanaście lat. Sam proces inwestycji przecież trwa. Ale, zamiast tego lepiej postawić sobie pomnik. Za nasze, w końcu pieniądze. Widzisz, wystarczy spojrzeć na tę samą sprawę z trochę innej perspektywy i pokażą się jej inne aspekty.
Ale, może ja też jestem głupcem...

do dab

Klimat głupcze to zmodyfikowany cytat z klasyka "gospodarka głupcze", jak nie wiesz skąd to znajdź w necie. Ja natomiast od wielu lat stosuję się do wymogów oszczędności wody. Mam przydomową oczyszczalnie i nic nie wylewam do kanalizacji a podlewanie mam z własnej studni. Wszystko w obiegu zamkniętym. Jak mnie przebijesz to możesz znowu na mnie powarczeć.

"Płynie Oka jak Wisła szeroka"

Ten temat jest tak stary i "wymoczony" jak ta Oka z Wisłą razem wzięte.
A zarówno powody braku wody, jak i sposoby na jej dostatek mają taką samą historię.
1. Woda jest wręcz nieprzyzwoicie i karygodnie TANIA !
2. Brak drakońskich opłat i kar za spuszczanie deszczówki do Bałtyku
3. Brak jakiejkolwiek polityki Państwa w dziedzinie retencji (poza betonowaniem wszystkiego co się da zabetonować)
4. Przerażająco rozpaczliwa walka górników wszelkich węgli z tzw. "zieloną energią"
I najważniejsze:
Kompletny i całkowity "zwis" ludu pracującego na problemy wymienione powyżej
A zatem my: posiadający własne studnie i zbiorniki na deszczówkę mamy również pełny "zwis" na nienawodnione osiedla pełne ludu ciemnego pracującego.

Czy ktoś potwierdzi info, że

Czy ktoś potwierdzi info, że gmina ma w tym roku wymieniać pompy, żeby poprawić ciśnienie w kranach?

odpowiedzi

Do Miha niestety kontaktowałem się z ZUK , ale tam jest ogólna zlewka na wszystko, niestety:(....
do ano, maciej,realista , przepraszam Was Serdecznie, faktycznie zaatakowałem nie te osoby :), tak jak piszecie to robicie fajne rzeczy , szacun, trzeba was popierać....Wiecie , sorki, ale naprawdę się zdenerwowałem problem z wodą w Dąbrówce , był zawsze , ale to już jest masakra totalna , mamy przecież Kwiecień ! To jest tragedia jak nie można umyć porządnie Siebie, a co najgorsze dzieci. Ja żyje eko staram się ,dbam , ale niestety nie mogę zrobić jak Wy jestem skazany na wodę z ZUK, jak widzę innych postępowanie to jest makabra lanie hektolitrami te swoje ogródki, to osoby zapewne się obudzą jak w ogóle wody nie będzie w kranie , ale wtedy już będzie za późno !
Więc reasumując Przepraszam i szacun Maciej & inni powyżej .
P.S a gospodarka głupcze oczywiście wiedziałem , że to Bill Clinton -dobry prezydent , ale trochę sobie popsuł przez Monikę Lewiński. Ale i tak o trylion procent lepszy niż Trump

jeszcze dodam

a propos o Trumpie , jestem właśnie w trakcie czytania książki Bestsellera New York Timesa Davida Cay Johnstona "Jak on to zrobił" włosy się jeżą jakie Trump robił przekręty ( udowodnione ) , to masakra jak taki człowiek może być prezydentem Supermocarstwa , wygląda na to ,że nie tylko My mamy problem z prezydentem , Ameryka jeszcze większy , wstrząsająca lektura , polecam.... , taka prywata, ale akurat czytam :)....pozdro

to nie ma nic wspólnego z

to nie ma nic wspólnego z podlewaniem ogródków a brakami w rozwoju infrastruktury i susza która od wielu lat ma miejsce

Niestety

Zuk nie reaguje a niektórzy leją wodą poprostu mają w dup....że sąsiad nie ma wody w kranie,ważne że trawka zielona tak to wygląda hamstwoooo

Czemu wieś

Dab.Jakbym chciał kupić nieszkanie bez ogródka to kupiłbym w Poznaniu.A tak kupiłem tutaj I zamierzam trawę pielegnować.Nie wiem czemu ty w takim razie wybrałeś mieszkanie na wiosce.Problem z cisnieniem wody jest od wielu lat wiec moze trzeba mieć pretensje do siebie , ze zamieszkałeś na wsi

Ok

To zycze Tobie zebys nie mogl umyc swoich dzieci (albo siebie)bo sa juz takie problemy w sieci, ale ok ogrodek bedziesz miec zielony,nie ma sprawy,to w koncu najwazniejsze na wsi ,tak?

Kolejna wojenka roszczeniowo i z pretensjami

Rzadko zaglądam na forum, ale jak czytam niektórych w tym autora tematu z roszczeniową postawą i wykrzykiwaniem co inni mają robić to mi się śmiać już tylko chce.

To jest zupełnie oczywiste że infrastruktura nie wyrabia, lata mijają developerzy stawiają kolejne osiedla a w tym temacie nikt nic nie robi. To jest identyczna sytuacja jak z nasileniem lokalnego ruchu, braku miejsc parkingowych, tłumu w lasach, sklepach, przedszkolach, szkołach, itd.
Po prostu jest nas coraz więcej a rury są te same co były. Dopóki nie będzie inwestycji w infrastrukturę to możemy sobie na siebie pokrzyczeć i nic to nie zmieni, a pomysły typu +300% za wodę to tylko idiota mógł wymyślić, mamy płacić jakieś stawki z kosmosu a developerzy umrą ze śmiechu.
Oni są beneficjentami obecnej skopanej sytuacji a poszkodowanymi mieszkańcy ich bloków, to jest kolejny temat gdzie przy wydawaniu decyzji związanych z budową kolejnego etapu osiedla władze powinny wziąć pod uwagę te problemy i rozwiązać je ZANIM kolejne kilka tysięcy ludzi się wprowadzi.
A-ha jeszcze pieprzenie że to wina Kaczora, Tuska, Misia Jogi czy Trumpa - to kolejna banda idiotów która nic nie wnosi do tematu tylko agituje bez użycia mózgu gdzie się da - niedługo skończą im się tematy na forum i będą pisać przy temacie o zaginionym kocie że to wina Kaczora/Tuska/Wójta/Trumpa ( niepotrzebne skreślić ). Ogarnijcie się trochę.
Własnej studni na działce nie mam ale deszczówkę zbieram:)

Pełna zgoda z forumowiczem

Pełna zgoda z forumowiczem Zibi.Każda decyzja o wydanie wz czy pnb(w przypadku dużych/komercyjnych inwestycji)powinna być skorelowana z aktualnymi możliwościami przedmiotowego terenu w oparciu o szczegółowe analizy jak dana inwestycja wpłynie na już funkcjonujący obszar zurbanizowany - drogi,parkingi,media etc.TUTAJ KAŻDY SAMORZĄD ma naprawdę sporo do powiedzenia(pytanie tylko czy chce,czy...dopowiedzcie sobie sami).Podpisuję sie również pod tezą,że sporo na forum idiotycznych,głupich wręcz groteskowych wpisów.Samo czytanie książek nic jeszcze nie daje,trzeba je jeszcze zrozumieć.Ważne też,co się czyta...a niektóre komentarze na forum (nie tylko w tym temacie) świadczą o kompletnym braku znajomosci historii powszechnej XX Wieku.P.S.Również mam zbiornik na deszczówkę(wody opadowe z całej powierzchni dachu) oraz studnię.Pozdrawiam frustratów,dobrego weekendu,oczywiscie z wodą w kranie ;)

najserdeczniejsze pozdrowienia dla autora wpisu powyżej

również bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo serdecznie pozdrawiam pana(chociaż nie wiem czy już pełnoletni),ale prze serdecznie pozdrawiam.

Jeszcze odnośnie przywołanego słynnego hasła "economy, stupid"

Mały off top. Wiele lat temu na kontrakcie w UK w zwykłym spożywczaku przy pomidorach spotkałem starego weterana z II wojny który podszedł do mnie i powiedział: nie kupuj tych hiszpańskich pomidorów, weź te z półki obok - są nasze angielskie. Nie znaliśmy się zupełnie, dopiero później porozmawialiśmy chwilę.Byłem wtedy na tyle młody żeby nie zwracać uwagi na takie rzeczy, ale dało mi to do myślenia.
Tak naprawdę od takiego durnego pomidora wszystko się zaczyna - jeżeli nie będziemy zwracać uwagi na takie proste rzeczy to daleko gospodarczo nie zajedziemy, bez względu na to kto akurat będzie przy sterze.

Proszę się nie śmiać ale

Proszę się nie śmiać ale serio nie rozumiem jak to możliwe że w jednym domu podlewa się ogródek i woda leci bez problemu a w domu obok wody nie ma i nie można się wykąpać?

to masz szczęście

bo tak jest , tak odpowiedział specjalista, gmina nie daję rady, ale ciesz się , bo podejrzewam ,że za ok 1-2 miesiące problemy mogą mieć wszyscy, więc na razie się ciesz

WodaWKranie

Faktycznie, od jakiegoś czasu u mnie na 1 piętrze da się odczuć spadek ciśnienia

a to dopiero początek

jak będą upały, a co za tym idzie ludzie podlewający swoje ogródki( bo jak napisał ktoś wyżej na wsi to najważniejsze)
to będzie jedna wielka susza w kranie:(, kto nam wtedy pomoże?

Mycie skraca życie.

Szczególnie dzieci powinny wyrobić sobie odporność na bakterie które znajdują się na skórze.
Kiedy mają te biedne dzieci to zrobić? Na koloniach gdy nadopiekuńcza matka straci ich z kontroli?

Do Zibiego

Panie Zibi dziś nikogo nie interesuje czy pomidor jest z litwy, estonii, izraela czy polski - ważne żeby był TANI . I kupuje TANI.

I właśnie dlatego nasza

I właśnie dlatego nasza gospodarka wygląda jak wygląda a w Chinach świetnie sprzedają się mercedesy.

Zlikwidować liczniki wody ogrodowej

Dość sporo podróżuje woda do podlewania ogródka. Zacznie się opłacać pomyśleć o beczce na deszczówkę. Pozdr.

Woda podróżuje?

Po co te lamenty? Kupujecie mieszkanka zaprojektowane w formie chowu klatkowego na wsi i lamentujecie, że sąsiad ma zielony trawnik? Ma, bo chce i płaci za to. Jak będzie miał tam wysypisko, rampę wyładunkową, warsztat samochodowy, spalarnie śmieci to dopiero zaczną się lamenty. Zawsze można sobie zorganizować oczko wodne z dofinansowaniem i wieczorkiem kąpać w nim dzieciątka pośród kaczuszek.

Czy ty jesteś z PiSu?

Bo taki masz tok rozumowania,po nas choćby potop,co mnie to obchodzi.....kupiłaś tanią bajkę Andrzejka o oczkach ? I pewnie pincete pobierasz i masz gdzieś pozostałe tematy?GRATULACJE

Do DoOttak

Jest takie trudne słowo jak ironia. Nie aronia.

Jak widać czytanie ze zrozumieniem boli, tak samo jak szanowanie swoich pieniędzy i myślenie. Kocham Dąbrówkę bo to była bardzo fajna, zaplanowana przez Lineę z pomysłem wioska/sypialnia pod Poznaniem. Niestety blokowisko stawiane przez Nickla za Stonką pokazuje jak swoje zyski maksymalizują deweloperzy którzy we wsi stawiają blokowisko.
I co dostają kupujący te mieszkanka? Brak wody, korki, hałas, upierdliwych sąsiadów, kolejki w sklepach, brak miejsc parkingowych, a za chwilę zabraknie nawet zieleni bo park będzie rozdeptany.
Kochani sąsiedzi, czy warto pozwalać na takie traktowanie?
Ktoś leje wodę. Ale płaci za to.
Ktoś inny kupuje drogie wino w sklepie obok i też za to płaci.
Ktoś inny kupił wszystkie moje ulubione bułki w sklepie. Zapłacił.
Mam to oprotestować bo mi też się należy?? A może mu zabrać, zabronić? A może niech płaci 5x więcej bo kupuje za dużo?
Wiem - ekologia. I zgadzam się, musimy o tym pamiętać. Może więc program dopłat do nocnego lub wczesnorannego podlewania? Żart oczywiście.
Są tacy co chcą myć się tylko w soboty- serio?

Może jednak nie warto było kupować mieszkania na trzecim piętrze na wsi?

Ja i PiS. Nigdy w życiu. Wolałbym zdecydowanie Lidla/kino zamiast kolejnej kopii Lichenia w naszej miejscowości. Ale wśród nas są tacy którzy wierzą w wiele rzeczy, także w zbawienne oczka wodne.

kopia Lichenia powstaje:)

Także będzie jak w cyrku :)))

Nie rozumiem problemu

Podlewam co wieczór ogród, może i jest słabe ciśnienie ale nikt z domowników nie ma problemu z wodą, sąsiedzi też mają wodę w kranie... nie znam nikogo z Dąbrówki komu nie leci woda, a to że jest słabe ciśnienie, no cóż, każdy kto kupował mieszkanie w Dąbrówce wiedział o tym problemie... Dab, może skoro Tobie jest tutaj tak źle, to przeprowadź się do innej miejscowości? Nie brakuje mieszkań/domów.

Hydraulik

Sprawdzić siatki wylotowe z kranu, są na 90% zapchane syfem.

Jak

Zobaczymy jak w Dopiewcu zamieszka 20tysięcy ludzi,bo gmina chwali się że tak będzie!A gdzie infrastruktura ???Chyba ,że wam wystarcza za całą infrastrukturę drogą wzdłuż torów,a wodę będziecie pobierac z własnych studni? Bo wtedy to już w ogóle nie będzie ciśnienia wody....

U mnie duży spadek ciśnienia

U mnie duży spadek ciśnienia spowodowany był zakamienionym piecem. Czterokrotnie mniejszy przepływ ciepłej wody miałem. Po czyszczeniu ciśnienie wróciło.

Ale jak

Przy zimnej też słabe ciśnienie jest?

Tragedia

Dzisiaj to już nie ma wody prawie wcale. Jest tak niskie ciśnienie że pięć nie chce się załączyć

bedzie

lepiej jak się wprowadzi te 20 tysięcy do Dopiewca:(((
Wtedy to będzie w ogóle dramat i 3 świat :(
Gmina kompletnie nie przygotowana , ale w folderach wszystko ładnie pięknie
Uśmiechnięta Linea:((((((((( DRAMAT!!!!!!
JA JUŻ NAWET NIE DZWONIĘ DO ZUK , BO TAM KOMPLETNIE CIE MAJĄ W D.... CIEKAWE CZY JAŚNIE SZANOWNY WÓJT W OGÓLE WIE O CO CHODZI??? ZNA PROBLEM???

dab

"dab - 19/04/2020 - 20:45
Ludzie opamiętajcie się przez wasze parszywe podlewanie ogródków, nie mam jak dzieci wykąpać... Powinno być podwyższona o min. 300% może wtedy Janusze byście przestali co?"

Idiotyczny wniosek, przecież podwyższona opłata uderzy w każdego. Poza tym logiczne jest, że na wsi się podlewa, nie tylko trawkę, ale ogródki i pola, na które zdecydowania idzie najwięcej wody. Winę ponosi gmina i infrastruktura wod-kan niedostosowana do tempa rozbudowy, szczególnie właśnie osiedli typu dąbrówki.