Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Światłowod dla reszty Skórzewa

Witam
Jestem mieszkańcem Skórzewa konkretnej przy ulicy Zielnej
Ostatnio mój internet mocno zwolnił myślę że jest to głównie spowodowane ostatnimi przeciążeniami z racji tego że ludzie siedzą w domach

Pomyślałem, aby może zakupić nowy Internet dużo naczytałem i nasłuchałem się o światłowodach i tym że jest to obecnie najlepsze rozwiązanie zapewniające stały i stabilny internet nawet gdy na paru urządzeniach ogląda się film w jakości 4k na Netflixie ale gdy sprawdzałem mapkę wyszło na to że starzy mieszkańcy przynajmiej połowa z nich (od wrzosowej przez rumiankowa do kwiatowej która została podpięta na całej długości jak i parę początkowych ulic od strony batorowskiej) w tym ja została kompletnie olana przez dostawców internetu i nie zostały zainstalowane na ich ulicach złącza do podłączenia Internetu światłowodowego

Zadzwoniłem do jednego/drugiego dostawcy aby zapytać czy wogole planują budowę światłowodu na ulicach na których nie został on osadzony oczywiście nikt nic nie wie
(Z tego co się zorientowałem to w reszcie gimny również jest podobna sytuacja i tam światłowód jest zakładany jak rzutką w tarczę strzelił)

Myślę że dzwonienie i upominanie się nic nam nie da więc proponuje by wystosować petycje/zadeklarowanie do Orange czy Inei bo to główni dostawcy/inwestorzy w tym rejonie
Czy wogole był by ktoś zainteresowany?

Testowałem internet od kilku

Testowałem internet od kilku dostawców. Od kilku miesięcy mam światłowód Orange w najwyższej możliwej prędkości. Muszę przyznać,że takiego komfortu użytkowania to jeszcze nie miałem. Podpięte 4 komputery, telewizor (Netflix) i zero spowolnień.Polecam.

Szkoda

Szkoda tylko że tak jak pan który pisał posta nie każdy ma dostęp do takich wygód w Skórzewie

Zainteresowana

Od ponad roku walczę o przyłączenie do światłowodu naszej zapomnianej ulicy. Telefony, pisma kierowane były do wszystkich znanych dostarczycieli tych usług. Otrzymałam nawet ekspertyzę, że jest to zbyt kosztowna inwestycja ponieważ mamy przestarzałą kanalizację co powoduje, że trzeba realizować droższy wariant budowy. Najlepszym sposobem ponoć jest złożenie petycji wszystkich mieszkańców danej ulicy, co nie jest proste. Ja poległam. Nigdy nie kupiłaby już mieszkania bez światłowodu.

światłowód

Podobno T-Mobile ma maszty na kościele i Galerii Mallwowej i jest bardzo dobry zasięg, a w TV leci ich reklama internetu domowego... może warto choćby przetestować?
Ja mam teraz na Stawnej internet Orange po kablu do 80 mB/s i dobrze chodzi (zwykle między 70-80), ale dlatego, że mieszkam 200 m od ich centralki na Poznańskiej. Na Biedronki miałem światłowód 300 i w sumie na komórkach, komputerach czy Netflixie w ogóle nie widzę różnicy, bo nie wysyłam/odbieram dużych plików.

t mobile nie działa

t mobile domowy nie działa w gm. Dopiewo. Jak wejdziesz na ich stronę nie ma nas w zasięgu tej usługi

t mobile nie działa

"t mobile domowy nie działa w gm. Dopiewo. Jak wejdziesz na ich stronę nie ma nas w zasięgu tej usługi"

Bzdury, miałem przez 2 lata T-mobile Internet domowy w wariancie 20 mb/s w Palędziu i nie bylo z nim problemu. Działał. Fakt faktem, że przepustowosc zalezy od obciazenia najblizszego nadajnika... ale nie bylo tragedii, bylem zadowolony.

Używam Router Huawei E5577C

Używam Router Huawei E5577C od dawna i śmiga aż miło z T-mobile w całej Europie.

najlepiej światłowód z Ineii

najlepiej światłowód z Ineii lub Orange/ wtedy po światłowodzie Ineii za dodatkową opłatą / i bez problemu 600 mb/s

coś sie zmienilo ?

coś sie zmienilo ?