Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Bojkot wyborów prezydenckiech

L. Dorn -były polityk dodaje, że kluczem do tego by uniemożliwić nonsensowne wybory prezydenckie w czasach zarazy jest zaangażowanie samorządowców! - Wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy mają dwie kompetencje, w których są niezastąpieni: prowadzą rejestry i spisy wyborców, które udostępniają komisji, jak ich nie udostępnią, wyborów nie ma - mówi Dorn. Włodarzy namawia również do nieudostępniania lokali na siedziby obwodowych komisji wyborczych. Te mieszczą się głównie w szkołach, które są własnością gmin, więc zgodę muszą wydać ich władze. - Jak nie udostępnią lokali, wybory się nie odbędą - przekonuje.

Pojawia się wtedy wprawdzie groźba odpowiedzialności karnej za nadużycie uprawnień, ale do zadań własnych gminy należy też ochrona zdrowia. - Jeśli prokuratura skieruje akt oskarżenia, linią obrony jest to, że mieliśmy sytuację epidemiczną, chroniłem zdrowie moich mieszkańców - podpowiada Dorn.

My jako mieszkańcy powinnyśmy apelować do wójta aby wprowadził te pomysły w życie.

Deklaracja

Wystarczy prosta deklaracja ze strony Wójta wobec posła Kłamczyńskiego (najlepiej podparta odpowiednią uchwałą Rady Gminy) o nast. treści:
" W odpowiedzi na Pańskie zachęty i deklaracje co do konieczności przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja proponuję pocałować mnie i mieszkańców mojej gminy w dowolnie wybraną gołą, owłosioną d........."

Robi się grubo. Wicemarszałek

Robi się grubo. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki skrytykował samorządy, które boją się zorganizować wybory prezydenckie 10 maja. Straszy burmistrzów i wójtów, że na ich miejsce "można wyznaczyć komisarzy".

Nie będzie żadnych wyborów

Rząd trolluje opozycję licząc na to, że to samorządy zablokują wybory. A PiS zastopi samorządowców swoimi komisarzami, a dopiero potem w trosce o zdrowie obywateli odwołają wybory. Wprowadzą stan wyjątkowy i kolejne wybory odbędą się za kilka lat. O ile w ogóle się odbędą. Chwytacie to wszystko jak pelikany. A rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

Wójt już się wypowiedział

Wójt już się wypowiedział
https://www.dopiewo.pl/aktualnosci/2020-03-30/stan...
Partia u władzy ze swoim szeregowym posłem na czele szuka haka na samorządy od dawna. Chyba ten koronawirus spadł im z nieba. A społeczeństwo pomarudzi w internecie bo na ulicę wyjść nie można, przecież epidemia. Orwell by sam tego nie wymyślił.

wybory

Brawo Wójt, na pohybel pisiorom a komisarza z nadania kurdupla z Żoliborza wykopiemy w kosmos a jak nie wystarczy to psami poszczujemy.

konst.

Art. 232. Konst.
Stan klęski żywiołowej
W celu zapobieżenia skutkom katastrof naturalnych lub awarii technicznych noszących znamiona klęski żywiołowej oraz w celu ich usunięcia Rada Ministrów może wprowadzić na czas oznaczony, nie dłuższy niż 30 dni, stan klęski żywiołowej na części albo na całym terytorium państwa. Przedłużenie tego stanu może nastąpić za zgodą Sejmu.

Pojdziesz na wybory-bedziesz chory

Zawsze i wszędzie głosowałem. Ale nie tym razem. Pomijam politykę, politykierstwo, walkę o duże i małe stołki.
Ale ryzyko jest zbyt duże. A na tę zarazę nie ma lekarstwa. Mało kto kto wie jak wygląda i czuje się człowiek z ciężką dusznością. A taki jest finał. Z tym że z duszności spowodowanej astmą można się "wykaraskać" np. z użyciem hydrocortizonu. A z duszności spowodowanej ciężkim zapaleniem płuc droga jest prościutka-DO KOSTNICY.
I żadne leki nie pomogą-bo ich nie ma. Żaden respirator nie pomoże-bo po pierwsze też ich nie ma, a po drugie w przypadku przekształcenia się płuc w "galaretę" nie pomoże już nic. Jak wygląda śmierć z uduszenia każdy może sobie sprawdzić. Bierzemy cienką rurkę od drinków i próbujemy oddychać przez kilka minut. Szczęśliwi Ci, którzy dali się wprowadzić w śpiączkę farmakologiczną przed śmiercią. Przynajmniej się nie męczyli.
(autor wpisu jest byłym ratownikiem medycznym z R-ki)

czysta prawda

Dzień dobry. Jestem wysłannikiem Pisu i nakazuje wam uczestniczyć w wyborach. Brak głosu 2 letnie więzienie.Obraza prezydenta lub naszego wodza Jarosława podobnie, nie będziemy tolerować złych komentarzy na tym forum.Każdy komentarz zostanie zabezpieczony przez odpowiednie służby. Bądźcie posłuszni naszym władcą, dzięki nim żyjecie. Za rządów PO byście już po śmietnikach grzebali. PiS z kraju powoli robi mocarstwo. Tragedia jest w USA, Francji, Hiszpanii czy Włoszech. U nas dzięki Jarosławowi mamy bezpieczny kraj. Polska już jest potęga w Europie. W ciągu najbliższych paru miesięcy wskoczymy na szczyt globu. Bóg stworzył Jarosława aby rządził krajem i zdołał już pokonać niewiernych. BRAWO PIS BRAWO JAROSŁAW!!!

"Bądźcie posłuszni naszym

"Bądźcie posłuszni naszym władcą"

Kłaniajcie się ich kotą!

To, że wybory to farsa to jedno

ale drugie to, że sondaże dają obecnemu prezydentowi bardzo wysokie poparcie. Gdyby miał niskie, to można by było bojkotowac, protestować. A tak to szkoda sensu. Naród już wybrał. Za komuny PZPR miał znikome poparcie, było o co walczyć. A teraz? Jeśli walczyć, to chyba tylko o opamiętanie się narodu. Walka z władzą mającą takie poparcie to samobójstwo.

Czyli lepiej nic nie robić?

Czyli lepiej nic nie robić??? Pis zniszczył już Trybunał, KRS, niszczy sądy,zaraz weźmie się za media ,itd.,itp. niedługo się obudzisz ? W jakim kraju? Takiego kraju chcesz dla następnych pokoleń???Hitler też przęjął władzę niby demokratycznie ,później się zaczęło ....A prawda jest taka,że wygrywają tylko we wioskach ,w Wawie Adrian ma tylko 8%poparcia!

Wybory musza się odbyć,bez

Wybory musza się odbyć,bez znaczenia w jakiej formie (tradycyjnie bądź korespondencyjnie - przy obecnej sytuacji w gre wchodzi jedynie drugi wariant) i wszelkie dyskusje o tym czy przesunąć o rok czy dwa są kompletnie bez sensu,tak samo jak dywagacje nt.wprowadzenia stanu wyjątkowego w przypadku braku przesłanek do takiego działania.
Jest demokracja,mamy konstytucję(chociaż są tacy,którzy zakłamują rzeczywistość twierdząc,iż jest inaczej),dlatego nie można zapominać o jednej ważnej kwestii,mianowicie w systemach demokratycznych SUWERENEM JEST NARÓD!!!To Naród zadecyduje kto ma zostać wybrany na Urząd Prezydenta RP,bo to Naród w demokracji wybiera władzę,bez względu na to,czy mieszka na wsi czy w mieście.Komitety zebrały podpisy poparcia,zarejestrowano kandydatów a teraz spośród nich Polacy wybiorą Prezydenta RP na kolejne 5 lat.

Jak tak dalej pójdzie to za

Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat wybory będziemy mieli w stylu Korei Północnej.
Wchodzisz do lokalu wyborczego. Dostajesz jedną karteczkę z już wydrukowanym kandydatem i po prostu wrzucasz ją do urny.
Frekwencja 99.97%.
Tylko wtedy będzie już za późno nad zastanawianiem się czy coś z tym zrobić...

Tak pewnie tak będzie

Wyborami nawet PKW już się nie ma zajmować tylko spółka skarbu państwa-Poczta Polska i Sasin ,może będzie jak w Tv Rządowej,kiedyś zrobili sondę i jak zliczyłeś było 106%, tak zbliżamy się do Białorusi i Korei Północnej niestety :((

Można by było tak

Że cała miejscowość nie zagłosuje,to by było coś! Ale i tak pewnie jakiś Pisiewicz np.ktoś kto ma super kasę i stanowisko dzięki Pis ,tak zwany Mierny,ale Wierny....Marzenie żeby tak w Polsce jacyś sprawiedliwi się znaleźli i nie zagłosowali ,cała miejscowość:))

Z tym bojkotem to chyba tak

Z tym bojkotem to chyba tak nie do końca.
Zapożyczone z fb:

W Y B O R Y - BOJKOT NIE MA SENSU, NIC TYM NIE OSIĄGNIEMY.

OTO JAK OGRAĆ KACZYŃSKIEGO i DUDĘ NA RAZ:

1) NISKA FREKWENCJA nie ma znaczenia, wybory prezydenckie nie mają limitu frekwencji, może być 3% i wybory są ważne.

2) ILOŚĆ ODDANYCH GŁOSÓW ma znaczenie - jesienią PiS mial 8,1 mln głosów, antypis 10,4 mln. Jest nas wiecej. Wystarczyłaby taka sama mobilizacja. Elektorat PiS jest bardzo zdyscyplinowany, więc te 8,1 mln to maksymalny poziom ich głosów. Wszystkich wyborców w Polsce jest 30,1 mln więc pisowcy to tylko 27% uprawnionych do głosowania = 1/4).

3) DODATKOWO karty do glosowania dotrą do tych, którzy nigdy na wybory nie chodzili, a jest ich 12 mln - jeśli część z nich wypelni jednak kartkę jest duża szansa na wygraną.

4) KAŻDY robi zdjęcie swojej karty do głosowania z dowodem osobistym obok - odsłoniete tylko zdjecie i początek peselu / data urodzenia. W razie fałszerstw wszyscy wysyłaja zdjęcie do komitetu wyborczego swojego kandydata, a komitety sumuja glosy i badają czy kaczor oszukiwał.

5) IM WIĘCEJ oddamy głosów tym trudniej bedzie sfałszować wybory. Komisje wyborcze będą OTWIERAŁY najpierw tylko koperty zwrotne – sprawdzą, czy dane podane w oświadczeniach zgadzają się z tymi ze spisu wyborców. Jeśli wszystko będzie się zgadzało – KOPERTA z kartą do głosowania trafi do urny. Sasin ma pole manewru tu i na poczcie, ale bardzo małe. W Komisjach będa nasi ludzie i obserwatorzy.

6) W 1 TURZE każdy głosuje na kogo chce, byle zabrac Dudzie szansę na 51%. W 2 TURZE wszyscy głosują na kandydata opozycji.

7) UNOSZENIE się honorem, teksty o usankcjonowaniu swoją obecnością oszustwa, łamaniu konstytucji nie robią na kaczyńskim ŻADNEGO wrażenia. Z buszmenem walczymy pałą, to jedyna rzecz którą buszmen rozumie. Nie honorem i moralnością - tej buszmen nie zrozumie nigdy.

8) BOJKOT TO NAJGŁUPSZA rzecz jaką możemy zrobić. Kaczyński tylko na to czeka. Trzeba się dobrze zabezpieczyc maską i rękawiczkami i podziekować Szeregowemu Posłowi Kaczyńskiemu za dreszczyk emocji "umrę, a może nie umrę oddając głos". Tylko tak pokażesz mu środkowy palec, tylko tak go zaboli.

9) OD WCZORAJ na 10 grupach (350 tys. obserwujących) zebrałem 12 (dwanaście) głosów wsparcia i jakieś 5 000 opinii, że nie warto, że wybory bedą sfalszowane. Naród się poddał, klęczy przed starcem, który z ohydną satysfakcją na mordzie zarządza naszym strachem i tak manipuluje wynikiem wyborów. PODDALIŚMY SIĘ I DOKŁADNIE O TO MU CHODZIŁO. Ja mówię NIE.

10) UDOSTĘPNIJ szeroko post, niech ludzie sami podejmą decyzje, ale BOJKOT TO FATALNA DROGA, to wygrana Dudy w 1 turze.

tak ciekawe co napisałeś ale

Czy wiesz ,że oni (Pis) już drukują karty do głosowania, nad którymi nie ma żadnej kontroli, po prostu beż żadnej podstawy prawnej drukują nie wiadomo ile , a wiesz kto będzie zatwierdzał wybory? Sędziowie już powołani przez PiS więc już kółko się zamyka , Pis stworzył machinę dopiętą po prostu POLSKA STAŁA SIĘ DYKTATURĄ .

I co poddamy się i będziemy

I co poddamy się i będziemy żyli w dyktaturze? Trzeba działać i sprawdzać.

wychodzi na to że PIS jako

wychodzi na to że PIS jako jedyna słuszna partia będzie rządził kolejne 50 lat

wybory

Spokojnie Tysiącletnia Rzesza trwała zaledwie 12 lat, tym durniom daję znacznie mniej. Udławią się swoim nieudacznictwem i bezczelnością już niebawem.

Trzymajmy się faktów

Obwodowe komisje wyborcze maja średnio ok 1000 wyborców. Czyli tyle ile pojawia się w lidlach i biedronkach wyciągu 3h.
Oczywiście głosowanie trwa 6-21. O jakim ryzyku mówimy w aktualnej sytuacji ? Wyznacznikiem koronawirusa są kasjerki w biedronce. Pracowały zanim wprowadzono obostrzenia a wirus już panował. Ilość zakażonych / zgonów , ktoś coś ?
Niedziela wprowadzenie stanu nadzwyczajnego na jeden dzień i przesunięcie wyborów na sierpień
Pozdrawiam

Bojkot konieczny bo nasz kandydat przegrywa w sondażach

Jedynym argumentem przeciwko tym wyborom jest przewidywalna klęska Kidawy i tylko o to chodzi. Gdyby było odwrotnie i Duda miał 4 procent to brak wyborów byłby atakiem na demokrację. Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, gdy choruje 12 tyś osób przy ponad milionie chorych na grypę to jakiś chory żart.

Tylko z tego co wiem to grypę

Tylko z tego co wiem to grypę się leczy a covid niestety jeszcze nie. Chyba że się mylę to przepraszam.

A nie mówiłem Adrian ma największe poparcie na Wsi

A nie mówiłem że na wioskach Duda ma największe oopracie patrz wpis wyżej(ich nie obchodzi jakieś KRS,Trybunał-ba nawet nie wiedzą co to ) pozdrawiam serdecznie środkowym palcem zwolenników Popychadła Doktora Prawa(nawet jego profesorowie się wstydzą za niego-wielekrotnie to mówili) Adrianka

dokładnie endriu

tak samo mówili na początku nasi czcigodni biskupi tak jak black sądzi porównywali Covid do grypy , żeby ludzie chodzili do kościoła na siłę , o tusz Black COVID TO NIE GRYPA , ważne żebyś to zapamiętał

A tusz Blue?

A tusz Blue?

grypę się leczy?

Endriu, grypy się nie leczy. Nie ma lekarstwa na grypę. Można łagodzić jej objawy ale nie leczyć. Jedynym sposobem, żeby nie zachorować lub przejść grypę bez powikłań to coroczne szczepienia. Dlaczego coroczne, ponieważ wirus grypy mutuje. A co do dab-a to od kiedy pamiętam, w naszych gminnych wioskach, zawsze wygrywało PO, więc twój wpis pewnie dotyczy wyborców PO i kandydatki dwojga nazwisk. Poprzedni kandydat PO nie umiał pisać, ta nawet czytać nie potrafi.

644 do 61

Black na chwilę obecną to wg niepewnych oficjalnych pisowskich danych 644 zmarłych z powodu Covid do 61 -grypa zeszłego roku.Nadal twierdzisz że to to samo???? Może myślisz,że wybory zmniejszą liczbę zgonów z powodu Covid??? Codziennie ludzie giną ,ale jak zobaczą listę wyborczą będzie cud:))),jak jeszcze zacznie ekstraklasa grać(korty tenisowe już otwarli:) ,to będzie w ogóle pełny sukces Pisu otrąbiony i to na cały świat !-przynajmniej w Tv Rządowa .....Co do wyników wyborów znam statystyki ,znam wyniki w naszej gminie i wiem że mieszkają w niej światli ludzie dlatego tu zamieszkałem :)))), ....niestety gminy wiejskie obok to masakra-widać po wynikach, a na Kichawę nie będę głosował jest słabiutka trzeba było wybrać J&J jest przynajmniej Jakiś i Trzeba popierać Poznaniaków:))