Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Opieka zdrowotna w Dąbrówce jak i w całej gminie to jest 3 świat

W Dąbrówce jest masakra !!!!! możesz przyjść( bo dzwonić nie warto) i się dowiedzieć,że nie ma żadnego lekarza!!!!!! albo o 7.30 już nie ma numerków na cały dzień!!! Oprócz budynku jest Masakrycznie źle!!!!
Czemu inne ościenne gminy o wiele mniejsze np. Buk 12 tyś mieszkańców gmina ----ma 2 prężnie działające przychodnie, Opalenica podobnie,

CZEMU TAK NIE MA W O WIELE WIĘKSZEJ GMINIE WSTYD!!! WSTYD!!! WSTYD!!!

Są super akcje płać Pita u nas , koncerty , i co????? Co się dzieje z tymi pieniędzmi !!!!! JAK NIE MA DLA MNIE I MOJEGO CHOREGO DZIECKA OPIEKI !!!!!! TO JEST CHORE, czyżby Wójt nie umiał nic oprócz super PR bo tak to wygląda !!!!!

Jakie są wasze odczucia????

Co ma piernik do wiatraka ?

A Wójt do służby zdrowia. Wójt może zbudować budynek przychodni, ale służba zdrowia jest finansowana ze środków NFZ. Proponuję zapytać o takie szczegóły Pana Posła Wróblewskiego i innych jego kolegów z "Dobrej Zmiany".
O ile dobrze pamiętam to wymieniona "zmiana" życzyła wszystkim młodym lekarzom "niech jadą" za granicę.
Tak, że kolego DAB nie ta piaskownica, nie to podwórko i nie ta pani przedszkolanka.

ok to jak to wytłumaczysz

ok to jak to wytłumaczysz gmina BUK 12 tysięcy , dwa działające ośrodki zdrowia, ze specjalistami, Opalenica ------podobnie , Dopiewo 25 tysięcy i jedno wielkie gów..........----i co co MOŻNA !!!!!! , gdzie ten Pijar????? Super jak nie masz chorego dziecka , zapewnienie opieki zdrowotnej jest zapisane w K O N S T Y T U C J I

Co tu tłumaczyć ?

Wszystkich "nieuczonych w piśmie (przepisach)" powtórnie uświadamiam. Podstawową jednostką lecznictwa jest tzw. lekarz rodzinny. Jest najczęściej nie zdający sobie z z konsekwencji nieszczęśnik, który po skończeniu wieloletniej specjalizacji wchodzi na rynek i po podpisaniu kontraktu z NFZ otwiera gabinet tzw. Lekarza Rodzinnego. Musi zdobyć (tu mogę się mylić) ok. 3000 chętnych pacjentów. Za każdego otrzymuje ROCZNIE (mogę się trochę mylić) załóżmy 50 zł od NFZ. Nie od Wójta ani Rady Gminy. Za to musi zapewnić kompleksową opiekę swoim podopiecznym, z pediatrą na czele. Jak również w ramach atrakcji dodatkowych znosić wszystkie obelgi, inwektywy, pretensje do całego świata ze strony różnych dab-ów. Nie dziwota, że chętnych brak. Ale zawsze można iść do doktora Achmeda w Dopiewie, zapłacić stówkę i być obsłużonym jak panisko.
I jeszcze mała uwaga do dab-a: nie znasz mnie pieniaczu a osądzasz. Super jak wielokrotnie miałem ciężko chore dziecko i tylko miejscowi lekarze je z poświęceniem ratowali. A tak w ogóle to zaczynają się konsekwencje "dobrej zmiany", i myślę że to dopiero początek niezłego bur.....lu, jaki nas czeka.
PS-Konstytucji
Szefową Trybunału Konstytucyjnego jest nasza ziomala-Pani Julia z Poznania. W czym problem, żeby pożalić się Julce na wrednego Wójta ?

Moje zdanie

Nie zgodzę się z tym, że brak dostępu do opieki zdrowotnej w ramach NFZ w gminie, która chełpi się jednym z największych przyrostów puplacji to błahy problem. I, że pretensje Dab są bezzasadne - uważam, że należy to nagłośnić i walczyć, aby coś się poprawiło. I jeśli Pan Realista woli iść do "Ahmeda za stówkę" to oczywiście droga wolna. Faktycznie w ościennych gminach wygląda to o wiele lepiej, więc dlaczego w Dąbrówce jest tak jak jest??Należałoby się nad tym zastanowić, a nie pisać tylko, że lekarze muszą znosić różne "inwektywy", gdyż akurat to pacjent jest przeważnie traktowany jak zło konieczne, a nie odwrotnie.

A moje zdanie jest takie

A moje zdanie jest takie że ochrona zdrowia sypie się jak domek z kart podobnie jak inne rzeczy w tym kraju. Możecie to wszystko zwalić sobie na kogo chcecie ale trzeba zacząć od tego na kogo zagłosowaliście widząc obietnice rozdawania NASZYH WSPÓLNYCH pieniędzy. Macie to czego chcieliście tylko wam o tym Kurski w Kurwizji nie powiedział.

Pryncypia i prawdy oczywiste

Prawdą oczywistą jest, że pretensje Dab-a są oczywiście, absolutnie zasadne.
Jak również prawdą jest konieczność głębokiego zastanowienia się, nagłośnienia problemu i walki do samego końca (swojego lub Ich). Prawdą oczywistą jest, iż roszczeniowy pacjent o wybujałym ego i poziomie wymagań jest niemile widziany wszędzie (oprócz dr. Ibrachima-stówka).
Mój drogi MroMa, w sytuacji gdy Ci dzieciak zagorączkuje i zacznie "lecieć przez ręce" o 4.00 w nocy, to nie będziesz wybrzydzał w wyborze pomocy pomiędzy np. pogotowiem, SOR a dr. Wanią/Ibrachimem lecz wezwiesz tego, który będzie najbliżej. I przysłowiowa stówka nie zrobi Ci różnicy. A tak na razie to radzę dać na mszę za wszystkich młodych, starych, krajowych i obcokrajowych lekarzy w intencji ich pozostania w kraju "dobrej zmiany", bo od 1 stycznia Niemcy i chyba reszta Europy otwiera rynki pracy dla tzw. ściany wschodniej. Jeśli sprawdzą się koszmarne prognozy, to niedługo Dupiewo i inne mocherowiochy będą Bogu dziękować, jeśli na wsi ostanie się chociaż felczer (znacie takie pojęcie ?). Alternatywą są jeszcze tzw. "mądre" (babki stawiające bańki i mamroczące zaklęcia).
No ale widziały gały co brały na wyborach.

Nie rozumiem was wogóle

Nie rozumiem was wogóle nie odpowiadacie na temat wszystko zwalacie na polityke bez sensu rozmowa

Jakie to typowe

Wszędzie gdzie nie spojrzeć winna jest polityka, żydzi, niemcy, troszkę mniej ostatnio rosjanie ale przede wszystkim Tusk. A wystarczy znaleźć odpowiedź na kilka podstawowych pytań.
1. W jakiej walucie i z jakich źródeł płaci się lekarzom w Polsce
2. Dlaczego absolwent medycyny woli robić specjalizację w Dreźnie albo w Kolonii a nie np. w Białymstoku
3. Dlaczego żaden lekarz specjalista z medycyny rodzinnej nie chce/nie może otworzyć gabinetu w Dąbrówce, i z
poczuciem misji (jak niejaki Karczewski) leczyć dziatki i staruszków za darmo.
I najważniejsze pytanie:
Kto w naszym kraju rozdziela kasę wspólną pomiędzy poszczególne działy gospodarki
No dalej gościu, błyśnij wiedzą

ja nie oczekuje że będzie

ja nie oczekuje że będzie ktoś leczyć z nie wiadomo jakim poczuciem misji ja chce po prostu jak w innych gminach????proste!!!!! czemu tam jest lepiej???? i nie mów nic o przyłębskiej czy kurskim ( sam ich nie lubię ) ale co oni są winni że dąbrówką żądzą pijar-owcy ale bardziej nieudacznicy , co widać na przykładzie opieki zdrowotnej , co prawda może coś powiesz zwolenniku wójta o zbliżaniu się mocno wójta do pisu) , ale czemu nic nie powiesz o tym ????? może następne wybory będzie z pisu już ???i co wtedy też będziesz narzekał na pis , wtedy zapewne już nie !!! ja nie jestem wcale zwolennikiem pisu ale jak słyszę zwalanie wszystkiego na kurskiego , to się nie dziwie że ludzie głosują na nich. na szczęście wśród zwolenników ko i lewicy są światli i mądrzy ludzie ---jeszcze mam nadzieje

I znowu co ma wspólnego Wójt ze zdrowiem ?

Nic "gościu" nie rozumiem z Twoich dywagacji. Jaka władza w Dąbrówce, jacy nieudacznicy ?. I od kiedy to jestem fanem Wójta. Przypominam:
1. Władzą ustawodawczą na poziomie gminy (rozdzielającą kasę lokalną) jest Rada Gminy. Rada może podjąć
uchwałę o budowie super ośrodka zdrowia w Dąbrówce wraz z apartamentem dla lekarza rodzinnego,
wyposażeniu ośrodka w super sprzęt i użyczeniu go w użytkowanie lekarzowi rodzinnemu, kupnie samochodu-
karetki dla nowego ośrodka i całą chmarę innych uchwał związanych z opieką zdrowotną. Ale nie może zrobić
jednego. A mianowicie rozpisać konkursu na lekarza rodzinnego, podpisać z nim umowy i mu płacić. Od tego jest
NFZ finansowane z budżetu czyli przez sejm. Wykonanie uchwał Rada powierza Wójtowi.
2. Władzę wykonawczą stanowi Wójt Gminy ze swoim personelem. Wójt robi tylko i wyłącznie to, na co mu
pozwoliła i dała kasę Rada.
Więcej żadnych władz w gminie nie ma. Owszem działają jeszcze sołtysi, rady sołeckie, rady parafialne, rady rodziców, stowarzyszenia itp. A zatem chłopcy i dziewczęta do kogo te pretensje. Macie swoje 500+ i je wykorzystajcie, może niekoniecznie na zdezelowane rzęchy z reichu. Trzeba wreszcie zacząć płacić.
Zawsze możecie sobie zwołać zebranie wiejskie i wyegzaminować swoich radnych i Wójta z wszystkich grzechów.
No ale to by trzeba ruszyć d.....ę z krzesła, ujawnić w realu, narobić sobie wrogów na ulicy. Możecie też urządzić zbiórkę uliczną na nowego lekarza. Ale jak na razie dr. Achmed górą.

So true

Realista 100% racji, niestety.
Pozdrawiam :)