Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Dino w Skórzewie

Witam. Czy ktoś orientuje się kiedy zostanie otwarte Dino w Skórzewie? Według tablicy informacyjnej powinno to nastąpić we wrześniu...

No to Dino to jest

No to Dino to jest ciekawostka. Wybudowali ekspresowo a teraz.....stoi sobie. Podejrzewam, że brakuje tam może jakieś zgody. Chociaż bardziej prawdopodobne jest to że...niema tam jak dojść. Niema ani przejścia dla pieszych, ani chodnika. Można dojechać tam tylko autem. Chodnik jest od strony szkoły ale jest rów i rośnie trawa więc trzeba nielegalnie przejść przez jezdnię a wiadomo jest tam szkoła i "młodzież" będzie przebiegać przez jezdnie.
Od strony ronda nie idzie tam żaden chodnik. Także albo Dino miało dogadane, że powstanie tam chodnik ale coś się zmieniło albo ktoś wybudował a potem stwierdził....o kurna jak tu dojdą klienci?! :)

Przechodzenie przez jezdnię

Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m.

Przechodzenie przez jezdnię

Z tym, że jeśli dobrze pamiętam, tam jest akurat mniej niż 100m do przejścia. Inna sprawa, że wg Konwencji Wiedeńskiej, którą Polska przyjęła 30 lat temu, przekraczanie jezdni jest dozwolone na każdym skrzyżowaniu dróg, także wtedy gdy odległość do przejścia jest mniejsza niż 100m. Z tego co słyszałem jednak policja stosuje się do (niezgodnego w tej kwestii z Konwencją m.in. w kwestii definicji skrzyżowania) Prawa o Ruchu Drogowym i w razie mandatu można co najwyżej walczyć w sądzie. To już tak trochę poza tematem ;)

Przejście dla pieszych

Przy Dino w Skórzewie budują przejście dla pieszych. Być może niedługo sklep będzie otwarty.

brak pracowników, rząd

brak pracowników, rząd zablokował sprowadzenie kilku tysięcy z Afryki

A Dino nadal nie funkcjonuje.

A Dino nadal nie funkcjonuje. Faktycznie powodem może być brak chętnych do pracy.

Jakoś chyba przed świętami

Jakoś chyba przed świętami były prowadzone przy dino jakieś prace instalacyjne. Chyba przyłączenie wody i energii. Być może to jest powodem opóźnienia.

Otwarcie -zatowarowanie

Trwa układanie towaru więc za moment promocje !

Dino

Dino już otwarte

Bardzo sympatyczny, kameralny

Bardzo sympatyczny, kameralny sklep.