Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Szansa na finał MP w Dopiewie

Jak wielu mieszkańców już wie, zawodniczki z UKS Pantery Dopiewo dokonały nie lada wyczynu. W efekcie wieloletniej pracy pod okiem trenera Pawła Wolnego, w weekend 26-27.04 w Radomiu w znakomitym stylu zakwalifikowały się do najlepszej czwórki zespołów w Polsce. W tym turnieju dziewczyny wygrały wszystkie 3 mecze i do finału zakwalifikowały się z pierwszego miejsca.

- Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że mam możliwość prowadzenia takich dziewczyn w Dopiewie. – mówił podczas ostatniej sesji Rady Gminy Paweł Wolny, trener zespołu. – Piętnaście lat prowadzenia piłki ręcznej tutaj i to jest historyczny sukces. Jesteśmy twórcami najlepszych zespołów w Polsce. Mamy ogromne szanse, żeby zdobyć mistrzostwo. Wygraliśmy z potęgami piłki ręcznej takimi jak kluby ze Szczecina, Kielc, Radomia. To bardzo dobrze, że gmina Dopiewo inwestuje w piłkę ręczną. Mam nadzieję, że tak będzie cały czas. Bardzo dobrze, że powstała u nas także seniorska drużyna. Dziewczyny grają w drugiej lidzie kobiet i to przynosi efekty. To jest osiem lat trenowania. Sukces nie przychodzi z dnia na dzień. Mam nadzieję, że finał będzie w Dopiewie i wszystkich Was zobaczę na trybunach.

Źródło: pulsgminy.pl

W finałowym turnieju spotkają się drużyny szczypiornistek z Gdyni, Lublina, Marek oraz Dopiewa. Przy tej okazji pojawiła się niespotykana szansa na zorganizowanie finału w hali GOSiR w Dopiewie. Do ZPRP (Związek Piłki Ręcznej w Polsce) wpłynęły trzy wnioski w tej sprawie: z Dopiewa, z Lublina i z Marek pod Warszawą. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Dopiewo ma spore szanse. Duża w tym zasługa radnego z Gołusek pana Jana Bąka oraz żony pana radnego, która zajmuje się sprawami sportu w UM Poznań jako dyrektor Wydziału Sportu.

Jutro, tj. 2 maja powinniśmy wiedzieć jaka jest decyzja związku i czy finał Mistrzostw Polski juniorek młodszych odbędzie się w Dopiewie w piątek i sobotę 10-11 maja.

PS. Rozgrywki na tym poziomie wymagają od klubów większych nakładów. Każdy z nas może wspomóc klub finansowo tutaj.

Finał w Dopiewie!

Udało się. Dwa mecze w piątek, dwa mecze w sobotę.

Relacja live

Wszystkie 4 mecze będą transmitowane online na żywo. Więcej na stronie GOSiR Dopiewo:
https://gosir.dopiewo.pl/aktualnosci/final-mistrzo...

Mecz o złoto!

Po wczorajszym zwycięstwie nad drużyną z podwarszawskich Marek, dzisiaj UKS Pantery Dopiewo grają o Mistrzostwo Polski!

W pierwszym dniu rozgrywanych Mistrzostw Polski juniorek młodszych w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie odbyły się dwa mecze. Pierwszy mecz rozegrany pomiędzy SPR Gdynia a UKS Roxa Lublin zakończył się wynikiem 23:29 i dał szanse gry o mistrzostwo zawodniczką z Lublina. Najwięcej bramek dla zespołu Gdyni rzuciła Paulina Peplińska, natomiast dla zespołu UKS Roxa Lublin Amelia Kawka.

Drugi mecz pomiędzy UKS Pantery Dopiewo a AP Marcovia Marki zakończył się wynikiem 35:30 i dał pewny awans do walki o mistrzostwo gospodynią spotkania. UKS Pantery Dopiewo utrzymywały przewagę przez większość meczu. Najwięcej goli dla zespołu Panter, aż 13 rzuciła Julia Korytowska, natomiast dla zespołu Marcovia Marki Martyna Komorska i Iga Dworniczuk obie po 8.

Więcej: https://gosir.dopiewo.pl/aktualnosci/pierwszy-dzie...

UKS Pantery Dopiewo wicemistrzem Polski juniorek młodszych!

W drugim dniu Mistrzostw Polski juniorek młodszych rozegrane zostały dwa mecze. W pierwszym meczu SPR Gdynia zmierzyły się z AP Marcovia Marki wygrywając 34:29 i tym samym zdobywając brązowy medal na tych zawodach. Najwięcej bramek ze zwycięskiej drużyny rzuciła Paulina Peplińska, natomiast ze drużyny AP Marcovia Marki Iga Dworniczuk. Finałowy mecz pomiędzy UKS Pantery Dopiewo a UKS Roxa Lublin zakończył się wynikiem 25:36 dając pewne zwycięstwo zawodniczkom z Lublina, które wracają do domu z tytułem Mistrza Polski juniorek młodszych. Najwięcej bramek dla Panter rzuciła Julia Korytowska, która została uznana za najskuteczniejszą zawodniczkę turnieju. W drużynie przeciwnej najwięcej bramek rzuciła Julia Jasińska.

Więcej: https://gosir.dopiewo.pl/aktualnosci/drugi-dzien-m...

PS. Super organizacja tej rangi imprezy, i to w bardzo krótkim czasie. Przy okazji świetna promocja piłki ręcznej, no i samej gminy także ???