Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Sprzątanie

Witam

Dużo osób spaceruje w wolnych chwilach z swoimi rodzinami na spacery i można zauważyć że nasza miejscowość zmienia się w śmietnik. Najwięcej śmieci znajduje się tam gdzie spacerujemy - tereny zielone: park, tereny przy chodnikach + rondo. Dużo osób na różnych forach wyraża opinie, robi zdjęcia a nic nie jest robione w tym kierunku. Moja propozycja jest taka żeby uderzyć do sołtysa o kontyner i zebraniu sie paru osob aby mogli pozbierać śmieci. Co o tym myślicie?

W ostatni weekend była taka

W ostatni weekend była taka akcja...

Mam małe dziecko, w związku z

Mam małe dziecko, w związku z czym często spaceruję po Skórzewie. Co mi się rzuciło w oczy, to znikoma ilość śmietników. Jest z tym bardzo źle. Na osiedlu Cytrusowym nie ma ich prawie wcale, jeden przy placu zabaw i drugi chyba koło przychodni. Żeby nie było śmieci na ulicach, to najpierw muszą być śmietniki.

Racja śmietników mogło by być

Racja śmietników mogło by być więcej. Ale spójrzmy na to inaczej. Jakie śmieci w jakiej ilości może wyprodukować człowiek na spacerze? Butelkę po wodzie? Można ją schować do kieszeni lub ponosić jeszcze chwilę i wyrzucić w domu. Jak idę z wózkiem wrzucam ją do wózka. Papierek po batoniku? Zmieści się do kieszeni.
Pamiętajmy że więcej śmietników to też więcej pracy dla pracowników gminy a budżet jest napięty :)