Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Systemia - internet radiowy 5ghz (opinie)

Witam,

Zamierzam przesiąść się z neostrady 10mbs (maks w mojej okolicy) na radiówke od Systemi 40mbs.

Mam kilka pytań do posiadaczy takowego internetu.

- Jak często występują awarie i jak duży wpływ ma pogoda na jakość łącza ?

- Czy działa z pełną prędkością ? Jeżeli nie to w jakich godzinach jest gorzej a w jakich lepiej oraz do jakiego stopnia spada prędkość.

- Czy są problemy z pingami ?

internet

Niestety ciężko w naszej gminie o dobry internet,warunki to jedno ale jeśli masz grube ściany i internet chcesz na kilka urządzeń to może być ciężko,Ja mam internet nielimitowany od t-mobile i działa dobrze ale trzeba pamiętać że jak już korzystasz z laptopa to nie włączać wifi w telefonie bo to najwięcej zabiera.

Neostrada

Neostrada only na światłowodach !lata jak szatan ! polecam

Lipa

Gdyby to było takie proste. Niestety w mojej okolicy nie ma światłowodu, a na starej lini telefonicznej moge mieć max 10mbs :(

spox

Bierz systemie jest spox, można pograć, nie zamula i praktycznie nie ma awarii, jedną miałem przez 3 lata i zaraz naprawili.

ok

Systemia jest ok- działa sprawnie, mają dobrą i zaangażowaną pomoc przez- jak to nazywają: Biuro Wygody Klienta:). Nie pamiętam dokładnie, ale jestem klientem chyba od 2013- pamiętam dwie jakieś awarie, co jakiś czas jest mały zator, jak grzebią coś na szkole w Dopiewie, bo tam jest chyba przekaźnik dla nas, ale ogólnie- stabilność bardzo dobra i nie ma przerw w dostawie wynikających- jak się wydaje- z winy samej Systemia.pl .
Technicznie- mam część sieci wydzielone przez router na 5G i cześć na 2,4. Tak eksperymentalnie, bo w Dopiewie sieci się raczej nie nakładają i nie ma z tym problemu. Działa dobrze dla podstaw- choć, przy jakości ultra hd na netflix już się buforuje i tego nie da się oglądać- a zaczęło się to od marca, pewnie więcej ludzi obciąża sieć, ale ja mam w sumie 20mb (netflix zaleca min 25). Spróbuję może zmienić na 50mbps i zobaczymy jak polata.

Przy okazji: a czy coś wiadomo o światłowodzie dla Dopiewa- jakie ulice? Od roku jest jakaś tam infolinia, ale pracują tylko w godzinach, w których ja pracuję, więc nie mogę się dowiedzieć szczegółów.

Pzdr