Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Parkowanie Komornicka Dąbrówka

Dzień dobry. Mam pytanie do mieszkańców Komornickiej w Dąbrówce. Dlaczego blokujecie sobie i innym nowo zbudowaną drogę poprzez parkowanie na jednym pasie? Przecież to kompletnie bez sensu. Chyba że zależy Wam na dodatkowych spalinach od ciągłego zwalniania i przyspieszania podczas lawirowania między autami aby jakoś tamtędy przejechać.

Mam gorącą prośbę aby nie parkować na jednym pasie Komornickiej z tego względu, że to jest droga a nie parking. Dziękuję.

Koszmarne osiedle

To całe osiedle po tej stronie Poznańskiej to jakiś planistyczny koszmar. Miejsc parkingowych jest za mało ale dzięki temu cena mieszkania była niższa. Jak coś jest tanie, to zazwyczaj jest bylejakie. Nie inaczej jest na Komornickiej.

przynajmniej ta strona

przynajmniej ta strona Dąbrówki nie wygląda jak czworaki dla ubogich (patrz linea), Ciekawa aranżacja, a organizacja w trakcie :)

I bardzo dobrze że mieszkańcy tak parkują

Jeśli spojrzysz na poziom kultury za kierownicą większości kierowców to zrozumiesz dlaczego mieszkańcy tak parkują. To jedyny skuteczny sposób na spowolnienie ruchu na Komornickiej. Gdyby nie to, na 100% doszłoby już do jakiegoś poważnego wypadku bo przecież każdy tak bardzo się spieszy, że te 10 sekund oczekiwana zrobi mu wielką różnicę...
A wpisy frustratów jak Mariu$z tylko to potwierdzają.

parkowanie na Komornickiej

Mi nie przeszkadzają samochody parkujące na Komornickiej, w końcu gdzieś muszą parkować. Mam tylko uwagę do właścicieli tych dwóch czy trzech ciężarówek, które parkują przy samym skrzyżowaniu. Wyjeżdzając z podporządkowanej na Komornicką kompletnie zasłaniają widoczność, można się nieźle nadziać.

podporządkowanej ???

Z tego co się orientuję na większości skrzyżowań z Komornicką brak jest oznaczeń pierwszestwa czyli są to skrzyżowania równorzedne. Tak, więc wyjeżdzając np: z Książecej, masz pierwsześtwo przed jadącymi Komornicką z Twojej lewej, czyli od Poznańskiej.

tak czy siak, wyjedź komuś

tak czy siak, wyjedź komuś tak prosto na czołówkę :) niektórzy zdrowo zasuwają Komornicką myśląc że są na pierwszeństwie :) mówię tu np o skręcie z uliicy Dworskiej w Komornicką w stronę Biedronki. Stoi tam cały czas jakaś ciężarówka albo laweta. Nie ma żadnych szans na zobaczenie, kto jedzie Komornicką. Ostatnio mi tak gość wyjechał. Jadąc Komornicką ta sama ciężarówka zasłania widok na skrzyżowanie.

Art. 49 Kodeksu Drogowego

Art. 49 Kodeksu Drogowego

Zabrania się zatrzymania pojazdu:

na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;

Polecam informować telefonicznie odpowiednie służby, przyjadą kilka razy, powypisują mandaty, kierowcy się nauczą i będzie każdy zadowolony.

Dla tych co nie mogą dzwonić (lub nie chcą)

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic....

Mnie już dwa zagrożenia udało się za pomoca tego portalu zlikwidować: 1.) przesunięcie pojemnika z piachem przy parkingu apteki w starej Dabrówde (zasłaniał widoczność z lewej przy wyjeździe z ul .Parkowej od spółdzielni rolniczej) i 2.) postawienie słupków przy szkole na Malinowej Palędzie/Dabrówka (permamentnie łamany był zakaz parkowania)- tu niestety sukces połowiczny ale i tak jest juz lepiej tzn bezpieczniej.

Dopóki Komornicka była

Dopóki Komornicka była gruntowa był na niej luz.
Nagle ludziom stało się za daleko iść 100m do samochodu.
W swoich klitkach poczuli odrobinę luksusu niesienia zakupów 10m do domu.
Niestety efekt wyszedł odwrotny od tego, który deklarują:
zamiast spowolnienia ruchu mamy przyspieszenie - większość chce szybciej ominąć to dziadostwo....

juu meen

To może ta "większość chce szybciej ominąć to dziadostwo...." pojedzie Poznańską zamiast zapchanym skrótem. I po problemie. Dziwnym trafem ruch na komornickiej zwieksza się falami za każdym razem jak otorzą przejazd. A parkować można bo zakazu nie ma, za to ograniczenie do 40 km/h na terenie Dąbrówki obowiązuje.

Na Komornickiej nie ma zakazu

Na Komornickiej nie ma zakazu parkowania za to dozwolonej prędkości niewielu przestrzega dlatego bardzo dobrze, że mieszkańcy tam parkują i spowalniają ruch. A wszystkim niezadowolonym proponuję unikanie tego „dziadostwa” i „koszmarnego osiedla” - można wybrać inną drogę ?

Nie tylko znaki zakazu

Nie tylko znaki zakazu sankcjonują parkowanie.
Robi to także ustawa Prawo o ruchu drogowym.

Art. 46.
1. Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których (...) nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.
2. Kierujący pojazdem, zatrzymując pojazd na jezdni, jest obowiązany ustawić go jak najbliżej jej krawędzi oraz równolegle do niej.

I właśnie na temat tych dwóch ustępów można, w odniesieniu do Komornickiej, debatować w nieskończoność......

Juu meen

W kwestii zacytowanego Art 46. wydaję mi się, że osoby parkujące na Komornickiej stosują sie do tego przepisu. Jako, że w Dabrówce obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h do tego ul. Komornicka jest niejako "drogą osiedlową" i do tego wystarczająco szeroką żeby na niej zaparkował samochód a inny bez problemu go ominął. Natomiast tak jak napisałeś na ten temat można debatować w nieskończoność.....

Parkowanie

Autora tematu prosze o zmiane sposobu przemieszczania na jednoslad nie bedzie problemu z przejazdem i ekologicznie bedzie.
Gdzie mamy parkowac ??? jak byla droga nieutwardzona to auta tez tak byly parkowane natomiast mieszkancy borykali sie z wszechobecym kurzem wywolanym przez spieszacych sie amatorow rajdow.
Uwazacie ze nam jest wygodnie stawiac auta na drodze zamiast na miescach parkingowych ktorych brakuje.
Logika dobre.

Wiele miejsc parkingowych

Wiele miejsc parkingowych (czytaj garaży) jest wyeliminowanych z użycia na własne życzenie.
Pełno kartonów ze skarbami po dziadku widać po otwarciu bramy...

pierwszenstwo

Z tego co wiem, to jadący ul. Komornicka są na drodze Gminnej a wszystkie boczne drogi to drogi wewnętrze/osiedlowe, dlatego włączając się do ruchu na drogę Gminną masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa, kierujący pojazdem jadący ulicą Komornicką ma pierwszeństwo, na drodze jest tez linia przerywana, która nakazuje przed wjazdem na ul. Komornicką ustąpić pierwszeństwa tym którzy jadą ul. Komornicką
Oczywiście jest też kilka znaków które zamydlają obraz ruchu na osiedlu...np znak "strefa zamieszkania" na ul. Książęcej, ale to jest długi temat...jeśli chodzi o parkowanie, to zgodnie z przepisami, na ul. Komornickiej można parkować (droga Gminna, poza strefą zamieszkania) ale należy zachować odpowiednią odległość przed skrzyżowaniem...a tego niestety niektórzy sąsiedzi nie respektują...ale od czego jest Straż Gminna i Policja?

do zbyszko

To niestety musze Ci powiedzieć, że akurat w tej kwestii niwiele wiesz. Po pierwsze nie ma żadnego przepisu, który regulowałby kwestie dotyczące tego, że droga krajowa ma pierwsześtwo przed wojewódzką, czy powiatową. To tylko mit z czasów PRLu. Mam też pytanie z jakiego to niby przepisu wynika nakaz ustąpienia pierwszeństwa wynikający z lini przerywane :))) właśnie z powodu praku znajomiści podstawowych przepisów drogowych dochodzi to różnych niebezpiecznych sytuacji. Proszę poczytaj trochę przepisy zanim zaczniesz powielać informacje skąś tam zasłyszane a z prawen nie mające za wiele wspólnego :)

Totalna bzdura....

Totalna bzdura....
Jakoś na skrzyżowaniach np dróg wojewódzkich z powiatowymi stoją znaki regulujące pierwszeństwo.
Skąd ktoś przyjezdny, z innego miasta, ma znać kategorie Komornickiej i jej bocznych.
A linie raz są, a raz nie. Jak spadnie śnieg i je zakryje to następuje zmiana pierwszeństwa...?!?!?

Strefa zamieszkania

Zawsze mi się wydawało, że ul. Komornicka podlega pod strefę zamieszkania d-40, tym samym obowiązuje na niej zakaz parkowania.

strefa zamieszkania

A przypadkiem na komornickiej nie obowiązuje strefa zamieszkania? Znak jest na pewno przy wjeździe na osiedle przy biedronce. Wówczas parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych.

niekonsekwencja

Tak, ale od strony poznańskiej przed Orlenem, takiego znaku nie ma. Tutaj jest pole do popisu dla radnych. Tak czy siak skrzyżowania z Komornicką i pozostałe na osiedlu są równorzędne!

to jest niebezpieczne

Poczekajcie az sie zrobi cieplo i wszystkie dzieciaki wylegna na dwor.jak jakis dzieciak wyskoczy zza tak zaparkowanego auta to nawet 40/h bedzie zabojcze.jak dojdzie do tragedii to sie dopiero obudzicie ze to niebezpieczne.

to prawda

latem zeszłego roku jechałam tym osiedlem do dentysty.
i na jednym z takich skrzyżowań (nie była to Komornicja, tylko ktoras inna uliczka wewnątrz osiedla) wyskoczył mi " na czołówkę" dzieciak na rowerze.
bog ducha winny, bo nie mogł jechac swoim pasem - bo jakiś "geniusz" parkowania zaparkował swój samochód na pasie, przy samym skrzyżowaniu, tak więc każdy jadacy tam, żeby przejechac, musiał go ominąć i właśnie wyjechać na czołowkę, jadącemu z naprzeciwka (z widocznością zero).
na szczęscie i dzieciak wyjechał niezbyt szybko, i ja jechałam wolno, tak, że się zatrzymałam.

kodeks drogowy

Rozdział 3 Ruch pojazdów

Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

1) na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;

2) na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;

3) na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;

3a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów;

4) pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.

2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

Na naszym osiedlu to ul. Komornicka jest drogą publiczna, te które należały kiedyś do Nickla są drogami wewnętrznymi/dojazdowymi...włączając się do ruchu na drogę publiczną (ul. Komornicką) musisz zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.

Oczywiście lepiej byłoby aby skrzyżowania były odpowiednio oznakowane, albo jeszcze lepiej aby ul. Komornicka była w trefie zamieszkania...ale nasz Wójt i urzędnicy obudzą się pewnie dopiero wtedy kiedy dojdzie do tragedii

Na osiedlu Nickla drogi

Na osiedlu Nickla drogi wewnętrzne chciano zrobić, ale na zeszłorocznym zebraniu drogowym zbojkotowano ten pomysł...

fakt

zgadza się. obowiązuje 40 km/h - inaczej nie miałyby racji bytu znaki ograniczające do 20 km/h. Jak rownież zasada pierwszeństwa z prawej strony . widać jednak, że ok 90% kierowców jeździ zgodnie z zasadą "mam pierwszeństwo bo jadę prosto " :). dlatego należy uważać , i tak robię mimo, że mam pierwszeństwo. :)
namalowane znaki P-14 nie wyznaczają pierwszeństwa tylko krawędź jezdni . aby mogły wyznaczać musiałyby występować razem ze znakami pionowymi, a tych nie ma.
jak przedmówca pisał byłaby to bzdura, gdyby od tego czy jest śnieg czy nie następowała i zależała zmiana pierwszeństwa .

chyba , że się mylę ... :)

Strefa zamieszkania ul. Książęca

To proszę Zbyszko wyjaśnij mi jak zachować się w tej sytuacji.
Z ul. Poznańskiej wjeżdżamy w ul. Książęcą, tutaj znak nas informuje, że wjeżdżamy w strefę zamieszkania.
Jadąc prosto trafiamy na ul. Komornicka, a tutaj na końcu ul. Książęcej nie ma znaku, ze kończy sie strefa zamieszkania.
Skręcając w prawo w ul. Komornicka jestesmy przekonani, ze obowiązuje zasada prawej ręki, więc jestesmy na drodze z pierwszeństwem przejazu.
Tutaj nic nie wskazuje, że Komornicka to droga publiczna z pierwszeństwem.

chyba nie

cytat\

Na naszym osiedlu to ul. Komornicka jest drogą publiczna, te które należały kiedyś do Nickla są drogami wewnętrznymi/dojazdowymi...włączając się do ruchu na drogę publiczną (ul. Komornicką) musisz zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.
koniec cytatu \\\

szczerze wątpię , aby uczestnik ruchu miał za zadanie sprawdzić w dokumentacjach terenu , czy droga jest wewnętrzna, dojazdowa zanim gdziekolwiek pojedzie.
droga gruntowa- tak , droga wewęntrzna oznaczona znakami - tak - jednak tu nie mamy znaków

ale jestem pewien , że prawo o ruchu drogowym nie nakłada na któregokolwiek kierowcę, poruszającego się po Dąbrówce czy innej miejscowości obowiązek przestudiowania historii budowy i tego czy taka, czy inna droga była 10 lat temu gminna a inna była wtedy dojazdową .

Stosujemy sie do znaków bo nic nie określa pierwszeństwa na Komornickiej poza nielicznymi wyjątkami jak "koniec strefy ruchu" gdy wyjeżdza sie z Komornickiej 42 - wtedy nalezy ustąpic samochodom na Komorniciej w kazdym kierunku, jednak przy innych dobiegających ulicach takich znaków nie ma i obowiązuje prawo o ruchu drogowym a nie historyczne uwarunkowanie i czas powstawaniai dróg

moim zdaniem :)

kodeks drogowy

A na jakiej podstawie , jeśli drogi nie są oznakowane ul. Komornicka jest drogą publiczną?

Doszły mnie słuchy że mieszkańcy

Doszły mnie słuchy że mieszkańcy nie chcą aby uporządkować temat komornickiej jak nalezy. Bo wtedy by musieli zabrać swoje auta z ulicy. A to bez sensu bo niedługo wprowadzą się kolejni po drugiej stronie do nowych bloków nikla. I wtedy problem będzie jeszcze większy. Co na to miejscowi radni ja sie pytam??

Z punktu widzenia ul

Z punktu widzenia ul Cytrynowej w Skórzewie chyba lepiej jak auta są zaparkowane na ulicy. U nas jest 30km/h a służbówki latają przez garby 60tką aż idą iskry. Dodatkowo Ci kierowcy uważają że Cytrynowa jest główna i nie ustępują pierwszeństwa z prawej. Armagedon. Paradoksalnie dzięki zaparkowanym autom tworzą się szykany i ruch się uspokaja i z mojego punktu widzenia jest bezpieczniej.

Jadac ul. Komornicka

A co jesli jestem swiadomy ze ul. Komornicka to droga publiczna i ze np. Ul. Ksiazeca to droga wewnetrzna?
Jade sobie 40km/h ul. Komornicka od ul. Poznanskiej (zgodnie z przepisami) swiadomy ze pojazd z ul. Ksiazecej jest na drodze wewnetrznej wiec ja mam pierwszenstwo, aleeeee ten kierujacy z ul Ksiazecej mysli ze jest w strefie zamieszkania, gdzie obowiazuje pierwszenstwo „z prawej” jedzie jedzie i nagle dzwoooonnn...ale przeciez ten z prawej powinien go przepuscic....!!!! I kto ma racje? Ten nieswiadomy czy swiadomy ktora droga jest publiczna? Kiedy na polsacie opisywano podobny przypadek, kierowca jadacy droga wewnetrzna nie dostal nic od ubezpieczyciela bo powinien wiedziec na jakiej drodze sie znajduje...oczywiscie wina po stronie wlasciciela drogi czyli Gminy, od roku mamy nowa droge ale urzednicy do dzis nie potrafili odpowiednio oznaczyc skrzyzowan, tak to jest jak wybieramy Wojta ktory mieszka w Gminie Buk

O pierwszeństwie czy

O pierwszeństwie czy kategorii dróg stanowi ich oznakowanie, a nie potajemna wiedza, która, jak widać, może być nieprawdziwa - nasz wójt od początku swego wójtowania mieszka w gminie Komorniki....

Do ZBYSZKO

Jadc ulica Książecą masz znak D1 czyli droga z pierwszeństwem tak, więc nie ma znaczenia Twoja wiedza, liczy się oznakowanie a ono jednoznacznie wskazuje, że akurat Książeca ma pierwszeństwo jako główna. Znak jest na początku drogi po skręcie z Poznańskiej. Takiego znaku nie ma na pewno na Komornickiej przy wjeździe z Poznańskiej, nie wiem jak z drugiej strony.

Wojt

Wojt mieszka w gminie Komorniki? W informacji podanej przed wyborami podano, że mieszka w Dppiewcu

Darmowy remont

To zapraszam juu meen, jutro o 17, ja pojade sobie Ul. Komornicka (od Poznanskiej) a Ty wjedz z Ksiazecej w Komornicka, mam przod w skodzie do zrobienia, zrobie z Twojego OC (sprawcy)

Jadac ul. Komornicka nie mam obowiazku sprawdzac czy Wojt z Komornik/Buku czy z Dopiewa zapomnial Tobie postawic znaku!!!

Wójt nie zapomniał postawić

Wójt nie zapomniał postawić znaku...
Znak A7 stał kiedyś przy dojeździe Książęcą do Komornickiej i został zdjęty.

Przodu w skodzie nie naprawisz, co więcej - może będzie musiała postać trochę dłużej:

KK
Art. 298

§ 1. Kto, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego odszkodowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

parking

Argument o braku miejsc do prakowania jest nieprawdziwy. Wszystkie parkingi wokoło mają wolne miejsca, tylko korzystając z nich, zamiast przejść 10 metrów, trzebaby przejśc 50 aby dotrzeć do domu... Lenistwo, a nie brak miejsc jest tutaj powodem. Drugi argument - o spowalnianiu ruchu. Od tego są progi zwalniające a nie auta zaprakowane na drodze gminnej. Trzeba być kompletnym ignorantem, albo leniwym mieszkańcem parkującym na komornickiem, żeby pochwalać tego typu zachowania.

Nic dodać, nic ująć!!

Nic dodać, nic ująć!!

Samochody jako progi zwalniające?

Samochody jako progi zwalniające? To idiotyczne tłumaczenie. Widać miejscowi radni popierają taką popelinę i ogólne lenistwo miejscowych. W ten sposób przyczyniają się do potęgowania ogólnego chaosu. Może byście się panowie Nnorom i Kołodziejczyk w końcu czymś zajęli pożytecznym i zrobili z tym porządek? Przecież tam mieszkacie. Za trudne czy jak?

Tak można mówić jak się

Tak można mówić jak się czegoś nie doświadczy.
Mieszkam przy Cytrynowej w Skórzewie.
Jak parkowałem wzdłuż ulicy był spokój. Teraz parkuję na podjeździe. Przed domem mam garb. Na ulicy ograniczenie do 30km/h. Auta przelatują chodnikiem żeby ominąć garb lekko 60km/h.
Tak zdecydowanie samochody jako progi zwalniające...

Postawcie słupek na chodniku

Postawcie słupek na chodniku i problem omijania zniknie ;)

Takie rzeczy przeszkadzają

Takie rzeczy przeszkadzają właścicielom posesji przy parkowaniu. Tegu typu rozwiązania nie są moim zdaniem najlepsze. Powinno się ludzi edukować i/albo dużo wyżej karać...

A propos

Na marginesie pragnę przypomnieć, że 17 września 2018 r. w szkole przy Malinowej odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu oznakowania tego terenu (link). Nie wiem czy to była kwestia okresu przedwyborczego, czy też tradycyjnie niskiego zainteresowania społecznego tematem, ale na spotkaniu była garstka ludzi. Także pomstowanie na takie czy inne oznakowanie post factum oczywiście nie jest w żaden sposób zabronione, ale wydaje się nieco dziwne. W każdym razie moja opinia jest taka, że jeśli na osiedlu Nickla na jeden lokal mieszkalny przypada 1,5 miejsca parkingowego (albo mniej - niech ktoś mnie poprawi) no to problem jest w zasadzie permanentny i nierozwiązywalny. Chyba, że ktoś z dobroci serca zakupi kawał ziemi i zbuduje parking wielokondygnacyjny. I jeszcze na tym zarobi ?

PS. Jeśli już teraz ktoś twierdzi, że parkowanie na jednym pasie jest sporym problemem, to w takim razie co będzie w nieodległej przyszłości czyli wtedy, gdy widoczne poniżej niezabudowane działki pokryją się kolejnymi "czerwonymi kształtami", czyli wtedy gdy powstaną kolejne bloki i zapełnią się one mieszkańcami.

do pawełek

Wtedy będzie można wyjść z propozycją amknięcia dla ruchu Komornickiej z jednej i drugij strony i stworzenia tam parkingu :) Osoby, którym przeszkadzają parkujące tam obecnie samochody z oczywistych względów przestały by przeszkadzać a osoby parkujące mogłyby nadal parkować tym razem na "PARKINGU KOMORNICKA" :)

Wtedy robi się kolejno ulice

Wtedy robi się kolejno ulice jednokierunkowe Kolejową, Berłową i Komornicką :)

Priorytet to jak dla mnie całkowita

Priorytet to jak dla mnie całkowita przejezdnośc Komornickiej. Straż miejska powinna wlepiać mandaty za parkowanie na jednym pasie. Ta droga jako główna która ma wyprowadzać ruch z osiedla nie może byc w połowie zastawiona samochodami! To jest skrajnie nieodpowiedzialne żeby droga służyła za parking. Skoro tak leniuszki sobie życzą to trzeba było zrobić od razu jednokierunkową z przeznaczeniem pasa na zatoki do parkowania a nie teraz parkować! Dzisiaj jest na Malinowej zebranie wiejskie i mam nadzieje że wójt radni i sołtys nie będą wspierać takiego bałaganu jak teraz! Ja idę i mam zamiar ten temat wyraźnie postawić na zebraniu.

Parkowanie a niby gdzie

To nie jest niczyja wygoda a brak odpowiedniej ilosci miejsc parkingowych w stosunku do liczby mieszkancow. Zapraszam na spacer po osiedlu w godzinach wieczornych a nie jak wracacie ludzie o 16 i twierdzicie ze miejsca sa i leniuchy parkuja na ulicy.
Miejsc parkingowych nie ma.
I zachecam wszystkich nowych i starych mieszkancow do przepisowej jazdy a nie zasowac na ostatnia chwile ta droga to nie tor samochodowy bo predkosci niektorych sa porazajace. Podumowujac to nie z wygody a z musu, wystarczy sie przepuscic chwilke poczekac i juz.

komornicka

Tak na szybko trzeba coś zrobić z oznakowaniem pierwszeństwa, bo już kilka razy miałem sytuację " wymuszenia pierwszeństwa" albo otrąbienia jadąc komornicką.
W sumie to jest mi wszystko jedno gdzie to pierwszeństwo się finalnie "uprawomocni", mogę przepuścić auto wjeżdżające ale dobrze by było to doprecyzować żebyśmy nie mieli walk ulicznych na komornickiej ;).

Jeżeli chodzi o parkowanie to nie sądzę żeby dało się coś z tym zrobić - samochodów jest dużo więcej niż miejsc parkingowych, ludzie mieszkający przy komornickiej muszą gdzieś parkować, ale najbardziej mnie wkurza jak co jakiś czas się znajdzie kilka aut parkujących na drugim pasie ( w miejscu gdzie są garaże ) i trzeba robić slalom między autami i nie widać czy coś jedzie z drugiej strony - to już jest przesada.

Konsultacje

Dziś na stronie UG ukazała się zapowiedź konsultacji w temacie Komornickiej. Przedmiotem będą zaproponowane na zebraniu wiejskim warianty. Dodatkowe uwagi można składać do 15 marca, po tym dniu rozpocznie się głosowanie online.

Informacja źródłowa: link

Parkowanie

Jak zostanie wprowadzony zakaz parkowania to dobiero sie zrobi balagan, jak przy remoncie czyli parkowanie gdzie popadnie, chory pomysl. Komornicka jest zle przygotowana powinny byc zatoczki dla mieszkancow jak w przypadku Kolejowej.

opcje z UG

Komornicka będzie, a właściwie już jest główną ulicą całego osiedla, więc powinna być przejezdna w obie strony - jakoś na tych wewnętrznych drogach wśród bloków nikt nie parkuje na pasach ruchu, tylko na głównej.

Patrząc na propozycje UG ostatnia jest wg mnie nie do przyjęcia ( drogi równorzędne i brak zakazu parkowania ) - rozumiem brak miejsc parkingowych ale nie można z tego powodu zatykać głównej drogi, szczególnie że za chwilę oddadzą kolejny etap gdzie pewnie też będzie brakować miejsc a dojdzie sporo samochodów które będą i parkować i jeździć tą ulicą. Kupując mieszkanie trzeba takie rzeczy brać pod uwagę.

Wersja 2, czyli zakaz od 7 do 22 będzie moim zdaniem najlepszą opcją ( można moim zdaniem jeszcze poluzować godziny, np zakaz od 7 do 19 - później jest już w miarę luźno ), jest to ukłon w stronę mieszkańców Komornickiej, ale uwzględnia też potrzeby całego osiedla.

Najgorsze jest to że jak mieszkańcy Komornickiej się zmobilizują a cała reszta zbagatelizuje to skończymy z 3 opcją i praktycznie nieprzejezdną drogą w godz. szczytu, szczególnie po oddaniu nowego osiedla.

Zgadzam się z Zibi

Zgadzam się z Zibi. Komornicka powinna zostać udrożniona. To jedyna opcja żeby osiedle w docelowym kształcie się nie zablokowało. Argument ze skrzyżowaniami równorzędnymi albo parkowaniem jest chybiony. To tak jakby ktoś dzis wymyślił że na Poznańskiej tworzymy skrzyżowania równorzędne albo jakąś strefę tempo 30. Przy tak gęstej zabudowie muszą być drogi zbiorcze. A za brak miejsc parkingowych nie powinien nawet jedną złotówką płacić dopiewski podatnik. Z problemem braku parkingów trzeba udać się do dewelopera.

Parkowanie

Gdzie wy wszystcy byliscie jak byl kurz i bajzel na Komornickiej. Nie bylo wielkiego poruszenia auta tez byly parkowane jak teraz. Za to na osiedle lecialy chmury kurzu. Wszyscy sa madrzy bo tylko przelatuja Komornicka wszyscy sie spiesza trzeba chwile poczekac przepuscic sie nikomu sie krzywda nie stanie. Na pozostalych ulicach jest wiecej miejsc parkingowych a i tak auta czasami stoja na drogach jak w przypaku Koronnej.

wariant III

Proponuję zasypać UG pismami odnośnie wyłączenia wariantu III z głosowania.
Idea konsultacji społecznych jest super, ale uważam że propozycje tak absurdalne jak wariant III powinny być odrzucane z marszu. Ten wariant robi dobrze wyłącznie mieszkańcom raptem 3 bloków skazując kilka tysięcy ludzi na codzienną mordęgę - to jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Ewentualnie opcja z minimalną sensowną frekwencją podczas głosowania bez której głosowanie jest nieważne - 90% mieszkańców Dąbrówki nie ma pojęcia że coś się będzie dziać w temacie.
"Chytry plan" jest taki że zagłosuje pielgrzymka z Komornickiej a reszta nic nie wie i będą kwiatki typu: głosowało 75 osób, w tym 50 z Komornickiej i po zawodach.
Nie można do tego dopuścić. Przy obecnej liczbie mieszkańców Dąbrówki pozornie demokratyczne głosowanie może przynieść absurdalny wynik bez obostrzenia dotyczącego minimalnej frekwencji którego konsekwencje będzie trudno później odkręcić.

W kwestii formalnej

Przy obecnej liczbie mieszkańców Dąbrówki pozornie demokratyczne głosowanie może przynieść absurdalny wynik bez obostrzenia dotyczącego minimalnej frekwencji którego konsekwencje będzie trudno później odkręcić.

O ile dobrze pamiętam to wyniki konsultacji nie mają mocy wiążącej organów gminy, jednak mogą być brane pod uwagę przy rozstrzygnięciach podejmowanych w danej sprawie. A zatem nie jest to głosowanie na zasadzie "zakryjemy ich czapkami" ?

Same konsultacje to bardziej wywiązanie dyskusji i szukanie optymalnego wariantu. Podobnie zresztą jak ten cały wątek, z którego jasno wynika, że nie ma idealnego rozwiązania bo samo osiedle jest od samego początku planistycznie źle zaprojektowane i ostatecznym efektem są niestety takie a nie inne problemy. Pisałem zresztą o tym wiele lat temu i tak naprawdę największej fali narzekań i lamentów należy oczekiwać mniej więcej za 2-3 lata.

Jeśli idzie o konsultacje to wyjątkiem od reguły jest DBO, gdzie w uchwale RG są zapisy mówiące wprost, że projekt z największą liczbą głosów wygrywa i już.

Parkowanie

Zibi a jakie masz rozwiazanie dla mieszkancow Komornickiej i Zamkowej ??? Nie myslac tylko o sobie i swoim samolubnym pospiechu. To nie sa trzy bloki a znacznie wiecej mieszkancow to jest cale osiedle Zamkowa Komornicka. Zaproponuj cos ciekawego w UG

Trzeba zapytać mieszkańców ul

Trzeba zapytać mieszkańców ul. Św. Marcin, Półwiejskiej w Poznaniu jak oni poradzili sobie z parkowaniem.
Jest ich duuużo więcej niż na Komornickiej, a na ich miejsca jest o wiele więcej chętnych ...

Parkowanie

Zibi Typowa proba manipulacji majaca na celu zwiekszenie swojej racji.
Wypowiadanie sie w imieniu jak to zostalo okreslne 1000 mieszkancow porzeciwko 3 blokom nagnianie rzeczywistosci.
Nie zauwazasz nawet ile mijasz mieszkan i domow. Na samej Komornickie odcinek wzdluz nowo budowanego osiedla to blisko 50 mieszkan Zamkowa x 2. Dochodza mieszkanie naprzeciwko jeszcze niezabudowanego pola.
Nie pisz bzdur.

Jak można porównywać

Jak można porównywać osiedlową drogę z kostki brukowej do ulicy poznańskiej czy Świętego Marcina ?... może zamiast pism do gminy z wyłączeniem z głosowania trzeciej opcji wyślijmy filmik w jakim tempie poruszają się auta na Komornickiej? W każdym razie konieczne będzie dołożenie progów zwalniających to pędzący tą drogą zauważą więcej bloków ?

Propozycje UG

Zaproponowałem w UG, tyle że nie może to być konkretny IV wariant bo wymaga przeprojektowania trawników na Komornickiej, przeprojektowania części rekreacyjnej która ma powstać i negocjacji z Nicklem, więc nie nadaje się pod głosowanie w tej chwili. To nie jest tak że mam wszystko w d...
Ale dalej uważam że taki właśnie jest wariant III - Komornicka będzie miała gdzie parkować a całą resztę mają w d... bo kompletnie nie rozwiązuje niczego a jak Nickel skończy osiedle to będziemy mieli totalny "sajgon" na Komornickiej.

Konsultacje

Zapoznałem się z trzema wariantami ze strony gminy. Rozumiem dwa pierwsze jeśli chodzi o to czy zakaz ma być całą dobę czy w ciągu dnia. Nie rozumiem natomiast wariantu trzeciego. Czy to ma oznaczać że z Komornickiej ma powstać droga osiedlowa? W tym sensie że będzie jeszcze mniej przejezdna? To jakieś kuriozum. Chciałbym poznać nazwisko urzędnika który wpadł na ten szalony pomysł.

Wariant III dotyczy TYLKO

Wariant III dotyczy TYLKO oznakowania skrzyżowań jako równorzędne.
Warianty I i II dotyczą TYLKO parkowania.

Ich wdrożenie będzie ZUPEŁNIE NIEZALEŻNE.

Wariant 3

Juu meen byłem na zebraniu i wójt powiedział że po 15 marca będzie głosowanie. Zrozumiałem że mieszkańcy zostaną postawieni przed wyborem rozwiązania 1 lub 2 lub 3. Skoro jednak twierdzisz że rozwiązanie nr 3 jest niezależne to głosowanie powinno zostać przeprowadzone inaczej. Myslę że ten nieszczęsny wariant nr 3 wprowadza po prostu nieczytelny chaos. Być może zakaz parkowania plus skrzyżowania równorzędne to jakiś kompromis ale to powinno być jasno przedstawione jako całościowe rozwiązanie w ramach jednego wariantu.

droga osiedlowa

Jakoś Gminy i pozostałych mieszkańców Dąbrówki przez wiele lat nie interesował los ul. Komornickiej...były dziury i błoto...dopiero naciski mieszkańców ulicy doprowadziły do jej utwardzenia (z tego co pamiętam za pieniądze dewelopera)...pamietam też ze Gmina jakoś nie kwapiła się do konsultacji projektu drogi...szkoda bo wiele błędów można by było wyeliminować...sam projekt, który podobno był zrealizowany przez Gminę wskazuje że ta droga miała mieć charakter drogi wewnętrznej, po pierwsze nawierzchnia z kostki a nie asfaltowa, po drugie projektanci chyba brali pod uwagę, że cały teren będzie w strefie zamieszkania i pieszy będzie miał możliwość korzystania z drogi na zasadach pierwszeństwa....na to wskazuje brak zaprojektowanych przejść dla pieszych a o powstającym po drugiej stronie ulicy osiedlu chyba nie mogli zapomnieć :)

obecnie Wójt wskazuje, że jest to droga prowadząca do przychodni i przedszkola...szkoda, że dopiero teraz to widzi...

Sprawę dostępu do przychodni i przedszkola załatwiłaby słynna priorytetowa inwestycja Gminy "droga wzdłuż torów - kolejny etap" lub przynajmniej utwardzenie ulicy Berłowej (przynajmniej do już utwardzonej ulicy Herbowej) z tego co pamiętam utwardzenie tej ulicy było w planach inwestycyjnych Gminy.

Szkoda, że Gmina nie ma ustalonych priorytetów inwestycji drogowych o które wnioskowali Radni z komitetu "Jesteśmy na tak" wtedy przynajmniej wiedzielibyśmy kiedy jest na to szansa.

Również byłem na zebraniu...

Również byłem na zebraniu...
O wariancie III (jako odrębnym) pisze radny z Dąbrówki na swoim profilu FB.

Rozwiązaniem jest:

1. Stworzenie miejsc parkingowych wzdłuż Komornickiej po stronie która nie została jeszcze zabudowana oraz wydzielenie miejsca przy Placu Bursztynowym i częściowo na działce która nie została jeszcze zabudowana (przedłużenie ul. Koronnej -pomiędzy nowym etapem a budynkami nie oddanymi do użytkowania )
2. Wprowadzenie skrzyżowań równorzędnych lub progów zwalniających co 100 m; bez tego to tylko kwestia czasu gdy dojdzie do tragedii

Bez powyższych rozwiązań, każdy kolejny etap będzie drastycznie pogarszał sytuację więc powinny być one warunkiem wydania kolejnych zezwoleń na budowę.
PS
Wszystkim którym przeszkadzają samochody zaparkowane przy Komornickiej i nie potrafią poczekać 10-15 sekund proponuję jeździć Kolejową i Berłową i nie będzie problemu.

@karolek 77-zgadzam się z Tobą w 100%

Parking?

1. Stworzenie miejsc parkingowych wzdłuż Komornickiej po stronie która nie została jeszcze zabudowana oraz wydzielenie miejsca przy Placu Bursztynowym i częściowo na działce która nie została jeszcze zabudowana (przedłużenie ul. Koronnej -pomiędzy nowym etapem a budynkami nie oddanymi do użytkowania )

To w sumie ciekawa teoria. Tzn. parking na działce publicznej 585/1. To ostatni kawałek publicznego gruntu. Co prawda są przymiarki na boisko, altankę i street workout za ponad milion złotych ale parking byłby nie tylko tańszy w wykonaniu, ale też znacznie tańszy w utrzymaniu.

???

Nie zrozumiałeś o co mi chodzi..

pisząc o" wydzieleniu miejsca przy Placu Bursztynowym" chodziło mi o przeznaczeniu dodatkowych działek na miejsca postojowe (działki 478, 479, 48 i np. 456 do 460) a nie rezygnowanie z przestrzeni publicznej na rzecz parkingu. W obecnie budowanym etapie zastosowano właśnie takie podejście na działce 475 na której jest parking. Oczywiste jest, że takie rozwiązanie nie leży w interesie dewelopera ale to nie jest żaden argument bo aktualną sytuację mamy dzięki jego pazerności i braku planowania przestrzennego w UG.
Wprowadzenie jakichkolwiek zakazów/nakazów to tylko środki pomocnicze ale nie rozwiąże to problemu ponieważ nie adresuje jego przyczyny ! którą jest brak wolnych miejsc na osiedlu w godzinach wieczornych i w weekend.

Parking cd.

chodziło mi o przeznaczeniu dodatkowych działek na miejsca postojowe (działki 478, 479, 48 i np. 456 do 460) a nie rezygnowanie z przestrzeni publicznej na rzecz parkingu

Zastosowałem ironię. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie wybrałby parkingu zamiast kawałka miejsca, które ma szansę być drobną oazą zieleni i relaksu na betonowej pustyni. Chodzi o to, że prawdopodobieństwo odstąpienia działki przeznaczonej w mpzp pod gęstą zabudowę (czyli bezpośrednie narzędzie generowania zysku) na rzecz parkingu, jest bliskie zera. I to jeszcze parkingu dla tych, którzy już dawno nabyli swoje mieszkania wraz z niewystarczającą liczbą miejsc do parkowania.

Wprowadzenie jakichkolwiek zakazów/nakazów to tylko środki pomocnicze ale nie rozwiąże to problemu ponieważ nie adresuje jego przyczyny

To prawda. Trzeba się zatem zastanowić po co w ogóle te konsultacje. Być może trzeba przyjąć założenie, że skoro mieszkańcy osiedla kupując mieszkania wiedzieli o tym, że docelowo aut będzie więcej niż miejsc do parkowania, to po prostu przyjmują na klatę ten fakt i żyją w miejscu, gdzie auta stoją wszędzie tam gdzie jest to fizycznie możliwe. Efektem tego jest przede wszystkim utrudniona przejezdność dróg oraz dodatkowe niebezpieczeństwa z tego wynikające. Takie założenie jednak byłoby hipotetycznie do obronienia gdyby ten sam problem dotyczył wszystkich korzystających z Komornickiej. Ale przecież są i będą docelowo tacy, którzy wykupili (wykupią) odrębne miejsca do parkowania albo zakupili (zakupią) grunt, który spokojnie ta auta mieści. Czy zatem te osoby muszą przedostawać się przez zasieki zaparkowanych aut, dlatego że właściciele mieszkań deweloperskich posiadają więcej aut niż jest miejsc do parkowania? Jak ten problem rozwiązać? Nie wiem czy jest to możliwe ale chciałbym wierzyć, że właśnie po to są konsultacje społeczne.

No tak by było gminie najwygodniej...

zwalić na mieszkańców bo przecież wszystko wiedzieli i potrafią przewidywać błędy gminy w planowaniu i wydawaniu zgód na budowę.
Nie ma sensu snuć teorii, założeń i hipotez tylko skupić się na poszukiwaniu rozwiązania. Jeżeli gminie zależy na rzeczywistym rozwiązaniu problemu to powinna zmienić mpzp dla wybranych działek i wymusić na deweloperze zrobienie dodatkowych miejsc. Deweloper i tak swoje zarobi bo może podnieść ceny mieszkań które to będą ostatnimi w Dąbrówce więc i tak się sprzedadzą. Rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje, trzeba tylko trochę chęci do działania a nie obwiniania się.
A tak na marginesie to czy ktoś wie jaki przelicznik miejsc na mieszkanie przypada w nowym etapie? 1,5 czy 2 miejsca? Bo w etapie Zamkowa/Komornicka było to 1,5 miejsca na mieszkanie i jak widać obecnie jest to już niewystarczające.

"Rozwiązanie jest prostsze"

Jeżeli gminie zależy na rzeczywistym rozwiązaniu problemu to powinna zmienić mpzp dla wybranych działek i wymusić na deweloperze zrobienie dodatkowych miejsc.

Jasne, rozwiązanie teoretycznie możliwe. Ale pamiętaj, że zmiana planu zagospodarowania, która prowadzi do utraty wartości nieruchomości jest podstawą do ubiegania się o odszkodowanie. Także musiałbyś to "proste" rozwiązanie dodatkowo uzasadnić. Cała społeczność gminna de facto musiałaby się na ten parking złożyć, bo odszkodowanie jest płatne z gminnego budżetu.

Złe rozwiązania mają to do siebie, że ktoś później ponosi tego koszty. Jak czytam poszczególne wypowiedzi to jak na razie konsultacje polegają na tym, na kogo ten "problem" zcedować i kto ma za to zapłacić.

No tak by było gminie najwygodniej zwalić na mieszkańców bo przecież wszystko wiedzieli

Ja osobiście uważam, że klient/mieszkaniec to jest istota myśląca, której nikt nie pozbawił rozsądku oraz podstaw logicznego myślenia. Nie można zakładać, że gmina (czyli zarówno urząd jak i rada gminy) będzie traktować mieszkańca jako osobę, która nic o niczym nie wie i następnie każde żądanie musi zostać spełnione. Jeśli nabywca kupuje mieszkanie z ilością miejsc do parkowania w wysokości 1,5 to posiadając 2 lub 3 auta będzie jasne, że taki nabywca wygeneruje problem innym mieszkańcom. Nie widzę uzasadnienia, aby budżet gminy z tego powodu ponosił dodatkowe obciążenia. Pozostaje jedynie minimalizować uciążliwości, ale nie uda się raczej ich wyeliminować.

Ja osobiście uważam, że

Ja osobiście uważam, że klient/mieszkaniec to jest istota myśląca, której nikt nie pozbawił rozsądku oraz podstaw logicznego myślenia. Nie można zakładać, że gmina (czyli zarówno urząd jak i rada gminy) będzie traktować mieszkańca jako osobę, która nic o niczym nie wie i następnie każde żądanie musi zostać spełnione

Zgadza się, dlatego kupując mieszkanie 7 lat temu sprawdziłem że jest 1,5 miejsca na lokal a w godzinach wieczornych czy w weekend było mnóstwo miejsc wolnych. W 2012 roku było także zdecydowanie mniej samochodów przypadających na jedną rodzinę niż obecnie. Nie miałem i nie mam kryształowej kuli żeby powiedzieć, że za kolejne np.7 lat każdy będzie miał po 5 samochodów lub odwrotnie nikt nie będzie miał samochodu bo będzie wypożyczał auto tylko gdy będzie potrzebował. Zatem to nie kwestia logicznego myślenia tylko umiejętności dostosowywania myślenia i otoczenia do zmieniających się warunków życia a tu to Gmina ma decydujący wkład.
Wprowadzenie samych zakazów/nakazów to maskowanie syfa pudrem. Konsekwencje będą takie, że straż gminna będzie zajmowała się wyłącznie samochodami zaparkowanymi w miejscach niedozwolonych zamiast zajmować się prewencją.

Ale pamiętaj, że zmiana planu zagospodarowania, która prowadzi do utraty wartości nieruchomości jest podstawą do ubiegania się o odszkodowanie.

Doprecyzuj proszę do utraty wartości których nieruchomości by to doprowadziło?
Przecież więcej miejsc do parkowania to większy komfort i mniejsza gęstość zabudowy czyli zdecydowana korzyść dla wszystkich mieszkańców Dąbrówki.
Jasne, to także mniejsze wpływy do budżetu gminy ale przy tej skali byłoby to niezauważalne; co więcej angażowanie zasobów i środków do rozwiązania obecnego problemu i kolejnych niebawem będzie więcej kosztowało niż stworzenie dodatkowych miejsc.

Zbyt mała liczba miejsc parkingowych

Zgadza się, dlatego kupując mieszkanie 7 lat temu sprawdziłem że jest 1,5 miejsca na lokal

1,5 miejsca parkingowego na lokal na przedmieściach, gdzie ogromna większość przemieszczania się mieszkańców polega na korzystaniu z samochodów osobowych, to zdecydowanie za mało. Ja nie zdecydowałbym się na zakup mieszkania z takim wskaźnikiem ani 10 lat temu ani teraz ani w przyszłości, z prostego powodu: moja rodzina posługuje się wieloma samochodami osobowymi.

Doprecyzuj proszę do utraty wartości których nieruchomości by to doprowadziło?

Wskazałeś rozwiązanie polegające na zmianie mpzp dotyczącego gruntów będących w posiadaniu dewelopera. Czyli wg Ciebie rada gminy miałaby zmienić obecnie obowiązujący mpzp. Obowiązek wypłaty odszkodowania za obniżenie wartości gruntu zależy od porównania jego przeznaczenia w starym i nowym planie przestrzennym. Więcej informacji np. w tym orzeczeniu SN V CSK 46/09 oraz w bogatej literaturze związanej z planowaniem przestrzennym.

Ilość miejsc parkingowych przy Komornickiej

A tak na marginesie to czy ktoś wie jaki przelicznik miejsc na mieszkanie przypada w nowym etapie? 1,5 czy 2 miejsca? Bo w etapie Zamkowa/Komornicka było to 1,5 miejsca na mieszkanie i jak widać obecnie jest to już niewystarczające.

Tam gdzie obowiązuje MPZP to Rada Gminy ustala wymaganą liczbę miejsc parkingowych. Dla planu uchwalonego w ramach uchwały nr XXI/297/16 z 2016-08-29 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w miejscowości Dąbrówka, w rejonie ul. Komornickiej, na działkach o nr ewid. od 427 do 584 oraz działkach o nr ewidencyjnych 585/1 i 585/2. (Dz.U Woj. Wielkopolskiego z 2016-09-05, poz. 5288) znajduje się zapis:

lokalizację miejsc postojowych dla samochodów osobowych w ilości minimum 2 miejsca na każdy lokal mieszkalny na terenie działki lub na terenie dla którego inwestor posiada tytuł prawny w granicach planu;

Natomiast problem jest tam gdzie budowane są osiedla na zasadzie warunków zabudowy. Tam panuje wolna amerykanka. Krąży hipoteza, że osiedle Nickla zbudowane na WZ ma mieć 1,5 miejsca na lokal. Ale były już szacunki, że to wartość zawyżona. Odpowiedź na to pytanie może znać deweloper, ale pewnie niechętnie się nią podzieli :)

Jak widać na mapie, jasne plamy to WZ a te oznaczone kolorem to tereny objęte MPZP.

A co myślicie Państwo żeby

A co myślicie Państwo żeby ulice kolejno od Poznańskiej - Kolejowa, Berłowa i Komornicka były jednokierunkowe? Wtedy parkowanie można by dopuścić wzdłuż jezdni i oczywiście zrobić garby.

Dla garstki ludzi z

Dla garstki ludzi z zawalonymi garażami generować zwiększony ruch i smog?!?

Rozwiń wypowiedź proszę bo

Rozwiń wypowiedź proszę bo nie rozumiem?
Dla większego komfortu można by Dworską też zrobić jednokierunkową z zachodu na wschód.

Każdy mieszkający na początku

Każdy mieszkający kawałek dalej niż na początku proponowanej ulicy jednokierunkowej zamiast 100m drogi musiałby robić objazd 2000m aby znaleźć się na samym początku swojej ulicy i dopiero móc udać się w zamierzonym kierunku

Bez przesady jest jeszcze

Bez przesady jest jeszcze ulica Książęca i Dworska...

komornicka

juu meen - 10/03/2019 - 09:57

Wariant III dotyczy TYLKO
Wariant III dotyczy TYLKO oznakowania skrzyżowań jako równorzędne.
Warianty I i II dotyczą TYLKO parkowania.

Ich wdrożenie będzie ZUPEŁNIE NIEZALEŻNE.

Bzdura.

Wariant III zakłada oznaczenie skrzyżowań jako niezależne i brak jest na nim oznakowań zakazujących parkowania, co oznacza że parkowanie jest dozwolone - przecież to oczywiste.

Ksiądz swoje, organista swoje

Ksiądz swoje, organista swoje....

https://pl-pl.facebook.com/kolodziejczyk.dabrowka/

komornicka

Z całym szacunkiem dla Pana Krzysztofa,
Dla mnie wiążące są informacje na stronie UG, nie na "fejsie".
Propozycje przedstawione przez UG jak rozumiem z opisu dotyczą GŁÓWNIE rozwiązania problemu parkowania, cytuję:
... Konieczność uporządkowania sytuacji na tej ulicy wynika z utrudnień w ruchu, związanych z parkowaniem samochodów w sposób nieuporządkowany...

I poniżej 3 opisane warianty, przy wariancie III nie ma żadnej informacji na temat rozwiązania ww problemu.

Skoro wariant III nie obejmuje głównego problemu parkowania to tym bardziej nie ma sensu w tej chwili na niego głosować bo temat pierwszeństwa jest kompletnie drugorzędny i nie ma takiego wpływu na przepustowość jak parkowanie. Jak jest sens głosowania na wariant który nie dotyczy i nie rozwiązuje w ogóle problemu?
Zgadzam się natomiast że rejon wymaga jednoznacznego oznakowania, ale nie o tym cała dyskusja przecież w tej chwili.

Dla mnie priorytet to również

Dla mnie priorytet to również problem parkujących aut, ale rozumiem, że przy okazji głosowania ludzie mają także wypowiedzieć się na temat pierwszeństwa....

komornicka

Skoro trwają rozmowy z developerem, może lepiej będzie poczekać z całą sprawą na wstępne efekty, podumać jeszcze nad projektami i odpuścić w tej chwili głosowanie, skoro mamy praktycznie tylko 2 warianty dotyczące parkowania a za jakiś czas może się okazać że są jeszcze inne opcje, być może ciekawsze?

Drodzy panstwo wychodzi na to

Drodzy panstwo wychodzi na to ze idzie o zakaz parkowania. Nie dziwie sie tym ktorzy parkuja swe auta na Komornickiej ze beda walczyc o zachowanie status quo. Bo w przypadku zakazu co oni biedni zrobia. To jak zamach na ich prawa i wolnosci. Jak tu mozna przeczytac beda bombardowac kazda mozliwosc wprowadzenia zakazu. I najpewniej stad ten wariant 3 ktory ma sie nijak do zablokowanego pasa drogi. Ciekawe jednak czy osoby parkujace na Komornickiej wykaza sie empatia w kierunku swoich sasiadow vis-a-vis ktorzy sie niebawem wprowadza. Oni tez beda miec problem z parkowaniem bo to miejscowa plaga obecnego dewelopera. I chyba trzeba bedzie z Komornickiej faktycznie zrobic parking zeby bylo sprawiedliwie no bo przeciez GDZIE ONI MAJA PARKOWAC. Szkoda ze Urzad Gminy oraz Radni dali sie wkrecic w festiwal napuszczania jednych na drugich. Tu trzeba konkretnych decyzji.

Parkowanie

Szanowni panstwo
Zapraszam na codzienne polowanie na miejsce parkingowe to naprawde ekscytujace zajecie, wchodzi mi to w krew moze zajme sie tym zawodowo moze powstana nowe kierunki np. Inzynier parkowania. Zaczyna to byc zabawne nic nue rozwiaze tematu jak nie powtana nowe miejsca oarkingowe na komornickiej.

Parkowanie

Oczywiscie nie musze wyjasniac gdzie znalazlem miejsce.

Za mało miejsc parkingowych!!!

Ewidentnie zakaz parkowania na ulicy Komornickiej proponują osoby, które nie mieszkają na tej ulicy - umówmy się tutaj jest największy problem biorąc pod uwagę całe osiedle, albo które nie pracują w standardowych godzinach pracy i często wracają wcześniej niż inni, w związku z czym zawsze mają miejsce parkingowe i nie odczuwają problemu, albo mają garaż i właściwie z nich korzystają - to wszystko powoduje, że włącza się niestety egoistyczne podejście i myślenie jedynie o własnym dobru. Uwierzcie ludziom mieszkającym na tej ulicy, że to co się tu dzieje to jest paranoja! Ktoś wyżej określił to jako "polowanie na miejsce" i bardzo słusznie, bo niestety tak to zawsze wygląda; ja niejednokrotnie wracając z pracy musiałam przejechać całe osiedle, aby znaleźć jakiekolwiek miejsce i bardzo często kończy się tym, że parkowałam dwie ulice dalej - niby nie daleko, ale z siatami zakupów, torebką, laptopem, dzieckiem na ręku - jest ciekawie! Ale dobrze, że chociaż tam to miejsce jest, bo gdyby nie ulica Komornicka i zaparkowane tu auta - nie wiem czy gdziekolwiek by udało się odnaleźć miejsce. Ludzie więcej empatii - skoro ludzie z Komornickiej dają znać, że potrzebują tych miejsc na ulicy to uwierzcie w to, że nie jest to lenistwo, ale dla niektórych realny problem. No chyba, że tak z sąsiedzkiej życzliwości życzycie im żeby parkowali np. koło Biedronki - chyba, że tam też by Wam przeszkadzało....

Śmiech ogarnia

Deweloper w folderach reklamuje spokojną okolicę a wciska chłam naiwnym klientom. Drodzy mieszkańcy, to nie jest duże miasto lecz podmiejska wieś gdzie każdy zazwyczaj ma w domu dwa lub trzy samochody i musi gdzieś je parkować. Zacznijcie myśleć przed kupnem co was spotka, deweloper skasuje pieniądze i zniknie, Wy zaś zostaniecie i będziecie tworzyć lokalne wojenki z sąsiadami bo zamiast przeprowadzić się do szeregowców/domów za miastem kupiliście mieszkania w blokach - po co? Nie lepiej bylo poszukać czegoś w mieście? Wystarczy spojrzeć na drugą stronę osiedla (Linea) gdzie jednak nie sprzedawało się maksymalnej ilości mieszkań na metr kwadratowy działki i jest jakby spokojniej. Sam z resztą zaczynam współczuć dotychczasowym mieszkańcom tej części Dąbrówki ( mieszkałem jeszcze niedawno na Kolejowej).
Przykładem takich samych problemów są Plewiska gdzie wieczorami nie ma szans odwiedzić znajomych bo nie znajdzie się miejsca na zaparkowanie samochodu przez co coraz więcej ludzi zaczyna uciekać z tej lokalizacji.

komornicka

Jak się dobrze przyjrzeć jadąc komornicką ( co widać też na mapkach wklejonych powyżej w temacie ) jest od cholery miejsca na parking, taki sam jak na zakręcie komornickiej, czyli przed ul. Książęcą ( jadąc od biedry ).
Praktycznie od ul. Książęcej aż do Dworskiej można zlikwidować te metrowe paski trawnika między ulicą a chodnikiem, ewentualnie przesunąć minimalnie chodnik i parking na kilkadziesiąt aut parkujących po skosie gotowy, bez rozmów z developerem, cudowania i dużych inwestycji.
Sprawa wymaga dogadania się wspólnot z UG ( nie wiem czyje są te trawniki - UG? ), położenia kostki brukowej no i poświęcenia paska trawnika. Sama droga zostaje bez zmian.
Mieszkańcy Komornickiej - chcecie mieć miejsca parkingowe, to ruszcie przysłowiowe d... i sobie je zróbcie, tak po prostu …

komornicka

Poniżej tak na szybko w "paincie" możliwe miejsca na Komornickiej. Nie twierdzę że wszystkie trzeba zamienić w beton, ale ustalenie ile tych miejsc będzie w miarę wystarczające i wybranie gdzie - jest do zrobienia.
https://ibb.co/qyVV3rX

Taki wariant powinien w miarę zadowolić obie strony, Komornicka będzie przejezdna i mieszkańcy będą miei gdzie parkować.

Jak to wyżej napisałeś -

Jak to wyżej napisałeś - niech zainteresowani parkowaniem ruszą się i sami coś zrobią, a nie tylko roszczeniowo....
Zaraz dojdzie jeszcze problem kolizji aut jadących w stronę torów z wyjeżdżającymi w prawo z nowego etapu.
Taki wąski korytarz tego najzwyczajniej nie ogarnie....

Ludziska. Najprostsze

Ludziska. Najprostsze rozwiązanie to zrobić ulice jednokierunkowe i dopuścić na wszystkich parkowanie wzdłuż. Żadnych robót ziemnych tylko trzeba postawić kilka znaków.

komornicka

endriu,
poznańską też zróbmy jednokierunkową a wracać z pracy będziemy przez Szczecin... albo lepiej wszystko zaorać i jeździć pociągiem, najlepiej też tylko w jedną stronę.
Może wprowadź u siebie w klatce znaki: schodami tylko w dół a z powrotem przez okno po drabinie albo przez dach.
Masakra jakaś.
Parę tysięcy ludzi ( po oddaniu całego osiedla ) będzie zapieprzać naokoło bo ktoś z Komornickiej chce pół ulicy na prywatny parking.
To już ostre przegięcie.

Tak właśnie wygląda podejście do tematu 100% roszczeniowo, ale żeby coś zrobić to już nie koniecznie.
Ktoś wyżej napisał że nie ma co dyskutować tylko trzeba konkretnych decyzji UG i chyba ma rację.
Postawić zakaz parkowania, inaczej nikt palcem nie ruszy.

Udowodnij mi proszę że przy

Udowodnij mi proszę że przy poniższym rozwiązaniu masz w jakiś zakątek osiedla rażąco dalej niż przy obecnym rozwiązaniu.
W miastach jest to normalna praktyka mająca na celu zwiększenie miejsc parkingowych i uspokojenie ruchu.
Trzeba patrzeć poza schematem ;)
https://photos.app.goo.gl/uSdP9sYKqxn2uTdL7

Porażka....

Po pierwsze narzucanie setkom ludzi jazdy po nieutwardzonej Berłowej, przypominającej poligon, w celu udogodnienia innym parkowania 10m od domu, jest wysoce chybionym pomysłem.

Po drugie chcąc dojechać z przedszkola na Herbowej do szkoły na Malinowej zwiększamy dystans 4-5 krotnie, a ponadto narażamy się na stanie w korku z powodu opuszczonych szlabanów.

A to przepraszam. Nie byłem

A to przepraszam. Nie byłem tam nigdy i nie wiedziałem że Berłowa jest nie utwardzona. Może warto przy Tej okazji uporządkować tą sprawę i zamiast wydawać pieniądze na parkingi zrobić drogę.
Jeśli chodzi o przedszkole i szkołę to nie upieram się przy akurat takim kierunku. Być może lepiej było by zrobić jeden kierunek od Komornickiej przez Berłową i dalej Kolejową.

Wtedy trasa ze szkoły do

Wtedy trasa ze szkoły do przedszkola wydłuży się analogicznie.
Tak czy siak żopa z przodu....

komornicka

Proszę bardzo,
przez ładnych parę lat mieszkałem na początku Kolejowej, na przeciwko Fresha.
Żeby wyjechać w stronę Poznania jak prawie wszyscy co rano, w tym wariancie musiałbym zasuwać w przeciwną stronę aż do dworca i potem stać w korku na Poznańskiej przez całą Dąbrówkę. Takich przykładów można znaleźć pełno, wiesz ile ludzi zawozi dzieciaki rano do szkoły na Malinową, też mają zasuwać w przeciwną stronę przez całą Dąbrówkę?

I to wszystko dla kilkudziesięciu ludzi którym nie chce się ułożyć paru metrów kostki brukowej koło bloku?

Zupełnie czym innym jest sytuacja w mieście z gęstą zabudową kamienicami jak w wielu miejscach w Poznaniu gdzie opcja 1 kierunek jest jedyną możliwą bo nie ma ani skrawka przestrzeni a zupełnie czym innym sytuacja u nas gdzie miejsca na parking jest pełno.

Zresztą 1 kierunek drastycznie zmniejsza przepustowość i jest ostatnią deską ratunku w miejscach jak opisałem powyżej miedzy innymi dlatego że budując kamienice kilkadziesiąt lat temu nikt nie był w stanie przewidzieć naszych dzisiejszych problemów.

Dzisiaj to wygląda zupełnie odwrotnie, wszyscy poruszamy się samochodami, więc przepustowość jest priorytetowa wszędzie tam gdzie są większe skupiska ludzi, dlatego poszerza się ulice o kolejne pasy wszędzie tam gdzie to możliwe a nie odwrotnie.

Przy takich możliwościach jakie mamy na Komornickiej, gdzie bez większych problemów i nakładów można stworzyć miejsca parkingowe dla kilkudziesięciu aut tylko po jednej stronie tej już zabudowanej, kombinacje z 1 kierunkiem są kompletnie bez sensu.

Generalnie chodzi o równowagę w tym wszystkim, komplikowanie życia CAŁEGO OSIEDLA na wiele lat dla niewielkiej grupy ludzi NIE JEST W PORZĄDKU, tym bardziej że da się to rozwiązać BEZ tak drastycznych ograniczeń, wystarczy wziąć się do roboty, chętnie pomogę ;)

Faza konsultacji - głosowanie

Od 27 do 31 marca będzie można wyrazić zdanie poprzez oddanie głosu na jeden z czterech wariantów, które dziś pojawiły się na stronie UG (link). Możliwość głosowania online jest skierowana do mieszkańców Dąbrówki. W odróżnieniu od początkowych propozycji nie ma już wariantu ze skrzyżowaniami równorzędnymi, za to pojawiła się propozycja częściowego ruchu jednokierunkowego.

komornicka

Widzę że na stronie UG pojawił się trochę inny wariant wersji jednokierunkowej tylko na odcinku Komornickiej.
Nie ma już sensu komentować, trzeba zagłosować...

Wariant I

Tyle tu napisano a sprawa ciągle sprowadza się do tego samego: niezbędny jest zakaz postoju na całej Komornickiej po obu stronach. Jeśli ktoś nie ma gdzie parkować to albo niech rozmawia z deweloperem lub ograniczy liczbę aut. Widziały gały co brały jak to mawiają.

Parkowanie

Juu meen, zibi
To ruszcie jak to piszecie dupy i wybrukujcie sobie ulice Berlowa przeciez to tylko kilka metrow. Dla dwoch najbardziej narzekajacych bo z lenistwa nie mozecie zaczekac kilka sekund aby przepuscic innego kierowce cale osiedle ma cierpiec.. Widzialy galy co braly auta na komornickiej stoja od kiedy powstalo osiedle. Nie ma sensu prowadzic dlszych komentarzy, zycze powodzenia.

Resort

Porównujesz zadbanie o własne miejsca parkingowe do prywatnego wybrukowania drogi gminnej, gratulacje :)

Zastanawia mnie czemu nikt z Komornickiej nie podjął tematu utworzenia brakujących miejsc parkingowych na pustych trawnikach na Rycerskiej i Dworskiej - mielibyście je praktycznie "pod nosem".

A wracając do kosztów wybrukowania nowych miejsc parkingowych, można by zapytać w UG ile kosztowało wybrukowanie ul. Komornickiej, podzielić to orientacyjnie na 6 albo 7 i otrzymamy kwotę jaką zapłaciła gmina za "Wasz" parking... strasznie jestem ciekaw co będzie droższe :)

Odnośnie "widziały gały", wyobraź sobie że niektórzy mieszkali już tutaj ZANIM powstało Wasze osiedle

Dokładnie jw...

Dokładnie jw...
Jak się wprowadziłem to były tylko czerwone bloki i nic więcej.
Sam jakoś zadbałem o swoje miejsca parkingowe.
Mam podwójny garaż, a na posesję zmieści się 5 aut.
Teraz mam brukować Berłową, bo Komornicka też chce tylko 5m nosić zakupy...

Skrzyżowania równorzędne

Proszę o informacje jakie argumenty przemawiały za tym, aby nie wprowadzono skrzyżowań równorzędnych.
Taka organizacja ruchu znacznie ogranicza prędkość przemieszczajacych się pojazdów.
O takie rozwiązanie szczególnie powinni zabiegać osoby mieszkające wzdłuż ulicy Komornickiej.
A co z dodatkowymi progami zwalniającymi, o które tak wielu mieszkańców zabiega.

Jak ktoś zginie na Komornickiej to wtedy będzie dyskusja

czy musiało do tego dojść. Ciekawe czy wtedy nadal będziecie krzyczeć o udrożnieniu Komornickiej i poprawie przepustowości...taki to będzie skutek wprowadzenia tych pseudo-wariantów zaproponowanych przez ug.
Już teraz widać pędzące auta z kierowcami bez wyobraźni a jedyne co ich hamuje to zaparkowane pojazdy.
Wariant puszczenia ruchu przez pieszo-jezdnię którą jest Zamkowa bez wydzielonego chodnika jest tak absurdalny, że trudno to nawet ująć w jakieś cenzuralne ramy... Jeśli ten wariant zostanie wybrany to autor w nagrodę powinien wygrać spacer po ul. Zamkowej pomiędzy pędzącymi autami.

Zamkowa

Wariant puszczenia ruchu przez pieszo-jezdnię którą jest Zamkowa bez wydzielonego chodnika jest tak absurdalny, że trudno to nawet ująć w jakieś cenzuralne ramy

Rzeczywiście ten wariant jest absurdalny. Puścić ruch w Zamkową bo na Komornickiej zastawiają przejazd bo jest za mało parkingów. To wygląda tak absurdalnie, że aż oczy bolą.

komornicka

Przez ostatni tydzień wracając do domu wieczorem patrzyłem ile aut jest zaparkowanych na spornym pasie komornickiej, najwięcej naliczyłem 17 szt, a zazwyczaj jest ich kilka mniej.

Myślę że to wystarczy za cały komentarz...

a jako dodatek do komentarza ..

.. dopiszę tylko, że jakiekolwiek rozwiązanie zostanie wprowadzone, to i tak kierowcy będa jeżdzić jak chca i parkowac jak chcą.

mieszkam po drugiej stronie Dabrówki (osiedle Linei), mamy tu strefę zamieszkania i wiadomo co się z tym teoretycznie łaczy..
a kierowcy i tak pedzą grubo ponad 20 km/godz., parkuja gdzie chcą - na chodnikach, co tam pieszym się przejmować; ja mieszkam na ulicy teoretycznie dwukierunkowej, gdzie cały pas jezdni zajęli parkujący i ruch jest wahadłowy... itd itp, a policja i straz gminna nijak tego nie tępi ani nie karze..

Co wieczór widzę....

Co wieczór widzę na bocznych uliczkach wolne miejsca, i to max 20m od Komornickiej.
Ale szlachta z kórników przecież tyle chodzić nie będzie...

Prędkość na ul. Komornickiej

Przez Urząd Gminy zostały przedstawione cztery warianty ruchu na ulicy Komornickiej, które będą w najbliższych dniach będą podlegały głosowaniu przez wszystkich mieszkańców Dąbrówki.
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć, jakie będzie ograniczenie prędkości na ul. Komornickiej, bo przedstawione propozycje nie uwzględniają tego.

Alexy

Najpierw musimy rozwiązać problem z udrożnieniem ulicy.
Jeżeli chodzi o prędkość, to pewnie najprościej będzie dołożyć kolejne 2-3 progi ze znakiem 20, chociaż na wiecznie spieszących się podobno nic nie działa...

MIejsca parkingowe

Dzisiaj pomyślałem że może trzeba się postawić w sytuacji tej drugiej strony i wracając z wieczornych zakupów w biedrze poświęciłem chwilę na znalezienie miejsca na ulicach przylegających do Komornickiej, mamy godzinę 20.30, poniżej ulice i WOLNE miejsca parkingowe:
Książęca: 7 miejsc wolnych
Rycerska: 12 miejsc wolnych
Dworska: 21 miejsc wolnych !!
Koronna: 6 miejsc wolnych

Komornicka: zaparkowanych 16 samochodów.

To ewidentnie pokazuje jak bezczelni i roszczeniowi potrafią być ludzie dla własnej wygody!

Parkowanie

Zibi
Przepraszam ale nie moge sie powstrzymac jak czytam takie bzdury bi na Lawicy tez sa miejsca przy peronie tez sie znajda. Precyzuje jest godzina 22:30 jedyne miejsce jakie mialem po obejechaniu osiedla to komornicka dodam ostatnie. Nie wszyscy wracaja o 20:30 jak ty z biedry sa tez tacy ktorzy po pracy maja inne zajecia i zwalniaja na chwile miejsca. Nie wiem z jakiej wioski pochodzisz ale zaangazowanie jakie wkladasz w najazd na mieszkancow komornickiej pokazuje ze byles tam raczej bardzo powazana persona. I zobacz sam wpadles na rozwiazanie zostawiasz auto pod biedra i spacerkiem do domku w ten sposob bedziesz mial problem rozwiazany.

Resort

No to mamy rozwiązanie, jak sam napisałeś: auto pod "biedrą" i spacerek :) Popieram w 100%!!!
Daruj sobie wycieczki ad personam, dobrze?

Czytam i nie wierzę

Ludzie czy Wy nie macie większych problemów?
Czy tak trudno przepuścić inne auto jadące ul. Komornicką, bo stoją zaparkowane auta? Poważnie ?
Widzę, że problem mają wszyscy Ci, którzy mieszkają na innych ulicach na których nie ma problemu z miejscami parkingowymi.
Może w głosowaniu gminnym też będziemy mogli zadecydować o Waszych ulicach. I zmieniać obecny stan tylko dlatego, że taką będziemy mieli ochotę.? Co Wy na to?
Niestety ale ludzie nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości!!!
Jadą do przedszkola z dzieckiem lub dziećmi i pędzą Komornicką, przecież Oni tam nie mieszkają, więc w nosie mają innych mieszkańców. Najważniejsza kwestia to parkujące samochody, które ograniczają im prędkość.
Dojazd do przedszkola i przychodni jest możliwy od ul. Kolejowej, więc możecie tamtędy jeździć skoro macie tyle problemów z Komornicką i "szlachtą" tam mieszkającą.
Do hejterów nie mieszkam na Komornickiej.

Wydaje mi się, że Komornicka

jako droga gminna powinna być dostosowana do potrzeb większości mieszkańców, a nie stosunkowo niewielkiej grupy. Proszę nie uzasadniajcie parkowania na niej względami bezpieczeństwa. Prędkość można ograniczyć również w inny sposób. Jak zza jednego z zaparkowanych aut wybiegnie dziecko pod koła jadącego samochodu to dopiero będzie tragedia. Nie wspominając już o tym, że widok aut zaparkowanych, gdzie się da, nie jest piękny. Żeby nie było, że jestem całkiem na nie, to napisałem do gminy, żeby zaproponowali wariant, w którym zostanie wskazanych kilka miejsc parkingowych na Komornickiej z zachowaniem przepisów i rozsądku, ale to nie przeszło, więc będę zmuszony zagłosować na zakaz postoju. Mam nadzieję, ze ten wariant przejdzie, bo może to zmotywuje wszystkich zainteresowanych, żeby stworzyć nowe miejsca parkingowe jak to zostało zaproponowane powyżej. Wariant jednokierunkowej Komornickiej został już tutaj skrytykowany, więc się tylko do tego przyłączam.

plany a rzeczywstość

Komornicka została zaprojektowana jako wewnętrzna droga osiedlowa i dlatego jest brak miejsc parkingowych a także jest wybrukowana a nie asfaltowa. Na terenie osiedla miały być znaki "strefa zamieszkania" i na niektórych wjazdach nadal są, niestety nie na wszystkich. Gdyby udało się postawić takie znaki na każdym z wjazdów na osiedle problem zostałby - przynajmniej od strony prawnej - rozwiązany. Jako strefa zamieszkania, parkować można by było tylko na miejscach do tego wyznaczonych, co za tym idzie nie na Komornickiej, ale z drugiej strony ograniczenie prędkości do 20 km/h i pierwszeństwo pieszych.

prędkość

Witam. Jestem mieszkańcem ulicy Zamkowej. Codziennie jadę ulica Komornicka. Samochody zaparkowane na ulicy spowalniają ruch. I dobrze aby tak nadal pozostało. Nie szanujemy się na wzajem. Codziennie widzę kilkunastu kierowców którzy przekraczają mocno prędkość. Jeśli tych samochódow by nie było to prędkość byłaby jeszcze większą. Większość z tych kierowców jedzie z dziećmi lub z zamontowanymi fotelikami. Czy naprawdę trzeba na ostatnią chwilę jechać osiedlowa droga z taką prędkością? Dlatego jestem "niestety" za pozostawieniem tego "parkingu". Dalszy komentarz jest zbędny.

Zamkowa

Dzień dobry,
czy osoby proponujące wariant jednokierunkowy z puszczeniem ruchu Zamkową wzięły pod uwagę, że owa ulica pozbawiona jest chodników? Przy takim natężeniu ruchu prędzej czy później dojdzie do jakiejś tragedii. Ale jak mówi przysłowie "mądry Polak po szkodzie"...

Jeden kierunek 50 % szans

Jeden kierunek 50 % szans mniej na wypadek :)

Zamkowa

Jakoś mniej się obawiam zderzeń czołowych, a bardziej potrącenia. Ale przecież dla komfortu parkowania kilku osób warto poświęcić bezpieczeństwo dzieci...

Czy osoby proponujące

Czy osoby proponujące pozostawienie możliwości parkowania wzięły pod uwagę brak możliwości posprzątania ulicy zamiatarką i zalegające tam ilości piasku...?!?

W takim przypadku z

W takim przypadku z wyprzedzeniem informuje się właścicieli pojazdów np karteczkami za szybą żeby w odpowiednim dniu zaparkowali po przeciwnej stronie. Normalna sprawa.

Karteczki

Gdzie normalna? W polsce ? to dziki chłopie kraj ...

Wynik konsultacji

Z możliwości wzięcia udziału w konsultacjach społecznych w sprawie organizacji ruchu drogowego na Komornickiej w Dąbrówce skorzystało 279 osób. Wariant pierwszy (całkowity zakaz parkowania) wskazało 43,37% uczestników (121), warianty umożliwiające parkowanie wskazało również 43,37% uczestników - wariant drugi (parkowanie od wieczora do rana) zyskał 21,86% (61 głosów ), wariant trzeci (parkowanie całodobowe) wybrało 21,51% głosujących (60 głosów). Wariant czwarty (ruch jednokierunkowy) zebrał najmniejsze poparcie 13,26% (37 głosów).

Źródło: link

PS. Zważywszy na fakt, że głos można było oddać w kilka sekund np. z telefonu to frekwencja mizerna. Czyli nie ważne czy to zebranie czy to klikanie, zainteresowanie sprawami lokalnymi w Dąbrówce raczej constans.

Czy dobrze kojarzę, że od

Czy dobrze kojarzę, że od września miały stanąć znaki zakazu postoju/zatrzymywania...??

Komornicka

Na razie ustawione są znaki ze strefą na Herbowej i Berłowej. Stoją też na Jagiellonskiej. Trzeba być czujnym, bo ustawili je trochę niespodziewanie (przynajmniej dla mnie:-) Nie wiem jak aktualnie wyglada to na innych ulicach poprzecznych do Komornickiej, bo w tym tygodniu jeszcze tamtedy nie jechalem.

znaki

Tak - i znaki zmieniają dotychczasowe pierwszeństwo. Komornicka faktycznie stałą się ulicą z pierwszeństwem. Dodatkowo są pasy tzn. przejście dla pieszych i tu uwaga - zgodnie z PoRD nie wolno parkować przed ani za pasami w odległości 10m - chyba, że źle pamietam (15?) a na codzień widzę tu samochody stojące prawie ze na samych pasach i w związku z tym zasłaniające widoczność. a przypominam, że w tych miejscach obowiązuje 40km/h - nie jest to strrefa zamieszkania.
Widze , że również znaki zakazu postoju nie za bardzo działają. nadal obowiązuje zasada BARDZO ograniczonego zaufania :)a

W tych klitkach mieszkają

W tych klitkach przy Komornickiej mieszkają same alfy i omegi, które wiedzą lepiej niż sankcjonują przepisy....

Odezwał się Pan na włościach.

Odezwał się Pan na włościach.... a przy okazji przepisy obowiązują a nie sankcjonują... od sankcjonowania czyli egzekwowania przepisów są odpowiednie służby

Odsyłam chociażby do słownika

Odsyłam chociażby do słownika języka polskiego.
Bo studiów prawniczych na państwowej uczelni nawet nie śmiem oczekiwać....

No cóż Pan na włościach wie

No cóż Pan na włościach wie lepiej..... Gdzie nam malutkim z klitek w dyskusję sie wdawać. Pewno jestesmy potomkami chłopów pańszczyźnianych...

Czas pokazał, że wiedziałem

Czas pokazał, że wiedziałem lepiej, iż zaparkowane auta tylko zwiększały prędkość przejeżdżających, ponieważ każdy chciał zdążyć przed jadącym z przeciwka, natomiast teraz, przy pustej ulicy, samochody jadą powoli, bez ciśnienia...

Samochody jadą wolniej bo

Samochody jadą wolniej bo zamontowano progi zwalniające a nie dlatego że jest zakaz prakowania, więc nie przypisywał bym sobie umiejętności jasnowidzenia. Widać to było w okresie po zamontowaniu progów a zanim pojawiło się oznakowanie. Samochody nadal parkowały a ruch był dużo wolniejszy z uwagi na konieczność zdjęcia nogi z gazu przed progiem. No ale jako Pan na włościach zapewne niomylny i wszechwiedzący oczywiście tej argumentacji SZ.P. juu meen nie przyjmie

Ze znaków wynika że na

Ze znaków wynika że na Komornickiej jest ograniczenie do 30 km/h a nie 40. Proponuje zwrócić na to uwagę ...