Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Cytrynowa ktoś jeździ autem i robi zdjęcia domów

Żona dzisiaj zauważyła że po osiedlu jeździ jakieś starsze volvo z kolesiem około lat 30. Zatrzymuje się na przeciwko każdego domu opuszcza szybę i robi fotkę.
Ktoś coś wie na ten temat.
Żona bała się wyjść i spytać o co chodzi...
Jakby co to spisała nr tablic rejestracyjnych.

Normalne

Jest to normalne działanie rozmaitych złoczyńców, mających na celu "rozpoznanie" terenu i czujności mieszkańców. Kiedyś takie rzeczy robili miejscowi, ale się wykruszyli. Ja w takim przypadku wychodzę przed furtkę i demonstracyjnie robię kierowcy zdjęcie. Gdy "zwiadowca" wygląda bardziej podejrzanie od przeciętnej zawiadamiam mojego dzielnicowego. Mega skuteczne.

Ostrożności nigdy za wiele

Skoro włamy w Skórzewie w ostatnim czasie dzieją się w "biały dzień" i to wczasie gdy wszyscy domownicy są na miejscu to logiczne jest, że wcześniej miejscówka była pod obserwacją. Zgadam się z realistą, trzeba robić zdjęcia, montować kamery i jednym słowem liczyć na straż sąsiedzką. Policja co najwyżej przyjedzie po fakcie i przyjmie zgłoszenie. To tyle.

Cos

Ja robiłam zdjęcia jak się budowaliśmy i coś nam się podobało.tez to wyglądało podejrzanie.Ale ostrożności nigdy dosyc

skórzewo włamania

Jak widzicie, że ktoś robi fotki i macie numery rejestracyjne to zgłoście na policję. Przecież mówi się właśnie o serii włamań na cytrusowym.

Spotkanie 27.11.2018

Po serii ostatnich włamań w Skórzewie z inicjatywy radnego Krzywosądzkiego odbyło się spotkanie z policją w tej sprawie, w przychodni La Medica. Nie każdy o nim wiedział, bo informacja pojawiła się tylko na FB, więc poniżej przeklejam wnioski po spotkaniu, które jeden z uczestników zamieścił na portalu.

1. włamań jest dużo ze względu na porę roku. W całym powiecie a w tym roku także w Skórzewie. Pora roku sprzyja bo wcześnie robi się ciemno (gdy ludzi nie ma jeszcze w domu) a na dworze mniejszy ruch (mniej ludzi w ogródkach, na spacerach itp.).
2. Włamania są ekspresowe - 5-7 minut - biżuteria, pieniądze itp. Zanim przyjedzie ochrona.
3. To są złodzieje a nie bandyci - unikają spotkań z lokatorami.
4. Przynajmniej jedna ekipa. Każda ekipa złodziei liczy 2-4 osoby, w tym czasami kobiety, które często stoją na czujce.
5. Włamania następują do najłatwiejszych domów a niekoniecznie do najbogatszych. Tam gdzie nie ma rolet, alarmu, kamer itp.
6. Wchodzą przez okna tarasowe (szybkie wyważenie ramy), ogródki, także forsują rolety gdy muszą, drzwi.
7. Chowajcie drabiny z ogrodu - także wchodzą przez piętro po znalezionej drabinie np u sąsiada.
8. Pilotów do garażu na razie nie dekodowali u nas ale jest to w ich możliwościach podobnie jak zagłuszanie sygnału GSM powiadamiającego firmę ochroniarską.
9. Najskuteczniejsza jest głośna syrena i czujni sąsiedzi.
10. Korzystać z rolet, alarmów jak się je posiada - nawet na bardzo krótkie wyjścia. Kradną w dzień i w nocy.
11. Sejf też wyniosą jak słabo przytwierdzony.
12. Policja jeździ też po cywilu (wywiadowcy).
13. Nie iść na konfrontację ze złodziejami, to wysportowani ludzie, jest ich kilku. Robić w przypadku próby włamania dużo hałasu aby spłoszyć (syrena, 112, wezwać ochronę).
14. Uważać gdy robią rozpoznanie - np. jakieś pomyłkowe zapytania do domofonu - najlepiej filmować komórką gdy się podchodzi do takich osób a materiał przekazywać policji na e-mail, który mamy dostać na forum.

Jeździ też srebrny vw.

Jeździ też srebrny vw. Siedzieli w samochodzie przed domem . Mężczyzna robił zdjęcia kobieta prowadziła. Kiedy spostrzegli, że zostali zauważeni, odjechali.

Włamania

Jadąc dzisiaj ul. Batorowską w stronę kościoła o godz. 18:15 widziałam mężczyznę idącego (w przeciwnym kierunku) powoli w stroju do biegania. Było to na wysokości domów szeregowych, które są przy końcu wyjazdu ze Skórzewa. Owy mężczyzna szedł podświetlając przed sobą drogę. Wyglądało jakby coś rejestrował a nie przeglądał wiadomości.

czarny peugeot 206

jeździ tez czarny peugeot 206- kobieta pasazer robi zdjeci,a meżczyzna kierowca. Kobieta udaje ze rozmawia przez telefon - widziałam juz ten samochód kilka razy ale nie odważyłam sie podejść.

Włamania

Tyle osób pisze,że widziało samochod i fotografującą w nim osobę, Tylko dlaczego nikt nie zapisał numeru rejestracyjnego samochodu?

Zapisałem i przekazałem

Zapisałem i przekazałem policji.

Jest co kraść

Jak widać przestępcy wiedzą, że coś znajdą (źródło):

1/2.11 Palędzie ul. Olszynowa, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okna kuchennego, kradzież pieniędzy i biżuterii, 50 tys. zł strat
6.11 Skórzewo ul. Dębowa, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okna kuchennego, kradzież pieniędzy i biżuterii, 40 tys. zł strat
22.11 Skórzewo ul. Strumykowa, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie drzwi balkonowych, kradzież pieniędzy i biżuterii, 8 tys. zł. strat
22.11 Skórzewo ul. Wakacyjna, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie drzwi balkonowych, kradzież biżuterii, 10 tys. zł. strat
22.11 Skórzewo ul. Wakacyjna, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okno, kradzież pieniędzy i biżuterii, 8 tys. zł. strat
22.11 Skórzewo ul. Wakacyjna, włamanie do domu jednorodzinnego poprzez wyłamanie okno, kradzież biżuterii, 55 tys. zł. strat

Cichobiegacze

Złodzieje nie jeżdżą swoimi BMV pod domami ofiar z prędkoscią 5km/h pstrykając focie lewą ręką. Między innymi dlatego by nie być nagranym przez liczne kamery. Zwróciłbym uwagę na rowerzystów i cichobiegaczy z plecakami, którzy przebiegają uliczkami i nikną gdzieś w polu kukurydzy i na polnych drogach. Ci sportowcy biegają także w nocy, co można zauważyć jak się ma choć trochę podniesione żaluzje.

Kiedy koniec ?

Koniec tych swawoli nastąpi w momencie, gdy właściciel okradanego domu "poczęstuje gości przy użyciu pompki breneką lub różańcem" . Znawcy tematu wiedzą co to jest "pompka i różaniec". A później nastąpi festiwal lamentów pod hasłem "dobry był chłopiec, i nawet mało pił", a to wszystko " kradł przez Tuska".

Już raz taka akcja w

Już raz taka akcja w Skórzewie była...

Bezpiecznie to już było

Też uważam, że skończy się to wszystko jak raz drugi ktoś poczęstuje tych gamoni ołowiem. Jak na razie włamywacze wchodzą jak do marketu i czują się bezkarni. Faktem jest, że warunki idealne. Zabudowa gęsta, blisko do eski, a policja... hmm bez komentarza.

Tak było

Faktycznie była taka sytuacja. Ale to był wyjątek, ponieważ Piotr J. posiadał broń krótką. Natomiast przeważająca ilość broni w prywatnych rękach to broń myśliwska, w większości gładkolufowa. I nie jest to już żaden luksus. Mówi się, że najliczniejszymi partiami w Polsce są myśliwi i wędkarze. I wystarczy tu przypadek, napadnięty myśliwy załaduje "moosberga breneką" (breneka-ołowiana kula kalibru ok. 12mm), resztę pozostawiam wyobraźni. Należy też wspomnieć o bardzo licznej rzeszy ludzi posiadającej tzw. broń sportową, kolekcjonerską lub czarnoprochową. Trafienie na taki dom ( a były przypadki włamań do domów z mieszkańcami w środku) to murowana recepta na szybki pogrzeb. Wspomniany casus Skórzewa jasno daje do zrozumienia jaki będzie dalszy bieg sprawy.
Dlaczego snuję takie "opowieści z krypty" ?
Ano, mam nadzieję że chociaż jeden z tych amatorów cudzej własności czyta to forum, i może najdzie go chwila refleksji.

w jakim wieku ta żona?

w jakim wieku ta żona?

?!?

Ta z pierwszego posta....?!?!?

od 1 stycznia prawo się zmieniło

od stycznia prawo się zmieniło wystarczy że nastąpiło wtargnięcie na posesje.
https://www.tvp.info/35404725/obrona-konieczna-tak...

już rok to funkcjonuje

To nie musi być włamywacz. To

To nie musi być włamywacz. To moze być rzeczoznawca majątkowy, który aktualizuje opłaty za użytkowanie wieczyste na zlecenie urzędu gminy albo powiatu. A że najczęściej zlecenie dotyczy kolejnych po sobie nieruchomości to podjeżdza autem i robi foty, bo tak jest prościej. Normalka. Jakby się ktoś z obserwujących odważył i podszedł to ten na pewno rzeczoznawca by nie uciekł tylko wytłumaczył o co chodzi. Od razu dodam że rzeczoznawca nie ma obowiązku informowania uzytkownika o oglądaniu nieruchomości, szczególnie że w przypadku tych opłat dotyczy to oglądania samej działki. Swoją drogą przerażające jest że ludzie obecnie myślą od razu o złodziejach.

Skoro wszyscy na około są

Skoro wszyscy na około są okradani...

Żona

Było pytanie o wiek żony ciągle bez odpowiedzi ! Andrzej ogarnij sie

Trolololo. Jest młodsza ode

Trolololo. Jest młodsza ode mnie o 4 lata :D

Odnośnie postu o rzeczoznawcy

Jeśli gmina kogoś wysyła do robienia zdjęć celem określenia wartości, taki rzeczoznawca winien poruszać się oznakowanym samochodem, nie istniałoby wtedy podejrzenie, że ktoś ma niecne zamiary. W Polsce zleca się wszelkie usługi podwykonawcom, nikt nie jest oznakowany, auta wyglądają na prywatne, i jest zamęt. Wymagać od gminy, by to zmieniła, by wymagała, by pojazdy były oznaczone logo firmy na boku aut. Skończyć z tą prywatą.

A po zmroku jeszcze

A po zmroku jeszcze podświetlane logo.
Najlepiej takie jak pralnia na sms.

I zaraz rzeczoznawca wszystkiemu winien.
Chyba, że miało być "powinien"....

Miałem kiedyś podobną

Miałem kiedyś podobną sytuację. Pracownik banku przyjechał ocenić stan nieruchomości w związku z kredytem. Poinformowali tydzień wcześniej listownie że taka sytuacja będzie miała miejsce.

Czyli tendencja idzie w

Czyli tendencja idzie w kierunku znakowania każdego auta!!
Można więc zbić fortunę na produkcji najróżniejszych oznaczeń typu:
rzeczoznawca, bank, broker ubezpieczeniowy, znajomi, lewe rąbanie.
Trzeba będzie mieć w aucie różne opcje, zależne od aktualnie wykonywanej czynności.

Jaka tendencja?

Jakie opłaty ? Jakie użytkowanie wieczyste? Nie słyszałem aby na terenie naszej gminy były jakieś grunty w użytkowaniu wieczystym. A jeśli nawet, to biegły ma obowiązek nie tylko przyjrzeć się nieruchomości ale również skorygować opis i stan techniczny. Czyli dzwoni do furtki, przedstawia się, okazuje upoważnienie. A najlepiej to umówić się wcześniej, aby właściciel był w domu (a nie meksykańska opiekunka do dzieci). A w ogóle to przyzwoitością jest zawsze poinformować właścicieli w jakim celu przyglądamy się domowi. W troszkę bardziej cywilizowanych krajach po osiedlach jeżdżą nieoznakowane firmy ochroniarskie i "zwijają" ciekawskich ciupasem na komisariat. Poza tym, w przypadku większych akcji publicznych ogłasza się takie w tzw. Biuletynie Informacji Publicznej, prasie, słupach ogłoszeniowych, ulotki wrzucane bezpośrednio do skrzynek, SMS, internet i innych. Podchodzenie pod cudzy dom w ustronnej uliczce kojarzy się jak najgorzej, i może spowodować różne reakcje (bywa że niemiłe).
I bardzo Cię proszę kolego juu meen-bez sarkazmu. Sprawa jest poważna.

Sarkazm

Sarkazm to był z pomysłem afiszowania wszem wobec i każdemu z osobna w jakim celu się przyjechało.....

Do juu meen

Co to znaczy "lewe rąbanie " ?

Robienie zdjrc z auta stare volvo

Podobne volvo ostatnio jezdzilo po szarotkowrj oraz debowej mam zdjecie i nr rejestracyjny prosze o kontak pana co zona zapisala nr auta dla porownania

Karteczkę z numerem

Karteczkę z numerem wyrzuciłem po zgłoszeniu sprawy na policję. Proponuję również zgłosić sprawę na policję.

Schizma

Takie to Szanowni Państwo mamy czasy !paranoiczne ! schizofreniczne ! Drodzy Państwo ! Dziś każdy człowiek patrzący na to na co byśmy nie chcieli to potencjalny złodziej pederasta pedofil psychol itd Dziś społeczeństwo ma tak wyprane mózgowia przez media że niewie co myśleć komu wierzyć niema już autorytetów .... Stan umysłowy społeczeństwa przedstawia właśnie te forum .... LUDZIE ....OPANUJCIE SIE ...I SWĄ NIENAWIŚĆ