Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Halloween - święto wandali?

We wczorajsze Halloween pewnym nastoletnim osobnikom decydowanie pomyliły się definicje słowa "psikus" i "wandalizm".

Wczoraj wieczorem na ul. Działkowej w Dąbrowie grupa zamaskowanych "halloweenowców" postanowiła "sprawić psikusa" nieotwierającym drzwi mieszkańcom.

Wyczyny zarejestrowały dwie moje kamery. Sprawców (a szczególnie tego w biało czarnej masce zaglądającego z ciekawością do kamery domofonu i strojącego głupie miny i komentarze) zapraszam do wyczyszczenia elewacji, wtedy odstąpię od oficjalnego zgłoszenia aktu wandalizmu.

Może czasem warto się zastanowić, dlaczego ktoś nie otwiera? Może go nie ma, może siedzi w wannie, a może jest po drugiej stronie domu i nie słyszy dzwonka? A może po prostu nie ma ochoty na zabawę, bo ma żałobę po bliskiej osobie?

Niestety o wyobraźnię trudno. Natomiast niezmiernie łatwo rzucać komuś jajami w drzwi i elewację w ramach "psikusa".

A sprzątanie zaschłych pozostałości zastanych dziś rano wyglądało tak:
http://kebab.org.pl/jaja-1.jpg
http://kebab.org.pl/jaja-2.jpg
http://kebab.org.pl/jaja-3.jpg

Na przyszłość naprawdę warto się zastanowić, co się robi i w co się bawi, ponieważ efekt "dobrej zabawy" nie zawsze jest zabawny dla kogoś innego. Nie wspominając o konsekwencjach prawnych czy finansowych.

W Dąbrówce rozpuszczona

W Dąbrówce rozpuszczona gównarzeria również poniszczyła elewacje w ramach 'psikusa'. Jak rodzice poniosą koszty malowania to może trochę rozumu dzieci nauczą...

Co nas czeka

Pewnie będę złym prorokiem ale jeszcze parę lat temu dzisiejsze ejbry były prowadzone przez rodziców za rączkę. Teraz łażą już same z arsenałem w postaci pianki do golenia oraz jajek. Czyli na razie jeszcze bez większych afer. Ale kolejne lata będzie coraz ciekawiej. Skoro można uwalić ściany czymkolwiek to dla większej draki może by tak coś podpalić albo auto zdemolować? No ale po całym tygodniu tyrania w korpo zapracowani rodzice muszą przecież odreagować ze szklaneczką w ręku oglądając kolejny tasiemiec na Netfliksie. Nowoczesne wychowanie...

Nie działa

Radze sie przygotowac bo

Radze sie przygotowac bo.Halloween juz niedlugo

byłoby miło, gdyby w tym roku

byłoby miło, gdyby w tym roku obyło się bez dewastacji - rzucania jajkami, oblewania keczupem.
apel przede wszystkim do rodziców, aby zainteresowali się, jak ich dzieci zamierzają świętowac.

fajne święto, warte

fajne święto, warte upowszechnienia, może jakaś wspólna impreza mieszkańców, wspólny pochód i grill na koniec? Proponuje patronat gminy

dąbrówka azaliowa jednak chodzili :((((( Co to są za zwyczaje??

Kogo dzieci chodziły , w halloween jak w temacie? Przyjechaliśmy do domu i są straty całe dzwi wypaćkane , łącznie z zamkiem nie szło otworzyć ????Czy to takie zabawne święto!!!! Te dzieci mają rodziców i co kto je wychowuje ulica???? Pewnie jesteście Dumni z nich co !!!! Przyjdzie do domu to jeszcze pochwała od Rodziców z Debilówki....

Znaki interpunkcyjne

Jak zaczniesz poprawnie używać znaków interpunkcyjnych i przestaniesz obrażać ludzi to może ja nie będę chwalić dzieci za paćkanie na twoich drzwiach.

super porównanie tutaj straty

super porównanie tutaj straty i popełnienie przestępstwa przyrównuje Pani do braków interpunkcyjnych, wspaniale, wspaniale! Na drugi raz co mam zrobić , jak tak będzie? Przypomnę tylko szanownej Pani:

Art. 288

§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

To jest Kodeks Karny , proszę przekazać łaskawie to swoim szanownym dzieciom.
Bez odbioru.

dab, do szkoły!

... albo na korki. Pilnie!

Re: Znaki interpunkcyjne

Co ma piernik do wiatraka... Czyli rozumiem, że brak przecinka, czy kropki w komentarzu pozwala na zignorowanie problemu??To zadanie rodziców pilnować dzieci i nie dopuścić do aktów wandalizmu z ich strony!!!!Matka zamiast interpunkcją może należy zastanowić się nad metodami wychowawczymi??Najpierw szkody w Halloween, a później dzięki bezstresowemu wychowaniu co: kradzieże? Rozboje?Ja nie mam nic przeciwko tym dzieciom, które chodzą po domach w Halloween, ale przeciwko szkodom przez nich wyrządzonym i owszem. Jeśli moje mienie jest uszkadzane, to mam siedzieć cicho i nic nie mówić??Nie rozumiem i nie zgadzam się z takim podejściem i uważam, że poszkodowanym osobom należą się przeprosiny faktycznie, a nie "kpiny" z problemu.

Niechlujstwo językowe w postach...

... jest wyrazem braku szacunku dla forumowiczów.
Komentarze o jakości wstawionych wyżej postów są obok meritum, nie w kontrze do poruszonego problemu.
Są tylko prośbą o niezaśmiecanie języka. Dbajmy zarówno o sedno sprawy jak i jej przekaz.
Wszystkim będzie łatwiej i przyjemniej.
Co do wyrządzania szkód przez gówniarzerię; jestem jak najbardziej za tym, by opisane wybryki piętnować i apelować do rodziców o lepsze wychowanie społeczne.
A teraz, to samo, tylko bez znaków i dużych liter :

... jest wyrazem braku szacunku dla forumowiczów komentarze o jakości wstawionych wyżej postów są obok meritum nie w kontrze do poruszonego problemu są tylko prośbą o niezaśmiecanie języka dbajmy zarówno o sedno sprawy jak i jej przekaz wszystkim będzie łatwiej i przyjemniej co do wyrządzania szkód przez gówniarzerię jestem jak najbardziej za tym by opisane wybryki piętnować i apelować do rodziców o lepsze wychowanie społeczne.

Re: Niechlujstwo językowe w postach

Czegoś tutaj nie rozumiem, w poście zamieszczonym przez dab są i duże litery i znaki interpunkcyjne... Więc nie rozumiem skąd taki komentarz od Matka i ten powyżej. Bawi mnie lub raczej może martwi to, że większym problemem dla co niektórych jest brak przecinka w komentarzu, niż zniszczenia dokonane w Halloween. Rozumiem, że dzieci niszczące cudze mienie to nie jest brak szacunku??Ciekawe, że o interpunkcji jest cały wywód, a o wandaliźmie jest aż jedno zdanie... Wg mojej oceny nie takie powinny być priorytety...Oczywiście nikt nie powinien nikogo obrażać, ale rozumiem fakt wzburzenia osób, którym zniszczono mienie, a tym bardziej, gdy odpowiedzią na to jest zdanie napisane przez Matka, że chwali dzieci za paćkanie po drzwiach mieszkańców. Skoro brak interpunkcji to brak szacunku, komentarz Matka jest dla mnie po prostu szczytem chamstwa i tyle w temacie.
Po raz kolejny proszę, aby uszanować to, że nie wszyscy są w Halloween w domach, a co więcej nie wszyscy chcą brać w tym udział. I nie życzę sobie przymusów poprzez brudzenie np drzwi, gdyż póki co to jest jeszcze wolny kraj i jako jego obywatel mam prawo decydować, czy chcę obchodzić Halloween, czy nie. I każdy inteligentny i na poziomie rodzic powinien o tym wiedzieć i tak wychowywać swoje dzieci.

Najważniejsza intepunkcja !

W tym roku też zapewne będą szkody,ale co tam najważniejsza intepunkcja,nie no jednak .....Debilówka
P.S życze wam szkód , ale interpunkcja musi być-----ciekawe czy wtedy też bedziecie zadowoleni

mieszkankaa, autor;

kończę temat, bo to orka na ugorach...
Pozdrowienie od debila z Debilówki
Over!

Bardzo się cieszę, że

Bardzo się cieszę, że sprowokowałam dyskusję, jednak nadal nie rozumiecie dlaczego. Czy nikt nie zauważył poziomu wypowiedzi tej Pani? Debilówka? Zaznaczyłam więc tylko, jako mieszkanka Debilówki, że zarówno poziom wypowiedzi jak i interpunkcja świadczy o niskim poziomie. No i wybaczcie, że się troszkę zirytowałam, ale drażnią mnie te anonimowe osoby powielające zniekształconą nazwę miejscowości, w której nie wszyscy to debile.
PS. Wychowuję moje dzieci i proszę nie straszyć mnie KK. Moje dzieci jeżdżą jeszcze w wózku, więc niczego nie smarowały.

Ta merytoryka nie

Ta merytoryka nie usprawiedliwia wyzywania ludzi od debili! Pani jednym tchem dała upust swojej frustracji, ale gdzie mieszka? Bo ja w Dąbrówce, tak jak moi sąsiedzi i znajomi. Nikt z nich nie jest debilem, a nasze dzieci nie demolują i czynienia szkód nie popieram. Tak jak nie popieram generalizowania i obrażania. Będę reagowała na dalsze próby nieudolnego obrażania ludzi.

Art. 288

Art. 288

§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

w odpowiedzi

Odnośnie powyższych uwag, cytuję z mojego postu powyżej: "Oczywiście nikt nie powinien nikogo obrażać," - chyba moje stanowisko w tej sprawie jest jasne, tylko jakoś nikt nie zwrócił na to uwagi...
Gość pisze: "No i wybaczcie, że się troszkę zirytowałam" - czyli ktoś miał prawo zirytować się na słowo Debilówka, ale ktoś komu zniszczono mienie już nie? Wszyscy mamy jakieś emocje i granice - powinniśmy więc umieć postawić się w sytuacji osób poszkodowanych, tak uważam. I nikt nigdy nie straszył Twoich dzieci jeżdżących w wózku tylko te osoby, które są wandalami. To chyba różnica, więc nie przeinaczaj faktów.

Odnośnie Matka: wcześniejszy komentarz zawierał stwierdzenie, że "może ja nie będę chwalić dzieci za paćkanie na twoich drzwiach" - teraz z kolei pada stwierdzenie, że nie popierasz wandalizmu. Po co w takim razie takie wcześniejsze zdanie?? Czyżby emocje?

Podsumowując: faktycznie nie powinno mieć tu miejsce komentarze o Debilówce. To chyba już zostało dokładnie omówione, tak jak brak przecinków i interpunkcji.

Ale czy naprawdę wszyscy widzą tylko taki problem? Żadnej pomocy jak zaradzić takim sytuacjom na przyszłość?
Skoro taka dyskusja wywiązała się w oburzeniu na komentarz dodany przez Dab, to nie rozumiem, dlaczego NIKT nie zareagował na problem, który przedstawił Dab oraz ja.

I wydaje mi się, że mój post nikogo nie obrażał, był poprawny pod względem stylistycznym, dlaczego więc jest ignorowany, a wręcz skomentowany, że to "orka na ugorach"?
Bądźmy fair i skoro czepiamy się obrażania na forum to dlaczego nie obchodzi Was wandalizm, huligaństwo, szkody poniesione przez te osoby itd?
Tego właśnie nie rozumiem.

Spieszę z wytłumaczeniem.

Spieszę z wytłumaczeniem. Jeśli oczekujesz zrozumienia lub jakiejkolwiek empatii to nie obrażaj, bo skutek będzie odwrotny. Jak można było potraktować dosłownie moje słowa o chwaleniu dzieci za popaćkanie Ci drzwi skoro ja nawet nie wiem kim jesteś. To była prowokacja, bo nie godzę się na ciągłe obrażanie ludzi tym mało oryginalnym, utartym już zwrotem.