Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Przystanek Batorowska. Jest jakaś szansa?

Witam. Gdzieś ten temat kiedyś pobocznie był poruszony, ale może warto w dobie rozrastającego osiedla Ławicy Zachód do niego wrócić. Chodzi o porzuconą i zapomnianą dla transportu publicznego ulicą Batorowską / Cytrynowe. Mnóstwo dzieci do szkół o rodziców mogło by korzystać z transportu z tej strony osiedla ale ciągle stanowi to straszny problem delikatna korekta trasy autobusu podmiejskiego tak by nie trzeba było doginać 2 km pod kościół na przystanek.

Ważne jest to szczególnie w kontekście dużego ruchu samochodów prywatnych z os. Cytryn.oraz zbliżającym się czasem roku szkolnego. Przystanek na wysokości ulicy cytrynowej to byłby strzał w 10 kę.

Czy naprawdę transport publiczny musi być taki skostniały i niereformowalny ? Zróbmy coś wreszcie dla mieszkańców nie mogących jeździć samodzielnie autem i dla środowiska ( nie każdy musi jeździć autem ale rano nie ma czasu na półgodzinne spacery z dzieckiem na przystanek ).

Z najdalszego zakątka osiedla

Z najdalszego zakątka osiedla Cytrusowego czyli z ulicy Grejpfrutowej jest do przystanku 1200 metrów czyli 15 minut nie jest to tragedia aczkolwiek podłączam się z potrzebą ponieważ są jeszcze ludzie mieszkający na ulicach Wiosennej czy Jesiennej a stamtąd to już jest spacer a i osiedle będzie się dalej rozrastać.
Kiedyś była propozycja zrobienia ulicy Grejpfrutowej łączącej Batorowską z Kozierowskiego i wtedy np co drugi autobus mógłby jeździć pętlą po obrzeżach osiedla normalnie przez centrum Skórzewa.
Może warto by choć raz wyprzedzić z infrastrukturą potrzeby mieszkańców :)

Dzięki za wsparcie mojej skromnej petycji

Co do odległości nie mierzyłem tak dokładnie ( pewnie te 1200 m to linia prosta, zakolami i uliczkami wyjdzie co nieco więcej i raczej nie zachęca to mam czy tatusiów do porannych spacerów szczególnie w jesienne poranki :)

W linii prostej od miejsca

W linii prostej od miejsca mojego pomiaru jest dokładnie 876 m i 50 cm ;)
Google ma fajne opcje :)
Wcześniejszy pomiar to był spacer przez osiedle.

Przystanek Batorowska. Jest jakaś szansa?

Swego czasu był o tym dość gorący wątek na forum, wypowiadało się sporo mieszkańców. Chyba nawet jakiś przewoźnik podjął temat, wypełniane były ankiety. To było jakieś 4 lata temu i niestety nic nie ruszyło w tym kierunku. Przy jakiejś okazji rozmawiałem z którymś z radnych i wynikało, że raczej marne szanse uruchomienia linii na Batorowskiej, choć mieszkańców przybywa a w kupie siła.

Może coś się ruszy jak

Może coś się ruszy jak Tarnowo Podgórne w końcu wyremontuje odcinek Batorowskiej w Wysogotowie.

autobusy nie jeżdżą po

autobusy nie jeżdżą po ulicach z progami zwalniającymi zatem ul. batorowska nie pojada -niestety

W takich sytuacjach stosuje

W takich sytuacjach stosuje się progi tak zwane wyspowe. W Poznaniu jest kilka takich progów. Najbliżej można coś takiego zaobserwować w Gminie Tarnowo Podgórne w Lusówku przy szkole na ulicy Otowskiej.

To nie jest prawda, że

To nie jest prawda, że autobusy nie jeżdżą ulicami z progami zwalniającymi. Przykład z Poznania linia 55 na ulicy Milczańskiej. Żaden problem zwolnić. Lepiej dobrą ulicą z progami niż dziurawą bez progów :)

prawda

tak macie Panstwo racje z tymi progami...niemniej kiedy autobusy pojada Btorowska nie wiadomo....

Proponowana zmiana 727

Szanowni Mieszkańcy gminy,

myślę, że w związku z informacjami o planowanych inwestycjach drogowych na ulicy Leśnej w Dąbrowie:

https://www.dopiewo.pl/aktualnosci/2018-09-21/star...

otwierają się nowe możliwości poprowadzenia linii autobusowych. Moim zdaniem warto uwzględnić podział terytorialny szkół SP1 i SP2 w Skórzewie. I tak np. linia 727 mogłaby skręcać w ul. Batorowską a następnie w ul.Leśną i dalej już normalną trasą (tzn. tą przed zmianą z 17 lipca). Wtedy linia 727 "obsługiwałaby" uczniów SP1 a 729 uczniów SP2. Drugą korzyścią to pojawienie się autobusu w miejscach, gdzie zabudowa postępuje dużo szybciej, a to oznacza większe wypełnienie autobusów, mniejsze korki etc. Co myślicie? Czas zacząć poważną dyskusję z którą będzie można iść do władz gminy.

Przystanek Batorowska

Dla mnie pomysł ok, wszędzie zachęcają do przesiadania się z samochodów na komunikację miejską/rower a na Batorowskiej ani ścieżki rowerowej ani autobusu.

Tylko jak przekonać włodarzy ?

Pomysł przedmówców świetny, myślę że mieszkańcy przy całej Batorowskifj byliby za... przy ostatniej ulewie widziałem dxieciaki idące pieszo w deszvzu od kościoła prwnie gdxieś na cytrynowe... aż żal tych maluchów

Winzent

Nikt nie zrobi przystanku jak będzie taki mały odzew. Ludzie muszą to sygnalizować władzy a nie tłumaczyć swoim dzieciom i rodxinie że muszà zapychać pod kosciół 2 km bo dla nich nie warto zmieniać trasy.. to trzeba propagować i rozszerzać idea zmiany trasy i kilka dodatkowych przystanków jak najbardziej słuszna

Wszystko fajnie też jestem za

Wszystko fajnie też jestem za autobusem na Batorowskiej ale gdzie można poprzeć jakiś wniosek coś podpisać?
Pozostaje jeszcze szersze spojrzenie na problem. Gdzie ten autobus ma dalej jechać?

Autobus na Batorowskiej

Jak wszyscy tutaj popieram w 100% pomysł aby autobus puścić ul. Batorowską. Przy tak dużym osiedlu jak Cytrusowe (które ciągle się rozrasta) aż się prosi o takie rozwiązanie. Podobno mają poszerzać ta ulicę i wtedy puścić ten autobus ale Skórzewo to jedno a Wysogotowo to inna sprawa. Tam już w ogóle jest strasznie wąska ulica i progi więc nie wiem na ile to możliwe.

Progi zwalniające

Autobus linii729 przejeżdża po progach zwalniajacych w Dąbrowie.A jest ich tam kilka