Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Jazda po Os. Cytrusowym

Chciałabym się odnieść do jazdy kierowców po skórzewskich ulicach. Nie wiem czy ludzie jeżdżą autami na pamięć ale jakiś czas temu wprowadzono pierwszeństwo z prawej strony. Czyli samochód wyjeżdzający z prawej strony ma pierwszeństwo.

Nie wiem czy to tak trudno ogarnąć Państwu z ekstra fur !!!

Jadąc ulicą Zielną parę razy miałabym stłuczkę , oczywiście nie ze swojej winy.

Ludzie nie śpijcie za kierownicą, rozglądajcie się dookoła.

Bo skończy się to niedługo jakąś tragedią !!!

Dziś znowu ta sytacja.Jak

Dziś znowu ta sytacja.Jak Boga kocham ostatni raz zachamowałam,następnym razem przycisnę gaz.Może bambry i debile nauczycie się w końcu jeździć według przepisów.Znak znajduje się przy wieżdzie na ul.Zielą !!!

jazda po osiedlu

ten znak obowiazuje na calym osiedlu na kaiatowej jeszcze gorzej i te maluch na rowerkach huljnogach wypadajace z zakretu samopas opiekunki i mamy z dziecki chodzące srodkiem jezdni

Dokładnie tak!

Dokładnie tak!
Na całym cytrusowym nie ma ani kawałka strefy ruchu. Piesi muszą korzystać z chodników. Dziecko poniżej jakiegoś wieku na rowerze też zobowiązane jest korzystać z chodnika. Nie wiem czy to brak wiedzy czy brak wyobraźni.
Nie kumam tego rozpasania. Chyba musi wydarzyć się jakaś tragedia.
O kierowcach nawet nie mówię bo zachowują się jakby ktoś ich gonił.
Ludzie szanujmy się...

Uważam że ta zasada nie chce

Uważam że ta zasada nie chce się przyjąć. No nie wiem czemu ale ludzie tego nie ogarniają i długo chyba będą się tego uczyć. Niech luz lepiej zrobią normalne znaki.

(Brak tytułu)

Przy wjeździe na osiedle zdaję się, że znajduje się taki oto znak.
https://www.google.pl/maps/@52.3952588,16.7869463,3a,60y,302.86h,87.67t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZai54pChzoo7STGvYlwUDQ!2e0!7i13312!8i6656

"Obowiązują tu specyficzne przepisy dotyczące wyłącznie strefy zamieszkania.
Jednym z ważniejszych jest bezwzględne pierwszeństwo dla pieszych. Pieszy może chodzić nawet środkiem jezdni, przejść przez skrzyżowanie, a spowodowanie kolizji z pieszym niemal zawsze będzie obciążało kierowcę pojazdu mechanicznego. Ponadto w strefie zamieszkania obowiązuje prędkość dopuszczalna 20 km/h i zakaz parkowania poza miejscami do tego wyznaczonymi. Tym samym, postój na chodniku czy przy krawędzi jezdni, nawet jeżeli nie zakazuje tego wyraźnie inny znak, jest zabroniony."

I tu warto się upewnić zanim

I tu warto się upewnić zanim pisać bo taki znak już tam nie stoi. Po co wprowadzać ludzi w błąd. To są zdjęcia z 2014 roku. Od 2017 obowiązuje ograniczenie do 30 km/h a skrzyżowania są równorzędne.
Piesi mają poruszać się po chodnikach a auta można parkować na chodniku oczywiście zostawiając ustawową odległość dla pieszego o czym wielu kierowców niestety zapomina...

Masz rację, powinienem się

Masz rację, powinienem się upewnić czy jeszcze stoi.
Jednak co do parkowania to większość chodników jest zbyt wąska żeby zmieściły się i auta i piesi.
Natomiast ulice są wystarczająco szerokie i zaparkowane auto przy krawędzi nie zablokuje przejazdu.

Dokładnie tak i nie bójmy się

Dokładnie tak i nie bójmy się zwracać uwagi mieszkańcom żeby zaparkowali auto w odpowiedni sposób. A jeśli to nie zadziała zawsze można zgłosić sprawę odpowiednim organom. Niestety w większości moje spokojne i uprzejme zwracanie uwagi spotyka się z agresją ale nie zniechęcam się :) chcę żeby moja żona z wózkiem i dziećmi mogli bezpiecznie i wygodnie spacerować po osiedlu.

rusek - najpierw naucz się wklejać linki

rusek - najpierw naucz się wklejać linki , a potem bełkocz coś od rzeczy.
Może napisz coś o nagminnych wymuszeniach pierwszeństwa na osiedlu. Na ulicy Kwiatowej prawie nikt nie przestrzega reguły prawej ręki - wymuszenia są nagminne. Do tego kobiety z wózkami pochodzące prawdopodobnie ze wsi, które jadą sobie środkiem ulicy Kwiatowej.
Cytat "Tym samym, postój na chodniku czy przy krawędzi jezdni, nawet jeżeli nie zakazuje tego wyraźnie inny znak, jest zabroniony." Czyli gdzie mam parkować samochód - na osi jezdni ? Ogarnij się człowieku - zamiast cytować przepisy popracuj nad odrobiną zdrowego rozsądku.
Przeprowadziłem się z centrum Poznania między innymi po to, aby nie mieć problemów z parkowaniem samochodu.

Przepisy są przepisami i nie

Przepisy są przepisami i nie należy z nimi dyskutować. Oczywiście zdrowy rozsądek jest też niezbędny, wszystko jest dla ludzi.
Jeśli będziesz parkował przy krawędzi jezdni to żaden pieszy nie będzie musiał chodzić po ulicy. Natomiast nie dziw się ,że ktoś idzie ulicą jeśli chodnik ma zastawiony przez zaparkowane samochody.
I małe przypomnienie, bo niektórzy (serio) żyją w błędnej świadomości: chodnik nie należy do danej posesji. Jest częścią wspólną i nie można zastawiać go autami i innymi śmietnikami.

jazda po osiedlu

Jazda ulicami osiedla koszmar Nowy odcinek Lawendowej zawsze pusty piesi i rowerzysci nie mowiac o paniach z wozkami suna druga strona lub srodkiem jezdni, na skrzyzowaniu z wrzosawa i nastepna dzieci notorycznie graja na srodku skrzyzowania.Pomijam male dzieci jezdzace na rowerach hulajnogach lub ledwo trzymajacy sie na nogach mali rolkarze Rozumiem ze wszyscy powinnismy byc ostrozni ale spotkanie z nawet jadacym 20 km autem dla malego dziecka moze byc tragiczne wyobraznia zyczliwosc i kultura sie

Przecież to są ulice

Przecież to są ulice osiedlowe, widok dzieci na rolkach czy hulajnogach nie powinien dziwić.
Widać, że nowi mieszkańcy osiedla muszą przywyknąć. Życzę wytrwałości.

Racja. Są to ulice osiedlowe

Racja. Są to ulice osiedlowe na których jednak obowiązuje jakaś ustalona organizacja ruchu. Mieszkańcy jeżdżą powiedzmy raczej powoli i bezpiecznie. Przyjeżdżają też ludzie z zewnątrz i widząc znaki które mówią że skrzyżowania są równorzędne, mogą poruszać się z prędkością 30km/h i nie ma strefy zamieszkania czyli nie muszą spodziewać się dzieciaków które nagle z zakrętu wylecą na środek drogi na rowerze czy hulajnodze bo piesi powinni poruszać się po chodnikach.
Chyba dla wszystkich jest bezpieczniej uczyć dzieci od małego jak mają się poruszać się w przestrzeni publicznej zamiast płakać że coś się stało.
Warto też przypomnieć że dziecko do 10 lat na rowerze bez opieki nie może poruszać się po jezdni tylko właśnie po chodniku. Powyżej tego wieku musi mieć kartę rowerową żeby jeździć po jezdni. Niestety na naszym osiedlu często widzę dzieci sporo młodsze jeżdżące po całej szerokości jezdni i to jeszcze bardzo niepewnie.

Jeżeli godzimy się na

Jeżeli godzimy się na zastawianie chodników samochodami (a większość tak robi) to jednocześnie musimy godzić się na używanie jezdni przez pieszych. Zacznijmy porządkowanie przestrzeni od siebie, a potem wymagajmy żeby inni przestrzegali przepisów.
Zostawmy auto na podjeździe zamiast na chodniku.
To my sami musimy sobie uświadomić, że jesteśmy częścią większej społeczności do której musimy się dostosować.
Nie wyobrażam sobie żeby SG pukała do każdego domu i prosiła o przestawienie samochodu, albo przeganiała ludzi z ulicy.
Na tym osiedlu nie ma jednego chodnika wolnego od samochodów. Nie potrafimy się zorganizować nawet w obrębie jednej ulicy, gdzie większość się przecież zna.
Jest na to przyzwolenie społeczne, bo każdy dba tylko o własną wygodę. Ale myślę, że coraz więcej jest świadomych mieszkańców i może za 2/3 pokolenia będzie porządek.

Ja w tej kwestii nie mam

Ja w tej kwestii nie mam sobie nic do zarzucenia. Serio robię wszystko żeby nikomu nie przeszkadzać. Zwracam też uprzejmie uwagę jak kogoś spotkam. Niestety w większości spotyka się to z agresją.
Ja natomiast wyobrażam sobie żeby SG pukała do każdego i zwracała uwagę. Po to są. Jak była akcja parkowania chyba w Dąbrówce to wkładali karteczki za szybę z upomnieniami w pierwszej kolejności.
Chodnik nie musi być w 100% wolny od aut tylko auta muszą być zaparkowane zgodnie z przepisami a wtedy dziecko na rowerze czy para z wózkiem może spokojnie spacerować :)
I moim zdaniem sama presja społeczeństwa tu nie pomoże. Prawo musi być dobrze opracowane, a jak nie przestrzegane to surowo karane.

Szkoda że straż miejska i

Szkoda że straż miejska i policja które czasami na osiedlu się pojawiają robią tylko rundkę i wyjeżdżają. Mijają auta zaparkowane wszystkimi czterema kołami na chodniku tarasujące przejście i ludzi chodzących drogami nawet nie po swojej stronie i nie reagują...

Jazda po cytrusowym

Trochę czasu już minęło od ostatniego komentarza ale jechałem tydzień temu rowerem po osiedlu i w pewnym momencie wyprzedziło mnie 2 chłopców w wieku ok 12 lat też jadących na rowerach. Zasuwali dość szybko i o dziwo na żadnym skrzyżowaniu " równorzędnym " nie dosyć , że nawet nie zwolnili to nie spojrzeli na prawo. Aż się spociłem. Niestety nie mogłem ich dogonić ze względu na pesel oraz mały rower / składak /.
Swoją drogą szkoda , że nie ma Fb grupy zamkniętej Osiedla tak jak np na Os. Grafitowym. Można by podyskutować na wiele tematów i być sobie pomocnym. Sam niestety nie czuje się na siłach.

Jest grupa oś cytrusowego na

Jest grupa oś cytrusowego na messanger.

Gdzie bo nie widzę

Gdzie bo nie widzę