Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Mistrzowie parkowania

Dzien dobry,
chciałabym poruszyć kwestię parkowania. Dla mnie najbardziej dotkliwym problemem jest notoryczne parkowanie na przejściu dla pieszych na Batorowskiej w Skórzewie. Jest to przejście na drodze do szkoły mojego dziecka. Ponieważ moje apele do policji, strazy gminnej o kontrole oraz do ZDP o zmianę organizacji ruchu nie przynoszą skutków, może po prostu ludzki wstyd przyniesie jakiś efekt.

Poniżej zdjęcie z niedzieli 03.06.18 gdzo. ok. 17.45
https://postimg.cc/image/xq7p4nby3/
Magda

Potwierdzam. Dzwonię zgłaszam

Potwierdzam. Dzwonię zgłaszam i nic się nie dzieje. Dodatkowo jest jeszcze sytuacja coniedzielna przy kościele.
W może ciało miałem okazję porozmawiać z dwoma funkcjonariuszami policji.
Mówię że taka niebezpieczna sytuacja jest co najmniej co weekend że auta są parkowane na zakrętach, na pasach, na podwójnych ciągłych i miejscach wyłączonych z ruchu. Panowie powiedzieli że rozmawiali z proboszczem i nic. Spytałem czy to proboszcz w gminie jest od egzekwowania przepisów czy policja to zrobili głupie miny i już nic nie powiedzieli...

Szkolna

Zapraszam na ul.Szkolna tam to dopiero jest meksyk.

Do endriu

To święto to Boże Ciało, to dla porządku. Tobie pewnie nie przeszkadzałyby dywaniki na środku jezdni, kilka razy dziennie. I pewnie dywanik i ramadan pisałbyś z wielkiej litery. Większość Twoich wpisów jest żenująca.

Przepraszam wtrąciła się

Przepraszam wtrąciła się autokorekta i tego nie zauważyłem. Nie chciałem nikogo urazić.
Natomiast nie lubię jak ktoś mi mówi co uważam. Wolę to sam powiedzieć.
Uważam każdą religię za zło, za machinę do sterowania masami ludzkimi. Nie akceptuję żadnej religii ale rozumiem ludzką słabość i potrzebę wiary w to że coś nad nami czuwa. Na szczęście kolejne pokolenia w raz z rozwojem cywilizacji się z tego leczą i mam nadzieję że wszystkie religie za jakiś czas znikną z Ziemi.
Teraz proszę o podpowiedź co jest w moich wpisach żenującego. Postaram się poprawić.

Szkolna Skórzewo

Wystarczy przejechać ulicą Szkolna w Skórzewie a już człowiek ma dość jazdy. Do tego skrzyżowanie Sportowej ze Szkolną gdzie parkują na przejściu dla pieszych busy DHL.

Odnośnie parkowania

Na ul.Poznańskiej w niedzielę (jak są stragany to przez cały tydzień) samochody parkują na ścieżce rowerowej.Kilka razy widziałam jadącą Straż Gminną , również przejeżdżała Policja ZERO REAKCJI. Co musi się wydarzyć ,aby była jakaś reakcja ???Oby ktoś nie zginął na tej ścieżce rowerowej! Zastanawiam się po co te ścieżki i chodniki?Trzeba było zrobić same parkingi!!!!! A tak na marginesie to ludzie jadą do kościoła 400 metrów pokazać swoje"bryki" , wracają do domu ,przebierają się w ciuchy do biegania i wtedy dla zdrowia biegają po 5 i więcej kilometrów.Pragnę przypomnieć ,że spacer też jest dla zdrowia! BARDZO PROSZĘ ZOSTAWMY ŚCIEŻKI ROWEROWE --DLA ROWERÓW CHODNIKI--DLA SPACERUJĄCYCH PARKINGI --DLA SAMOCHODÓW. JEŻELI wszyscy się dostosuja nie będzie potrzebna Straż Gminna ani Policja.Czy nie lepiej będzie się żyło wszystkim?

To jest szerszy temat.

Jeśli chodzi o drogę dzieci do szkoły z nowych osiedli przez Batorowską do Szkolnej to proszę zauważyć , że nie tylko "wysoka kultura" cechuje kierowców całej maści ( w końcu najczęściej zakupy robią tam robotnicy z pobliskich budów i mieszkańcy Skórzewa ) parkując nie tylko na przejściu ale przed i za - niezgodnie z przepisami ruchu drogowego zostawiając dla pieszych mniej niż przepisowe 1,5 m chodnika. Ale idąc dalej fatalnie umiejscowione przejście dla pieszych na Poznańskiej (zła widoczność dla kierowców jadących Poznańską na przejście - dla skręcających w lewo z Batorowskiej rozproszonych zwracaniem uwagi na przejeżdżające sam. Poznańską ) lub też alternatywną drogą - obejściem przy restauracji Smakosz gdzie niezwykle często chodnik jest zastawiony przez gości restauracji (pomimo dostępnego wewnętrznego parkingu restauracji!) i przechodzący muszą wejść na jezdnię wprost pod nadjeżdżające auta. I na końcu dziecko dociera do ronda przy szkole gdzie nie ma ograniczeń dla pojazdów i TIRY przejeżdżające przez rondo ( za ciasne dla TIRÓW !!!!) mogą zahaczyć pieszego.
I tak to wygląda bezpieczeństwo pieszych - dzieci przechodzących z nowych osiedli cytrusowych do szkoły.
Gwoli usprawiedliwienia obecnych , oczywiście niezwykle skutecznych i dbających o mieszkańców gminy władz , rondo i ul. Poznańska to o ile mi wiadomo sprawa Starostwa Powiatowego równie kompetentnego i sprawnego jak Gmina.
A ad vocem do Straży Gminnej - utrzymywanej z naszych podatków należy rozważyć czy warto utrzymywać instrumenty , które nie są skuteczne i nie działają na dobro tych którzy ich utrzymują ??!?! ( Są już przykłady w Polsce gdzie wyborcy rozczarowani takimi narzędziami zrezygnowali z ponoszenia koszów . ).

Dziękuję za Twój głos Krzysztof

bardzo trafnie ująłeś problem.

;-)

I co ulżyło Ci ha ha ha

kolejny mistrz w moim ulubionym miejscu

6 czerwca około południa
https://postimg.cc/image/u5rfwlpfv/

Jakaś państwowa akcja

Jakaś państwowa akcja pojawiła się w mediach właśnie odnośnie parkowania przy przejściach dla pieszych.
Dla przypomnienia auta parkujemy 10 metrów za i 10 metrów przed przejściem.

KMZB

Zgłaszajcie takie zdarzenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, można tam dodać opis i zdjęcie.

też dodałam tam zgłoszenie...

...ale nie znam istoty tej mapy - czy ona czemukolwiek służy poza ostrzeganiem mieszkańców, gdzie jest niebezpiecznie?

Podobno ma to ułatwić policji

Podobno ma to ułatwić policji i innym służbom kierowanie interwencji w miejsca gdzie jest tego potrzeba.
Nie wiem czy oni z tego korzystają. Ja w każdym razie raz na jakiś czas zgłaszam.

Do ss

Jesli tak bronisz swojej religii to idź do kościoła a nie pouczaj innych, sam sobie pisz z dużej litery co chcesz ale innych zostaw w spokoju. Nie wszyscy muszą wierzyć w Twoje zabobony, a swoją drogą w każdą niedzielę ludzie parkują jak debile przy kościele, w każdym normalnym kraju byłyby mandaty. A nie melanż wójta z plebanem.

Mistrzowie kierownicy

Chciałbym dorzucić cegiełkę do tematu mistrzów kierownicy, a szczególnie do pana w czerwonej skodzie kombi wymalowanej w znaki firmy Hilti. Panu nie przeszkadzają zamknięte szlabany w Dopiewcu i zgrabnym manewrem minął tę absurdalną dla niego przeszkodę. Chciałbym tą drogą szczerze pogratulować firmie Hilti przedstawicieli handlowych.

Ścieżka rowerowa w Skórzewie

Wczoraj jechałam z córką (8 lat) ścieżką rowerową ul.Poznańską od szkoły w kierunku Dąbrowy.Tragedia mało powiedziane pierwsze tzw.wyskakiwanie odbyło się tuż za kościołem, bo ktoś jadący z ul.Batorowskiej autem dosłownie przed rowerem córki zajechał nam drogę otworzył drzwi i pędził po truskawki. Przy cukierni dwa samochody na ścieżce i chodniku,kawałek dalej też amatorzy truskawek blokujący ścieżkę.Przy Freszu czekałyśmy chwilę ,bo aby przejść trzeba by chyba wyjść na jezdnię.Jadąc dalej na przeciwko Centrum Ogrodniczego jest budowa domu i dwa samochody (jeden opisany) parkują też na ścieżce.Dalej do samej Dąbrowy jazda super ,bo bez przeszkód.

Trza nie było robić progu

Trza nie było robić progu zwalniającego przy Żabce !!! Auta muszą gdzieś zaparkować aby kierowca mógł udać się do sklepu. Ten próg w tym miejscu to jedna wielka pomyłka !!!
Lepiej w niedzielę udać się na teren przy kościele, tam to dopiero jest Sajgon.
Przejechać nie idzie !!! Przejść też nie

Tylko tam cały czas było

Tylko tam cały czas było przejście dla pieszych którego nikt nie respektuje.

Dziękuję za głos rozsądku

Dziękuję za głos rozsądku asias79. Rzeczywiście przejścia dla pieszych są bez sensu. Zlikwidujmy też chodniki. A tak w ogóle, to szkoda że Żabka nie jest drive-thru, to w ogóle nie musiałabyś wysiadać z samochodu...

No w tym miejscu przejście a

No w tym miejscu przejście a tym bardziej próg jest bez sensu.Można chyba było go trochę przesunąć i nie było by waszego stękania !!! Proponuję pod furtką sołtysa ???

Próg zwalniajacy przy żabce

Próg zwalniajacy przy żabce to tylko żeby sołtys z kolegami mógł wyjechać bez przeszkód wyjechać z posesji

Odp.do Maro

Sołtysa proszę zostawić w spokoju.Ciekawe jakbyś miał kilkadziesiąt razy dziennie zastawianą bramę wyjazdową przez pakujące samochody czy byłoby Ci tak wesoło? Każdy kierowca mówi ,że tylko na sekundę biegnie do sklepu i zaraz wraca ,a tych aut dziennie jest niezliczona ilość! A tak na marginesie ciekawe, że na osiedlach nikomu progi zwalniające nie przeszkadzają.

Przeszkadzają, przeszkadzają

Przeszkadzają, przeszkadzają aczkolwiek patrząc co wyczyniają kierowcy na moim osiedlu to powinno być ich chyba jeszcze więcej i wyższe.
Wszystko siedzi niestety w głowach ludzi. Są już tak zaprogramowani i ciężko z tym walczyć czy uczyć.
Przyspieszając między garbami ile się zyskuje na ulicy długości 500 metrów? 5 sekund?

Od tego jest policja i straż

Od tego jest policja i straż miejska, a co ma próg zwalniajacy do złego parkowania. Popis złego parkowania jest podobny jak przy kościele. Ludzie maja idealny przyklad ze można bezkarnie źle parkowac bo przecież ksiądz może wiernych stracić. Ja sobie nie mam nic do zarzucenia, nie staję na sekundę na pasach, nie zastawiam wjazdow.

Do barbarella

A władze powinny pomyśleć kompleksowo o ulicy batorowskiej bo będzie tylko gorzej a parking przy kościelny i próg obok sołtysa nic nie pomoże

do kolekcji

Gratuluję kierowcy volvo dołączenia do grona mistrzów.
17.06 godz. około 15.00
https://postimg.cc/image/gp15no3a9/

Po pierwsze cieszy mnie, że w

Po pierwsze cieszy mnie, że w końcu powstał w tym miejscu próg zwalniający (wyniesione PDP). Jeszcze nie tak dawno samochody w tym miejscu rozwijały gigantyczne prędkości, a samo przejście było niewidoczne.
Jeśli chodzi o niedozwolone parkowanie to są skuteczne sposoby na walkę z tym zjawiskiem. Słupki, barierki lub inne elementy małej architektury. Z doświadczenia wiem, że akcje policji czy SG są skuteczne tylko na jakiś czas, potem wszystko wraca do smutnej normy.
Ja jestem generalnie za twardymi rozwiązaniami w walce z kierowcami łamiącymi przepisy. Słupkować, stawiać fotoradary i karać, aż jeden z drugim się nauczy i przede wszystkim zrozumie.

Kolejne przypadki. Kolejowa, Skórzewo

zostawił na pieszych kawał

zostawił na pieszych kawał miejsca ;)

Pomogą tylko fizyczne ograniczenia.

Wystarczą barierki, albo nawet niewielkie słupki na chodniku, ew. wysoki krawężnik.

Też mnie to wkurza, kiedy jadę tą ulicą - wyjątkowy egoizm i brak wyobraźni parkujących wobec pieszych i innych uczestników ruchu. Chociaż bardziej pasuje tu słowo "chamstwo".