Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Wywóz śmieci

Dzień dobry,
Nie mam zamiaru dłużej oczekiwać na wywóz śmieci, które od wielu dni już gniją w kuble, muchy za chwilę nas wykończą.

Zamawiam indywidualnie kontener, do którego opróżnię kubeł i worki z zielonym, a następnie rachunek za usługę wywozu wyślę do urzędu gminy. Im więcej takich faktur pojawi się na biurku osób odpowiedzialnych, tym większa szansa, że śmieciarki jednak zaczną się pojawiać i skończy się czcze gadanie o niemocy urzędniczej w temacie wywozu śmieci.

Dla zwolenników bardziej hardkorowych rozwiązań podsuwam pomysł zorganizowania tymczasowego wysypiska na ul. Leśnej 1C w Dopiewie.

Śmieci

Ooo ja chętnie podrzucę moje śmieci pod urząd gminy.

Śmieci

tomaj721 z jakiej miejscowości od Ciebie nie zostały odebrane odpady? W Dąbrowie ul. Borówkowa również śmieci nie zostały odebrane. Szczerze to wolałbym muchy. U mnie worki które nie zmieściły się w śmietniku już dwa razy rozerwały ptaki i musiałem wszystko zbierać :) . Wykonałem kilka telefonów do firmy Alkom nikt nie odbierał. Następnie zadzwoniłem do Urzędu Gminy. Pani przekazała, że we wtorek było zebranie z firmami zajmującymi się wywozem śmieci. Ogólnie stwierdziła że są duże opóźnienia w odbiorze śmieci. Poprosiła o podanie adresu i mieli w trybie pilnym odebrać śmieci. Oczywiście nic nie zostało odebrane. Dzisiaj mija dokładnie trzy tygodnie od ostatniego odbioru odpadów. Kolejny termin według harmonogramu jest w przyszły czwartek i nie zdziwię się jak dopiero wtedy zaległe śmieci zostaną odebrane o ile w ogóle ktoś się zjawi, bo nie wiadomo jakie Gmina ma problemy z firmą wywożącą odpady.

Śmieci

Z Dąbrowy. Dziś około godziny 18 śmieciara przejechała wzdłuż ul. Szkolnej i Wiejskiej, częściowo zebrali śmieci, reszty nie ruszyli. Do mnie jutro podstawiają kontener z niezależnej firmy wywożącej odpady, ładuję go i zgodnie z zapowiedzią rachunek wysyłam do gminy. Z całą energią i wytrwałością na jaką stać moich prawników będę dochodził zwrotu tych kosztów. W imię zasad.

Palędzie

W Palędziu od wtorku stoją kubły. odebrali tylko segregowane

Lepiej napisać reklamację na

Lepiej napisać reklamację na ich stronie z nich później bynajmniej muszą się tłumaczyć. No i z doświadczenia wiem, że to działa. Życzę powodzenia.

Dąbrówka, Różany Zakątek

Tym razem zostały zielone i kubeł. Widać w tym tygodniu śmieciarka również zepsuta...

Brak dyscypliny wywozowej

Reklamacji lepiej nie składać bo pani ma zawsze taka samą odpowiedź z Selektu - wywozimy sukcesywnie :)
Poprzednia firma zabierała co do papierka przy kuble a teraz rozsypane lub połowa kubła zostawiona bo samo nie wpadło do śmieciarki - płacić trzeba a co !

Konarzewo bez zarzutów

Witam wszystkich.
Współczuję wszystkim, którzy mają spore problemy z firmą wywożącą odpady. Trochę na obronę Selektu muszę jednak przyznać, że w Konarzewie idzie im to, jak do tej pory, sprawnie. Może lepsza ekipa.
Pozostaje tylko trzymać kciuki, że i w innych miejscowościach jakość wzrośnie.

Konarzewo

Potwierdzam, że w Konarzewie wywóz śmieci jest na czas.

wolna amerykanka

segregowane leza a worki rodane po uwazaniu lub po induwidualnej prosbi

Więckowice, poprzednicy lepsi

Ja mieszkam w Więckowicach i raczej wywożą na czas. Jak nie zostawili worków, zadzwoniłam i po dwóch dniach Pan przywiózł ile chciałam. Niestety często prowadzą mój kontener do głównej drogi, ale odprowadzić 300m muszę sama. Zwrócenie uwagi nic nie dało. Przy następnym odbiorze zostawili kontener na środku wjazdu z głównej drogi gdzie wiatr go przewrócił. Panowie wywożący zwrócili mi też uwagę że "puszki włożyłam do plastiku". Nawet na worku jest napisane że tam jest ich miejsce! Poprzednia ekipa, jak byłam w zaawansowanej ciąży nie kazali mi nawet wystawiać kontenerów, tylko sami brali wszystko z pod domu! Byli SUPER!!!

Konarzewo nie jest bez zarzutu

Od 4 tygodni boksuję się z gminą i firmą o odbiór worków z odpadami segregowanymi. Mieszkam przy ulicy bez przejazdu, więc dojeżdżania do ostatniej posesji jest widocznie zbyt uciążliwe. A wg GPS samochód na ulicy był i mogę sobie poskakać, bo to moja wina, jak się dowiedziałem od Alkomu, bo nie wystawiłem śmieci. A woki leża 4 tygodnie.
Koncepcja składowania przy Leśnej 1 w Dopiewie jest mi już coraz bliższa.

Alkom tragedia

Prosze pamietac, ze Selekt jest tylko podwykonawca, odpowiedzialnosc ponosi Alkom, ktory wygral przetarg.
Komuna u nich jeszcze panuje...Uszkodzili moj kosz, nastepnie nie odbierali smieci,bo.... kosz jest uszkodzony....Bareja wiecznie zywy.
Na reklamacje pseudo pracownik odpisala: „niezasadna bo kierowca(smieciarki) tak stwierdzil w notatce”.
Reszte Panstwo mozecie sami sobie dopowiedziec.

śmieci

W Palędziu wczoraj odbiór tylko segregowanych,kubły i odpady zielone stoją do dzisiaj .

w zakrzewie zostawili worki

w zakrzewie zostawili worki ze szkłem i plastikiem nie zostawili prawie worków/ jeden typ/ coraz gorzej...

Czasami zastanawiam się czy

Czasami zastanawiam się czy mi wywozi śmieci ta sama firma bo przynajmniej na mojej ulicy w Skórzewie wywóz jest wzorowy.
Wszystko równiutko zabierają w jeden dzień rano zanim zdążę do pracy pojechać i worki zostawione w satysfakcjonującej ilości.

U mnie w Dąbrówce

U mnie w Dąbrówce jednorodzinnej także bez zastrzeżeń.
Może to jest to często spotykane narzekanie na wszystko....?!?

raczej fakty, nie narzekanie

a u mnie w Dabrówce jednorodzinnej kubły ze śmieciami zmieszanymi, które miały być oproznione wczoraj, stoją sobie nadal. zabrali tylko recycling. dostałam po 1 worku na zielone, plastik i na szkło. na worek na makulaturę tym razem się nie załapałam:)

ale to i tak pol biedy, bo nie ma upałów, najgorzej jak w środku lata po 2 dni, w słoneczku stało sobie zielone..

Czyli po stronie Linei?

Czyli po stronie Linei?

tak.

tak.

te wywozy, kiedy zgodnie z datą w harmonogramie znikaja nam wszystkie smieci, to wielkie święto;)

'Może to jest to często

'Może to jest to często spotykane narzekanie na wszystko....?!?'

Może jednak nie, śmieci nieodebrane, bałagan, brak worków na segregowane, co dwa tygodnie coś. Fajnie, że u ciebie ok, ale nie zarzucaj innym kłamstwa.

Skórzewo

Wczoraj jakoś zapomniało im się odebrać szkła od mieszkańców Skórzewa... tematu worków a raczej ich braku, nawet nie zaczynam...

Znów brak worków. Ręce

Znów brak worków. Ręce opadają...

A u mnie na Cytrynowej w

A u mnie na Cytrynowej w Skórzewie znów wszystko idealnie :)
Może jakiś radny tu mieszka :D

Tragedia

Firma odbierająca odpady sięgnęła dna. Nie dość że płacę za wywóz to jeszcze własne worki daję. Nieterminowa ,nierzetelna. W Dopiewcu zielone stoi od środy.

ta firma to albo worków nie

ta firma to albo worków nie da albo jeden , sami cenzurują co kto wrzucił do kubła i czasami zestawiają jak wg nich za duże, beznadzieja, ta co była kiedyś Z Tarnowa Podgórnego była OK a to co jest to dziadostwo

Zgłosić reklamację

Jeśli nie dostajecie worków to napiszcie reklamacje jest do tego specjalny formularz.
https://reklamacje.selekt.czempin.pl/dopiewo
Mi w ciągu 2 tyg. zawsze przywiożą pakiet worków.

Pytania do radnych

Witam! Niedawno wysłałem list do radnych odnośnie problemów z wywozem śmieci. Treść dostępna w linku (https://pastebin.com/raw/w8rYbkNj). Na razie otrzymałem dwie zwrotki o przepełnionej skrzynce (Radni: Nowaczyk i Bartkowiak) oraz obietnice zajęcia się sprawą (Radni: Nnorom, Kołodziejczyk, Dziembowski, Miler). Jeśli otrzymam jakąś odpowiedź dam znać. PS. Szanowni mieszkańcy, naciskajmy na naszych reprezentantów w gminie aby zajmowali się lokalnymi sprawami!

Pytania do radnych odp.

Witam! Na początku czerwca wysłałem kilka pytań do radnych z naszej gminy w temacie problemów ze śmieciami. Przesyłam otrzymaną odpowiedź wysłaną przez Panią Przewodniczącą Selektu (https://pastebin.com/raw/zakTS3rT). Serdecznie dziękuję Pani Magdzie Kaczmarek - radnej ze Skórzewa za zajęcie się sprawą i przesłanie odpowiedzi.

Dzięki aldamir za informacje!

Dzięki aldamir za informacje! Zawsze to dużo więcej niż tylko marudzenie że jest źle! Mam tylko nadzieję że Alkom nie będzie odbierać odpadów od stycznia bo to najgorsza firma jak dotąd!