Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Hałas z obwodnicy

Od lat mieszkam w Dąbrówce, niestety odkąd zwiększył się ruch na obwodnicy zauważam coraz większe nasilenie hałasu. Dziwi mnie, że obwodnica ma tak mało ekranów od strony domów. Rozumiem że Dąbrówka już nie jest oazą ciszy jak 10lat temu? ale ten stały szum staje się męczący.
Czy ktoś ma wiedzę czy ostatnio był robiony jakiś pomiar dopuszczanego hałasu?

Na razie szum jest

Na razie szum jest jeszcze do wytrzymania ale ciszy to już nigdy nie będzie. Kiedy odpali brakujacy odcinek S5 na Wrocław to wzrośnie sprzedaż zatyczek do uszu. Nie ma nic darmo: skoro ma być droga, to będzie hałas i trucizna w powietrzu.

E tam, e tam...

Jak grabieżcy wytną cały las, to szum obwodnicy zastąpi szum lasu. ;-)

Ekrany w niewielkim stopniu wyciszają hałas i nawet, jak ich będzie więcej, to ciągłe buczenie nie zniknie (np. w środku lasu słychać głośne szumienie z Zakrzewa). Jest tylko jeden, krótki moment w nocy, pomiędzy 3, a 4, kiedy jest nieco ciszej. W Dąbrówce jest ogólnie głośno przez ciągłe budowy, tak, że jeden hałas maskuje inne i w zależności od pory dnia dominują różne dźwięki, chociaż rampy i F16 nic raczej nie przebije. Szum z obwodnicy jest jednak najbardziej obciążający dla układu nerwowego, bo nieustanny. Osoby, które nie są wyczerpane psychicznie tego nie odczują, ale ktoś mocno nadwyrężony życiowo, może być ciągle zmęczony i poirytowany. Jednym słowem: zestresowany. Pozostaje medytacja. ;-)

Wszystko zależy od lokalizacji

Ja mieszkam w Leśnej Osadzie niedaleko lasu i tutaj jest cisza. Niestety osiedle Nickla jest pod względem mocno poszkodowane.
Natomiast po otwarciu odcinka S5 do Wronczyna ruch aut w samej Dąbrówce powinien się zmniejszyć. Niestety obecnie kierowcy chcąc ominąć zakorkowane Komorniki jadą przez naszą miejscowość do Stęszewa.

Mieszkam w Dąbrówce między

Mieszkam w Dąbrówce między stokrotką a lasem, nie odczuwam hałasu z obwodnicy w takim stopniu jak opisuje to Aleksandra, możliwe, że ten problem dotyczy osiedla po drugiej stronie poznańskiej.

Dla mnie hałas jest uciążliwy

Z tego co czytałem to obwodnicą pomyka dziennie co najmniej 60 tysięcy aut. Niestety dla mnie hałas też jest uciążliwy, ale wszyscy wokół mi tłumaczą że mam coś z głową ;) Być ekrany oraz obsadzenie terenu drzewami wokół obwodnicy coś by zmieniło w perspektywie 15 lat. Dodatkowym elementem pogarszającym sprawę jest wiadukt nad torami, który wynosi drogę w góre co zwiększa hałas (auta są wyżej niż domy)

Racja

To ten wiadukt najbardziej zwiększa hałas, który jest bardziej słyszalny w domu na piętrze. W ogrodzie już jest ciszej, bo hamują go domy naprzeciwko.

Hałas-ekrany

Może byłaby szansa na ponowne pomiary i np.petycje o ekrany? Myślę że nikomu nie zaszkodzą, a mogą nieco pomóc?
Proszę z góry nie hejtować za laicyzm w tej kwestii-ale gdzie złożyć taką ew. petycje? W gminie?

Hałas z A2- Dopiewo

Zapraszam do Dopiewa w pobliże autostrady A2 np. na ul.Leśną uszy więdną nie wiem jak tam ludzi wytrzymują , kiedyś za czasów wójta A.Strażyńskiego przed jego ostatnim podejściem do wyborów (mam nadzieję że ostatnim ..) pisałem czy są robione jakieś pomiary i o dziwo strach przedwyborczy kazał mu się tym tematem zająć ..cóż po kilku miesiącach otrzymaliśmy odpowiedź że robione były pomiary Uwaga! na zlecenie A2 :), które jak się można było spodziewać wykazały natężenie hałasu w normie - pomiar był wykonany chyba w sierpniu w weekend i przed przyłączeniem ostatniego odcinka łączącego A2 z granicą niemiecką -ubaw po pachy -teraz nawet już nikt tego nie sprawdza , zwróćcie uwagę jaką wysokość mają aktualnie montowane ekrany a jaką mają w Dopiewie cóż wąż w kieszeni Kulczyków jest za duży żeby cokolwiek zainwestować na ochronę mieszkańców na węźle A2/S11/S5 są ekrany chyba po 5 m wysokości ale to już była inwestycja z państwowej kasy... Reasumując macie większe szanse ponieważ S11 jest zarządzana prze GDDKiA ...Przepraszam za odejście trochę o głównego tematu :)

Nieaktualny temat

Hałas z obwodnicy został zagłuszony przez samoloty odrzutowe, więc już nie przeszkadza. Od paru dni nad Dąbrówką przelatuje w ciągu doby tyle samolotów, co kiedyś przez tydzień. Latają także w nocy i wczesnym rankiem. Miodzio.

Jak pamiętam Linea reklamowała osiedle w Dąbrówce, jako "osadę leśnę", by po paru latach używać już hasła "siła miastotwórcza", to teraz proponuję "poligon". :-/

Odrzutowo Odlotowo

Hałas z obwodnicy został zagłuszony przez samoloty odrzutowe, więc już nie przeszkadza

Spokojnie, ćwiczenia "NATO Tiger Meet 2018" potrwają do 25 maja, po drodze jeszcze niedzielny transfer legionistów oraz Poznań AirShow. Jedno jest pewne: w Dąbrówce i nad Dąbrówką ciągle coś się dzieje, nie ma czasu na słuchanie szumu z obwodnicy ;)

A tu dla ciekawskich dokładne info co i jak:
https://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/szkoleni...

Rozbawiłeś mnie :-)

Teraz wiadomo, dlaczego niektórych odrzuca od zamieszkania tutaj. ;-)

Obwodnica

Czy naprawdę nikt w Dąbrówce nie zauważa, że od kilu lat osiedle rozbudowuje się w kierunku obwodnicy a nie na odwrót? Za chwilę właściciele nowo budowanych domków przy ulicy Herbowej pewnego słonecznego dnia napiszą, że irytuje ich pociąg przejeżdżający kilkadziesiąt metrów od ich domu.

Swietnie

Jasne. Wytłumaczmy wszystko tym, ze to domy powstaja wokół obwodnic i lotnisk i po sprawie. Oczyiwiście, że powstają! Gdzie mają powstawać skoro wszędzie gdzie się nie obrócisz to albo drogi ekspresowe, kolej, lotnisko, albo ogromne hale przemysłowe??? To chyba zadaniem inwestorów jest tak zabezpieczać osiedla żeby jedno mogło istnieć obok drugiego? Mieszkam tutaj pół roku. Jak kupowałam mieszkanie to nie miałam możliwości przez kilka tygodni przyjeżdżać sobie posiedzieć i posłuchać! Nie wiedziałam w co się pakuję. Dziś będę innym odradzać, bo wpakowałam się na minę. Hałas jest gorszy niż w centrum Poznania. Ostatnio na jednej budowie uciążliwa maszyna włączana jest przed 6.00 rano a wyłączana dopiero wieczorem. Ciągły szum jest szkodliwy dla człowieka, bez względu na to, czy ktoś się nim przejmuje czy go olewa.

Hałas w Palędziu

Ja przeprowadziłem się niedawno do Palędzia, a wcześniej mieszkałem w wielu miejscach w Poznaniu. Hałas większy niż w Palędziu był tylko na ul. Głogowskiej i Dąbrowskiego. Na Słowackiego zaś było już o wiele ciszej niż tutaj. Przeprowadzając się na wieś, tego się nie spodziewałem. Trzeba przyznać, że szum od A2 jest naprawdę denerwujący. Byłoby świetnie, gdyby inwestycja w ekrany i drzewa ten hałas ograniczyła. Ja się zastanawiam, jak ludzie w Gołuskach dają sobie radę.

Hałas a smród świńskich uszu suszonych

Zadaje sobie pytania jak mieszkańcy ul Leśnej w Dopiewie dają radę z hałasem z A2 oraz zapachem suszonych świńskich uszu czy Panom z UG nie przeszkadza fetor padliny na połowę Dopiewa?
Ludzie jak wy domu wierzycie w te upalne dni?
Kto dał temu Panu pozwolenie na taka działnosc z takim efektem zapachowym?