Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Rajd rowerowy

W imieniu Kolegi Ireneusza Rutkowskiego chciałbym zaprosić chętnych do uczestnictwa w rajdzie rowerowym. Zapisy chętnych na mail :

. szczegóły rajdu poniżej.
Męczennica Rowerowa to jest to!
Ireneusz Rutkowski proponuje coś nowego

Ireneusz Rutkowski ze Skórzewa pod Poznaniem wpadł na wiekopomny pomysł ożywienia jazdy na rowerze. Cyklicznej, wielce pozytywnej, dobrowolnej i nielimitowanej. I to bez względu na warunki pogodowe. Od przyszłego miesiąca, od maja 2018, proponuje Męczennice Rowerowe. I to według określonych przepisów.

MĘCZENNICA ROWEROWA

PRZEPIS:
1. Męczennica Rowerowa jest imprezą cykliczną, wyznaczaną na każdą drugą niedzielę miesiąca.

2. Intencją fizyczną Męczennicy Rowerowej jest pozytywne zmęczenie uczestników.

3. Intencją duchową Męczennicy Rowerowej jest afirmacja człowieka, szacunek dla przyrody, kontemplacja widoków, dźwięków, zapachów i smaków.

4. Uczestnik Męczennicy Rowerowej może przyjąć inną, dowolną intencję - fizyczną lub duchową.

5. Męczennica Rowerowa odbywa się w kaźdych warunkach pogodowych.

6. Udział w Męczennicy Rowerowej jest dobrowolny, równy i nielimitowany.

7. Na trasie Męczennicy Rowerowej obowiązuje odpowiedzialność i braterstwo.

8. Uczestników Męczennic Rowerowych nie należy określać męczennikami.

9. Trasę Męczennicy Rowerowej każdorazowo wyznaczają uczestnicy.

10. Pomysłodawca zostaje obrany Przewodnikiem Męczennicy Rowerowej.

11. Męczennice Rowerowe dzielą się na Zwykłe (nie mniej niż 50 km), Duże (nie mniej niż 80 km) i Wielkie (powyżej 100 km).

12. Częstotliwość poszczególnych kategorii Męczennic Rowerowych określają uczestnicy.

13. Męczennica Rowerowa jest pomysłem zastrzeżonym.

14. Do przepisu na Męczennicę Rowerową każdy uczestnik może wnosić przypisy (1)

------------------------------------------------------------------------------

(1). Uczestnicy inauguracyjnej Męczennicy Rowerowej przybywają 13 maja 2018 roku na godzinę 10:00 do parku w Skórzewie (52°23'15.0"N, 16°47'04.9"E). Proponowany zarys trasy inauguracyjnej Męczennicy Rowerowej: kawa w Dębienku - ok. 12:00, obiad w Buku (kuchnia wschodnia!) - ok. 14:00. Powrót do Skórzewa - ok 16:00.

xxx

Ireneusz Rutkowski należy do grona gigantów poznańskiej turystyki rowerowej. Zorganizował aż dwanaście wypraw rowerowych po Europie. Dotarł do Camino w Hiszpanii, pedałował szlakiem francuskim Drogi św. Jakuba do Santiago de Compostela, trzy razy uczestniczył w wyprawach wzdłuż Dunaju (od Donaueschingen aż do Belgradu).

Dwa razy wiódł spore grupy rowerzystów po Ukrainie (w latach 2005 i 2013), dwukrotnie przemierzył na rowerach Białoruś (2009 i 2011). Z wysokości siodełka rowerowego poznawał Austrię i Słowację. Przejechał też całą trasę wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry - z Czech do Świnoujścia. W roku ubiegłym zwiedzał na swym bicyklu Luksemburg.

Współzałożyciel i pierwszy prezes Koła PTTK "PĘDZIWIATRY" w Dopiewie. Pomysłodawca corocznego rajdu "Pędziwiatr Wiosenny" którego już VI edycja odbyła się 8 kwietnia br.

Właśnie pod wpływem propozycji zgłaszanych podczas ostatniego "Pędziwiatra Wiosennego" zrodził się pomysł na Męczennice Rowerowe.

Ciekawa inicjatywa.

Ciekawa inicjatywa.