Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Lidl Dąbrówka?

Dzień dobry,

Czy ktoś wie co się zaczyna dziać na placu kawałek za Stokrotką, po przeciwnej stronie ?
Doszły mnie słuchy, że niby Lidl ?

??

Mówisz o tej lokalizacji?
https://dabrowka.com.pl/forum-centrum-uslugowe/

Z moich źródeł w Lidlu wynika, że to na razie ploteczka wiejska i żadnych finalnych decyzji jeszcze nie ma. Ale jakieś tam rozmowy były.

szkoda kasy

to nonsens, w takiej sypialni jak Dąbrówka jeden sklep Biedronka i Stokrotka wystarczy aż nadto. Reszta tzw handlu ledwo zipie. Nic się więcej nie utrzyma

Mało sklepów

Proszę zobacz półki w Biedronce: mało towaru. Pracownicy nie nadążaja dokładać towaru na półki. Przy kasach ogromne kolejki. Parking przy Biedronce zawsze pełny. Brak miejsc do zaparkowania bardzo często.
W Stokrotce jest dużo towaru, ale mało ludzi na kasie i tam to dopiero się czeka.
Lidl by się przydał. Jest lepiej zorganizowany niż Biedronka. Konkurencja się przyda.
Jestem za Lidlem albo innym sklepem.

Lidl

Jak dla mnie super by było. W biedronce straszny bałagan a w stokrotce brak załogi równoznaczny z1 osoba na kasie.

A dlaczego wszystko ma byc w

A dlaczego wszystko ma byc w Dabrowce? Reszta miejscowosci ma byc poszkodowana?! Lidla macie od Dabrowki 5km dalej, wiec jest to kwestia do 10minut dojazdu. A w tym momencie kolejki i brak towaru w biedronce dabrowkowej sa spowodowane brakiem ludzi do pracy i tym,ze w Steszewie biedronka jest w remoncie. Wiec,bez przesady-Dabrowka ma AZ nadto sklepow. Gdyby rzeczywiscie znowu byloby cos budowane,znajda sie szczekacze dabrowkowi,ktorym zawsze wszystko nie pasuje. I nie zapominajmy,ze gmina to nie tylko dabrowka.

Jeżeli miałby być budowany

Jeżeli miałby być budowany Lidl w Dabrówce to będzie. O tym gdzie powstanie decyduje Lidl a nie gmina, która stwierdzi. że w Dąbrówce za dużo sklepów, postawmy w np: Więckowicach. Liczy się to czy będzie obrót w danej placówce i czy będzie generowała dochód. Kwestia "poszkodowanych" miejscowości bez Lidla jest śmieszna :) Zastanów się czasem nad tym co piszesz :) co do "niezadowolonych szczekaczy" to już inna sprawa :) tacy się zawsze i wszędzie znajdą

Biedronka

Już widzę jak ludzie przyjeżdżają ze Stęszewa do Dąbrówki na zakupy w Biedronce. Dobry żart ??? w Dabrowce i w okolicy jeszcze trochę i będzie więcej ludzi niż w Steszewie ?
Tak na poważnie to tylko i wyłącznie brak ludzi do pracy w Biedronce i ogrom ludzi mieszkających w Dabrowce Paledziu i Goluskach. Jeżeli otworzy się jeszcze jakiś markecik w okolicy Dąbrówka, Dopiewiec to nieźle na tym zarobi właściciel.

Swoją drogą,ktoś coś wie na

Swoją drogą,ktoś coś wie na temat rzekomego powstania Biedronki w Konarzewie? Czy to tylko ploty?

kto wie może kiedyś

"lidl będzie ale nie wkrótce" - hue hue

Lidl w Dopiewie

Lidl pojawi się w Dopiewie - to już pewne. Otwarcie w 2019 roku.

Lidl

Bardzo dobrze że w Dopiewie coś będzie poza Dino i tego Lewiatana gdzie warzywa wołają o pomstę do nieba

Skąd to info, ze Lidl

Skąd to info, ze Lidl powstanie? Z tego fejkowego profilu na FB?

Lidl przy drodze wzdłuż torów, na wysokości szkoły ?

Ktoś coś wie o tej lokalizacji?

Lidl stawia markety tylko w dużych miastach

w gminach się nie spotyka Lidla.

Lidl w Skórzewie, Lidl w

Lidl w Skórzewie, Lidl w Komornikach... Same metropolie!

no i Lidl w Tarnowie Podg.

;-)

A czy ktos wie co to za sklep

A czy ktos wie co to za sklep buduja nowej drodze wzdluz torow?

Netto

Tak mi mówili robotnicy co tam pracują, ale pewności nie ma.

Patrząc na wygląd konstrukcji

Patrząc na wygląd konstrukcji prawdopodobnego wejscia do sklepu to całkiem możliwe

Netto

Tak,to pewne, że będzie netto.

Netto

W którym dokładnie miejscu powstaje to netto?

Netto szuka pracowników do

Netto szuka pracowników do sklepu - Palędzie, ul. Malinowa

https://www.mojedopiewo.org/node/15023

w Dąbrówce brakuje tylko

w Dąbrówce brakuje tylko tramwaju z Junikowa i kina oraz pubu 24H, reszta w nadmiarze..

Budowa ruszyła

Budowa ruszyła, pewnie za kilkanaście tygodni tiry z towarem zaczną pięknie wzbogacać otoczenie tej sielskiej, wiejskiej zabudowy :)))))

gdzie

gdzie Ty tam widzisz sielską wiejską zabudowę :)) hahahahaha przy wiecznie jeżdzących dzień i noc samochodach na Poznańskiej ???? i jeszcze do tego Wielkie Wywroty Dolaty nie naprawdę sielsko , sielsko wręcz sielankowo :))))

Faktycznie wiejsko i sielsko

Faktycznie wiejsko i sielsko jest w tej okolicy...

Czyli kolejne miejsca pracy ;)

Zastanawia mnie zdziwienie,niezadowolenie i komentarze jak powyżej...ktoś sprzedał grunt przy głównej drodze,ktoś kupił i uzyskał PnB(lub nabył z odpowiednim pozwoleniem).Wcześniej dokonano analizy rynku,badania tzw.stref i "twardogłowym" z Grupy Schwarz" do której nalezy m.in.Lidl wyszło,że podobnie jak w Skórzewie ulica Poznańska gdzie typowy handel i usługi a nawet w Zakrzewie gdzie przy ulicy Długiej zlokalizowano market Dino i myjnię samoobsługowa inwestycja się finalnie opłaci(nawet jeśli przez rok dany sklep będzie na minusie).Gmina pozwoliła na rozwój "chowu klatkowego" w czworakach,familokach w Dąbrówce,Dopiewcu( a ciekawe co jeszcze powstanie na gruntach POLNORD-u Krauzego???) i taki wzrost liczby mieszkańców musiał zwrócić uwagę "prospektorów" z Netto,Biedronki czy Lidla.Jak widać hasło reklamowe Linei "Siła miastotwórcza" zadziałało :)))Reasumując,chcesz mieć spokój,ciszę i komfort,to KUP Polaku kawałek ziemi w dobrej lokalizacji w przedziale 400-500 zł/m2 na terenie Naszej Gminy(jeszcze takie można znaleźć w tej cenie),wybuduj dom wolnostojący(500-700 tyś.zł) lub w Poznaniu dom na Sołaczu lub Starym Grunwaldzie za 2-4 mln zł.Dobrej niedzieli(niehandlowej) życzę Szanownym Forumowiczom.

kolejny moloch

Kolejny moloch, kolejna galeria. Może lepszy byłby "ryneczek", targowisko z warzywami i owocami lokalnych producentów? A nie niemiecki kapitał, zresztą skandalicznie dofinansowany swego czasu w celu ekspansji na rynki wschodnie.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul...

Niemcy potrafią...

...jak to się kolokwialnie mówi pociągnąć kołdrę w swoją stronę(modelowy przykład to doktryna Trumana,znana szerzej jako "Plan Marshalla").Oczywiście w pełni się z Panem zgadzam,jednak jak już wcześniej na tym forum wspominałem,to GMINA a doprecyzowując jej włodarze dopuścili do takiego właśnie stanu faktycznego.Oczywiście tzw.tuby propagandowe lokalnej kamaryli jak forumowicz "pawelek" czy kilku innych nieświadomych,błądzących i nie mających swojego zdania forumowiczów,będą z uporem maniaka zaklinać rzeczywistość,że nie ma środków,gruntów,że władza centralna przeszkadza itp.,itd.Dziś akurat jechałem od strony Gołusek ok.15.30 i w Dąbrówce jak zwykle na Poznańskiej korek,sznur samochodów od strony szkoły na Malinowej,zmęczeni i źli na cały świat ludzie w samochodach,brak uprzejmości(gdzie jazda na tzw.suwak,wpuszczanie,sygnalizowanie skrętu wcześniej etc.???),a będzie coraz gorzej,nie wspominając już o estetyce zabudowy,która kojarzy mnie się z tzw.gargamelami architektury(jak na poczatku lat 90-tych XX wieku nazywano "romskie rezydencje").Była zemsta Honeckera(dla młodszych pojazdy z dawnej NRD) a dziś na terenie GMINY DOPIEWO mamy zły sen urbanisty,który będzie straszyć zdecydowanie dłużej.Mimo wszystko,dobrego weekendu życzę.

Wujek Dobra Rada

Oczywiście tzw.tuby propagandowe lokalnej kamaryli jak forumowicz "pawelek" czy kilku innych nieświadomych,błądzących i nie mających swojego zdania forumowiczów

Oczywiście możesz pan sobie sądzić co chcesz natomiast mam uśmiech na twarzy jak widzę przed każdym wydarzeniem typu wybory różnych wujków dobra rada, którzy twierdzą że wszystko się da zrobić lepiej, ładniej, szybciej i sprawniej. Teoretycznie zawsze może być lepiej, natomiast gdzie te "wujki" są jeśli chodzi o angażowanie się w lokalne sprawy? Czyli poprzez organizacje pozarządowe oraz jako kandydaci do rad wszelakich, sejmików i wreszcie na wójta, starostę, marszałka itd.? Życie weryfikuje to dość konkretnie. Malkontenctwo i narzekanie na brak suwaka albo wygląd zabudowy deweloperskiej? Można jeszcze narzekać na tysiąc innych rzeczy, ale od narzekania nie ma postępu. To proste jak budowa cepa.

Panie "kopiuj/wklej"

Trudno odpowiada się osobie Pańskiego pokroju,ponieważ mam wątpliwość w której kategorii niepełnosprawności intelektualnej można by Pana umieścić(rozróżniamy cztery),ale podejmę ostatnią już próbę.Zdaję sobie sprawę,że uśmiech na Pańskiej twarzy nie znika nawet wtedy,kiedy dyskusja dotyczy ważnych spraw,bo takie zachowanie można by właśnie wytłumaczyć przynależnością do jednej z tych czterech kategorii.
Swoje uwagi,komentarze i wnioski wielokrotnie na tym forum przedstawiałem i nie było wtedy kampanii wyborczej.Po raz kolejny chciałbym zaznaczyć,że nie interesuje mnie "kariera" radnego,wójta itp.Robię to,co lubię i potrafię,realizuję się zawodowo,zarabiam i płacę z roku na rok wyższe podatki i nie narzekam.Dlatego od angażowania się w sprawy lokalne,samorządowe mam radnych,wójta i urzędników(chodzę na wszystkie wybory,stąd mam pełne prawo do komentowania i rozliczania).To od nich oczekuję racjonalnego działania,godzenia interesów mieszkańców z interesami inwestorów i nie działaniu na szkodę lokalnej społeczności etc.
Także śmiej się Pan do woli,ale nawet jeśli za to dobrze płacą, to finalnie się nie kalkuluje,bo efekty degrengolady urbanistycznej na terenie Gminy Dopiewo widać na każdym kroku.

Nie dokarmiaj trolla

ponieważ mam wątpliwość w której kategorii niepełnosprawności intelektualnej można by Pana umieścić

Jest taka stara odwieczna zasada, znana jeszcze z czasów IRC i Usenet, aby nie dokarmiać trolla. A zwłaszcza aby nie odnosić się do takich niskopoziomowych dyskusji. Także na tym zakończę i życzę panu powodzenia w swoim życiu i w dalszym narzekaniu w połączeniu z obserwowaniem "degrengolady urbanistycznej" ???

Świetny pomysł!!

Świetny pomysł!!
Działka za kilka milionów pod "ryneczek", targowisko z warzywami i owocami lokalnych producentów.
Pod warunkiem, że będziesz inwestorem!!

Bardzo niski poziom

Niestety. Poziom wiedzy obywatelskiej i prawnej (w odniesieniu do zasad działania samorządu terytorialnego) sięgnął już dawno temu bruku. Większości tych "niskopoziomowców" wydaje się, że wójt lub deweloper to takie złe dusigrosze, z których jeden nie może już unieść zarobionych "dutków", a drugi to już tak nienawidzi nowych mieszkańców, że podusił by ich w beczce po kapuście. To już nawet nie budzi irytacji tylko śmiech. Wprowadza się taki "szczęśliwiec" do szeregowca i natychmiast zaczynają się roszczenia wobec reszty świata. I to bez końca. Ja się tylko pytam dlaczego na zebraniu wiejskim w Dąbrówce (przed pandemią) posiadającej co najmniej 7000 mieszkańców bywało po 50 osób, z czego jedna trzecia to byli urzędnicy i goście z zewnątrz ?. I odpowiem. Bo 99,9% społeczeństwa ma te sprawy baaardzo głęboko "w szafie". I te zaklinania wzywające do "zrównoważonego rozwoju". Ha, ha, ha. Ciekawe czy malkontenci znają chociaż własnych radnych, a jeśli już to czy rozmawiali z nimi choćby raz o lokalnych problemach. Można by tak jeszcze podywagować z godzinę. Ale po co.

A mnie pasuje tylko....

Remont ul. Poznańskiej musi być. Bo auta skręcające w lewo do Lidla będą blokowały drogę i korki będą się zaczynały jeszcze wcześniej. Ale po kolei. Widziały gały co brały chociaz jeszcze 8 lat temu nikt sie nie spodziewał takiego boom-u( netto, galeria malinowa, lidl) I mnie to wszystko pasuje tylko niestety bez zmiany infrastruktury na ponzańskiej w Dąbrówce to będzie ciężko. Kilka lat temu były plany rozbudowy głownej ul. Poznańskiej na dwa pasy, jakies lewo czy prawo skręty( już nie pamiętam), miały być tam ze 2 lub 3 ronda. Zabrakło kasy i ok rozumiem, tylko tematu nikt nie ciągnie do przodu a naprawde bez tego się nie da. Droga wzdłuż torów pomaga mieszkańcom Leśnej Polany ( gdzie mieszkam chociaż raczej w jedna stronę bo korki na przejeżdzie i tak blokują przejazd) ale nie odciąża to Dąbrówki za specjalnie w godzinach szczytu. Jak jeszcze można było w dąbrówce uciec przez ulice Topolową to chociaż korki były mniejsze no ale już sie nie da. Dlaczego przejazd od ulicy Platanowej, do Malinowej wzdłuż szkoły jest zamknięty? Rozumiem jest szkoła i ma być bezpiecznie ale w miastach czy na wsiach szkoły potrafia być przy super ruchliwych ulicach i jest ok. Zrobić tam jakieś dwa progi zwalniające postawić fotoradar na 30km/h i dąbrówka odsapnie. A jeśli komuś przyjdzie do głowy hejtować to że mieszkańcy Leśnej Polany by chcili za duzo czy coś to przypomne ze kilkanascie lat temu Dabrówka była wioską pełną gebą i wtedy lokalsom właśnie Ci nowi zmienili rzeczywistość tak jak Leśna Polana zmienia funcjonowanie Dąbrówki. Leśna Polana bedzie tylko większa i przybedzie samochodów. Gmina jest dobrem wspólnym bo za kilka lat sie okaże, że liczba mieszkańcow Leśnej Polany będzie na tyle duża że dochody z podatków dla gminy właśnie stąd będą największe.
Kończąc, mnie taka ekspansja pasuje ale musi być zrobiona z głową i myślą o wszystkich mieszkańcach naszej gminy.

Pozdro.

Kompetencje

Ulica Poznańska w Dąbrówce jest ulicą powiatową. To znaczy że władze gminy Dopiewo nie mają kompetencji nawet do malowania pasów. Wszelkie wnioski, pomysły, dezyderaty i przemyślenia należy kierować do: Rada Powiatu, Starosta Poznański, Zarząd Dróg Powiatowych. I tyle.

OdPOwiedź dla "wysokoPOziomowca"...

...mianowicie nadal ktoś mydli ludziom oczy,bo przecież na 17 gmin powiatu poznańskiego,to większość włodarzy(jeśli nie wszyscy) są w tzw.kieszeni wiecznie panującego starosty - od ponad 20 lat!!!Dlatego w tym miejscu mam spore pretensje(uzasadnione) do Obozu Rządzącego,nie w sprawie sądów(POdobno niezawisłych),czy emerytur SB-ków,tylko odnośnie braku kontroli nad samowolą i patologią na gruncie lokalnym:miejskim,powiatowym i gminnym.

do poziom01

Poproszę o konkretne dowody na to, że 17 gmin siedzi u starosty w kieszeni. Mechanizmy, powiązania. DOWODY

PS - fajniej i bardziej merytorycznie byłoby jakbyś pisał "podobno, odpowiedź, wysokopoziomowiec(!)", nie przez PO, nie wrzucał SBeckich emerytur do spraw naszej gminy, nie nazywał ludzi tubami propagandowymi. Ja rozumiem, że nie w smak Tobie wyniki wyborów samorządowych- i to już od lat kilkunastu. Póki co, nie potrafisz nic temu zaradzić. Tak jest, takich władz lokalnych chcą mieszkańcy. zacznij wrzucać tu konkretne propozycje, plany, osadzone w realiach finansowych i prawnych. Wtedy może zwiększą się szanse w wyborach formacji, którą popierasz. Jeszcze jedno: ś.p. Adrian Napierała był kandydatem niezależnym. Jego następca też. Więc na prawdę, szkoda już tych Twoich "PO", esbecji, uwikłanych sądów itd, itp. Konkrety, konkrety, konkrety, bez zabarwień polityczno-światopoglądowych. Pozdrawiam Cię serdecznie, sąsiedzie