Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Niebezpieczny starszy pan

Witam,
czy w godzinach 6:20 - 6:40 (rano) ktoś też natyka się regularnie na (chyba) starszego pana, który idzie od strony stacji benzynowej CEL do Dąbrówki po drodze, z maleńkim czerwonym światełkiem (praktycznie niewidocznym kiedy jest gorsza pogoda) ?

Od kilku dni cały codziennie go mijam jadąc do pracy, kilka razy omal ktoś go nie potrącił, poniewaz pokonuje on ten ostry zakręt przy lesie przy wjeździe do Dąbrówki lewą stroną PO DRODZE, nie schodząc z drogi nawet jak auta ostro hamowały bo nie spodziewały się kogoś tutaj NA DRODZE, czy jak niepisanie się przyjęło prawym poboczem przy barierce gdzie jest trochę miejsca.

Zna ktoś tego pana? Jeżeli tak, to może mógłby ktoś mu szepnąć słówko, żeby jednak pokonywał chociaż ten ostry zakręt tak jak inni, dla swojego i innych bezpieczeństwa poboczem?

Pozdrawiam!

...

To nie jest czasem ktoś pracujący na stacji?
W każdym razie też miałem przyjemność go mijać na tym zakręcie i zauważyłem go niemal w ostatniej chwili. Tyle, że formalnie idzie prawidłowo, jak dla mnie to owe światło też jest dobrze widoczne, oczywiście poza zakrętami.
Oczywiście, głównie w jego interesie jest to, aby jak najbardziej zejść na pobocze. Po prawdzie jednak to nie on jest niebezpieczny tylko ta droga. Podobnie jest zresztą na odcinku Palędzie - Gołuski, tamtędy też drogą praktycznie bez pobocza chodzi coraz więcej dzieciaków i młodzieży.

W dawniejszych czasach bez

W dawniejszych czasach bez komórek ludzi się po prostu podwoziło...

Ja podwożę

Ja podwożę, wprawdzie tylko panie. Zawsze wsiadają. Mam nadzieję, że bez obaw.

Ja podwożę i staram się też

Ja podwożę i staram się też zwracać uwagę że ktoś idzie złą stroną drogi (dość nagminne i nie wiem skąd się to bierze). Natomiast ostatnio zatrzymałem się przy kolesiu i mówię że go podwiozę a on na to że dziękuje więc mówię żeby chociaż przeszedł na właściwą stronę drogi też nic dalej człapał po prawej.

Pan

Brakuje chodnika. Bez sensu taka droga. W szczególności wiadukt nas droga ekspresowa.

Jak zwykle ktoś dał du.py....

Jak zwykle ktoś dał du.py....
Sąsiedni wiadukt, na którym głównie hula wiatr, posiada chodnik.
Ten bardziej uczęszczany zrobiony w najwęższej opcji.

dokładnie

dokładnie - żeby skorzystać z nowej ścieżki rowerowej do skórzewa trzeba jechać najpierw na dąbrowę, później kawałek mega wąską drogą do ronda koło CELa i jakoś później dostać się na ścieżkę..