Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Przejścia dla pieszych

Chciałbym zwrócić uwagę kierowcom na przejścia dla pieszych. Kilka dni temu zatrzymałem się aby przepuścić na pasach dziecko. W tym czasie z naprzeciwka przeleciały z dużą prędkością trzy auta nie zatrzymując się, nawet nie zwalniając.. Zabrakło wyobraźni?

Dobrze, że młody był na tyle bystry że nie uznał że jedno zatrzymujące się auto udostępnia mu pasy w całości. Próba przepuszczenia pieszego po zmroku gdy światła z naprzeciwka ograniczają wręcz widoczność może skończyć się tragedią, a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Nie chciałbym jednocześnie przepuszczając przyczynić się do tragedii przez bezmyślność innych kierowców.
Zrobiłem wywiad ze swoimi synami i takie obserwacje mają częściej niż ja.
Poddaję to kierowcom pod rozwagę póki nie jest za późno.

Ja mrugam światłami i trąbie

Ja mrugam światłami i trąbie na takich oszołomów...

droga dąbrówka - skórzewo

Przy okazji może warto zwrócić uwagę, że na wyremontowanej drodze Dąbrówka - Skórzewo obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Także może wszystkie zawalidrogi lubiące sobie zawsze i wszędzie, nawet w idealnych warunkach, jeździć 40-50 km/h albo się nad sobą zastanowią albo wyniosą się na inną drogę, zwłaszcza, że dość rzadko są tam warunki, aby kogoś takiego wyprzedzić.

Do Krzys

Max prędkość poza obszarem zabudowanym to 90 km/h. MAKSYMALNA co oznacza, że można jeździć wolniej. Jeżeli chcesz szybciej to jedź na "S' ke

droga dąbrówka - skórzewo

Autor wątku pisze o kierowcach, którzy jeżdżą za szybko i nie uważają na pieszych, a tutaj nagle wypowiedź o "zawalidrogach"...
Ja się nie dziwię, że na drodze Skórzewo - Dąbrówka trudno jest wyprzedzić skoro ma ona raptem jakieś 1500 m. Rozumiem, że rozpędzenie się do 90 km/h, a do tego jakieś wyprzedzenie pozwala na tej drodze urwać te cenne 10 sekund... Poza tym zawsze warto wyprzedzić, aby potem stanąć w korku odpowiednio w Dąbrówce lub w Skórzewie :)
Jazda na tej drodze z prędkością 70-80 km/h nie stanowi dla innych zagrożenia, nie ma przymusu ustawienia tempomatu na 90 km/h. Ale przecież wszystkim się spieszy... Tylko potem będą wyciągać delikwentów z tego głębokiego rowu na poboczach albo zderzać się na wyjeździe z przedszkola...

...

Bardzo proszę nie przekręcac moich słów, nie pisałem o osobach jadących koło 80 km/h, ale o osobach jadących bliżej 40km/h, jak gdyby dalej trwał tam jakiś straszny remont. A remont się skończył, droga jest szersza i zasadniczo lepsza. Oczywiście - niby zgodnie z prawem można jechać i 20 km/h (chociaż jest też paragraf o utrudnianiu ruchu), ale tak powolna jazda, zwłaszcza w dobrych warunkach, jest pośrednio przyczyną wielu wypadków, bo jednak wielu kierowców decyduje się wyprzedzać, niekiedy całe kolumny aut, a gdyby wszyscy jechali to 80-90 to by było i płynniej i bezpieczniej.

Mam podobne obserwacje.

Mam podobne obserwacje.
Popieram.
Tu nie chodzi i zapierdzielanie gdzie się da ale sprawne przemieszczanie się i nie robienie innym użytkownikom drogi pod górkę.
Rozpędzajmy się dynamicznie, sprawnie opuszczajmy skrzyżowania i ronda, sygnalizujmy nasze zamiary kierunkowskazami a korki będą mniejsze.

...

Jedna kwestia to wyścigi na tym odcinku. Mnie zastanawia po co budowali ścieżkę rowerową skoro trafiają się pawiany którzy notorycznie jada ta droga zamiast ścieżka.