Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Never ending story - śmieci

Witam wszystkich przed, a właściwie świątecznie.

Przy okazji ostatniego wywozu śmieci rozdano rozpiski na przyszły rok. Nie wiem czy już spojrzeliście, ale wynika z tejże rozpiski, że ze śmieciami segregowanymi z:
a) całego grudnia
b) świąt
c) sylwestra
d) niemal całego stycznia
będziemy zalegać do 26 stycznia 2018 roku. :-P Chyba w słowniku ludzi kulturalnych nie ma dostatecznie obelżywych słów na ten stan rzeczy. Efekt będzie taki, że ludzie odpady segregowane powrzucają do zmieszanych, żeby nie kipiało w śmietnikach.
Nie mogę pojąć trywialności umysłu, tego, co ustalił taki harmonogram wywozu śmieci segregowanych.

Wesołych Świąt :-)

Na szczęście mamy sezon grzewczy ;)

jak w temacie...

Toksyczny Selekt

Nie chcę psuć świątecznego klimatu więc krótko: Selekt jest toksyczny. Bycie członkiem tego związku grozi chorobą. Za wątpliwej jakości usługi rykoszetem dostaje cały samorząd, mimo że obowiązki śmieciowe są przekazane właśnie do związku. Kto mógł to ze związku wyszedł, a były to gminy które mają swoje zakłady komunalne zajmujące się wywozem odpadów (Tarnowo, Luboń, Mosina, Rokietnica). W gminie Dopiewo nigdy nie było takiej firmy i nikt jak dotąd nie porwał się na to (poza słownymi deklaracjami). Wg mnie najwyższy czas wiać z Czempinia bo czym dalej w las tym więcej drzew. Albo opuszczamy Selekt i robimy to sami lub z kimś jeszcze, albo nadal będziemu tkwić w głębokiej komunie. Skoro od lat ocena usług Selektu jest wyjątkowo niska i mimo to niewiele zmienia się na plus, to jak sądzę nie należy spodziewać się po Selekcie niczego dobrego. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że nic tak mocno nie wnerwia ludzi w tej gminie jak właśnie harmonogram wywozu opracowany przez związek wespół z wybranym w przetargu operatorem.

Istnieje takie urzędnicze przekonanie, że pewnych spraw zwyczajnie "nie da się" zmienić. Dlatego w ramach rozrywki polecam nieco kabaretu, choć w sumie to samo życie:
https://www.youtube.com/watch?v=Ummhmfwebxg

Racja.

Racja.
Na początku były pretensje oczywiście słuszne że jakość usług i harmonogram są nieakceptowalne.
Moim zdaniem jakość usług mocno się poprawiła. Powiedziałbym że jest wzorowa (oczywiście z mojego punktu wiedzenia). Worków mam aż nadto a wszystkie odpady odbierane są bez zająknięcia zgodnie z harmonogramem.
Problem jest częstotliwość odbioru i tą kwestię trzeba podnieść.
Wątpię żeby ktoś założył firmę odbierającą odpady w naszej gminie i nie ma co tego wymagać.
Trzeba wpływać na władze żeby ten harmonogram/częstotliwość odbioru odpadów zmienić/zagęścić.

Też lubię sobie na pewne rzeczy ponarzekać ale nie robię tego publicznie dopóki przy tym nie zaproponuję jakiegoś rozwiązania. Wtedy może narodzić się z tego jakaś dyskusja i może spowodować to jakieś zmiany.

Jakość usług

Moim zdaniem jakość usług mocno się poprawiła.

Możliwe, że gdzieś tak jest. Jednak wedle mojego rozeznania to jakość świadczenia usługi "śmieciowej" w wykonaniu Selektu jest nadal niska, a w skrócie chodzi głównie o: niezrozumiała częstotliwość zimowa przy odpadach segregowanych (czyli raz na miesiąc), fatalna jakość worków do segregowania, ciągle zgłaszane sygnały gdzie Alkom nie może dotrzymać terminów z harmonogramu.

Główny i podstawowy problem jest taki, że klient (odbiorca śmieci) jako jedyny oręż z niesolidnym wykonawcą ma do dyspozycji skargę/narzekanie. Mieszkaniec nie może samodzielnie zdecydować o innym odbiorcy odpadów, co automatycznie podnosiłoby jakość usług. Czyli system z automatu tworzy parasol ochronny dla niskiej jakości usług śmieciowych. Jak widać Selekt z tego korzysta. Aż żal klawiatury na tych, którzy to wprowadzili w życie.

Racja sprawa rozchodzi się o

Racja sprawa rozchodzi się o harmonogram.
U mnie jakość usług zgodnie z umową jest ok. Śmieci odbierane są dokładnie zgodnie z harmonogramem a worków mam nadto. Worki są dobrej jakości.
Problem jest częstotliwość wywozu odpadów.
Jak już kiedyś pisałem mam teściów na obrzeżach Piły. Tam odbierają odpady zielone co tydzień i prawie o miesiąc dłużej w roku. Płacą podobnie.
Skoro w tym temacie nic się u nas nie dzieje to prawdopodobnie nic z tym nie można zrobić.
Może można zerwać umowę z obecnym operatorem i rozpisać nowy przetarg?
Może trzeba bardziej na wójta naciskać?
Ja ze swojej strony niestety jestem zmuszony dopasowywać się do harmonogramu.
Latem koszę trawę tak żeby wypadało to jak najbliżej odbioru odpadów zielonych...

Dyskusja?

nie robię tego publicznie dopóki przy tym nie zaproponuję jakiegoś rozwiązania. Wtedy może narodzić się z tego jakaś dyskusja i może spowodować to jakieś zmiany.

Hmm dyskusja? Zmiany? Od dawna jak gmina długa i szeroka formułowane są postulaty związane ze zmianą częstotliwości na "normalną". Ja też mam rodzinę/znajomych w różnych miejscach kraju i w wielu z tych miejsc nie ma jak widać kłopotu aby w podobnej cenie odbierać odpady nawet raz w tygodniu, w tym segregowane i zielone.

Czy ktokolwiek ze śmieciowego związku Selekt podał jakieś argumenty żeby utrzymywać nienormalne miesięczne lub nawet dłuższe przerwy w odbiorze odpadów segregowanych? Czy ktoś widział gdziekolwiek choćby cień uzasadnienia, dyskusji? Nic, zero, notta.

Aż dziw bierze, że pielęgnowany jest ten stan rzeczy. Moim zdaniem wielu osobom odbije się to głęboką czkawką.

Nowy termin dla Dąbrowy

Na stronie UG Dopiewo pojawił się dziś taki komunikat: link.

Litania na FB

To jedna z wielu takich internetowych gównoburz. Od lat podobnie to wygląda.
Żródło: urzędowy profil fb.

Mnie nie obchodzi,ze

Mnie nie obchodzi,ze poprzednia rzadzaca zadluzyla gmine na ladne pieniazki i wojt teraz zamiast cos robic,to splaca jej dlugi!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To juz niech sie martwi sam wojt. My takiego wojta nie chcemy i na pewno nie wybierzemy go ponownie! Chce mieszkac w dobrej gminie,a nie zalegajacej smieciami i brudem starych budynkow!!!! Koniec z tym.

Ostatni raz

Chciałem bardzo serdecznie podziękować Gminie Dopiewo za skuteczne oduczenie mnie podejścia proekologicznego do zbiórki odpadów segregowanych w zabudowie jednorodzinnej! Dziś złożyłem nową deklarację i nie będę już segregowal odpadów! Odbiór segregowanych odpadów raz w miesiącu to skandal. Po Świętach miałem 12 worków z posegregowanymi odpadami których nie ma gdzie trzymać! Na szczęście był to ostatni raz. Innym również sugeruje taka zmianę. Widać Gmina Dopiewo ma gdzieś ekologię!