Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Gmina Dopiewo: budżet na rok 2018 uchwalony

W BIP Dopiewo ukazały się dokumenty związane z budżetem oraz Wieloletnią Prognozą Finansową, uchwalone podczas Rady Gminy Dopiewo w dniu 18 grudnia br. Łączna kwota wydatków budżetu na rok 2018 ustalono w wysokości 155.149.202,00 zł.

Wszystkie informacje są dostępne w BIP na stronach:

Dla ułatwienia przygotowałem zestawienie zaplanowanych wydatków majątkowych, które zwykle mocno interesują mieszkańców. Łączna kwota tych wydatków to 53.241.247,00 zł.

I przy okazji życzę wszystkim tutaj zaglądającym Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku!

Budżet Gmina Dopiewo 2018

Budżet Gmina Dopiewo 2018

Budżet Gmina Dopiewo 2018

Budżet Gmina Dopiewo 2018

Budżet Gmina Dopiewo 2018

Powyższa tabelka w PDF:
http://docdro.id/iVz3dBn

szkoda

brakuje zdecydowanie koncepcji długofalowej i terminarza budowy dróg we wsiach gminy, ponad 60% dróg to drogi bite-błotniste-bez utwardzenia..Wójt znów się nie popisał.

las

czy jest sens oświetlać las? vide plan budowy latarni na Irlandzkiej w Zakrzewie i okolicznych leśnych pseudoulic gdzie mieszka tylko dzik i lis..

Kompetencje

Wszystkim zainteresowanym przypominam, że budżet uchwala Rada Gminy a nie Wójt. Owszem, plan budżetu przygotowuje Wójt, ale bez zgody radnych może sobie co najwyżej pomarzyć o takich czy innych zamierzeniach.
Uchwalenie budżetu poprzedza wielomiesięczna dyskusja w komisjach, na sesjach, na zebraniach wiejskich, spotkaniach z radnymi itd. Do projektu budżetu każdy może wnieść uwagi i propozycje. Każdy Radny, jak również urzędnik UG (z Wójtem na czele) ma obowiązek udzielić każdemu zainteresowanemu wszelkich możliwych informacji, włącznie z określeniem marki kawy i herbaty jaka jest serwowana w UG. A zatem budżet jest pochodną naszych życzeń i możliwości, tyle że uchwalony rękami naszych przedstawicieli.
Co do Zakrzewa to przypominam, że są to działki gminne, które UG usiłuje od wielu lat sprzedać (z dość marnym skutkiem). Miała to być ostatnia "nadzieja białych) Pani Wójt ówczesnej dla ratowania budżetu, budowy pływalni, ratusza itd. Niespecjalnie to "wypaliło", i wcale się nie dziwię, że Wójt próbuje jakoś ten teren uatrakcyjnić. Nie patrzyłem jaki jest zaplanowany deficyt budżetowy, ale od wielu lat jesteśmy mocno pod kreską (w długach), więc nie ma się co "szastać" kasą, bo potrzeby rosną wprost proporcjonalnie do wzrostu liczby mieszkańców i pomysłów "dobrej zmiany".

Basen

Miała to być ostatnia nadzieja białych Pani Wójt ówczesnej dla ratowania budżetu, budowy pływalni, ratusza itd. Niespecjalnie to "wypaliło"

Pal sześć ratusz i inne szklane domy wówczas obiecywane, ale basen 25m to by się przydał! :-)

trzeba było wpaść na zebranie.

trzeba było wpaść na zebranie zamiast narzekać.

Trzeba wpaść

Czyli gdybym poszedł to by powstał basen? Cholera, że też na to nie wpadłem :)

basen

pawelek akutat basen i to niejeden w gminie jest po każdych większych opadach, więc jest z czego wybierac :)

las

co do gminnych działek w Zakrzewie to sprzedaż nie idzie albowiem brak podstawowych kompetencji u sprzedającego aby sprzedać cokolwiek. Tam jest teren porośnięty laskiem , żadna działka nie ma oznaczeń gdzie jedna zaczyna się a druga kończy, brak jakiejkolwiek planszy reklamowej z opisem usytuowania działek, dopiero teraz gmina spychaczem wytyczyła ulice wśród młodnika i buduje tam oświetlenie uliczne co jest nonsensem bo lampy będą świecić dzikom i wiewiórkom. Trzeba zacząć od wycięcia lasu na tych działkach, oznaczeniu granic działek aby potencjalny kupiec widział co kupuje, oznakowaniu terenu banerem z opisem/rozrysowaniem działek , reklama np na targach budownictwa na MTP, itd ale kto to ma robić? brak pracowników w UG Dopiewo do tego.. .