Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Stacja pomiarów pyłów w Zborowie

Dofinansowanie

Gmina daje do 5 tys. a powiat do 7 tys. Piszę o tym w wątku Uchwała antysmogowa w gminie?.

Czujnik w Skórzewie

emisja pyłów

Dom na którym zainstalowany jest czujnik pomiarowy pyłów PM2,5 i PM10,
ma ogrzewanie pompą ciepła, zatem nic nie emituje do atmosfery.
Najbliżsi sąsiedzi mają także ogrzewanie wyłącznie pompami ciepła.

Pomiar w Skórzewie

Działa już stacja Airly w Skórzewie:
https://map.airly.eu/pl/#latitude=52.39059&longitu...

Skórzewo

Alarm. Skórzewo w dymach. A najbardziej dymią ci najwięksi krzykacze, donoszący na sąsiadów.

Jakość powietrza bardzo zła

Wcale mnie ten wynik nie dziwi. Działkowa i Zakręt to najbardziej zadymione ulice w Skórzewie. Jadąc ul. Poznańską czuć i widać, jak z ulicy zakręt wydobywa się śmierdzący dym. Często dymi duży biały dom za solarium. Dziwię się sąsiadom, że nie interweniują w straży gminnej.

Black hole

Dziwię się sąsiadom, że nie interweniują w straży gminnej.

Interweniują. Straż kontroluje. Stwierdza palenie prawnie dopuszczalnym opałem. Mimo to siwy dym i 1000%. Jakieś propozycje?

Konkurs

Proponuję ogłosić konkurs na największą "dymakę" Skórzewa. Bez nazwisk. Wystarczy zdjęcie i nazwa ulicy. Myślę że da to się pogodzić z ochroną danych osobowych

Konkurs :)

Myślę że da to się pogodzić z ochroną danych osobowych

Stąpasz po grząskim gruncie Realisto (wszak wszędzie u nas woda). Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.), za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej. Itd.

To już jest stare (link). Ale idzie nowe (link, art. 4 ust. 1).

Już byli tacy, którzy próbowali zrobić mapki i inne systemy napiętnowania "tych, którzy dymią". Tylko czy to jest rozwiązanie problemu?

I po konkursie

No to realnie rzecz biorąc "porzućcie wszelkie nadzieje" i sprawa upadła. Brak środków prawnych, presja społeczna niewykonalna. Realnie -nie ma co strzępić języka. Zainteresowani mogą sobie "pisać na Berdyczów".