Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Malinowa nie jest drogą główną!

Już kiedyś chyba to pisałem ale widzę że trzeba powtarzać. MALINOWA NIE JEST DROGĄ Z PIERWSZEŃSTWEM. Na Malinowej nie ma żadnych znaków, a to oznacza, że każdy wyjeżdżający z prawej strony np. z Oliwnej ma pierwszeństwo.

Problem spory w naszej gminie

Problem spory w naszej gminie, większość leci na pałę prosto i nie zważa na pojazdy po prawej.
A teorie słyszałem już rozmaite: że szersza ma pierwszeństwo, albo ta z domami względem tej bez domów.

Ja słyszałem że im większa

Ja słyszałem że im większa fura tym większego wozi gbura. ?

Coś takiego ...

Poproś , to ustąpię, a jak piszesz z wykrzyknikiem , to będziesz czekał. Przy okazji zacznij od siebie i sąsiadów i najpierw przestańcie parkować wzdłuż tej ulicy. Tam nie ma miejsc parkingowych. Polecam zgłębić tajemnicę znaku „strefa zamieszkania”. Jak wszyscy będą go respektować, to problemy znikną.

Nie ma to jak być burakiem

Ty się podpisujesz jako policjant. Znaczy że masz wszystko i wszystkich w głębokim poważaniu tylko ja, ja , ja.
Jak był znak ograniczenia do 20 to co było powodem że jeździłeś nie przepisowo, ktoś średnik a może przecinek dodał w niewłaściwym miejscu.
Szkoda że autostradą nie jeździsz pod prąd, bo znak jest pod nie właściwym kątem, albo na złej wysokości.
I jak ma być dobrze w naszej gminie , kraju jak takie buradztwo jest wokół nas.

Strefa zamieszkania

To robi się kolejna patologia w tej gminie. Z jednej strony mieszkańcy piszą wnioski o zrobienie strefy zamieszkania bo rzekomo ma to uspokoić ruch (w praktyce nic się nie zmienia). Z drugiej strony - jak już ta strefa jest - to ci sami mieszkańcy parkują w miejscach niedozwolonych, bo zgodnie z przepisami w strefie zamieszkania nie wolno parkować z wyjątkiem miejsc do tego wyznaczonych. A tych ostatnich zwykle nie ma. Tak czy inaczej to tylko kolejna urzędnicza akcja stawiania znaków. Mentalności w ten sposób nie zmienisz. Co najwyżej jest o czym biadolić na forum.

Wy tam na Malinowej macie ciągłe problemy...

Droga nieutwardzona, brak progów, brak oznakowania, szybka jazda.
Gdyby nie protest mieszkańców dawno już byłaby tam utwardzona droga, progi zwalniające, oznakowanie i cywilizacja.

Kto ma problem ?

Jedynie ci którzy nie mogą jechać z prędkością conajmniej 80 km/h. Którym brudzą się ich wypucowane samochodziki.

Nie wiem co wam deweloper naopowiadał
Chciałem tylko przypomnieć że wszyscy mieszkamy na wsi.

Prawda w oczy kole

Owieczko, dlaczego mnie obrażasz? Prawda w oczy kole? Piękne sobie dałeś świadectwo poziomem Twojego wpisu. Oczekuję respektowania znaku drogowego w każdym jego calu. Masz może coś na sumieniu? Miłego życia w brudzie, błocie i kurzu, trzeba było kilka lat temu skorzystać i zgodzić się na położenie kostki, a nie blokować inwestycji i teraz narzekać.

No właśnie , kogo prawda w oczy kole

Ja nie mam problemów z przestrzeganiem przepisów. A skoro odpisujesz w ten sposób znaczy przyznajesz się do tego kim ciebie nazwałem.
A tak nawiasem mówiąc policjanci powinni oskarżyć ciebie o zniesławienie ich dobrego imienia , jeżeli piszesz w ich imieniu taki bzdety.
Szkoda słów i czasu na dyskusje z tobą , bo przecież ty zawsze wiesz lepiej.
Co my maluczcy możemy jak taki burak pojawia sie koło nas. Trzeba go prosić, przepraszać, kłaniać .... przecież cala reszta nie sięga tobie do pięt.
Szkoda że słoma z butow wystaje na maksa.
Czasami trzeba się rozejrzeć wokół siebie i dostrzec innych ale dla ciebie to za duży wyczyn myślowy.
Dla ciebie już pozostaje tylko kupić sobie koło ratunkowe, żeby nie utopić się w swojej zajebi.......

pieniacze

Panowie/Panie mają rację. Gdyby nie mieszkańcy malinowej już dawno wszyscy żylibyśmy w cywilizowanych warunkach a nie kurzy, błocie itp. Wystarczyło wywalczyć parę garbów i byłoby po temacie.

Jak jest na Malinowej - przepisy

Ulica Malinowa to droga twarda - art 2 ust. 4 Prd " - droga twarda – drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m; inne drogi są drogami gruntowymi;
Jeżeli jest drogą twardą to "skrzyżowania", miejsca przecięcia ul. Malinowej z drogami gruntowymi nie są skrzyżowaniami w rozumieniu Prd - art. 2 ust. 14 - skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, łącznie z powierzchniami utworzonymi przez takie przecięcia, połączenia lub rozwidlenia; określenie to nie dotyczy przecięcia, połączenia lub rozwidlenia drogi twardej z drogą gruntową, z drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze lub z drogą wewnętrzną;
Mając powyższe na uwadze wjeżdżanie na ulice Malinową z jakiejkolwiek gruntowej drogi jest włączaniem się do ruchu ( art. 17 ust 1 pkt 2 Prd) -1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

1. na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;
2. na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;

Więc o jakim pierwszeństwie wyjeżdżających z np. ulicy Oliwnej możemy tutaj mówić. Wróćmy do czytania przepisów zanim komuś stanie się krzywda. A to że ustanowiono tam Strefę zamieszkania, to nie zmienia powyższych zasad.

Zależy w jakiej wsi ?

Zależy w jakiej wsi ?
W Skórzewie może i owszem jest utwardzona ale w Palędziu raczej nie.

Nie zgadzam się

Ulica Malinowa to droga twarda

- Naprawdę? Sam Pan (?) przecież napisał:

drogę z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowcowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość nawierzchni przekracza 20 m;

Czy może mi Pan pokazać czym się różni nawierzchnia Malinowej od np. Oliwnej albo Modrzewiowej? Żadna z nich nie jest drogą twardą, a wszystkie wymienione są gruntowe., więc nie ma Pan racji.
Jak mi Pan pokaże nawierzchnię bitumiczną, betonową, klinkierową lub brukowaną na Malinowej od końca kostki brukowej za szkołą to stawiam piwo.

Przy szkole podpisawowej jest kostka brukowa.

poczytaj wszystkie posty z forum a potem się wypowiadaj. Jest nawet mapa załączona

Re. "Nie zgadzam się"

Pozwoliłem sobie zacytować w poście definicje drogi twardej, która zawarta jest w ustawie. Choć ulica Malinowa fizycznie na całej długości nie posiada nawierzchni o której mowa w definicji, ma jej więcej niż 20 metrów (brukowa). Nie ma znaczenia na terenie jakiej miejscowości się zaczyna i kończy. Nie ma też znaczenia, jak wynika z definicji, czy część twarda drogi jest na jej początku, środku czy też końcu. Względem powyższego przy rozpatrywaniu zdarzeń drogowych (kolizje), status ulicy Malinowej, prawa i obowiązki uczestników ruchu będą ustalane według tej definicji. Życzę bezpiecznego podróżowania.

Owieczko,

ależ musisz być zakompleksiony -) Niektórzy mają więcej, bo na to zapracowali. Brakuje argumentów i od razu posypały się wyzwiska, uważaj bo złość piękności szkodzi... ha ha.

Czyli jednak koło ratunkowe.

Czyli jednak koło ratunkowe.

Nie obchodzi mnie kto ile ma, czy zapracował czy nie . Akurat nie mam z tym problemów. Ale ty koniecznie próbujesz mi coś wmówić.

Nie rozumiesz jednego obojętnie jak to będzie nazwa ulicy. Czy będzie to strefa czy też nie.
To znajdą się tacy jak ty, którzy nie umieją dostosować się do istniejących przepisów. Będą szukać dziury w całym (nie takie litery na znaku, nie ma parkingów, droga utwardzona itd.)
Bo przecież mają więcej i mogą innych olewać. W przenośni i dosłownie - wystarczy spojrzeć na płoty mieszkańców Malinowej i każdej innej ulicy gruntowej gdzie są kałuże i codzienny konkurs kto wyżej ochlapie płot.

A tak nawiasem strefa na Malinowej została wprowadzona przez gminę po tym jak pod przedszkolem została potrącona dziewczynka. Wcześniej było ograniczenie do 20 i co z tego, efekt jak dziś. Tylko miejsca parkingowe nie były wymagane.

Malinowa w Paledziu

Deweloper wciska Wam kit w którego wierzycie!!! Nikt nigdy nie pytał, rozmawiał, dyskutowal z mieszkańcami Malinowej w Paledziu o utwardzeniu drogi!!!
A ciemny lud wszystko kupi ☺☺☺☺

leśnik - a na jakim odcinku w

leśnik - a na jakim odcinku w Palędziu Malinowa jest drogą twardą???? jest tak samo gruntowa jak inne drogi na osiedlu a jej nawierzchnia ma się nijak do tych z ustawy PRD

Utwardzona Malinowa

Ulica Malinowa w Palędziu jest utwardzona na odcinku ponad 300m - od skrzyżowania z Poznańską do wjazdu na parking przy nowym skrzydle szkoły podstawowej.

od Poznańskiej do szkoły to

od Poznańskiej do szkoły to jeszcze jest Dąbrówka ;) ale do rzeczy - skrzyżowania Malinowej z Miętową, Borówkową, Oliwkową, Jagodową - czyli wszystkie na 'osiedlu' są skrzyżowaniami ulic o nawierzchni gruntowej, wszystkie są w strefie zamieszkania i nie ma znaków 'ustąp pierwszeństwa' - a więc są to skrzyżowania równorzędne. Ten sam problem występował na osiedlu Leśna Polana gdzie wielu kierowców jadących Jesionową czy Promenadą zakładało że skoro jadą prosto to nie muszą ustępować kierowcom wyjeżdżającym z prawej strony - była to oczywista nieznajomość przepisów i wymuszanie pierwszeństwa. Teraz - po wyłączeniu tych ulic ze strefy zamieszkania - mają już pierwszeństwo nad wyjeżdżającymi ze strefy. Uważam że jest lepiej a ruch bardziej 'intuicyjny'. Podsumowują: trzeba cierpliwie poczekać na pierwszy odciek drogi wzdłuż torów (w przyszłym roku) a tymczasem jeździć zgodnie z przepisami okazując szacunek wszystkim innym użytkownikom dróg oraz mieszkańcom (tym z Malinowej i Leśnej).

Palędzie/Dąbrówka

od Poznańskiej do szkoły to jeszcze jest Dąbrówka ;)

OK, jeśli chodzi o podział administracyjny to utwardzona część w Palędziu to około 140m.

Do czarnej owcy...

Otóż w https://www.mojedopiewo.org/node/12005 jest mowa o Stowarzyszeniu Przylesie, jednak mieszkańcy walczyli by było jak jest.

Z prostej przyczyny.

Z prostej przyczyny. Przynajmniej naturalnie po każdym deszczu zaczyna istnieć ograniczenie prędkości.

Populizm i demagogia

Owieczko , pod przedszkolem auto potrąciło dziecko podczas wyjazdu (tyłem) z parkingu, a nie dlatego , że przekroczyło prędkość...

I dlatego właśnie teraz w

I dlatego właśnie teraz w strefie to kierowca musi rozglądać się za pieszymi, którym musi ustąpić, a nie odwrotnie....

Znak ?

Faktycznie , to kluczowy argument. Bez znaku nie warto się rozglądać ...

Czym innym jest ocena

Czym innym jest ocena sytuacji na drodze z pozycji uprawnionego, a czym innym z pozycji zobowiązanego.
Ale to tylko już takie prawnicze rozważania, nie dla wszystkich zrozumiałe...

Do gość026

Ulica jesionowa na osiedlu leśna polana nigdy nie była w strefie zamieszkania. Na wjeździe przy odido był znak strefy zamieszkania. Przed skrzyżowaniem promenady z jesionowa kończyła się strefa zamieszkania.
Jeżeli na leśnej kierowcy potrafią jechac 30km/h ponieważ jest próg spowalniający za progiem to na malinowej mogłoby być podobnie. Ale jakto w państwie polskim znalazła się jedna gnida która lubi chodzić w kaloszach i zamiast mieć drogę brukowa ma błoto na drodze, przed domem, na ogrodzeniu i zapewne w domu.

Gratuluje

do Kriss który nie jest gnidą

czasami nawet gnidy wolą zamiast drogi brukowej zacząć od położenia kanalizacji ale nie wszyscy to rozumieją

Wolniej tędy chodzą nasze dzieci

Problem jest bardzo poważny, wszyscy pędzą nie zwracając uwagi na dzieci jadące do szkoły i mamy z wózkami idące do Palędzia z Dopiewa ulicą Malinową. Korzystając z okazji proszę zwolnijcie z uwagi na nasze dzieci z Dąbrówki, Palędzia i Malinowej. Dyrekcja szkoły straszy mandatami za parkowanie przy Malinowej, ale o prędkości przy przedszkolu już zapomina. Zwolnijcie proszę i uważajcie na dzieci. Jeżeli ktoś jeszcze się nie ma wjazdu, a musi zaparkować to chyba ma do tego prawo. A odnośnie znaków większość w naszej gminie na drogach szutrowych jest ustawiona bezprawnie. Ale to już inny temat.
Pozdawiam i miłego wieczoru.

Wielkie Dno

Dlaczego Malinowa nie może być zrobiona jak należy? Czyżby w naszej gminie byli sami ignoranci i ludzie dbający tylko o swój "interes"? Ile kosztowało przez te 10lat wyrównywanie co jakiś czas tych dróg? Komu było zlecane? W Gminie Suchy Las rozwiązanie dla takich dróg to 3 pasy 50cm płyt betonowych https://www.pkt.pl/wiz/POZ3/4528237/2/5_POZ3_45282..., najtańsze w miarę porządne rozwiązanie, nie kolidujące z niczym i zawsze po zrobieniu drogi docelowej można je wykorzystać gdzie indziej. Nasza Gmina to przykład dla reszty z gmin naszego powiatu jak nią nie zarządzać.