Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Poczta Polska - niewłaściwe dostarczanie pism administracyjnych

Szanowni Państwo,

poszukuje osób, które zostały narażone na poniesienie konsekwencji prawnych z tytułu niewłaściwego dostarczenia pism administracyjnych/sądowych w których mogło dojść do fałszowania podpisów.

Rozumiem ciężką sytuacje UP Dopiewo i problemy w dostarczaniu paczek czy prostej korespondencji. Jednak nikt nie będzie ponosił konsekwencji prawnych źle dostarczonych PISM SĄDOWYCH. To już jest lekka przesada i osoba odpowiedzialna za tak rażące zaniedbania powinna przynajmniej zostać upomniana za swoje działania.

Oczywiście personalnie skargi nie ma do kogo złożyć. Pani Naczelnik nie rozwiąże problemów Poczty Polskiej i nikt tego nie oczekuje, listonosz też łatwo nie ma - ale dlaczego naraża innych na kare grzywny lub siłowego doprowadzenia do sądu itp?

Tego już nie potrafię usprawiedliwić. Jeśli ktoś jest poszkodowany, możemy podjąć rozmowy w celu wspólnego działania w tej co najmniej dziwnej sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie,
M.

Poczta Dopiewo

Dzisiaj o godz 10 otrzymałem korespondencję z UP Dopiewo. Był to plik korespondencji, rachunków itp. Jednak najważniejszy był list z ZUS informujący mnie, iż dziś o godz. 8 powinienem się wstawić przed komisją orzekającą o przyznaniu renty. Data stempla to 06.10.2017. Dziękuję Ci Poczto można na Tobie polegać jak na Zawiszy.

Piszcie proszę do UKE

Piszcie proszę do UKE (https://www.uke.gov.pl/kontakt/).
Ja już to zrobiłem, może jak skala będzie większa doczekamy się jakiejś interwencji.

Co z ta poczta?

To co sie dzieje z poczta to jakis absurd. W ogole nic nie dochodzi. Skarga napisana do poczty polskiej, ale nie wiem ile to da bo glownie chodzi o przesylki nierejestrowane. Moge napisac do Uke jeszcze bo naprawde strach robic zakupy przez internet, nic nie dochodzi. Reklamacj mozna zlozyc po.2 tyg od nadania i to nadawca powinien zglosic.

ZUS

Moje wezwanie.na komisje zaginęło bez śladu szczęście ze coś. mnie tknęło i dzień wczesniej zadzwoniłam bo gdybym nie dzwonila to czekalabym na pismo może do dzisiaj...

UKE bezsilne

Niestety ja jako Puls Gminy także pisałam wielokrotnie do UKE. Ta instytucja jest bezsilna wobec "problemów kadrowych" Operatora.
http://www.dopiewo.pulsgminy.pl/gd/605

To dziwne... PP wygrała

To dziwne... PP wygrała przetarg na świadczenie tzw. usługi powszechnej. Wg mnie w naszej gminie po prostu nie wywiązuje się z warunków świadczenia tej usługi. PP powinna m.in. "świadczyć usługi odbierania i dostarczania listów i paczek przez minimum pięć dni w tygodniu". A w Dąbrówce robi to raz w miesiącu...

Jak pisze zastępca prezese UKE:
„Obowiązek świadczenia usług powszechnych to nie tylko posiadanie w swojej ofercie listów i paczek, krajowych oraz zagranicznych. To także konieczność zapewnienia klientom właściwej dostępności do tych usług poprzez sieć placówek odpowiednio rozmieszczonych na terytorium całego kraju, przyjmowanie i doręczanie przesyłek co najmniej 5 dni w tygodniu, spełnianie wymagań jakościowych oraz kryterium przystępności cenowej. To także zapewnienie możliwości skorzystania z usług pocztowych osobom niepełnosprawnym czy też mieszkającym w terenach niezapewniających rentowności tych usług. Na operatorze wyznaczonym spoczywa też szereg obowiązków związanych m.in. z zapewnieniem ciągłości świadczenia usług powszechnych, z działaniami w sytuacjach kryzysowych i szczególnych zagrożeń, czy też realizacją zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa”

A w ogłoszeniu o konkursie na świadczenie tych usług znalazło sie:
Wymagania w zakresie częstotliwości opróżniania nadawczej skrzynki pocztowej
i doręczania przesyłek pocztowych

Operator wyznaczony obowiązany jest świadczyć usługi powszechne w sposób
zapewniający co najmniej jedno opróżnianie nadawczej skrzynki pocztowej i doręczanie
przesyłek pocztowych, co najmniej w każdy dzień roboczy i nie mniej niż przez 5 dni w
tygodniu z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Dzisiaj dostałem chyba z 10

Dzisiaj dostałem chyba z 10 listów... priorytet sprzed dwoch tygodni i 'ekonomiczny' z 20 września... Także super...

List priorytetowy

4 sierpnia nadano do mnie w Poznaniu list priorytetowy (nadawca wiedział, że od 15.08 będę na wakacjach). Awizo w skrzynce miało datę 17.08. Drugie awizo było 24.08. Córka była w domu, ale listonoszka nawet nie zadzwoniła, bo, jak się dowiedziałam, drugie awizo jest tylko przypomnieniem i listonosz nawet nie ma wtedy przy sobie listu. Telefon podany na druczku awizo - "nie ma takiego numeru", córka dowiedziała się, że istnieje jeszcze inny numer, telefonowałyśmy obie - przez dwa dni nikt nie odbierał. Ponieważ była prośba o nagranie się - zrobiłam to. Żadnego odzewu. Napisałam skargę, czekam na odpowiedź.

kadra

Bez zatrudnienia dziesiątek Ukraińców PP nie da rady w kwestii listonoszy. Byle szybko.

Proponuje zatrudniac jeszcze

Proponuje zatrudniac jeszcze wiecej ludzi nieumiejetnych,w tym ukraincow,bo oni sa zakala w gminie!! Rozumiem,ze dzieciorobom z 500+ nie chce sie pracowac,ale to znaczy zebobslugiwac mnie ma ukrainka ledwo mowiaca i rozumiejaca po polsku?! No prosze,skonczcie ta farse.

Do Gość

Najpierw naucz się pisać, potem podpisywać a następnie już lepiej nic więcej nie pisz bo tego nawet komentować się nie da

Pisac kolego umiem

Pisac kolego umiem lepiej niz ty, ktory pisze taki belkot,ze tego czytac nie idzie. A z tego co wiem, kazdy moze tutaj sie wypowiedziec i tobie chu do tego.

Pojedynek

Pojedynek na umiejętność pisania proponuję. Może jakieś dyktando? ;) Panowie, temat wątku dotyczy konkretnego problemu. Skupmy się proszę na nim

Polecony

Dzis po 3 tyg od nadania otrzymalam list polecony... to jakas farsa. Nierejestrowanych chyba wcale nie roznosza.

A mi do jasnej Anielki mandat

A mi do jasnej Anielki mandat z Francji dostarczyli w ciągu 3 tygodni od wykroczenia...

Proste endriu: z Francji do

Proste endriu: z Francji do Polski szedł 1 dzień, i 20 dni do Ciebie.

Kilkukrotnie pisałem do PP w

Kilkukrotnie pisałem do PP w sprawie (nie)doręczania przesyłek poleconych... Okazuje się że doręczenie przesyłki (R) do skrzynki to już wyższa filozofia.
W lipcu nie otrzymałem pisma z WKU (na szczęście mają do mnie numer)
Natomiast w sierpniu nie dotarł do mnie list zwykły ... aktualnie nawet rodzina wysyła do mnie kartki poleconym ;)

inna czasoprzestrzeń

My mieliśmy natomiast ostatnio sytuację, że dostaliśmy SMSa że przesyłka jest do odbioru na poczcie - gdzie w tym samym dniu Pani listonosz dostarczała dwa inne listy polecone do domu, a tego trzeciego już nie. Wiec wycieczka na pocztę, przesyłka odebrana i wydawałoby się koniec tematu. Ale po dwóch tygodniach awizo - pierwsze, nie żadne ponowne!! - że jest przesyłka do odbioru, ta sama którą już odebrałam. A jeszcze lepszy numer to, że awizo - prawidłowo opisane z adresem zostawione zostało w klatce obok :)