Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Batorowska odcinek w Wysogotowie

Witam serdecznie,
Ujeżdżam codziennie do pracy i z powrotem ze Skórzewa ulicą Batorowską w kierunku Bukowskiej.
Jak na terenie naszej gminy droga została wyremontowana kilka lat temu tak na terenie gminy Tarnowo Podgórne droga jest delikatnie mówiąc w nie najlepszym stanie.
Szukałem jakichś informacji w temacie remontu tej drogi na stronach i forach gminy Tarnowo Podgórne i nic nie mogę znaleźć.
Być może ktoś z mieszkańców gminy Dopiewo zasłyszał lub może nawet ma jakieś pewne informację kiedy taki remont może nastąpić? Będę wdzięczny za odpowiedź.

temat wraca co jakiś czas

Ten temat wraca co jakiś czas, na naszym forum też już było o tym, że mieszkańcy naszej gminy dowiadywali się u nas w gminie, czy wiadomo coś o remoncie tego odcinka Batorowskiej. Ktoś z gminy kiedyś się wypowiadał, że to nie jest naszej gminy droga, więc my tego remontu nie sfinansujemy. A z kolei Tarnowo odpowiadało, że nie ma tego remontu w planach, bo drogą tą jeżdżą głównie mieszkańcy gminy Dopiewo, a nie Tarnowo Podgórne, więc im na tym remoncie nie zależy. I od lat już trwa taka patowa sytuacja...

Napisałem do wojta gminy

Napisałem do wojta gminy Tarnowo Podgórne i dostałem następującą odpowiedź:

Szanowny Panie!
Przebudowa ul. Batorowskiej w Wysogotowie na wskazanym w pytaniu odcinku jest przewidziana do realizacji wg Planu Rozwoju Lokalnego na lata 2020 - 2021. Jednakże znając jej obecny stan, a także jej dość duże obciążenie ruchem, zamierzamy w przyszłym roku (tj. 2018 r.) rozpocząć projektowanie, aby móc w 2019 r. przystąpić do realizacji.
Z wyrazami szacunku
Tadeusz Czajka
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne

bravo

Endriu- dzieki za takie wiadomosci i zaangazowanie w sprawę.

Mieszkam na Cytrynowej i

Mieszkam na Cytrynowej i pracuję w Tarnowie Podgórnym. Najlepszy dojazd do pracy mam właśnie Batorowską, Bukowską i obwodnicą ale dziury i kałuże tak mi już zbrzydły że po remoncie Poznańskiej zacząłem jeździć przez Skórzewo i wjeżdżam na obwodnicę przy CELu.
Niestety tak jak rano mam piękną i pustą drogę tak przy powrocie dramatyczna sytuacja odbywa się przy zjeździe z obwodnicy na Skórzewo/Dąbrówkę.
Pozostało poczekać do 2019...

Update

Minęło 18 miesięcy, czy ma ktoś jakieś nowe wiadomości w temacie?

Co wazniejsze

Jako że właśnie rusza finansowana dużym nakładem przez gminę przebudowa ulicy Tarnowskiej w Więckowicach, to się zapytowywuję: co jest ważniejsze?
-przebudowa i remont Batorowskiej, aby usprawnić dostęp mieszkańców gminy Dopiewo do ul. Bukowskiej
-przebudowa Tarnowskiej aby usprawnić dostęp mieszkańców gminy Tarnowo Podgórne (Lusowo, Lusówko) do ul. Bukowskiej.
Za poprawną odpowiedź 5pkt. i kredki

Liczę na to że bogatą gminę

Liczę na to że bogatą gminę Tarnowo Podgórne stać na prowadzenie dwóch niedużych remontów jednocześnie. Z tego co się orientuję to wójt jak coś powie to tak robi. Nie mówię że Batorowska jest najważniejsza w harmonogramie ale do końca roku jest jeszcze sporo czasu :)