Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Niebezpiecznie w Skórzewie

Piszę w sprawie przedłużającego się remontu ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Rozumiem (a raczej mam nadzieję), że pojawiły się czynniki zewnętrzne, które wpływają na przedłużenie tej uciążliwej dla mieszkańców inwestycji. To dotyczy bezpieczeństwa dzieci wracających ze szkół podstawowych zarówno nr 1 i nr 2.

Bezpieczne przejście jest praktycznie niemożliwe, dzieci wracają ulicą Biedronki - jest tam bardzo wąski chodnik, czasami niedostępny (zaparkowane przed domami auta) a wielu kierowców objeżdża tą drogą największe korki przy wahadle i jest spory ruch.

Przejście z Chaty Polskiej przy ulicy Bratniej na drugą stronę jest skrajnie niebezpieczne, auta stoją tak wąsko, że w ogóle nie widać wyblakłych pasów, w ogromny korku nie widać również nadjeżdżających od strony Dąbrówki i Dąbrowy samochodów.

A i najlepsze - jest miejsce i czas aby postawić nowy krzyż na przyjazd biskupa ale nie ma chęci i czasu na stworzenie bezpiecznego przejścia dla dzieci! Przecież to paranoja! Dziwi mnie też fakt, że mam wrażenie, że jest społeczne przyzwolenie na taką bylejakość i bałagan - pisząc oględnie.

Moje pytanie brzmi - co gmina zamierza z tym zrobić?
Pozdrawiam

gmina zapewne nic z tym nie

gmina zapewne nic z tym nie zrobi. ktoś tu już pisał, że niestety remont się przedłuża i terminowo się nie skończy.
do listy uciązliwości dodam jeszcze to, że zlikwidowano przystanek autobusowy koło gimnazjum, nie ma żadnego zastępczego i najbliższym przystankiem, na ktorym mozna wsiąść/ wysiaść jest ten przy osiedlu Grafitowym, a wiec w połowie drog do Dąbrowy.
ja wiem, trochę ruchu po lekcjach nie zaszkodzi, ale mamy jesień, zaraz się zacznie plucha i mało fajnie iść taki kawał drogi w deszczu!
o uciążliwościach dla kierowców nie wspominam, bo tu w ogóle szkoda słow, najlepiej tamten rejon omijać, jak się da, ale o bezpieczeństwie dzieci, uczęśzczających tam do szkoły, to tam nie pomyślał nikt (ani bezpiecznych przejść, ani przystanku, po parkingu szkolnym jeżdzą koparki i inne maszynerie)

Informacja w Pulsie

W trakcie budowy kanalizacji deszczowej i wymiany istniejącego przepustu na rowie melioracyjnym, który obecnie ma za małą średnicę do odwodnienia rozbudowujących się osiedli mieszkaniowych w Skórzewie, wykonawca odkrył kable energetyczne, które nie były ujęte w planach technicznych. Konieczne stało się usunięcie tych kolizji: z liniami średniego i niskiego napięcia.
Aby usunąć każdą z kolizji, konieczne jest wyłączenie prądu. Każdy termin trzeba uzgadniać z energetyką. Kolizje z linią niskiego napięcia zostały już usunięte. Obecnie czekamy na wyznaczenie terminu wyłączenia linii średniego napięcia, które będzie możliwe najwcześniej w pierwszej połowie października.
Odkryte kolizje i konieczność ich usunięcia spowodowały, że termin zakończenia przebudowy ulicy Poznańskiej prawdopodobnie zostanie przesunięty.
Pragnę zaznaczyć, że do tej pory została poszerzona droga od Skórzewa do węzła Dąbrówka. Na tym odcinku została już też ułożona nowa warstwa bitumiczna. Do końca września ułożona zostanie warstwa ścieralna oraz gotowa będzie na tym odcinku ścieżka rowerowa. Co oznacza, że odcinek od ronda w Skórzewie do węzła Dąbrówka będzie niemal gotowy.
Ubolewamy, że uczniowie mają utrudnione dojście do szkoły. Jednak jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego informowaliśmy gminę o tych utrudnieniach na ulicy Poznańskiej, a za jej pośrednictwem również szkołę, rodziców i uczniów.

Link: http://www.dopiewo.pulsgminy.pl/gd/576

Mandaty na czerwonym

Uważajcie od pewnego czasu nieoznakowani panowie wlepiają mandaty za wjazd na nieszczęsne rondo na czerwonym :)

Nieoznakowani szukaja latwego

Nieoznakowani szukaja latwego zarobku. Niech sie wezma za porzadna robote a nie wystawiaja mandaty na nieczynnej jeszcze do konca drodze. Tak chyba byc nie moze?!

karanie kierowców

karanie kierowców wjeżdzających na czerwonym świetle to jest porządna robota.
droga jest czynna, działaja tam światła.
jest tam ruch wahadłowy, więc wjeżdzanie na czerwonym jest tym bardziej karygodne, bo nie ma tam gdzie zjechać, jak się wyminąć.
w dodatku obok jest szkoła i przemieszczają się dzieci.

niech jeszcze w ramach tej porządnej roboty zajmą się wszystkimi ignorujacymi czerwone światło na przejściu dla pieszych w Dąbrówce, przy parkingu Stokrotki.

No gmina jest zdolna postawić co najwyżej drugi krzyż.

I to wszystko

Wystarczy

przejeżdżać tylko na zielonym. Czerwone - zatrzymaj się. Takie proste.

żle ze są ...

jak dogodzić człowiekowi .....jak nie ma Policji to żle ....jak jest to - tez dla nie których żle.
Rozumiem że dla Brunoxxa nalezy jezdzic na czerwonym swietle , pewnie do czasu kiedy Jemu sie nic nie stanie bo wtedy winna Policja bo jej nie ma !!!!

Ciekaw jestem co za jelopowi

Ciekaw jestem co za jelopowi sie nudzilo i postawil krzyz przy nowym rondzie w Skorzewie?? Moze to wyscigi na drugi Swiebodzin? Czy moze zamieniamy gmine w juz typowo katolicka gmine? Druga sprawa-widze ze zarowno w Skorzewie jak i Dabrowce buduje sie wielkie ronda za to drogi zostaja scisniete i wscisniete w ten kawalek przy rondzie. Czy to jakas nowa moda? Kiedys budowalo sie mniejsze ronda i normalne drogi. Teraz widze wszystko idzie na estetyke,zeby co drugi autobus nie miescil sie w swojej sciezce,za to zeby co pate lat sie to robdo poprawialo. Nie mozna zrobic raz a dobrze?

Kris Cross

Ciekaw jestem co za jelopowi sie nudzilo i postawil krzyz przy nowym rondzie w Skorzewie?

Żarty żartami, głupoty głupotami ale z krzyżem proszę nie wojować. Krzyż został przeniesiony, bo przecież stał tam od wielu lat. Proszę sobie wyobrazić, co mogłoby się zdarzyć gdyby ten krzyż został zlikwidowany... Obrońcy krzyża itd. To jest w dzisiejszych czasach naprawdę drażliwy temat. Peace!

do prawdziwego jełopa

Jeśli się komuś nudzi to prawdziwemu jełopowi piszącemu bzdurne komentarze. Krzyż przy rondzie stał od lat!

Kolejność działań

Mnie w tej inwestycji zadziwia jedno. Kolejność działań. W trakcie wakacji kładziono dywaniki asfaltowe w kierunku do stacji Cell oraz budowano w tym samym miejscu ścieżkę rowerową fragmentarycznie, a więc nie do użytku, naprawiano, poprawiano przepust pod drogą. W obrębie budowanego aktualnie ronda nic się nie działo. Zaczął się rok szkolny, dzieci i młodzież gromadnie do i ze szkoły, a wtedy właśnie wykopaliska, maszyny przy szkole i największe zamieszanie przy rondzie. Czy ktoś miał trochę wyobraźni, a jeśli już tego zabrakło, to może ma lub miał dzieci w szkole i wie co to ich bezpieczeństwo?
Może władze gminy powinny też się zaangażować w tę przebudowę i wstrząsnąć wykonawcą, bo chyba w tym przypadku zabrakło logicznego myślenia: w wakacje maksymalnie dużo prac w pobliżu szkoły, po wakacjach dalej od niej.

No nie mogę...

No nie mogę...
Jednemu przeszkadza krzyż, drugiemu kolejność działań, trzeciemu policja.
A mistrzynią jest pani zasia, która narzeka na uciążliwości dla kierowców :)
Każdy z was ma oczywiście trochę racji, ale pisanie o tym kompromituje piszących.
To takie wymyślanie na siłę żali tylko po to żeby ponarzekać.

mistrz czytania ze zrozumieniem

Ty za to jesteś mistrzem czytania ze zrozumieniem.
napisalam ze o uciązliwościach dla kierowców nie wspominam (co tu komentować: jest remont - sa utrudnienia, wkurzac moze jedynie opóźnienie).
pisałam li tylko o bezpieczeństwie dzieci, w tym swojego, bo tam uczeszcza do szkoły.
kierowcy sobie poradza (co niektorzy jadąc na czerwonym), a dzieciaki sa realnie zagrozone.

Kompromituje?

Czy wskazanie braku logiki w kolejności działań wykonawcy, przez co narażane jest bezpieczeństwo naszych dzieci jest kompromitacją? Chyba przydałoby się trochę wyobraźni nie tylko wykonawcy, ale też niektórym piszącym.

Narażane jest bezpieczeństwo

Narażane jest bezpieczeństwo dzieci? Ja prdl.
To się nadaje do prokuratury, a co najmniej do telewizji.

Krzyż reaktywacja

Wracając jeszcze do kwestii krzyża. Krzyż rzeczywiście stał tam od lat. Był to jednak zupełnie inny krzyż, drewniany, wiejski, wpisujący się w krajobraz i stojący wśród drzew. Taki krzyż, których mnóstwo przy naszych drogach. Dlatego może Bart go nie zauważał. Nowy krzyż jest masywny, ponury i dominujący. Stoi, moim zdaniem, zbyt blisko szkoły i nie dodaje jej uroku. Poza tym zniknęły wszystkie okoliczne drzewa, które kiedyś były tłem dla krzyża zamiast dzisiejszej szkoły, a powstała szara, wybrukowana płaszczyzna i to na terenie, gdzie mamy ogromne problemy z wodą deszczową, która nie ma gdzie wsiąkać. Pozostaje mieć nadzieję, ze zostanie tam posadzona nowa zieleń, która nieco uratuje sytuację, ale czy naprawdę trzeba było wyciąć wszystkie stare drzewa?

Trzeba było

bo wycinka kolejnych drzew to jakis chory obłęd w tej gminie, coraz mniej zieleni, coraz bardziej betonowo. Zupełnie inaczej robi się to na Zachodzie.

Właśnie chciałem powiedzieć

Właśnie chciałem powiedzieć że wracałem w zeszłym tygodniu z wakacji i pojeździłem trochę lokalnymi drogami u naszych zachodnich sąsiadów. Tam drzewa nawet rosnące 20 cm od jezdni osłania się metalowymi barierami żeby auto w nie nie wjechało i było bezpiecznie. Wydaje mi się że to zabieg tańszy niż wycinanie drzewa i jego transport...

Zachód

My tu są wchód i to daleki ciągle ! szczególnie w mentalności ..

krzyż

A mnie krzyż nie przeszkadza, zgadzam się z uwagami na temat braku zieleni

Brak zieleni

Wyciecie drzew i brak jakejkolwiek zieleni jedynie kilometry barierek jest niezrozumiale. Postepujace zabetowanie gminy budzi smutek. Inne bardziej postepowe gminy dbaja o zielen bo wszyscy na tym korzystaja.
Co do prac, dzis np. Godz 10.00 NiKT na rondzie nie pracuje za to korek i syf przed szkołą ogromny...mieli skonczyc do konca wrzesnia uwazam ze gmina powinna uwazniej dobierac wykonawcow ...

To nie jest droga gminna i

To nie jest droga gminna i nie gmina wybierała wykonawcę remontu.

Droga a wybory

Fakt, droga nie jest gminna ale ze strony gminy, wójta, radnych nie widać żadnego zainteresowania tematem. A kampania już niedługo, potrafię sobie wyobrazić oklejony każdy słup zdjęciami z tego armagedonu.

Termin zakończenia prac

Dla ciekawskich ze strony zdp.pl

Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu

20 kwietnia 2017 r
W dniu 20 kwietnia br. przekazano wykonawcy plac budowy. W związku z rozpoczęciem robót nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi powiatowej nr 2401P Dopiewo- Poznań, od węzła Dąbrówka S11 do ul. Zakręt w m. Skórzewo. Obecnie na zlecenie wykonawcy opracowywany jest projekt tymczasowej organizacji ruchu. Po jego zatwierdzeniu firma COLAS przystąpi do robót budowlanych. Wstępnie, deklarowany termin rozpoczęcia robót to 4 maja br., natomiast zakończenie- 30 września br. Termin rozliczenia końcowego całego zadania do 31 października br.

3 sierpnia 2017 r.
Dobiega końca przebudowa ulicy Poznańskiej w Skórzewie. To ostatni odcinek tej ulicy, jaki jeszcze został do zmodernizowania. Prace powinny się zakończyć na przełomie września i października.

Zauważcie, że w wiadomości z 20 kwietnia informuje się o zakończeniu prac do końca września 2017 roku a w dniu 3 sierpnia pisze się o przełomie września i października 2017 roku.
W okresie lipiec i sierpień większość pracowników była na urlopie, na budowie praktycznie nic się nie działo a tak naprawdę prace nabrały tempa dopiero od września. Stawiam skrzynkę piwa, że do przełomu września i października nie zakończą prac chyba, że przez pojęcie "przełom" rozumie się 30 listopada 2017 roku.

"Optymista"

Może gdyby pracowali więcej

Może gdyby pracowali więcej niż 6H na dobę to by im się udało...

Opóźnienia na Poznańskiej

Moim zdaniem winnym opóźnienia przebudowy Poznańskiej jest właściciel (albo właściciele) Colasa. Dlaczego? Dlatego że mając za mało pracowników wygrywają kolejne przetargi wiedząc że i tak w terminie ich nie skończą. A mają za mało pracowników ponieważ rozmawiałem kilka razy z osobami które są tutaj zatrudnione rozmawiałem z inspektorem z Dyrekcji Dróg Powiatowych. Potwierdzili że mają ciągłe problemy z podwykonawcami. Jedynym kryterium przy wyborze wykonawcy jest najniższa cena. W przypadku Poznańskiej Colas podał koszt całości ok 6.4 miliona następna firma była droższa o 300 tysięcy. Tylko że w lipcu okazało się że koszt budowy wzrósł o 500 tysięcy!!!. Czyli nie byli jednak najtansi. Nie wiem czy Colas dlatego że jest firma lokalną? Niestety wygrali przetarg na budowę DWT w Paledziu teraz będą sobie przezucac pracowników z jednej budowy na drugą a remont Poznańskiej jeszcze bardziej się przedłuży. Być może w przyszłym roku będzie remont Poznańskiej w Dąbrowce i co znowu wygra Colas i tysiące ludzi po raz kolejny będzie się przez kilka miesięcy wkurzac na przedłużający się remont. Być może gdyby karne odsetki za przedłużenie remontu były np. 10 razy wyższe to wtedy taki Colas pracował by szybciej. Colas opóźnienia tłumaczy wykrytymi kolizjami energetycznymi i tym że energetyka wolno je usuwa. Gdyby tylko na tym odcinku(a jest to 40-50 metrów w okolicach przystanku) mieli nieskończony remont ale oni w wielu innych miejscach mają jeszcze mnóstwo roboty. Obawiam się czy przed zimą będzie koniec remontu.

Jakoś na inwestycjach

Jakoś na inwestycjach komercyjnych (np Orlen) ekipy są w stanie pracować od rana do zmierzchu, także w sobotę. Wszystko po to aby (wiadomo) 1. Przyspieszyć otwarcie, 2. Zmniejszyć uciążliwość.
A jak się buduje publiczne drogi, za publiczne pieniądze to jest inaczej. Budżet? Przecież można dopłacić. Termin? Przedłuży się! Zawsze można zrobić jakieś prace archeologiczne, znaleźć jakiś zapomniany światłowód...
I żeby było jasne - nie każę pracować notorycznie w nadgodzinach... Ale mogą być 2 zmiany, choćby części załogi... A tu ilekroć jadę - zawsze pusto na placu budowy... Na stronie ZDP jest info ze prace potrwają do końca października. Nie wierzę... przecież spory odcinek jest jeszcze nieruszony, a zostały 2 tygodnie...

zgodze sie

Opóźnienia na Poznańskiej

Przeczytałem dzisiaj info ZDP o przedłużeniu do 31pazdziernika zakończenia remontu Poznańskiej na odcinku od nowego ronda do ulicy Zakręt (przecież remont ma być do ulicy Dzialkowej?). Natomiast ścieżka pieszo-rowerowa (podobno cała) ma być gotowa do 15 października czyli do jutra. Nie wiem dlaczego ZDP wypisuje takie bzdury. Mieszkam na Biedronki w Skorzewie i od początku obserwuję cały ten remont. Organizacja jest beznadziejna jest za mało ludzi. Dzisiaj rozmawiałem z kierownikiem podwykonawcy Colasa który powiedział że jeżeli remont zakończy się do końca listopada to będzie sukces. Bardzo narzekał na organizację pracy Colasa na to że Colas ma wszystko gdzieś że mają za mało ludzi podwykonawcy nie chcą tutaj pracować stawki są niskie itp. Nie wiem dlaczego Colas wygrywa kolejne przetargi.

Nie rozumiem tego,robi sie

Nie rozumiem tego,robi sie drogi zeby za chwile je poprawiac???! Ciekawe za ile lat bedzie do poprawy wlasnie Poznanska w Skorzewie robiona teraz.

Oznakowanie fatalny

Jechalem w nocy pare dni temu od stacji cel i jakie bylo moje zdziwienie kiedy wypadlem z asfaltowej drogi na piasek. Ktos sobie ruch zmienil na lewa strone oczywiscie nie zamykajac prawej nie dokonczonej drogi.

Dlaczego tylko Colas robi

Dlaczego tylko Colas robi remonty w tej gminie ? Inne firmy - sprawniejsze nie istenieją ?
Jest tylko Colas ?

Rozmawiałem wczoraj z

Rozmawiałem wczoraj z pracownikami na budowie. Twierdzili,że jeżeli skończą do końca grudnia to będzie sukces.

Rondo ma być gotowe we wtorek

Rozmawiałam dziś z pracownikami, bo dziś mimo soboty pracują intensywnie. Rondo ma być gotowe we wtorek. Wszystkie drogi od niego mają być otwarte bez objazdów. Jednak ciągle będzie wahadło na wysokości Chaty Polskiej, gdzie walczą z przekopem.

Nadmieniamy, że wielokrotnie

Nadmieniamy, że wielokrotnie zwracaliśmy uwagę zarówno na radach budowy, jak i korespondencyjnie na niezadowalający postęp prac, zbyt małe zaangażowanie sił ludzkich i sprzętu. Niestety, nie miało to większego odzwierciedlenia w zaangażowaniu prac w terenie. Należy też podkreślić, że do dnia 3 listopada br. naliczone zostały kary za nieterminowe wykonanie prac, które wynoszą już blisko 60 tys. zł i rosną z każdym dniem. Nie wykluczamy również wystąpienie z dalszym roszczeniem, jeśli opóźnienie spowoduje również utratę uzyskanego dofinansowania. Mamy nadzieję, że do tego nie dojdzie i prace niebawem zostaną zakończone, a przede wszystkim znikną utrudnienia dla kierowców i pieszych. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że ruch dwukierunkowy powinien zostać przywrócony w II połowie listopada. Do tego czasu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.
Data wytworzenia informacji: 03.11.2017 11:57

Koniec remontu Poznańskiej ?

Inwestycja pod szczególnym nadzorem.
W poniedziałek rano Jan Grabkowski, starosta poznański pojawił się w Skórzewie, gdzie trwa przebudowa drogi nr 2401P. Głównym tematem spotkania, w którym wziął udział, był ostateczny termin zakończenia robót.
W spotkaniu uczestniczył Renaud Roussel, prezes firmy COLAS Polska, wykonawca przebudowy w Skórzewie, a także Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański oraz Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu.
– Stale monitorujemy postępy prac na naszych budowach, jednak w tym przypadku uznałem za konieczne osobiście spotkać się z prezesem firmy realizującej inwestycję – powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański. – Przebudowa jest dofinansowana z budżetu państwa, a to wymusza na nas zakończenie przebudowy w określonych, nieprzekraczalnych terminach.
Przebudowa ulicy Poznańskiej w Skórzewie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Dotacja wyniosła 3 mln zł. Jeśli prace nie zakończą się w listopadzie, to nie będzie możliwości rozliczenie inwestycji w terminie i powiat poznański może stracić to dofinansowanie.
Renaud Roussel, prezes firmy COLAS Polska uspokajał, że mimo pewnych trudności, aktualnie robią wszystko co mogą, by jak najszybciej zrealizować inwestycję. Prezes zadeklarował, że roboty na pewno zostaną zakończone do końca listopada.
Zgodnie z podpisanym aneksem, prace na ulicy Poznańskiej w Skórzewie powinny się zakończyć 31 października. Odcinek od nowego ronda do węzła S11 miał być gotowy jeszcze wcześniej, bo 16 października. Od tego czasu naliczane są kary umowne za niedotrzymanie tego terminu (do 13 listopada wynoszą one już niemal 90 tys. zł).
Wartość inwestycji w Skórzewie to 6,9 mln zł.

Powyższy komunikat pojawił się na stronie ZDP 13 listopada. Nie wiem dlaczego znacznie wcześniej ZDP nie zareagował w podobny sposób, być może już dawno remont zostałby zakończony. Niestety ale Colas jest firmą która notorycznie ma problemy z jakością oraz terminowością swoich remontów. Można o tym poczytać w necie. Mam tylko nadzieje, że do końca listopada rzeczywiście zakończy się remont Poznańskiej który był planowany na 5 miesięcy a potrwa 7.

Poznań vs. powiat

Natomiast w Poznaniu kolejny remont zakończony przed terminem...

https://epoznan.pl/news-news-81329-Miesiac_przed_t...

Pytanie

Interesuje mnie jedna kwestia - czy przy tym poziomie i skali inwestycji nie było warto zrobić od razu chodnika po zachodniej stronie ul. Poznańskiej między ul. Bratnią a rondem (przy murze)?
Miejsce jest. Koszty chyba by bardzo nie wzrosły.
Inna kwestia, to brak utwardzonego pobocza na odcinku między rondem a stacją CEL...

Pobocze

Do tego pobocza dość niebezpieczna wydaje się być głębokość rowu przy drodze. Trochę nie rozumiem tej logiki montowania barierek na wysokości jakiegoś cieku wodnego, jak kilka metrów dalej jest równie - jak nie bardziej - niebezpieczny rów.

światła

Ciekawe jest to, że w tym tygodniu można już jeździć pełną szerokością ulicy w Skórzewie, dzisiaj namalowano linie i samochody jadą swoimi pasami ruchu, a światła na wahadle nadal działają i tamują ruch....

No wlasnie. Niech ktos mi

No wlasnie. Niech ktos mi wytlumaczy PO JAKIEGO CH... takie glebokie rowy wzdluz odnowionej Poznanskiej?!!! Ktos tu mysli normalnie czy same przyglupy decyduja o bezpieczenstwie?! Pomyslal jakis normalny o tym jak dojdzie do wypadku,to samochody oraz ludzie w nich uciekajacy w te glebokie rowy, sa bez szans??!!! Tylko czekac na jakis wypadek a pozniej znowu zamkna drogie,bo jednak trzeba zmiejszyc glebokosc rowow. Zapamietacie moje slowa.

Wiadomo kiedy będzie otwarty

Wiadomo kiedy będzie otwarty przejazd ze Skórzewa do obwodnicy? A może już jest?

Już trzeci dzień jest otwarty

Już trzeci dzień jest otwarty....

Dzięki za info. Nie chciałem

Dzięki za info. Nie chciałem zrobić sobie niemiłej niespodzianki i stać w korku od rana.