Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Akcja niepotrzeba książka

Witam,
prawdopodobnie na terenie Skórzewa a może nawet całej gminy, pojawiły się w skrzynkach pocztowych ulotki na temat zbiórki książek. W pierwszej chwili byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo sam regularnie oddaję niepotrzebne mi książki do biblioteki, żeby służyły innym czytelnikom.

Moją wątpliwość wzbudziła osoba organizatora - antykwariat.

Jak wszyscy wiemy antykwariat żyje ze sprzedaży książek a nie ich przekazywania do instytucji tj. biblioteki.

Zadzwoniłem pod numer na ulotce i Pan potwierdził moje podejrzenia. Zbierają książki tylko po to by je sprzedać,
zatem treść ulotki " Przekaż je nam, a zapewnimy im drugą młodość, trafią tam gdzie na pewno komuś się przydadzą" jest teoretycznie prawdą, ale zanim tam trafią, zbierający zarobi na naszej darowiźnie.

Może tylko mnie to rusza, ale jeżeli ktoś chce oddać książki, to chętnie pomogę przekazać je do publicznej biblioteki pedagogicznej.

Pozdrawiam

Niepotrzebna książka

Mam takie samo zdanie, wydaje mi się, że to jest oszustwo...

Lepiej antykwarat niż śmietnik

Moim zdaniem jak ktoś ma wyrzucić książkę do śmieci to lepiej że ją ktoś odbierze i nawet niech odsprzeda jak chce. Przecież sam także mogę to zrobić ale jeśli mi nie zależy to niech robią co chcą. Przecież nasze śmieci które wystawiamy przed dom też ktoś zabiera i "uwaga" sprzedaje dalej. Handel surowcami wtórnymi to nic nowego. A my za to jeszcze płacimy. A tu zbiera sobie jakiś antykwariat. Ja tu oszustwa nie czuje. Szkoda wyrzucać książki do śmieci.

Racja

Ma pan rację. lepszy antykwariat niż śmietnik lub piec w domowej kotłowni.Również. szkoda mi książek które ktoś. może jeszcze przeczytać a że. ktos jeszcze na tym zarobi to z pewnością. grosze.