Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Ogrodzony parking koło Biedronki w Dąbrówce

Witam,

Czy ktoś wie dlaczego ogrodzono i zdjęto kostkę z części parkingu pomiędzy Biedronką a myjnią od strony ul. Komornickiej?

mają budować stację benzynową

mają budować stację benzynową.
w końcu myjnia już jest (a że nieczynna to szczegół..)

Pięknie

Stacja przy biedrze? No to niezły syf. Asfaltownia to pikuś przy tym.

trzeba to oprotestować!!!!

przecież stacja tak blisko domów mieszkalnych to tragedia, szczególnie, że tak blisko jest Cel,
mam nadzieję, że to fejk :)

Niestety to nie fejk :-(

Niestety to nie fejk :-( Gmina oficjalnie potwierdziła budowę stacji benzynowej (!). Tak blisko zabudowań - to jest skandal! Bardzo niebezpieczna lokalizacja (!). Z terenów zielonych robi się coraz większy koszmar! Nie mówiąc już o tym, że jest tu coraz więcej ludzi, a coraz mniej miejsc parkingowych. To jeszcze musieli kilka zabrać.

możesz podać jakiś link do

możesz podać jakiś link do informacji w których gmina potwierdza, że będzie to stacja benzynowa? szukam ale coś nie mogę znaleźć..

Proszę zajrzeć na stronę

Proszę zajrzeć na stronę Gmina Dopiewo na FB. Tam jest oficjalny komunikat Gminy.
https://www.facebook.com/gminadopiewo/

Stacja paliw

Tam jest oficjalny komunikat Gminy.

Oficjalny? Naprawdę? Sprawdź dokładniej.

Jedno co jest pewne to tablica powieszona na płocie, który pojawił się chyba wczoraj wokół docelowego miejsca na stację. O stacji pisze też Puls (link).

Jak widać słabo zorientowany

Jak widać słabo zorientowany jesteś :-)

stacja

Co chcesz oprotestowywać? Te twoje dwa argumenty to właściwie nie argumenty, ponieważ stacja wcale nie jest bliżej domów niż np stacja Orlenu w Plewiskach i co z tego, że jest Cel. Też uważam, ze powstanie stacji wpłynie negatywnie na poziom naszego życia, poprzez potencjalnie zwiększony ruch samochodowy, generowany dodatkowo przez stację paliw ale tego nie oprotestujesz.

A jaki operator?

Wiadomo już pod jakim logo będzie stacja?

Prawdopodobnie Orlen, ale

Prawdopodobnie Orlen, ale jakie to ma znaczenie? Niestety taka bliskość stacji benzynowej obok zabudowań to jest skandal! I ewidentnie nadaje się pod protest. Teren sprzedał nie kto inny jak Nikiel, za zgodą gminy oczywiście.

A od kiedy to właściciel

A od kiedy to właściciel nieruchomości potrzebuje czyjejś zgody, żeby móc ją sprzedać....?!?

Polecam zapoznać się z

Polecam zapoznać się z przepisami.

Przepis :)

Podaj mi przepis, na podstawie którego jeśli chcę sprzedać swoją działkę to muszę mieć zgodę takiego organu jak gmina :)

Również czekam na wskazanie

Również czekam na wskazanie podstawy prawnej!!
W końcu człowiek uczy się całe życie...

Ty Pawelek to masz zawsze

Ty Pawelek to masz zawsze jakieś problemy :-). Nie słyszałeś o konieczności wydania zgody przez poszczególne gminy na inwestycje???? Serio??? To w jakim świecie ty żyjesz??? Myślisz, że każdy ot tak może sobie postawić taką np. stację benzynową gdzie chce???? Proponuję sobie samemu poszukać. Może (?) szybciej w głowie zostanie :-)

Świat

To w jakim świecie ty żyjesz?

Najwyraźniej w nieco innym :)

Szanowna koleżanka o

Szanowna koleżanka o konieczności wydania zgody do inwestycji na działce inwestora a Pawełek o sprzedaży działki. To są dwie różne sprawy. Lepiej się nie emocjonować tylko przeczytać kilka razy post ze zrozumieniem.

Jedno z drugim, jakby nie

Jedno z drugim, jakby nie było powiązane. Proszę czytać ze zrozumieniem :-) I to najlepiej kilka razy ;)
Emocje to ja wykorzystuję w zupełnie innym celu :-))). Tu szkoda się emocjonować czymkolwiek :-)

Sprzedaż nieruchomości, a

Sprzedaż nieruchomości, a realizacja na niej inwestycji to nie to samo....
Tak jak np Iran i Irak.
Gdzieś tam dzwoni, ale nie wiadomo gdzie....

No i jak tam Olgaa?

Codziennie zaglądam do tego wątku z nadzieją, że w końcu podasz te tajemnicze przepisy..... :(

RPPiOS.6220.18.2015

Po sprawdzeniu w bazaoos.gdos.gov.pl wychodzi, że inicjalny wniosek dot. oceny oddziaływania przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko wpłynął do gminy 27 października 2015 r. Także sprawa nie jest jakaś szczególnie nowa.

https://i.imgur.com/K0Keqgd.png
https://i.imgur.com/3mZgFLf.png
https://i.imgur.com/mTqeTcu.png

Cały Nickel!! Cena budynków

Cały Nickel!! Cena budynków mieszkalnych ZAWSZE spada wraz z bliskim sąsiedztwem np. stacji paliw! Dobrze to rozegrali. Najpierw sprzedawali mieszkania, że niby piękny teren, dużo zieleni itp..., a teraz, kiedy to ludzie się nabrali, opylili małą działeczkę na stację...!!! liczy się tylko kasa, kasa i jeszcze raz kasa..
Życzę powodzenia mieszkańcom... hałas z rampy Biedronki, brak miejsc parkingowych, no i ten smród spalin pod oknami w trakcie napełniania zbiorników...!!

Czy wam Dabrowkowicze

Czy wam Dabrowkowicze bedzie zawsze ZLE w 4 literach???!!! Jeczycie,ze nie ma sklepow-sklepy buduja. Jeczycie jak ma powstac stacja, ale jezdzic bedziecie! Co z wami ludzie?! Nie potraficie sie cieszyc z tego co macie?! Przeprowadziliscie sie do dabrowki, wiedzieliscie ze sie rozrasta i nie powstanana tam 3 ulice z domami tylko znacznie wiecej. Wiecie czego zaluje? Ze w naszej gminie tylko WY macie problem,a jak nie problem,to jeczenie o byle co,byleby tylko jeczec. I zaluje,ze AKURAT w dabrowke inwestuje sie najwiecej, bo niestety ludzie tu sa potworni a CALA gmina na tym cierpi!! Wstyd mi za was.

ja uważam, że stacja się przyda

z punktu widzenia konsumenta konkurencja zawsze dobrze robi więc kolejna stacja na pewno się przyda. Szkoda tylko, że wciskają ją w tak małą działkę, samochody stojące w kolejce zablokują parking a kolejny lewoskręt na Poznańskiej spowoduje jeszcze większe korki...także jeśli chodzi o lokalizację to dramat.

Działka przy światłach w Dąbrówce.

A może wiecie na co jest przeznaczona duża działka przy światłach w Dąbrówce?

Kolejne działki

Jeśli chodzi o działkę 38/26 to deweloper miał kiedyś plan na "Forum w Dąbrówce" (link). Ale byłbym ostrożny co do tych planów, one mają tendencję do zmian. Wszystko opiera się bowiem na chłodnej kalkulacji zysków i strat, co nie powinno raczej nikogo dziwić. Tuż obok jest jeszcze działka 778/1, która będzie dodatkowo obok planowanej DWT. Także potencjalnych miejsc na kolejne inwestycje jeszcze jest kilka, choć to już końcówka jeśli chodzi o ścisłe "centrum" Dąbrówki. Natomiast sporo terenów czeka jeszcze wzdłuż S11 oraz najprawdopodobniej będą aktywizować się działki przy kolejnych odcinkach DWT.

Jeśli jest jeszcze ktoś kto zakłada, że klimat cichej i spokojnej wsi sprzed 10 lat zostanie utrzymany, to powinien się obudzić i otworzyć swe oczy :)

Co do omawianej w tym wątku stacji PKN Orlen to w dokumentacji wyczytać można, że inwestor zakłada sprzedaż dobową na poziomie 11.000 litrów co w przybliżeniu daje 300 pojazdów na dobę. Mam wrażenie, że będzie tego więcej choć duże znaczenie będzie mieć cena paliwa - jak to zwykle bywa.

a czytaliscie drodzy

a czytaliscie drodzy dabrowkowicze w ogole plany zagospodarowania??!!! czy tylko jest jazgot o byle co jak zwykle po stronie dabrowki? rownie dobrze w planach moglby byc tam dom towarzyski albo cyrk i nic wam do tego nie jest. wiedzieliscie gdzie sie przeprowadzicie, trzeba bylo sprawdzic plany zagospodarowania a nie teraz miauczec o byle co!

Cyrk

rownie dobrze w planach moglby byc tam dom towarzyski albo cyrk i nic wam do tego nie jest

Proszę zachować spokój :) Po co czytać plany lub w ogóle jakieś tam dokumenta skoro sprzedawca mieszkań mówi klientowi dokładnie to, co klient chce usłyszeć.

Oto przykład sponsorowanego filmiku, prawda że się miło ogląda?

LPG

Coś się nie zgadza z LPG bo w Pulsie piszą że bez gazu a w tych skanach co podał Pawełek stoi że LPG jednak będzie.

Popcorn

Yess, otwieram popcorn bo widzę, że niezła gównoburza szykuje się w Dąbrówce.

Stacja jest potrzebna jak

Stacja jest potrzebna jak naajbardziej. Drodzy mieszkancy Dąbrówki przestancie narzekać.

I jak zwykle znajdzie się

I jak zwykle znajdzie się kilku przemądrzałych patafianów, którzy twierdzą, że wszystko wszystkim ma się podobać i jakiekolwiek "negatywne" uwagi to gównoburza, narzekanie itp.
Stacja paliw jest - bardzo dobra, ze świetnym zapleczem - kilometr od biedronki, więc kolejna jest kompletnie bez sensu z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca Dąbrówki. Tak samo jak bezsensowna byłaby budowa kolejnej biedronki... Niezaprzeczalnie stacja wpłynie na wartość najbliższych zabudowań, ale dopóki to nie dotyczy tych "patafianów", to będą to mieli w głębokim poważaniu. Niewątpliwie, stacja wzmoży ruch, zabierze wiele miejsc parkingowych, oszpeci i tak coraz brzydszy krajobraz. Niewątpliwie, mieszkańcy Dąbrówki mają prawo wypowiadać się na temat inwestycji w ich otoczeniu i niewątpliwie, jeśli są z nich niezadowoleni, moga mówić to głośno, nawet jeśli jakieś zazdrosne patafiany z okolicznych wsi piszą o narzekaniu itp. Niestety niewątpliwie ten głośny głos i tak nic nie da i jest to bardzo frustrujące, bo okazuje się, że najpierw jest kasa, a dopiero potem daleko za nią jedzie peleton potrzeb mieszkańców.

Dokładnie!

Dokładnie! To miejsce było sprzedawane przez Linea jako Osada Leśna. I tak się faktyczne prezentowało przez pierwsze ok. 8 lat. Linea dbała o zielony wizerunek tego miejsca. Mam wrażenie, że od kiedy pojawił się tu Nickiel, kompletnie nie liczą się z mieszkańcami, bo najważniejsza jest kasa (sprzedaż choćby tego gruntu stacji benz.)! A najlepiej wszystko zabetonować łącznie z lasem.

Dzierżawa

sprzedaż choćby tego gruntu stacji benz.

Tak dla porządku - deweloper deklaruje, że to nie sprzedaż tylko dzierżawa.

PS. Lubię te hasła, naprawdę: "Magia lokalizacji, architektury i super oferty" :)

Nie ma znaczenia czy sprzedaż

Nie ma znaczenia czy sprzedaż czy dzierżawa. Chodzi o sam fakt postawienia w takim miejscu, tak blisko zabudowań stacji benzynowej. Hasła reklamowe to tylko hasła, zgadza się. Ale przez 8 lat bez Nickla jakoś jednak dało radę dostosować się do otoczenia.

Niewątpliwie, stacja wzmoży

Niewątpliwie, stacja wzmoży ruch, zabierze wiele miejsc parkingowych, oszpeci i tak coraz brzydszy krajobraz.

tam za chwilę w ogóle nie będzie gdzie zaparkowac.
juz postawienie tej myjni mocno ograniczyło miejsca parkingowe, a jeszcze teraz ta stacja?
klienci zaczną to centrum omijac szerokim łukiem, jak nie będzie gdzie zaparkowac.

a jak paliwo będzie droższe niż na Cellu to powodzenia im nie wróżę; tankowac będą jedynie "flotowcy".

Rondo & Stacja

Skleiłem dwa dostępne w sieci obrazki. Za aktualność tych koncepcji nie dam się pokroić, bo mogą to być już przeterminowane pomysły. Ale już na pierwszy rzut oka widać, że w koncepcji ZDP przedstawionej publicznie nie widać dodatkowego wjazdu z Poznańskiej, który z kolei pojawił się na rysunku inwestora stacji.

paliwo nie będzie droższe bo

paliwo nie będzie droższe bo się nie sprzeda, zwłaszcza że obok jest Cel.

Oksymoron

Przemądrzały patafian. Piękne

Nie wiem czy słyszałeś o

Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak konkurencja. Stacja jest a jak będzie druga to jest duża szansa, że ceny będą niższe z uwagi na konkurencje. Co do Biedronki, faktycznie budowanie kolejnej nie ma sensu ale gdyby postawili Lidla myślę, że trochę obrotu by tam było. I żeby było jasne nie wypowiadam się co do zasadności stacji w tym miescu tylko co do treści Twojej wypowiedzi.

pawelek - jesli wierzysz

pawelek - jesli wierzysz takim filmikom i dziewki nim kupujesz mieszkania w dabrowce, to tylko moge powiedziec ci jedno slowo na p. zanim cos kupisz,sprawdzasz 30x jak jest,czytasz opinie i pytasz sie ludzi a nie dewelopera,ktory wcisnie ci gowieno mowiac,ze to cukierek. No ale to chyba wiadomo. A ze mieszkancy dabrowki sa jacy sa,to niech pretensje maja tylko i wylacznie do siebie.

Wiara

pawelek - jesli wierzysz takim filmikom

Chyba nie wyłapałeś ironii ale to nie szkodzi. Żeby coś sprzedać to trzeba to ładnie opakować. A jak pewnie wszyscy sprzedawcy i część klientów wie - dzisiaj trzeba sprzedawać szczęście. A czym jest szczęście? Dla każdego to coś innego, ale w masie ludzkiej większość ma podobne pragnienia i reakcje, bo większość patrzy na innych a nie na siebie. Także fachowcom od sprzedaży dość łatwo kreować w miarę sprawny przekaz. Grunt zatem to zachować wewnętrzny spokój, zdefiniować swój model szczęścia i nie ustawić się ślepo w kolejkę tych, którzy wmawiają innym, że szczęście jest tam gdzieś w tej reklamie. Miłego weekendu everybody!

piękny widok z okna... na

piękny widok z okna... na dystrybutory!!! :((

Orlen

dla mnie gitara! będę 2-3 razy w tyg. tankował swojego ciężarowca:) zawsze 1km mniej niż do Cella

Orlen

Znam dokumentację tej inwestycji. Stacja bardzo mała z przeznaczeniem dla klienta lokalnego w zasadzie bez możliwości tankowania tirów. Potwierdzam, że nie będzie dodatkowego wjazdu z ul. Poznańskiej. Lokalizacja trafiona bo na obrzeżu osiedla i przy drodze wojewódzkiej o znacznym natężeniu ruchu.Bilans zieleni w zasadzie się nie zmienia, kto zna ten teren ten wie, że ulega jedynie likwidacji niewielki trawnik w kształcie trojkąta, ale w zamian obok budynku stacji, od ul. Komarnickiej, dokłada się polać trawnika. Utracone miejsca parkingowe zostaną odtworzone w wolnych przestrzeniach przy obiekcie galerii, w postaci parkingów biologicznie czynnych (kratka z trawą).

Powiem jedno-dabrowkowiczom

Powiem jedno-dabrowkowiczom zawsze zle w dupie. co by nie bylo,zawsze beda jeczec. o jakie szczescie,ze tam nie mieszkam.

Jak to dobrze, że jest

Jak to dobrze, że jest inetrnet i tego typu forum. Teraz możesz przynajmniej o tym napisać i poczuć się spełniony a tak nikt by o Twoich odczuciach nie wiedział.

naiwność

Podejmując decyzję o przeprowadzce do Dąbrówki byłem świadomy tego, że osiedle się kiedyś rozrośnie, że powstanie infrastruktura, sklepy., stacje i inne cuda. Nie łudziłem się, że wieczność będę oglądał pole i sarenki na nim. Takie inwestycje mi totalnie nie przeszkadzają. Narzekacie tak, a co mają powiedzieć ludzie w mieście, gdzie np mieszkając na os. Zwycięstwa widziałem dwie stacje benzynowe z okna. Dąbrówka się rozrośnie i docelowo zleje się z Poznaniem w jeden organizm. Za blisko się chyba przeprowadziliście. Może trzeba było do Sierosławia albo i dalej. Tam długo będzie jeszcze wieś. Czego się spodziewaliście, że tuż przy obwodnicy, w takim punkcie będą tylko lasy ???? Po prostu naiwność. Ja przynajmniej mam spokój i ciągle nie jęczę, że mi tiry na obwodnicy ryczą, biedronka , stacja, przeładunki na rampie i szybko przejeżdzające pociągi. Widziały gały co brały. A jak się spyta dewelopera i wyczują naiwniaka, to mu wszystko wepchną... tyle w temacie

Myjnia

A tak przy okazji mam pytanie o ta myjnie, dlaczego ona nie dziala? Ktos wie?

Pjeps nie mam juz mozliwosci

Pjeps nie mam juz mozliwosci wypowiedzenia swojego,bo negatywnego dla dabrowki i jego mieszkancow,zdania?! Widac panowanie pana K dopadlo tez to forum gdzie jeszcze do jakiegos czasu byla WOLNOSC slowa.

Proponuję poczytać ze

Proponuję poczytać ze zrozumieniem mojego posta, to po pierwsze a po drugie nie mieszać do wszystkiego polityki bo to najzwyczajniej w świecie nudne jest

Doskonały pomysł.

Stacja benzynowa powinna być przy autostradzie / obowdnicy, żeby przejeżdżający mieli bliżej i nie generowali dodatkowego ruchu lokalnego. Z całą pewnością Orlen będzie miał przyjezdnych zwolenników którzy bez wątpienia dodatkowo zakorkują Poznańską. Skręt w lewo do stacji będzie graniczył z cudem a przy okazji zostaną zablokowane pojazdy jadące na wprost w kierunku przejazdu. Poza tym kto był taki mądry, że wymyślił po środku osiedla stacje benzynową ?

Poznanska i tak jest

Poznanska i tak jest zakorkowana, bo nie tylko mieszkancy Dabrowki nia jezdza,ale mieszkacy innych miejscowosci rowniez. Radzilabym raczej napisac zale do dewelopera linei i nickla,ze wybudowali mieszkania jeden przy drugim zanimast zrobic alternatywna droge lub chociazby jej modernizacje. Wiec uspokuj sie i nie miej pretensji do orlenu czy kogos, kto postanowil stacje wlasnie tam umiescic. Przypominam,ze na Plewiskach Orlen rowniez stoi z sasiedztwie domow czy mieszkan i lidla. Nikt problemu z tym nie ma. Rownie dobrze ja moge miec pretensje do kogos "madrego",ze postawil tyle beznadziejnych mieszkan w dabrowce zaraz przy glownej ulicy,ktora i tak sie korkuje. Wyluzuj czlowieku :)

Ale macie też problem...

Większość mieszkańców Dąbrówki trąbi dookoła, że stacja zwiększy ruch itd. Idąc tokiem rozumowania mieszkańców Dąbrówki, to mieszkańcy Skórzewa lub Poznania powinni bić na alarm. Przecież to właśnie mieszkańcy Dąbrówki po kilka razy dziennie przejezdzają przez Skórzewo a to jadąc do pracy albo zawożąc/odbierając dziecko ze szkoły/pływalni/tenisa/treningu piłki nożnej itd. Bo przecież dziecko musi być zawiezione samochodem i odebrane, a jakże bo przecież nie ma innych środków transportu. A później smog i inne pierdoły. Przecież ten cały smog jest w dużej części generowany właśnie przez samochody. Dziwne, że te żale działają tylko w jedną stronę, bo jak samochody mają wyjechać do Dąbrówki to już jest problem jak widać.

po kilka razy dziennie przejezdzają przez Skórzewo?

większość Dąbrówkowiczów jedzie "do miasta" obwodnicą w jednym, albo drugim kierunku, a nie przez Skórzewo.

Samochody generują

Samochody generują maksymalnie 7% tak zwanych zanieczyszczeń powietrza. Zanieczyszczenie z pieców domów prywatnych czyli tak zwana niska emisja inaczej zwana smogiem to do 92%.

Zanieczyszczenie powietrza to

Zanieczyszczenie powietrza to nie tylko PM10. Równie niebezpieczne (jeśli nie bardziej) są tlenki azotu, których zdecydowanie więcej produkują samochody.

Nie mówiąc o tym, że spaliny z samochodów tworzą swoistą "poduszkę" dla cząstek z innych źródeł, podbijając je i nie pozwalając osiąść - co prowadzi do zwielokrotnienia efektu smogu.

Odsyłam do mądrego źródła: http://home.agh.edu.pl/~szk/files/docs/niska_emisj...

Podsumowując, sugeruję zrewidować swoje poglądy w tym temacie.

I tu możemy się boksować

I tu możemy się boksować które źródła są właściwsiejsze i prawdziwsiejsze a to nie ma najmniejszego sensu.
Generalnie wieczorny spacer po moim osiedlu w Skórzewie traci na atrakcyjności przez zapach rozpalanych kominków. Też przepalam dla przyjemności i nastroju żeby nie było.
Natomiast dwa auta którymi w rodzinie jeździmy na co dzień mam na gaz LPG który jak wiadomo jest dużo czystszy niż benzyna czy tym bardziej diesel.

Mylisz sie zasia. Mam pytanie

Mylisz sie zasia. Mam pytanie, czy jestes tak znerwicowana kobieta,ze wypisujesz takie bzdury? Czy problem jest gdzie indziej? Mam na mysli twoje wpisy na forum,nie tylko ten konkretny. Wyluzuj kobietko,naprawde. Szkoda nerwow :)

a jakiś merytoryczny argument

a jakiś merytoryczny argument do dyskusji?
zabrakło..? i weszłaś w piątek o 20:54, na progu weekendu, na forum tylko po to, żeby kogoś poobrażać?
szkoda czasu, znajdż może inny sposób na zrelaksowanie się..
EOD z Tobą.

i miłego tygodnia dla reszty forum.

?

Zasia, a skąd masz takie dane?

Zasia a czy ja kogos obrazam?

Zasia a czy ja kogos obrazam? Po protu czytajac od czasu do czasu to forum, odnosze wrazenie ze ciagle masz jakis problem. Nie znam cie i nie wiem,gdzie on lezy, ale gdy ktos cos napisze na forum i nie jest to koniecznie zgodne z twoimi pogladami, to od razu kogos zaginasz swoim zdaniem. I tak jestesmy znerwicowanym spoleczenstwem i nie zawsze wszystko uklada sie tak jakbysmy chcieli. Chodzi mi zebys uspokoila nerwy i dala tez innym wyrazic swoje zdanie. Nie chcesz ze mna rozmawiac,ok, nie obraze sie. Naprawde nerwy szkodza :)

Endriu, podaj skąd masz takie dane.

Jak nie podamy źródła, to sobie możemy pisać różne rzeczy. A jak już Zasia omniniesz obwodnicą Skórzewo, to nie jezdzisz ludziom pod domami? Chociażby w Poznaniu? Czyli tam dokąd zmierzasz można generować ruch, ale pod Twoim domem już nie, bo to Dąbrówka - oaza spokoju.

Wystarczy wpisać w google.

Wystarczy wpisać w google.
http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/skad-...
Wiadomo że w dużych miastach proporcje się zmieniają ale w naszym obszarze są podobne do średnich krajowych.

Czyli tam dokąd zmierzasz

Czyli tam dokąd zmierzasz można generować ruch, ale pod Twoim domem już nie, bo to Dąbrówka - oaza spokoju.

nigdzie nie napisałam czegoś takiego.
ktoś inny podniosł argument, że stacja dodatkowo zakorkuje Poznanską.
notabene - nie wydaje mi się, żeby dodatkowo zakorkowała - beda tankowac miejscowi, którzy jada Poznańską i tak.
Ty ze Skorzewa nie przyjedziesz, bo masz bliżej Cella, a jesli jestes fanem Orlenu to blizej jest Orlen w Przeźmierowie, nie ma sensu pchac się do Dabrowki (no chyba, że będą tak niskie i konkurencyjne ceny:))

a jak bedzie to zobaczymy, jak stacja ruszy.
na razie to tam się odechciewa zakupy robic, bo nie ma jak zaparkować.

Smog

Z tym smogiem to taki fake story ludzie obudzcie się przecież wulkany na świecie emitują sto razy więcej C02 niż
diesle czy węgiel z pieca itd ...

stacja benzynowa

wszyscy piszą o stacji , za blisko itp lecz podstawowe pytanie powinno brzmieć zgodnie z przepisami koto i na jakiej podstawie wydał pozwolenie na budowę w tym miejscu ?! jest wymóg odpowiedniej ilości miejsc parkingowych do wielkości powierzchni zabudowy ! centrum tego już nie spełnia !!! tak więc wystarczy dokładnie sprawdzić pod tym względem dokumenty !

Bzdura. Twoje wulkany to taki

Bzdura. Twoje wulkany to taki fake news.

Drogi Mareczku przestan sie

Drogi Mareczku przestan sie stroszyc niepotrzebnie. Na Plewiskach przy domach,Lidlu i rownie oblezonej samochodami drodze jak w Dabrowce,powstala tez stacja Orlen. Tamtejsi mieszkancy nie mieli problemow z tym,ze powstanie stacja. Wiec pytanie,dlaczego Dabrowkowicze zawsze maja jakis problem? Wyluzujcie ludzie. Malo kazdy ma problemow zeby robic jeszcze jeden wielko problem jakim jest Orlen?

wielki problem

Nie rozumiem o co ta cała sraczka z tą stacją, normalnie jakby tu elektrownię atomową stawiali a obok ośrodek dla narkomanów albo obóz dla uchodźców. Stacja jak stacja, wielu ludziom się przyda. Stacja będzie bezpieczna, a ruch przez Dąbrówkę i tak będzie większy, bo ludzi i domów przybywa.

miejsca jest dosyć.

Porównajcie sobie stację Orlen w Skórzewie, gdzie stacja jest poniżej 100m od zabudowań mieszkalnych.

W Skórzewie nie ma stacji

W Skórzewie nie ma stacji Orlen.

miejsca jest dosyć.

A gdzie jest Orlen w Skórzewie??

Przy Lidlu.

Przy Lidlu.

Dobrze , że

tej stacji nie buduje ta turbo ekipa od modernizacji drogi do Skórzewa, bo bałagan mielibyśmy do wiosny...

Komornicka

za to ekipa od drogi z Komornickiej daje czadu..!

Stacja

No i stacja ruszyła, nie zajmuje dużo miejsca i świetnie się wpisała w cały kompleks galerii handlowej.
A tyle tu było krzyku.

Bo jak zwykle Dabrowka robila

Bo jak zwykle Dabrowka robila gownoburze tak naprawde o nic. Maly piesek ujada najglosniej.

ceny

ceny jak na batorym z celem nie mają szaans

Trzeba było zwrócić uwagę

Trzeba było zwrócić uwagę jakie były ceny na Celu przed otwarciem Orlenu. Było drożej a obniżyli dopiero po otwarciu konkurencji.

była taka sama cena

była taka sama cena przed otwarciem Orlena, nic nie podwyższali, mam FV z tankowania na Cellu 22 grudnia.
(no chyba ze podwyższyli na same święta, to sorry, tego nie wiem, bo wyjechałam).

karta CEL

Masz fakturę czyli zakładam, że z kartą CEL, która daje obniżkę 10 gr/l. Kartę też mam ale mówię o cenach przed ewentualnymi rabatami.

ja też napisałam o cenie

ja też napisałam o cenie sprzed rabatu 10 gr, bo zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma karte i rabat.
w dniu otwarcia orlena - i na Cellu i na Orlenie cena za benzynę 95 była (i jest nadal) 4,69 i cena 4,69 była 22 XII.
(ja istotnie na FV mam 4,59).

ceny

ceny paliw są w zasadzie takie same. 95 ta sama cena, a 98 nawet taniej na Orlenie.
Ciekaw kiedy ekipa z Komornickiej skończy tą dróżkę?

Witam,

Witam,
Pytanie czy na nowym orlenie jest LPG?
Dzięki za info.

LPG

jest

myjnia

czy wie kto czy kiedy bedzie dzialac myjnia kolo nowej stacji PKN Orlen

Orlen Skórzewo?

Nie wiem czy to skumulowany efekt "niedziel bez handlu" :) ale najwyraźniej nasz państwowy koncern naftowy idzie dalej i kolejną stację chcą stawiać w centrum Skórzewa... Moim zdaniem mieszkańcy mają szanse to przyblokować o ile będą odpowiednio zdeterminowani - dotyczy to przede wszystkim stron postępowania.

Więcej w BIP:
http://dopiewo.nowoczesnagmina.pl/?a=10952

Jakaś ściema

Moi mili parafianie. Tam się chyba ktoś "urwał z orbity i dryfuje do ciemnej dziury". To jest teren objęty planem zagospodarowania z funkcją MN/U, tj. mieszkaniówka z usługami. Poza tym po sąsiedzku jest ujęcie wody dla Skórzewa. Myślę, że takie "fantasmagorie" niewarte są naszego zainteresowania. Ale czujność należy zachować.
Dla średnio rozgarniętego urzędnika spuszczenie czegoś takiego do "kanału" to moim zdaniem "pikuś".

Fragment opracowania dla

Fragment opracowania dla stacji w Skórzewie

Zgodnie z pismem Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Poznaniu z dnia 22 lutego
2018 r., znak PO.RZI.4603.32,1.2018,IL (pismo w załącznikach) w obszarze planowanego przedsięwzięcia nie
stwierdzono występowania kolizji z obszarami stref ochrony ujęć wód. Najbliższe ujęcie wód podziemnych
znajduje się w odległości ok 200 m od terenu inwestycji.

tam stacja paliw ??

292/88 to działka z żabką http://poznanski.e-mapa.net?userview=919

mamy max 2 tygodnie na oprotestowanie inwestycji

Drodzy mieszkańcy,
stacja paliw zapewne wielu z nas się przyda, w końcu każdy lubi mieć wszystko blisko pod ręką, ale całą inwestycja nie uzyskała jeszcze pozwolenia środowiskowego a więc mamy szansę ją zatrzymać. Dlaczego? Ano poza oczywistymi rzeczami jak zwiększenie ruchu a co za tym idzie hałasu (nie widzę na projektach ekranów akustycznych), zwiększenie ruchu na ulicy już zakorkowanej (Poznańska). Ale co najlepsze, zobaczcie jak niedaleko jest ujęcie wody - podajże 200 metrów dalej. Niby są normy, płaszcze itp ale czy odpowiedniej jakości? Poza tym stacji paliw mamy sporo w okolicy, po co kolejna? czynna 24h? czyli hałas w nocy. Piszemy odwołanie?

Żadnych kolizji

Ależ oczywiście, absolutnie żadnych kolizji nie ma. Studnie z ujęciem wody dla 10000 mieszkańców są aż 200 metrów dalej. Wprawdzie za płotem są zbiorniki wody pitnej dla Skórzewa, ale to też nie jest żadna kolizja. W budynku za płotem znajduje wprawdzie się cała maszynownia (pompy, zawory itd.) ale to absolutnie żadna kolizja. Do budynku jest też dociągnięte zapasowe awaryjne zasilanie w wodę pitną z Poznania (rura o średnicy 80cm). Rzeczona rura przechodzi dokładnie przy granicy z projektowaną stacją paliw. Z maszynowni wychodzi też główne zasilanie Skórzewa i też biegnie przy samej granicy inwestycji. Ale to w żadnym przypadku nie jest kolizja, i w najmniejszym stopniu nie zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. I w ogóle to nie będzie przecież żadna stacja paliw, tylko stacja ładująca prądem ten słynny milion samochodów elektrycznych dobrej zmiany. A w ogóle to jak się komuś nie podoba czysta woda w kranie, to zawsze se może kupić na stacji paliw (otwartej cały tydzień i całą dobę) wodę w butelce.

Paranoja

Całkowicie popieram "Realistę" z poprzedniego wpisu. Czy państwowy koncern, kierowany przez BHP-owca z Pcmia, może łaskawie odwalić się od Skórzewa? Czy sąsiedztwo placu zabaw, parku ujęcia wody niewystarczająco daje urzędnikom do myślenia? Czy władze Gminy mogą coś z tym zrobić? jeśli nie, to będą władzami tylko do końca kadencji!
Może mieszkańcy bloku przy Poznańskiej dołączą się do protestu? To jakaś paranoja, że na postawienie badziewnego placu zabaw z wątpliwej urody statkiem pirackim Gmina robi referendum, a nie zamierza w żadnym wypadku zapytać mieszkańców, czy chcą kolejne paliwowe g..., czynne 24h dobę.

Wydaje mi się że chyba trochę

Wydaje mi się że chyba trochę za bardzo demonizujemy te wszystkie inwestycje. Dlaczego nikt nie blokował inwestycji Lidla przy Poznańskiej. Myślę że jest to dużo bardziej uciążliwa sprawa i przewija się tam dużo więcej aut niż będzie korzystało ze stacji benzynowej. Czy auta przyjeżdżają do pawilonu przy Żabce czy będą przyjeżdżać na stację to chyba żadna różnica.
A tak w ogóle to zablokowanie inwestycji spółki państwowej to chyba ciężka sprawa.

do: endriu

Lidl przy Poznańskiej nikomu nie przeszkadza. Jest w ciągu handlowym. Obok nie ma mieszkań. Czy ktoś może mi powiedzieć po co komu, oprócz oczywiście właściciela terenu przy Żabce, który ma już podobno 3 stacje benzynowe, kolejna stacja paliw w okolicy? Czy ktoś w Skórzewie ma problem z tankowniem? Pazerność prywatnych inwestorów, bo nie jest to inwestycja państwowa, tylko prywatna, nie może zakłócać spokoju mieszkańcom, skazywać na brak jedynego w okolicy sklepiku czynnego w niedzielę, zasmradzać okolicę, stwarzać zwiększone ryzyko wypadków w pobliżu placu zabaw, zagrażać ujęciu wody dla całego Skórzewa, zagrażać rzeczce przepływającej 50 m od planowanej stacji. NIE DLA ORLENU PRZY UL. POZNAŃSKIEJ !

Opinia środowiskowa już jest

Opinia środowiskowa już jest i mówi że jest wszystko w porządku...
Nie wiem czym różni się ciąg handlowy (mallwowa, lidl, netto, biedronka) od ciągu handlowego (żabka, wentylacja dla domu, sklep instalacyjny, chata polska)?? Myślę że sąsiedztwo biedronki (jeśli chodzi o ruch samochodów) jest dużo bardziej uciążliwe niż stacja benzynowa.
Poza tym stacja nie będzie graniczyć bezpośrednio z budynkiem mieszkalnym tylko z parkingiem.
Dla mnie ten rejon Skórzewa jest już przekreślony ze względu na właśnie zbyt duże natężenie pojazdów zmechanizowanych i unikam go jak ognia.
Paliwo jest w naszym rejonie bardzo drogie (często nawet około 20 gr na litrze w stosunku np do cen na wildzie czy dębcu) więc pewnie i tak nie będę z tej stacji korzystał.
Nie lubię po prostu negowania wszystkiego bez większego zastanowienia się i wysłuchania argumentów drugiej strony. Być może firma robiła rozeznanie rynku i okazało się że 70% mieszkańców Skórzewa chce stacji benzynowej żeby móc zrobić zakupy iść do lekarza i zatankować w jednym miejscu.
Także walka o coś dla samej walki to coś bez sensownego...

Orlen w Skórzewie

To kolejna inwestycja firmy CVB Sp. z o. o. ze Skórzewa. Stacja Orlen pod oknami mieszkańców w Dąbrówce - teraz kolejna w Skórzewie. To jest paranoja.

Okna?

A gdzie w Dąbrówce widzisz okna pod stacją? Stacja nikomu tam nie przeszkadza, świetnie się wpisała w całe centrum handlowe. Można zrobić wieczorne zakupy, wypić kawę i coś zjeść. Mieszkańcy bardzo dobrze ją przyjęli. Bardzo często na niej tankuję a teraz będę miał bliżej bo w Skórzewie. I jakoś ruch pojazdów tam nie wzrósł a na pewno już nie hałas.