Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Skrzynka energetyczna na środku chodnika

Hasztagi

Skrzynka jest w nieodpowiednim miejscu, podobnie jak Twoje hasztagi. Czy ta strona je udostępnia? ;-)

Skrzynka

No to co koledzy cała epa i bach rowerem w te skrzynkę ...

Przebudowa skrzyżowania

Wydaje mi się, że ta skrzynka może już uwzględniać lokalizację ronda w tym miejscu. Układ drogi i chodnika się zupełnie zmieni...

Masakra

Kolejne rondo w dąbrówce masakrycznie zatamuje ruch , jadąc od palędzia np pierwszy dławik tory drugi światła przy stokrotce trzeci niby to nowe rondo czwarty zakręt w lewo do zakrzewa piąty drugie już istniejące rondo przed wiaduktem .... Ludzie kto tak buduje ? W takim układzie rano do skórzewa będziemy jechać 45 min a i rowerem może być ciężko przy takich natężeniu ruchu .... Normalnie żenada

Rondo na rondzie

O postępującym paraliżu drogi 2401p było pisane już sporo więc nie warto się powtarzać. Warto jednak mieć na uwadze, że są tacy mieszkańcy którzy chcieliby ruch na tej drodze jeszcze bardziej spowolnić (link). Niestety niektórym mieszkańcom Dąbrówki często zapomina się o tym, że droga powiatowa czyli ul. Poznańska jest główną drogą dojazdową do dalszych wsi takich jak Palędzie, Dopiewiec, Dopiewo itd. W odpowiednim czasie (jakieś 10-15 lat temu) zabrakło myślenia perspektywicznego zarówno po stronie gminy, jak i po stronie deweloperów. Z tego też powodu coraz "ciekawsze" efekty będzie widać jak na dłoni. Niestety wg mojej oceny problem jest nie do rozwiązania. Pozostają tylko półśrodki.

PS. Na skrzyżowaniu z drogą do Zakrzewa (przy zasypanym stawku) też powstanie rondo.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Mi osobiście zależy na spowolnieniu ruchu w Dąbrówce, dla mnie to droga przez osiedle, moje dzieci przechodzą tędy codziennie do szkoły sklepu, kolegów, na zajęcia dodatkowe. Ja tu mieszkam i chcę mieć bezpiecznie, a pędzący wariaci traktujący Dąbrówkę tranzytowo mnie nie interesują, jeśli trzeba będzie to będę blokować drogę chodząc po pasach w te i we wte z transparentem 40 km/h
I tak chcę tu chodników, ścieżek rowerowych, pasów, świateł, radaru, bo to ja jestem mieszkańcem Dąbrówki i tyle.

Wiesz geranium

Wiesz geranium nie będziesz musiał niczego blokować bo Dąbrówka sama się zablokuje. Także Twoje dzieci codziennie przechodzące przez drogę będa sobie spokojnie biegać między autami stojącymi w korku, niestety minus taki że zanieczyszczenie od stojących pojazdów jest konkretne. Także maseczki na twarz jak znalazł.

no i ok

jeśli będzie tak jak piszesz mieciu to dla mnie spoks, kupię sobie i dzieciakom maseczki...mam jednak nadzieję, że wtedy jakimś dziwnym trafem kierowcy z miejscowości poza Dąbrówką odkryją, że są alternatywne drogi dojazdu do Poznania, mimo wszystko można je znaleźć, tylko trzeba trochę nadrobić km, ale wtedy wybór będzie pomiędzy: stoję w Dąbrówce czy jadę, ale nadkładam kilometrów, więc co kto lubi :)

geranium a co mnie twoje

geranium a co mnie twoje dzieci obchodza?! dabrowka jest droga przejadowa do/z poznania i przede wszystkim powinny byc usprawnione drogi,aby np autobus odbierajacy pasazerow nie tamowal drogi. Aby mozna bylo normalnie wyjechac z bocznych drog (np z biedronki) do glownej. Aby mozna bylo sprawnie przejechac i przede wszystkim nie bylo korkow jak w poznaniu!! A ze chcesz miec bezpiecznie to wyprowadz sie do puszczy,zagrodz murem i nie wypuszczaj dzieci z domu! bedziesz bezpieczna. ps. znowu jest problem po stronie deb.. sory dabrowkowiczow,ktorzy CHCA wszystko miec pod nosem! Po to sie wyprowadzaliscie z poznania z klitek na 9 pietrze zeby choc troche odetchnac innym zapachem niz smrodem samochodowych spalin. Juz sie robicie nudni ludzie z dabrowki.

Chcesz zap...

Idąc Twoim tokiem rozumowania chcesz zapier....ć to się wyprowadź i zamieszkaj bezpośrednio przy autostardzie. Najlepiej gdzieś przy MOP. Ul. Poznańska jest w terenie zabudowanym wiążą się z tym pewne ograniczenia. Jedyne czego oczekuję od wszystkich zarówno mieszkających tu jaki tych co jadą przejazdem żeby przestrzegali ograniczenia prędkości i tyle.

o już mi prawdziwy patriota wywala z Dąbrówki

malaMi zniżając się do Twojego poziomu jednak odpowiem, tak samo jak Ciebie nie obchodzą moje dzieci (na szczęście:), tak samo mnie nie obchodzi Twój stosunek do mieszkańców Dąbrówki i Twoje potrzeby, ok?
I tyle w temacie. Bez odbioru ;)
p.s. gdyby kierowcy jechali z prędkością dozwoloną tj. max 40h, to nie byłoby problemu wyjazdu w Poznańską, o dziwo ja nie mam z tym problemu, bo zawsze trafia mi się uprzejmy kierowca, tak już mam :)

geranium kolejne miastowe

geranium kolejne miastowe babsko,ktore przeprowadzilo sie na wies i chce miec wszystko pod dupka. PO TO jestem na wsi zeby miec spokoj od wlasnie takich jak ty. Nie pasuje ci mieszkanie tutaj to pedz spowrotem do miasta. Rezczywiscie jak ktos napisal kiedys-nie dziwcie sie,ze ludzie was nie lubia dabrowkowicze.

Jacy ludzie, z tego co

Jacy ludzie, z tego co zauważyłem na forum stałe teksty dotyczące tego jacy to mieszkanicy Dąbrówki są "be" wypisuje ciągle ta sama kilkuosobowa grupka frustratów. I skoro chciałaś mieć spokój to trzeba było wyprowadzić się na wieś na nie do "sypialni miejskiej". Poczytaj swoje posty na tym wątku bo trochę sama sobie zaprzeczasz. I na marginesie - jestem z Dąbrówki i mi się tutaj podoba.

Forum

Ale beznadziejne to forum, zuwazam tutaj tylko pietnowanie dabrowkowiczow i same hejty na wypowiadajace sie osoby. Zadnej wspolnoty, pomocy, podpowiedzi, kulturalnych wypowiedzi. Nie dziwie sie, ze malo osob sie udziela.