Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Rusza przebudowa ul. Poznańskiej

W dniu 20 kwietnia br. przekazano wykonawcy plac budowy. W związku z rozpoczęciem robót nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi powiatowej nr 2401P Dopiewo- Poznań, od węzła Dąbrówka S11 do ul. Zakręt w m. Skórzewo.

Obecnie na zlecenie wykonawcy opracowywany jest projekt tymczasowej organizacji ruchu. Po jego zatwierdzeniu firma COLAS przystąpi do robót budowlanych. Wstępnie, deklarowany termin rozpoczęcia robót to 4 maja br., natomiast zakończenie- 30 września br.

Termin rozliczenia końcowego całego zadania do 31 października br.

O zamówienie na realizację zadania ubiegało się 5 firm. W wyniku postępowania przetargowego, prowadzonego w trybie nieograniczonym, wyłoniono najkorzystniejszą ofertę złożoną przez COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia w wysokości 6.434.058,02 zł.

Więcej informacji:
http://zdp.poznan.pl/droga-24014p-przebudowa-odc-o...

#poznańska #remont #objazd #utrudnienia #zdp

Minimum pięć miesięcy objazdów

Do powyższej informacji warto dołożyć jeszcze dodatkowe info o objazdach:
https://www.dopiewo.pl/aktualnosci/2017-04-25/mode...

W czasie trwania prac modernizacyjnych na ul. Poznańskiej w Skórzewie:

  • na odcinku od Gimnazjum w Skórzewie do Węzła Dąbrówka zostanie zawężona jezdnia do jednego pasa ruchu i zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę od Skórzewa do węzła Dąbrówka. Ruch w przeciwnym kierunku poprowadzony zostanie objazdami (ryc.1)
  • na odcinku od Gimnazjum do ul. Zakręt w Skórzewie droga zostanie zamknięta wg. projektu TOR. Po zatwierdzeniu projektu tymczasowej organizacji ruchu firma Colas przystąpi do realizacji robót budowlanych.

Temat rozwiązania objazdów jest dyskusyjny i np. na fejsbuczku można odnaleźć zbiorowe lamenty w stylu "Jak żyć?". Cóż, taki to los czeka na tych, którzy chcą jeździć lepszymi drogami. Jeśli miałbym już rzeczywiście znaleźć punkt zaczepienia to obawiam się tylko jednego, że w czasie tych kilku miesięcy utrudnień będzie wiele takich dni, gdzie na placu budowy będzie hulał wiatr i żadnej ekipy nie uświadczysz. Albo jeszcze termin wrześniowy "będzie zagrożony" i przedłuży się do wiosny. Oby nie :)

Objazd

Być może nie znam jakichś powodów, dla których objazd został zorganizowany akurat w ten sposób, ale moim zdaniem to nie jest optymalne rozwiązanie. Ruch jednokierunkowy powinien być puszczony od S11 do Skórzewa, a w drugą stronę przez Dąbrowę. W wariancie jak na mapce będziemy mieć korki zarówno w Dąbrówce na lewoskręcie, jak i koło Gimnazjum w Skórzewie. Napisałem w tej sprawie do ZDP.

Podejrzewam że jest to

Podejrzewam że jest to tymczasowe rozwiązanie na czas wykonania jednego pasa i później może odwrócą kierunek ruchu...

Objazd

ale moim zdaniem to nie jest optymalne rozwiązanie.

Gdyby kierować się projekcie organizacji ruchu jedynie widzimisię mieszkańców Dąbrówki, to faktycznie nie jest to optymalne. Ale projektanci najczęściej jako priorytet biorą szersze uwarunkowania a przede wszystkim obowiązujące przepisy drogowe i inne np. ppoż. Zwróć też uwagę, że w okolicy jest węzeł S11, jeżdżą tam zestawy o dużej masie (czyli odpowiednie profile skrętów) etc.

Napisałem w tej sprawie do ZDP

No i dobrze, jeśli uwaga jest zasadna to może to skorygują.

tylko że dojedziemy do

tylko że dojedziemy do Gimnazjum - i co dalej?
skoro odcinek od Gimnazjum do Zakrętu będzie zamknięty?
skręcimy znów na Dąbrówkę:)?

Zależy gdzie się chce jechać.

Zależy gdzie się chce jechać. Można wzdłuż obwodnicy przez Plewiska na Grunwald albo na Bukowską i na Ławicę.

bardziej mi chodziło o to, ze

bardziej mi chodziło o to, ze do facto dojazd do Skórzewa od strony Dabrówki będzie niemożliwy, skoro Poznańska od Gimnazjum do Zakrętu będzie nieprzejezdna.
będzie objazd tego odcinka tymi waskimi osiedlowymi uliczkami? ciekawe jak przejedzie tam autobus.

Racja. Ja co prawda mieszkam

Racja. Ja co prawda mieszkam na Cytrynowej ale moi rodzice mieszkają na Trzmiela i jestem ciekaw jak będą wyglądały ich możliwości wyjazdu i powrotu do domu...

Korekta objazdu

@kormik najwyraźniej Twoj uwaga została uwzględniona, czyli jednak nie było przeciwskazań w kontekście zmiany kierunkowości. Skoro jednak dojazd do Skórzewa od strony S11 ma się ograniczyć tylko do przedszkola/gimnazjum, to nie ma to aż takiego znaczenia. A w skrajnym wariancie może to spowodować niemiły prezent dla mieszkańców ul. Biedronki w Skórzewie...

Kolejna sprawa to pytanie co projektant ma na myśli pisząc "objazd", bo z rysunku nijak nie wynika jak mam dojechać załóżmy spod kościoła w Skórzewie na węzeł S11. Przez Plewiska?

(źródło: http://bit.ly/2oLBAvf)

727?

A może ktoś wie jak pojedzie teraz autobus 727?

Pewnie pojedzie normalnie...

ten remont nie znajduje się na trasie tej linii.

znajduje, znajduje -

znajduje, znajduje - remontowany (i zamknięty całkowicie do ruchu) ma być fragment Poznańskiej w Skórzewie, od ul. Zakręt do Gimnazjum.

nowa inwestycja przy poznańska/kolejowa

Witam - macie może informacje co wyrośnie na ogrodzonej dzisiaj działce naprzeciw styku kolejowe i poznańskiej vis a vis fresza?

podobno mały blok mieszkalny

podobno mały blok mieszkalny 3 pietrowy

szkoda ze od razu nie zrobią

szkoda ze od razu nie zrobią ronda przy wjezdzie do Zakrzewa i w kierunku na Dąbrowe od strony Dąbrówki

To działka nickla pod

To działka nickla pod wybudowanie brakującego poczwórnego szeregowca....

Termin rozpoczęcia robót

dziś 4.05 i aż się kurzy od pracy, cisza jak makiem zasiał...no ale pewien pan premier powiedział, że prawdziwego mężczyznę ...

Ścieżka rowerowa?

Kolejny szeregowiec to jest

Kolejny szeregowiec to jest faktycznie coś, czego w okolicy 'brakuje' ;)

ścieżka

oby tylko nawierzchnia ścieżki była asfaltowa, a nie z kostki

Droga

Powiedzcie mi proszę, że się nie znam ale...
Na drodze zdjęto 'górną warstwę', pozaznaczano dziury zielonym 'markerem'... Czy to oznacza, że droga będzie położona na istniejącą? Przecież ona ledwo się kupy trzyma i jest łata na łacie...

Cytat ze strony Zarządu Dróg

Cytat ze strony Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu:
"W ramach modernizacji na odc. o dł. 1,9 km planuje się wykonać między innymi: wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie oraz ułożenie nowej nawierzchni drogi."

Leśna

A kiedy ruszy przebudowa ul. Leśnej w Dąbrowie? I jak ma ona wygladac?

citizen

Nie powiem żeby robota "paliła się rękach" w związku z tą przebudową.

Jakość budowanej drogi

Obserwując budowę drogi od gimnazjum do obwodnicy, mam wątpliwości czy jest ona prawidłowo wykonywana. Stara nawierzchnia nie została całkowicie zdarta, a jedynie po bokach. Utwardzono na nowo i podbudowani tylko skrajne części budowanej drogi. Czy nie powinno się od nowa wykonać całości ???

Filipie drogi jak już jesteś

Filipie drogi jak już jesteś tym ekspertem od dróg to napisz proszę co myślisz o pylonach przy budowie estakady katowickiej bo jakoś tak mi się nie podobają i zastanawiam się czy tak powinno być ???

Jak już piszesz coś na forrum

Jak już piszesz coś na forrum to przynajmniej poczytaj co było wcześniej napisane :

Cytat ze strony Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu:
"W ramach modernizacji na odc. o dł. 1,9 km planuje się wykonać między innymi: wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie oraz ułożenie nowej nawierzchni drogi."

Odp

Dziękuje za merytoryczną odpowiedź naprawdę jestem usatysfakcjonowany wyczerpująca informacją jaką otrzymałem jako zwykły mieszkaniec Skórzewa, od razu widać, że warto pytać i rozwiewać wątpliwości . Pozdrawiam

Głupie pytania - głupie

Głupie pytania - głupie odpowiedzi. Jakbym napisał że wszystko jest w porządku Twoja odpowiedź mogła by być dokładnie taka sama a tak przynajmniej mam ubaw :)

endriu czy tobie placa za

endriu czy tobie placa za pisanie tych durnych komentarzy???? Czy po prostu jestes tak nudnym czlowiekiem,ze 24/7 siedzisz z lbem w kompie? Inaczej cie nie mozna nazwac jak szczekacz internetowy. jestes mega irytujacy.

Dość trolowania

Proponuję nie odpowiadać na posty trolla endriu. Ignorowany może zniknie z forum.

Na forum wchodzę raz dziennie

Na forum wchodzę raz dziennie i wydaje mi się że moje posty są bardziej merytoryczne niż Wasze bo Wasze traktują o niczym i nie dotyczą dyskusji, a moje odpowiadają na pytania często ironicznie, ale wydaje mi się że może to ludzi skłoni do myślenia...
Miłego i zabawnego dnia życzę ;)

Oj teraz pojechałeś, chcesz

Oj teraz pojechałeś, chcesz skłonić ludzi do myślenia... jeszcze na forum.... to zakrawa na świętokradztwo. I do tego jeszcze ironia... oj pojechałeś i to ostro po bandzie (nie wiem czy używa się nadal takich sformułował)

No i widzisz endriu,robisz

No i widzisz endriu,robisz wszystko zeby piszacy tutaj ludzie cie nie lubili. Wirtualnie ale zawsze. Idz czlowieku na spacer,wyluzuj sie ale NIE UDZIELAJ SIE NA TYM FORUM. NUDNY i IRYTUJACY JESTES. po prostu.

Taki już ze mnie

Taki już ze mnie nonkonformista z całą świadomością tego słowa znaczenia. Co się samo przez się rozumie że nie zależy mi na tym żeby ktoś mnie lubił tym bardziej wirtualnie ;) Na szczęście mamy jeszcze wolność słowa a i różnorodność jest w cenie. Gdyby tak wszyscy byli ciekawi i nie irytujący to by dopiero było nudno i irytująco...

A tak wracając do tematu to solidny zarys ronda już widać na placu budowy. Moim zdaniem prace postępują całkiem sprawnie.

fredi kochany

Endriu jest tutaj jedną z niewielu osób o zrównoważonych poglądach, zawsze dążącą do sprawiedliwej oceny, a jego komentarze nie są, ani nudne, ani irytujące, bynajmniej. Być może lekki sarkazm w jego wypowiedziach jest źle odczytywany lub brany za arogancję, ale nie wydaje mi się, by endriu taki był. Każdy ma prawo wypowiedzi na tym forum, jak sądzę...

Opóźnienia na Poznańskiej

Remont na Poznańskiej ma duże opóźnienie co widać gołym okiem. Do końca planowanej przebudowy pozostało półtora miesiąca a Colas ma jeszcze mnóstwo roboty. Obserwuje od początku tempo robót i muszę powiedzieć, że jest ono ślimacze. Dzwoniłem do Okręgowej Dyrekcji Dróg która nadzoruje ten remont i potwierdzili, że jest spore opóźnienie. Colas twierdzi, że ma problemy z podwykonawcami itp. ale co to obchodzi mieszkańców którzy korzystają z tej drogi. Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę na wzrost kosztów o prawie 500 tysięcy. Początkowo całość miała kosztować około 6.400.000 a w lipcu okazało się, że będzie to 6.900.000. Colas był wykonawcą pierwszego odcinka przebudowy Poznańskiej i wtedy były duże opóźnienia. Dlaczego teraz ma być tak samo ? Wiadomo, że muszą być objazdy itp. ale każdy dzień robót dłużej niż zaplanowano to będzie niezły bałagan. Co będzie się działo od początku września jak się skończą wakacje wolę nie myśleć.

W Poznaniu kończą przed terminem....

A w Poznaniu prace udaje się skończyć przed terminem...

http://epoznan.pl/news-news-78682-Estakada_katowic...

Jechałem wczoraj od strony

Jechałem wczoraj od strony obwodnicy w stronę Skórzewa.
Asfalt jest już pięknie i równo wylany od obwodnicy aż do gimnazjum.
Niestety nie dojechałem do obszaru gdzie powstaje rondo bo było czerwone na wahadle i przejechałem przez osiedle.
Muszę tam koniecznie wrócić na rowerze i zobaczyć jak postępują prace :)

"Równo"

Z tym "równo" to bym nie przesadzał :)

Oczywiście w porównaniu z tym co było to jak przesiąść się z tarpana do quash-quaia, ale mógłbym wymienić kilka dróg lokalnych (nie wiem, czy akurat powiatowych) w okolicy Poznania, które zostały wykonane lepiej. Nie wiem, czy to co zostało położone jest zgodne z parametrami, jakie były w kontrakcie z ZDP, ale odnoszę wrażenie, że COLAS kolejny raz pokazuje, że stawia raczej na "jakoś" niż na "jakość" (przypomnę, że w czasie remontu w Skórzewie musieli zrywać i na nowo kłaść spory odcinek wartwy ścieralnej - IMO nawet po poprawkach nie zrobiono tego idealnie).

Równo?

Po prostu tragedia. Asfalt położony jak by się dopiero uczyli. Parafrazując klasyka: Kury szczać prowadzać a nie asfalt układać.

Niestety wielu tak robi...

Niestety wielu kierowców skraca sobie czas oczekiwania jadąc ul. Biedronki. Rano już po 6 budzi nas hałas aut pędzących tuż pod naszymi oknami, a szczególnie przyspieszających tuż za progami zwalniającymi. Chyba nikt nie zauważa, że wjeżdża w strefę zamieszkania z obowiązującym ograniczeniem prędkości 20 km/h.
Mam nadzieję, że Ty endriu jechałeś zgodnie z przepisami i szczególnie uważałeś na dzieci, jeżdżące na rowerkach i hulajnogach po osiedlu.
A ja mam nadzieję na jak najszybsze zakończenie (niestety na to się nie zanosi) tego remontu i powrót spokoju na osiedlu.

Oczywiście że byłem ostrożny.

Oczywiście że byłem ostrożny. Przy okazji odwiedziłem rodziców którzy tam mieszkają. Ja mieszkałem tam też 12 lat :)

Mieszkam na Leśnej w Dąbrowie

Mieszkam na Leśnej w Dąbrowie. Nasz ulica stanowi objazd podczas budowy drogi z Dąbrówki do Skórzewa. Przez całe lato nad ranem zamykamy okna, bo hałasy drogowe są nie do wytrzymania od ok. 4.30. Wyjście do sklepu to niemal sport ekstremalny. Mam nadzieję, że to się kiedyś skończy...

Chyba że nie ma tam właśnie

Chyba że nie ma tam właśnie położonej jeszcze warstwy ścieralnej...

Ścieralna

Głowy bym sobie obciąć nie dał, ale tak na 95% to jest ścieralna, niestety.

Re: Ścieralna

Jadąc dzisiaj rowerem wspomnianą drogą przyjrzałem się wysokości kostki brukowej przy krawędzi mostka. Zdaje się, że zazwyczaj jest ona nieco poniżej wysokości asfaltu (jak sądzę, aby tam zbierała się woda w czasie opadów), a tu była delikatnie powyżej poziomu drogi. Przez to zwątpiłem, czy to jest ścieralna. Być może powinniśmy wstrzymać się z ocenami przynajmniej do wymalowania oznakowania poziomego...

pal sześć drogę..

mnie to bardziej martwi to rozbabrane rondo przy gimnazjum i ten ruch wahadłowy ze wszystkich strony - w kontekście zaczynającego się roku szkolnego za chwilę.

(no chyba że widac tam jakiś "koniec", bo w sumie od jakiegoś czasu unikam jazdy tamtędy..?)

remont - a tu ktoś pracuje ?

ten remont to jakaś masakra. jadę o 7 rano do pracy - nikogo nie ma.
wracam o 16.00 z pracy - a tu żywej duszy na budowie. jak oni chcą to skończyć jak tu nikt nie pracuje.
a korki są takie że przejazd przez światła to 20min czekania. Czy Inwestor (Gmina / ZDM) myśli o mieszkańcach i chociaż czasem sprawdza czy tam się co dzieję - raczej wątpie.

dojście do szkoły

Dziś przejeżdżałem tamtędy i zastanawiam się w jaki sposób osoby odpowiedzialne za remont zapewnią dojście/dojazd dzieci do szkoły. Na chwilę obecną po obu stronach jezdni są rozkopane chodniki, ruch wahadłowy, brak przejść dla pieszych ... a rozpoczęcie roku szkolnego już jutro. Czy coś wiadomo?

bezpieczeństwo dzieciaków

Czwarty dzień szkoły, dojście/dojazd do szkoły wygląda nieciekawie. Dzieciaki przepychają się między samochodami, ciężarówkami i koparkami. Chodnik w rozsypce i niestety końca nie widać. Czy ktoś wie jak długo to jeszcze potrwa?

Opóźnienia na Poznańskiej

Mam kilka ważnych informacji dotyczących przebudowy Poznańskiej. Mieszkam na Biedronki i coraz bardziej wkurzają mnie samochody non stop przejeżdżające przed moim garażem skracajace sobie drogę. Chciałem się dowiedzieć jak długo potrwa jeszcze remont i dzisiaj rozmawiałem z chyba kierownikiem z Colasa, który powiedział że potrwa to jeszcze ze dwa miesiące czyli jak dobrze pójdzie koniec października a może listopad to przewidywany koniec robót. Twierdził że głównym powodem opóźnienia są kolizje energetyczne które odkryli a energetyka nie śpieszy się żeby je usunąć. Podobno byli w sobotę oglądali ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Moim zdaniem głównym powodem opóźnienia jest beznadziejne od początku zaangażowanie i tempo prac. Niedługo za około 2 tygodnie zmieni się organizacja ruchu, zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z Biedronki od strony gimnazjum, będzie można wyjeżdżać i wjeżdżac wjazdem naprzeciwko Chaty Polskiej. Całkowicie ma być wymieniony asfalt od Działkowej do nowego ronda. Warstwa asfaltu od stacji Cel do gimnazjum nie jest jeszcze warstwą ścieralna czyli ma być lepiej niż jest obecnie.