Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Rusza droga wzdłuż torów

Urząd Gminy Dopiewo informuje, że w sierpniu rusza budowa pierwszego fragmentu drogi wzdłuż torów z Palędzia do Dąbrówki. Gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 4,7 mln zł.

Połączy on ul. Leśną w Palędziu na wysokości przejazdu kolejowego z ul. Poznańską w Dąbrówce. Inwestycja obejmuje wykonanie drogi o nawierzchni bitumicznej długości 0,94 km, ścieżki pieszo – rowerowej o długości 1,26 km, 8 przejść dla pieszych, oświetlenia w ilości 26 lamp ulicznych, 83 miejsc postojowych. Przebudowane zostaną 3 skrzyżowania - nowej drogi z ul. Leśną i Malinową w Palędziu oraz z ul. Olszynową w Dąbrówce.

Wartość całkowita projektu wynosi 6 771 633,70 zł. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na sierpień 2017 r. , a ich zakończenie na lipiec 2018 r. Gmina Dopiewo uzyskała dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w kwocie 4 733 047,36 zł.

źródło: dopiewo.pl

#dwt #dofinansowanie #drogawzdłużtorów #leśna #malinowa

dalej

czy wiadomo coś nt kontynuacje tej drogi , dalej...?

940m. ?

Czy to nie jest jakiś błąd: 8 przejść dla pieszych na tak krótkim odcinku ?

Myślenie strategiczne w tej gminie nie istnieje...

zamiast najpierw zbudować drogę która umożliwiłaby odkorkowanie ul. Poznańskiej (czyli ostatni jej fragment), gmina postanowiła rozpocząć od odcinka który jeszcze bardziej spowoduje jej zakorkowanie - "świetny" pomysł; oczywiście że odcinek łączący Kolejową z drogą serwisową byłby droższy ale jednocześnie będą budowane ul. Jagielońska, Palisadowa, Piastowska przy których znajduje się w porywach 10 domów w tym dom jednego z radnych więc widać, że gmina pieniądze ma i jedyne czego brakuje to zdrowego rozsądku i logicznego myślenia.

To rewelacyjny news dla nas,

To rewelacyjny news dla nas, mieszkańców 17 (siedemnastu) domów położonych przy wymienionych wyżej ulicach, gdyż oficjalnie nie ma żadnych wieści o budowie Jagiellońskiej (tej przez dwa L), Palisadowej i Piastowskiej...

Budowa kanalizacji sanitarnej

W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, że wcześniej musi zostać zbudowana kanalizacja. Poźniej ruszy budowa Komornickiej.

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrówka ul. Piastowska, Jagiellońska, Fortowa, Komornicka (Nr rejestru ZP/ZUK-04/17)

http://zukdopiewo.pl/przetargi-szczegoly-63.html

Pewnie nie wszyscy mieszkańcy gęstego osiedla mają świadomość, że nie każdy w tej gminie ma taki wynalazek jak kanalizacja. A wg Marimoto budowa infrastruktury w tym miejscu jest nielogiczna bo mieszka tam radny. Ciekawy tok myślenia :)

ok

tylko po co ?

Świetna wiadomość. Oby tylko

Świetna wiadomość. Oby tylko na tej pierwszej części się nie skończyło

absurd

budowa drogi ? dla kogo ? wszyscy pojadą dalej ulicą Poznańską a więc co to da.
Mam pytanie do zarządzających Gminą - co z kanalizacją na terenie Gminy - w 2003 pracownik gminy doradził budowę małego szamba - mamy 2017. Gmina buduje drogę -rozumiem. Jak wszyscy płacę podatki a nie mam ani kanalizacji ani drogi.................... Zawidziona