Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Remont ul. Poznańskiej

Witam.
Znowu piszę w sprawie Dąbrówki, tak znienawidzonej przez niektórych frustratów ;)
Jak donosi Głos Wielkopolski, możemy spodziewać się upragnionego remontu ulicy Poznańskiej , czyli szosy łączącej Skórzewo z Dąbrówką.
Remont ma objąć odcinek między ul. Kozierowskiego a węzłem S11. Przy ulicy Kozierowskiego ma być wybudowane rondo. Do tego droga ma się wzbogacić o chodnik i ścieżkę rowerową.
Przewidywany termin prac : kwiecień- wrzesień.
Będzie trochę utrudnień, ale chyba warto znieść to cierpliwie.
pozdrawiam

Fantastyczna wiadomość

Utrudnienia nie będą wielkie.
Z podanych terminów wynika, że prace będą wykonywane w okresie o mniejszym natężeniu ruchu.

Bardzo się cieszę :)

Czekam też z utęsknieniem na planowany w 2016 remont ul. Poznańskiej w Dąbrówce (od przejazdu do ronda S11),
już dawno chyba zakończyły się konsultacje w tej sprawie, miał być wreszcie chodnik i ścieżka rowerowa, przejścia dla pieszych i lewoskręty.
Może to powstrzymałoby pędzących przez naszą wieś kierowców ciężarówek i innych "tranzytowców".
Marzy mi się płynnie jechać 40 km/h bez trąbiącego wariata za mną, kiedy każdy bez problemu włączy się do ruchu (przy takiej prędkości nie ma z tym problemu), nikt nie pojedzie pod prąd na podwójnej ciągłej, przejdę przez jezdnię bez drżenia o życie i pojadę wreszcie rowerem po ścieżce :)

Muszę pochwalić projekt i

Muszę pochwalić projekt i wykonanie I i II etapu w Skórzewie.
Jest dużo bezpieczniej i płynniej jeśli chodzi o ruch drogowy.
Są ronda, chodniki po obu stronach drogi, dobrze oznakowane i oświetlone przejścia dla pieszych, ścieżka rowerowa, oddzielne lewoskręty, zatoki postojowe.
Na duży plus to, że na odcinku między rondami praktycznie nie ma możliwości wyprzedzania.

Racja

Racja Szkoda tylko że wokół kościoła nie zrobili ruchu okrężnego z wjazdem koło smakosza a wyjazdem od zachodu z wydzielonym prawo i lewo skrętem. Korki na Batorowskiej były by mniejsze...

Racja

Bardzo sluszna uwaga Popieram w 100%

Samej Dąbrówce

Samej Dąbrówce ten odcinek za bardzo nie pomoże.

Podróżujący z Dąbrówki do

Podróżujący z Dąbrówki do Poznania będą mieli lepszą drogę. Stan obecnej zostawia wiele do życzenia...

jazdą ta drogą do Poznania

jazdą ta drogą do Poznania (plus przez zakorkowane Skórzewo) to masochizm, zważywszy że mamy obok piękną i komfortowa obwodnicę;)

Też się dziwię, że ci zza S11

Też się dziwię, że ci zza S11 pchają się przez Skórzewo.
Mimo wszystko szybsza zakorkowana dwupasmowa Bukowska niż Poznańska.

a jeszcze lepsza pusta 2

a jeszcze lepsza pusta 2 pasmowa Dąbrowskiego

Przyzwyczajenie... I pewnie

Przyzwyczajenie... I pewnie wydaje się że jak kilka kilometrów bliżej to mniej paliwa a tu na odwrót ekonomiczniej jechać ze stałą prędkością dalej niż co chwilę hamować i ruszać...

Bukowska zakorkowana?

Bukowska zakorkowana?
ten odcinek do centrum od King Crossa to i owszem.
od wyjazdu z obwodnicy do King Crossa nie ma żadnych korków na Bukowskiej, nawet w godzinach szczytu.

Przez Skórzewo

Nie wiem, czemu Wy się dziwicie.

Wg Google Maps (a więc na podstawie żywych danych) przejazd z Dąbrówki do King Crossa to:
- o godz. 8:00 przeciętnie 12-24 minuty przez Skórzewo, 12-22 minuty przez S11+Bukowską,
- o godz. 9:00 przeciętnie 12-18 minut przez Skórzewo, 12-20 minut przez S11+Bukowską.

Dodać należy, że obwodnicą nadrabiamy w jedną stronę 4,5 km, więc uzasadnienia ekonomicznego nie ma nawet przejazd w szczycie (tj. o 8:00). Oczywiście są dni kiedy korki w Skórzewie są większe i wtedy ma to sens (trzeba po prostu korzystać z GPS), ale z moich doświadczeń w 8, a może i nawet 9 na 10 przypadków nie kalkuluje się jechać obwodnicą w ten rejon.

Dla uczciwości trzeba jednak dodać, że gdyby nie tacy co wybierają obwodnicę, przejazd przez Skórzewo trwałby znacząco dłużej, a tak się to ładnie rozkłada. Dla własnego interesu powieniem chyba siedzieć cicho ;)

W godz. 8-9 z Dąbrówki do

W godz. 8-9 z Dąbrówki do King Crossa w max 24 minuty?
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Jeszcze jest kwestia

Jeszcze jest kwestia ekonomiki jazdy.
Dalej nie zawsze znaczy drożej.
Obwodnicą jedziemy ze stałą prędkością mniej się zatrzymując więc spalanie mniejsze.
Musiałby ktoś jeden bak przejeździć przez Skórzewo a kolejny po obwodnicy i wtedy można by to jakoś sensownie porównać.
Ja akurat mieszkam w Skórzewie więc tego nie sprawdzę. Batorowską z miejscowości wyjeżdżam i wracam więc korki mnie zupełnie nie dotyczą :)

Czasami jedzie się do Skórzewa,

a nie przez Skórzewo ...

Czekałem aż ktoś to napisze :

Czekałem aż ktoś to napisze :)
Pewnie z dziećmi do szkoły/przedszkola.
Skoro musisz to jedź, ja się dziwię tranzytowcom.

droga rowerowa

Czy w projekcie jest jakiś pomysł jak przedostać się rowerem z dziećmi nad S11 z Dąbrówki do Skórzewa? ...

obawiam się, że i chodnik i

obawiam się, że i chodnik i droga rowerowa skoncza się na rondzie kolo Cella.
przedostanie sie do Dabrówki pozostanie więc w ramach "starych" rozwiązań:(

przez wiadukt w Dąbrowie

Niestety, żeby rowerem dojechać ze Skórzewa do Dąbrówki, trzeba będzie na rondzie przy stacji Cel zjechać ze ścieżki rowerowej na drogę techniczną w kierunku kolejnego wiaduktu - w Dąbrowie, i nim dojechać do Dąbrówki. Inne rozwiązanie nie jest przewidziane.

Uwaga uwaga rowerem można a

Uwaga uwaga rowerem można a nawet należy jeździć prawym skrajem jezdni. Takie mamy przepisy... To że wiadukt został zbudowany bezmyślnie bez chodników i ścieżek rowerowych między tak blisko położonymi miejscowościami to już inna kwestia. Kolejną sprawą jest też to że do takiego wiaduktu można dobudować konstrukcję stalową z kładkami pieszo-rowerowymi ale to już zupełnie insza inszość...

Informacje z rękawa trzepane

Cały czas ,zastanawia mnie fakt budowy chodnika wzdłuż ul poznańskiej który faktycznie łączył się będzie z niczym. Kiedyś Phila mi się informacja jakoby to nasz byly-byly wójt A.Strazynski był pomysłodawcą i egzekutorem myśli przewodniej wiodącej do powstania wiaduktu i węzła w Dąbrówce którego miało nie być.Rownolegle powstał w pełni uzbrojony i odstosowany do ruchu pieszego wiadukt wzdłuż ul Leśnej i pytanie brzmi,mi dlaczego to on nie został zaprojektowany wzdłuż ul poznańskiej? Czy powodem tego był fakt powstania węzła a co za tym idzie,od kolorowanie ,ja,coś z przejściami dla pieszych które ewidentnie spowalnialy by ruch?

Bo teraz, po przebudowie ul! Poznańskiej powstanie piękny nowy chodnik który zakończy się przy rondzie, jedynym sensownym rozwiązaniem według mnie byłby chodnik który połączył by oba wiadukty tak by ustanowić w tym momencie płynność ruchu pieszego.

Bo co to za logika i myśl błąkała się po glowie projektanta drogi by zbudować chodnik do nikąd???

a przy okazji cokolwiek

a przy okazji cokolwiek wiadomo o terminie dawno temu planowanego/ jeszcze w rokuw 2016/ remontu ul. Poznańskiej w Dąbrówce (od przejazdu do ronda S11) oraz budowie ronda przy zjeździe na Zakrzewo i Dąbrowę? , To miał być priorytet i cisza zapadła.....

Utrudniony wjazd do Dąbrówki

Lepiej było by gdyby zmienili kierunek objazdu, z Dąbrówki objazdem do poznania, a nie na odwrót bo w godzinach szczytu wjazd z objazdu graniczy z cudem......

objazd

Akurat kierunek objazdu jest optymalny, dzięki czemu nie ma zbyt dużych korków przy gimnazjum w Skórzewie, Jeżdżę ok 4 razy dziennie w różnych godzinach i nie wyobrażam sobie by objazd miał być w drugą stronę.

i znowu wycinka, tradycyjnie.

Czy przy okazji remontu trzeba znowu ciąć bezlitośnie wszystkie drzewa w pień? Nawet małe drzewka w okolicy Gimnazjum pozaznaczane do wycinki. Na zachodzie inwestycje przeprowadza się tak, żeby zachować jak najwięcej istniejącej zieleni.

Powoli się zastanawiam czy ktoś nie robi w gminie na tym kasy.

Wiadomo że

Wiadomo że kilkudziesięcioletnie topole trzeba wyciąć bo czasami nie da się ich ominąć. Ale jak piszesz średniej wielkości drzewa można przesadzić. W firmie w której pracuję kilkadziesiąt drzew zostało przesadzonych przy okazji inwestycji. Przyjechał specjalistyczny sprzęt i sprawa została załatwiona w kilka godzin.

wycinka drzew

Nikogo nie zadowolisz. Jak za poprzedniej wójt gminy zamiast wycinać drzewa zrobili chodnik jak slalom to na tym forum, wójt była pośmiewiskiem. Obecny wójt też według ciebie ma być tematem niekończących się żartów?

Sekretne życie drzew

Po lekturze książki "Sekretne życie drzew", każdy człowiek zaduma się przed wycięciem jakiejkolwiek rośliny...

Do black

Przemawiają do Ciebie tylko skrajności? Nie można robić inwestycji z głową, nie zamieniając gminy w betonową pustynie?

Masakra drzew

Niestety pod piłami padają wszystkie drzewa po kolei. Koło gimnazjum zostało tylko 1 drzewo i krzyż. Wycięto wszystko w okolicy. Jest to zatrważające i nie widać sensu tych działań. Powstało miejsce pod ogromne rondo pasujące rozmiarem do centrum miasta. Było chyba za ładnie. Droga ze Skórzewa do Dąbrowy jest jeszcze piękną aleją, nie wiadomo dlaczego ta do Dąbrówki musi stać się pustynią, po której odbywać się będą wyścigi. Rozumiem, że trzeba ją było naprawić, ale dlaczego muszą zostać wycięte wszystkie drzewa po obu stronach? I jeszcze ten absurd z tym, że chodnikiem/ ścieżką rowerową dojedziemy do wąskiego wiaduktu bez możliwości przejazdu/ przejścia.

bo rondo musi się zmieścić

bo rondo musi się zmieścić już pewnie jest budowane po to aby obsłużyło te wszystkie osiedla które się tam budują.

Poznańska i Kozierowskiego pewnie będą głównymi ulicami dojazdowymi do osiedli jak na przykład grafitowe bo na pewno na jednym osiedlu w tym rejonie się nie zakończy (no w końcu poznaniacy muszą gdzieś uciekać - jak się popytasz ludzi to większość mieszkańców uciekła z poznańskich bloków).

Nic im to nie pomoze

Dabrowka waakie drogi osiedla z drugiej strony tory to najgorsze miejsce w gminie by tam zamieszkac!

dokładnie! I ludzie jacys

dokładnie! I ludzie jacys tacy popier.. lekko mowiac.