Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Wiosenne porządki

Związku z tym, że wiosna wokół. Proponuję, żeby pomóc naszym radnym w robieniu wiosennych porządków i podpowiedzieć gdzie jest brudno i pełno śmieci. A jest tego co niemiara. Mieszkam tu ponad 10 lat a tylu śmieci i takiego bałaganu nie pamiętam.

Biegamy jeździmy po okolicy może warto zatrzymać się zrobić zdjęcie miejsca wyjątkowo brudnego i zaśmieconego. Potem wrzucić na forum. Nikt z włodarzy nie będzie mógł powiedzieć, że nic nie wiedział albo, że jesteśmy obojętni. Wiem, że to nie jest żadna oficjalna ścieżka ale wiem też, że "władza" tutaj zagląda :). Oczywiście liczę na coś więcej niż tylko odpowiedzi w stylu: rowy nie są naszą własnością albo droga należy do powiatu las też nie jest nasz itd... Mamy XXI wiek więc chyba jakaś forma wymiany informacji między urzędami istnieje.
Oto kilka przykładów. Zdjęcia posiadają geotagi.

https://1drv.ms/a/s!Aqf1GIqjT-yMkuE8JEWc0g1qhI-P1g

może zamiast podpowiadac radnym..

... zacznijmy tez od siebie.

upomnijmy np. nasze dzieci, że smieci nie wyrzuca się byle gdzie - na chodnik, na trawnik sąsiada...

cała okolica strumyka w Dabrówce (biegnącego przez osiedle w stronę lasu) , będąca miejscem zabaw dzieci, jest usiana butelkami po napojach i opakowaniami po lodach, czipsach itp.
nieraz zwracalismy dzieciakom uwagę, że smieci nie wyrzuca się ani na trawe, ani do strumyka..

tylko nie zamiast

Racja żeby zaczynać od siebie ale na moich zdjęciach widać dzikie wysypiska śmieci w lesie, zaśmiecone rowy śmieciami budowlanymi, plastikowe skrzynki tid. Nie sądzę żeby akurat czymś takim śmieciły dzieci. Natomiast racja jest, że droga do szkoły na Malinowej jest również usiana "kwiatkami" i oczywiście warto o tym mówić i zwracać uwagę.

wnioski o kosze do UG Dopiewo

Jeśli zauważycie, że są miejsca, gdzie nie ma kosza na śmieci, psie odchody, a taki Waszym zdaniem przydałby się, to warto zgłosić taką prośbę do gminy (droga mailową) z podaniem lokalizacji, kosz zostanie postawiony :)

Jeden wielki śmietnk

Mieszkam w Skórzewie. Uważam, że jest bardzo brudno. Śmieci walają się wszędzie. Odchody psie również. Mieszkańcy nie dbają o swoje obejście, za wieloma płotami walają się śmieci. Tak, wyjrzyjcie przez okno: naprawdę Wam to nie przeszkadza? Niezamieszkane działki są potwornie zaniedbane, pełne gruzów, odpadów, nieskoszone. Ma wrażenie, że takie jest po prostu to społeczeństwo. Nie przeszkadza Wam, że nagminnie łamane są przepisy drogowe, nie przeszkadzają Wam walające się po poboczach śmieci, zaniedbane otoczenia Waszych domów (za płotem to nie moje), obsikiwanie działki sąsiada (tak, tak) zamiast załatwiania się we własnej toalecie (i to wszystko w Skórzewie, gdzie za 1.000 m trzeba zapłacić grubo ponad 300.000 zł). To kwestia kultury osobistej, której Wam niestety nadal brakuje. Dziadostwo z roku na rok mniejsze, ale do cywilizacji jeszcze daleko.

POPIERAM! Ja tu mieszkam już

POPIERAM! Ja tu mieszkam już 11 lat i takiego bałaganu właściwie to nie tylko tutaj, ale nigdzie nie widziałam!!! Właściwie to osiedle dla ludzi wygląda jak ...wysypisko śmieci!!! Nie ma krzaczka za którym by nie leżała warstwa (!) śmieci! Jak to mówi przysłowie: "świat byłby piękniejszy, gdyby nie ludzie".

Racja ale to chyba

Racja ale to chyba przyzwyczajenie z mieszkania w bloku albo wcześniejsze pokolenie robiło wszystko za obecnie wybudowanych i mieszkających.
Przestrzenie przed domem wybetonowane ewentualnie z jakimiś marginalnymi nasadzeniami i nikt o to nie dba nie zamiata czy sprząta...
Smutno się robi jak się na to patrzy bo to jakiś nasz wspólny widok i jakoś tak pusto i mało zielono...

Coraz gorzej

Od wielu lat cyklicznie objeżdzam rowerem te same zakątki i mając porównanie to faktycznie z roku na rok śmieci jest coraz więcej. Nadal uważam, że najwięcej śmieci bierze się stąd, że zatrudnieni "fachowcy" na budowach tak właśnie rozumieją sprzątanie po sobie. Także z jednej strony jako społeczność narzekamy na zaśmiecenie, ale z drugiej strony te śmieci ktoś do lasu wywozi. Dodatkowo obecna sytuacja ze związkiem Selekt i Alkomem raczej tematu nie poprawia, a wręcz odwrotnie.

Brudne Skórzewo

Ależ to nie ma znaczenia, czy ktoś ma przyzwyczajenia z bloku, czy skądinnąd; czy fachowcy są tacy, śmacy, czy owacy. Po prostu weźcie dziś grabie, załóżcie rękawice, posprzątajcie okolice swoich domów, zagrabcie, pozbierajcie śmieci (do tego nie trzeba żadnych wielkich pieniędzy, chociaż, wnioskując po samochodach jeżdżących po wsi, tych akurat Wam nie brakuje, ale ogłady osobistej już tak!)! Apeluję do właścicieli działek budujących domy, sprzątajcie regularnie po swoich fachowcach! Do rolników posiadających pola w Skórzewie, zbierajcie śmieci na nich porozrzucane! Nie ma znaczenia, skąd się tam wzięły. Macie syf na swoich polach! Do właścicieli działek niezabudowanych: posprzątajcie śmieci i gruzy, skoście chwasty, ogrodźcie działkę! Tu chodzi o Waszą kulturę osobistą i umiejętność funkcjonowania w społeczności! Nie jesteście sami, Wasz świat nie kończy się na Waszej furtce! Władze gminy nic nie robią, najwyraźniej to same dziadostwo, skoro nie widzi problemu. Powinni nakładać kary, a także prowadzić akcje w sprawie podstawowych zachowań wśród mieszkańców (widocznie wielu z Was nie ma zielonego pojęcia o czystości, porządku i higienie!), organizować konkursy na np. najładniejszy trawnik, chodnik, itd. A sprawa Selektu to skandal! Co mnie interesuje, czy dyrektorem jest Pilarska, czy ktoś inny?! Jak można pozwolić na taką sytuację!? Przejeżdżam w niedzielę ulicą Kwiatową w Skórzewie, piękna pogoda, a na ulicy kolejny dzień syf! Pilarska w zębach w tę niedzielę powinna te wszystkie wory samodzielnie pozabierać! My - mieszkańcy - nie jesteśmy petentami Selektu, to są jakieś chore, niecywilizowane poglądy, jeśli ktoś tak uważa!

zniszczone płoty i elewacje domów

Szanowni Państwo, po 10 latach mieszkania widać duże zniszczenia płotów i brudne elewacje budynków w Dąbrówce. Kupując na własność mieszkanie w dwu mieszkaniowych domach (najczęściej) - wzięliśmy odpowiedzialność za remonty również płotów, elewacji, to niestety kosztuje. Miejsca garażowe też są własnościowe, o czym chętnie informujemy stosownym znakiem grożącym wywozem lub blokadą. Rozmawiajcie ze sobą, sprzątajcie, malujcie i dbajcie o otoczenie, bo to należy do dorosłych, a dzieci wezmą przykład. Dąbrówka jest piękna, ale dajmy coś z siebie!

Brudne Skórzewo

Skórzewo przy głównej drodze jeszcze jest w miarę czyste i schludne.Jest ciepło więc tylko patrzeć jak pojawią się w bramach stragany ( czyt.BUDY) z wszystkim co się da (owoce,kwiaty,ryby,jajka i TRUSKAWKI i nie wiadomo co jeszcze . Chyba w żadnej miejscowości nie ma takiego bałaganu!!! Jest to również bardzo niebezpieczne ,gdyż samochody zatrzymują się blokując ścieżkę rowerową ,przystanek autobusowy TYLKO PATRZEĆ JAK DOJDZIE DO TRAGEDII!! Przecież chodnikiem idą dzieci do i że szkoły i inni piesi .

Ochłoń.

Ochłoń.
Brud, smród, psie gówna, mało zieleni, śmieci, odrapane płoty, budy przy drodze.
Trzeci, albo nawet czwarty świat.
Malkontenctwo tutaj sięgnęło zenitu.
A remont Poznańskiej dopiero przed nami.
Weźcie głęboki oddech i policzcie do dziesięciu zanim coś napiszecie.

Widocznie "rusek" dobrze się

Widocznie "rusek" dobrze się czuje w takim otoczeniu :-))))

Panie Rusek dziad z Pana i tyle w temacie!

Przez takich jak Pan jest smród, brud i psie gówna! Swoimi wpisami daje Pan temu co chwila świadectwo! Po co remont, jak nie potrafi Pan sprzątać syfu po sobie, co? Proszę zajrzeć dziś na rondo koło Mallwowej, na zieleń przy parkingu przy szkole, na trawnik wokół domu na skręcie Poznańska/Batorowska? Panie, z czym Pan tutaj wyskakuje, co? Dziady won!

Ja z czym wyskakuję?

Ja z czym wyskakuję?
A Pani?

O Skórzewie:
- Skórzewo to wielki śmietnik
- bardzo brudno
- śmieci i psie odchody walają się wszędzie
- syf na ulicach

O swoich sąsiadach:
- nie dbają o swoje obejście
- obsikują działki sąsiada
- brak kultury osobistej
- nieumiejętność funkcjonowania w społeczności
- wielu z Was nie ma zielonego pojęcia o czystości, porządku i higienie!
- dziadostwo

To Pani wystawia sobie świadectwo.

no, ale takie sa fakty.

no, ale takie sa fakty.
gdzie ta osławiona wielopolska czystośc?

zdjęcia walających się smieci masz na zdjęciach w pierwszej wypowiedzi.
a i bez zdjęć trzeba być slepym żeby tego nie dostrzec.
to, ze ludzie po 10-12 latach mieszkania nie odmalowują elewacji, a płoty się walą to niestety smutna prawda. czekają aż ktoś za nich to zrobi? tylko kto?
a stojące po kilka dni worki ze smieciami, bo firma od odbioru smieci nie wywiązuje się ze swoich zobowiazań, uroku i czaru nie dodają. i mają prawo wkurzac.

watpliwą estetyke wszelakich bud pomijam milczeniem..

Śmiało, niech Pani wypisze w

Śmiało, niech Pani wypisze w punktach kiedy pomalować elewację, kiedy skosić trawnik, kiedy umyć samochód, jak się zachowywać, jak wyglądać itp.
Żeby wreszcie mogła Pani stwierdzić, że ma cywilizowanych sąsiadów.
A dziady won!

Dokładnie jest tak Panie Rusek, jak to pięknie Pan podsumował!

Prawda kole w oczy! Chce Pan zrobić rundkę po Skórzewie i poodhaczać? Śmiało! Ja sobie wystawiam świadectwo!? Nie tylko jest Pan dziadem, ale nie rozumie Pan, co Pan czyta i pisze! Zresztą dziadostwo i słabość intelektualna idzie w parze!

Jest mi też Pana żal, bo widać, jak bardzo jest Pan zacofany.

Nawet Pan nie rozumie, że to, co tak pięknie Pan wypisał z moich wpisów, jest rzeczywiście problemem. Żeby móc coś zaakceptować i zmienić, musi Pan najpierw zrozumieć, a Pan nie jest w stanie wykonać chociażby tego wysiłku. To pokazuje, jak wielki jest brak świadomości w tym społeczeństwie, jak bardzo jest ono zacofane, jak bardzo brakuje mu do cywilizacji.

Obraża mnie Pani już któryś

Obraża mnie Pani już któryś raz, ale rozumiem, że jest to spowodowane frustracją.
Ja nie czytam ze zrozumieniem?
Czy ja napisałem, że coś mi się podoba lub nie z tego co wypisalem?
Nie podoba mi się Pani podejście do tematu czyli obrażanie, pouczenie, wywyższanie itp.
Pisze Pani, że aby coś zaakceptować i zmienić trzeba najpierw to zrozumieć.
Nie prawda. Żeby coś zmienić najpierw trzeba to zrozumieć i zaakceptować.
Pani ani nie rozumie, ani nie akceptuje.

Tak, nie czyta Pan ze zrozumieniem.

Przykro mi Panie Rusek, nic Pan nie zrozumiał. Widzę, że jest Pan obrażony, podejrzewam od pierwszego Pana wpisu, że uważa Pan, iż się wywyższam i pouczam, damulka się odezwała, w dupsku się jej poprzewracało. Tak, wiem, widzę to w każdym Pana poście, z których przebijają zwyczajnie prowincjonalne kompleksy. Jeśli pyta Pan, co zrobić: to proszę dać przykład i posprzątać jutro koszmarnie zaśmiecone okolice gimnazjum, a także szkoły podstawowej i ronda przy Mallwowej. To byłoby naprawdę konstruktywne!

Nie zgadzam się z Pani tezą,

Nie zgadzam się z Pani tezą, więc jestem słabym intelektualnie dziadem z prowincjonalnymi kompleksami :)
Pięknie się Panią czyta.
Co do prac społecznych. To Pani nie podoba się to dziadowskie, zasrane i zasyfione Skórzewo.
Więc do dzieła.
Bo narazie to Pani tylko poucza innych jak mają postępować.

Wiadomo

Wiadomo, że samo się nie brudzi i wiadomo też, że samo się nie posprząta. Problem jest i sam nie zniknie.
Ktoś musi zacząć. Może jak gmina zrobi co ma zrobić i posprząta swoje to inni nie będą chcieli się wyróżniać i pójdzie to w dobrą stronę i posprzątają swoje żeby się nie wyróżniać. Teraz mieć bałagan i syf znaczy się nie wyróżniać. Nie wiem po prostu od czegoś trzeba zacząć. Wiadomo najlepiej od siebie. Mieszkańcy od siebie i gmina od siebie.