Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Ciężarówki parkujące na środku jezdni

Dzisiaj (24 marca 2017r.) w godzinach po 7.30 rano (czyli w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego) przed Żabką przy ulicy Batorowskiej w Skórzewie (wąska i ruchliwa o tej porze ulica) kolejny raz zaparkowała duża ciężarówka z towarem.

Kierowca najpierw stanął na środku prawego pasa ruchu z włączonymi światłami awaryjnymi.
Po pewnym czasie ustawiła sie kolejka samochodów za ciężarówką nie mogąca jej wyprzedzić , gdyż z przeciwka jechały cały czas samochody. Następnie kierowca wyłączył swiatła awaryjne i dalej stał na środku prawego pasa całkowicie go blokując. Ciężarówka stała bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, gdzie przechodzą dzieci idące Batorowską do szkoły podstawowej przy ul. Kolejowej. Widoczność na przejście była praktycznie zerowa.
Po kilku próbach ominięcia ciężarówki zaparkowanej na środku ulicy przez samochody stojące za nią doszło do stłuczki - Pani kierująca chyba Nissanem zahaczyła o ciężarówkę. Rozmowa z kierowcą ciężarówki nic nie dała - był za to bezczelny i chamski.

Uważam, że dostawa towarów do tej Żabki powinna odbywać się poza godzinami szczytu, wtedy nie było by zagrożenia wypadkiem.