Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Piszcie reklamacje do Selektu!

Zgodnie z oczekiwaniami firma Alkom gubi się w gminie Dopiewo jak we mgle. Pomimo terminów w harmonogramie to bywa, że nie dojeżdżają wcale albo robią to w innych dniach. Czasem też odbierają tylko część śmieci albo nie zostawiają żadnych worków. Jak na razie to jakość usług jest poniżej oczekiwań i krytyki.

Sytuacja wygląda tak, że każdy z nas składał deklarację oraz uiszcza opłaty do Związku Selekt. Z kim Selekt podpisuje umowy to już nas nie powinno interesować, bo to nie nasz problem. My zgodnie z ustawą powinniśmy mieć odebrane odpady zgodnie z harmonogramem, a jak coś jest nie tak to trzeba pisać reklamacje do Selektu i wymagać realizacji tego co jest w umowie. Dalej niech to sobie Selekt załatwia z wybranym przez siebie wykonawcą, ale nie powinniśmy tolerować bylejakich usług.

Im więcej reklamacji tym lepiej, bo każde inne pomstowanie i narzekanie trafi w próżnię. Niestety system jest skonstruowany w ten sposób, że jakoś usług nie idzie w parze z ceną. Czyli czy wywożą czy nie to płacić trzeba tę samą opłatę. Jest to kompletnie nienormalne, ale koniec końców nie żyjemy w normalnym kraju. Pozostaje się dostosować.

Dlatego jeśli:
- Twoje odpady komunalne bądź selektywne nie został odebrane na czas
- Firma odebrała tylko część odpadów
- Firma pojawiła się w innym terminie niż w harmonogramie
- Nie otrzymałeś worków do segregacji

To pisz reklamację bezpośrednio do Selektu lub poprzez formularz na stronie
https://smieci.dopiewo.pl

Dodatkowo pewnie nie każdy wie, że 2x w roku wykonawca ma obowiązek umyć nasz pojemnik na odpady komunalne. Ale żeby to zrobił, trzeba ten fakt do końca marca zgłosić bezpośrednio do Alkomu. Można to zrobić przez telefon lub e-mailem.

Tel. 61-224-73-00
E-mail:

Śmiechu warte

Śmiechu warte, że płaci się za usługę która notorycznie po prostu nie jest wykonywana. Myślałem, że coś się zmieni po zmianie firmy... Reklamacja wysłana!

znowu nie odebrali śmieci z Dopiewca

Od początku działania Alkomu śmieci niesegregowane nie zostały ani razu odebrane z nowej części Dopiewca m.in. z Wierzbowej + dojazdowe drogi. 8 marca firma odebrała tylko śmieci segregowane, nie zostawiając worków. Wczoraj mimo harmonogramu znowu nikogo nie było. Sytuacja ze śmieciami staje się coraz bardziej dramatyczna. Śmieci nie mieszczą się w kubłach, są rozrzucone przez wiatr, koty i dzikie zwierzęta.... Select+Alkom to jakieś nieporozumienie!

A tak narzekali na Hemar

A tak narzekali na Hemar. Ci to zawsze byli terminowo i worki byli. Przez 2lata na Leśnej polanie nie widziałem żeby omineli jakiś termin.

A ja jestem prawie zadowolony

W Dąbrówce przynajmniej trzymają się z grubsza harmonogramu. Poprzednia firma notorycznie przez ostatnie miesiące się nie wyrabiała, przez co wioska wyglądała jak jakieś slumsy ze stojącymi przed domami po kilka dni pojemnikami i z porozwalanymi przez wiatr workami.
Worków jednak nie zostawili.

w mojej częsci Dabrówki planu

w mojej częsci Dabrówki planu sie nie trzymają. niesegregowane drugi juz raz odebrali następnego dnia.

worki z segregowanymi smieciami, które miały być odebrane w czwartek - zabierali dopiero we wtorek bodajże (na 100% po weekendzie) - i tak, faktycznie, uliczki wyglądały jak slumsy, jak to trafnie ująłes.
ale tym co zabierali we wtorek - zostawiali worki, chyba w nagrodę , ze tak późno się doczekali.
ci co mieli odebrane z 1 dniowym opóźnieniem - worków nie dostali...

nie odebrali

Skórzewo wygląda jak jedno wielkie miasteczko zbiórki surowców wtórnych, fakt że działają krótko ale zbierają same minusy. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby Skórzewo podzielić na 5 stref, miasteczko fajne ale Nowy Jork to nie jest.

Póki co to slabo to wyglada

Zamiast w piątek, śmieciara wzięła mieszane w sobotę rano, worki z plastikiem, papierem i szkłem walają sie przed domami, moze wezmą a moze bedą tak leżeć przez niedziele i następny tydzień az dogonią grafik. zmieniaja wykonawców na coraz tańszych i oto efekty.

Reklamacje do Selektu

W Skórzewie na ul.Poznańskiej leżą worki z makulaturą i szkłem od środy.Ciekawe jak długo będą leżeć,bo krajobraz jak po bitwie.

Skórzewo, wstyd!

Skórzewo jest nadal zastawione śmieciami, które nie zostały zebrane! Wstyd! Ludzie, jak to wygląda? Czy uważacie, że to jest normalne? Z wielu worów wysypują się obrzydliwe odpady! Wierzyć się nie chce, że jest XXI wiek, centrum Europy! I na Boga, apeluję do wszystkich mieszkańców Skórzewa, zacznijcie sprzątać przy Waszych płotach! Przejeżdżam Batorowską kilka razy dziennie, i po lewej i prawej stronie macie SYF! Weźcie się w garść, ludzie! Zacznijcie dbać o swoje obejścia!!!!

Byłem w weekend w Pile u

Byłem w weekend w Pile u teściów.
Wszystkie odpady zarówno komunalne segregowane i biodegradowalne odbierane są przez cały rok.
Komunalne w okresie od kwietnia do listopada odbierane są co tydzień w pozostałe miesiące do dwa tygodnie.
Segregowane odbierane są raz miesiącu.
Bio odbierane są od kwietnia do listopada raz w tygodniu w pozostałe miesiące raz w miesiącu.
Opłata 10 zł za mieszkańca przy segregowaniu, 15 zł bez segregowania...
Jest specjalna strona dla użytkowników na której online można zgłaszać problemy, nieprawidłowości czy brak worków. http://www.prgok.pl/
Także myślę że chyba ktoś tu słabo negocjował warunki umowy...

co ma Piła do wiosek rozsianych po całej gminie ?

Myślisz że koszty odbioru odpadów w Pile i w wioskach rozproszonej gminy są takie same ? Nie postawił bym na to złotówki :)

Nie bronię Selektu ani nie atakuję, u mnie odbierają póki co śmieci w wyznaczonych terminach i nie mam na co narzekać :)

Wystarczy poczytać zamiast

Wystarczy poczytać zamiast się coś napisze.
Powierzchnia Piły ~102 km kwadratowe, liczba ludności 74 102.
Powierzchnia całej gminy Dopiewo ~108 km kwadratowych, liczba ludności 23 961.

A tak w ogóle chodziło mi o to że w tej samej cenie jest zdecydowanie większa częstotliwość wywozu odpadów.

jeśli uważasz

Jeśli uważasz że koszty odbioru odpadów w mieście /średniej wielkości/ Piła są takie same jak odbioru z nastu wiosek w gminie to gratuluję zmysłu biznesowego :)

W takim razie mnie oświeć bo

W takim razie mnie oświeć bo Twoje słowa że tak jest i koniec mnie nie przekonują...

masz rację

masz rację w naszej gminie jest tyle samo punktów odbioru co w Pile. Każdy mieszkaniec bloku czy innego wieżowca ma swoje śmietniki i śmieciarka jak podjedzie to się narobi że aż strach. Zanim załaduje te 50 śmietników /oczywiście osobno segregowane i niesegregowane/ jednej klatki wieżowca to u nasz w takiej Dąbrówce już ze 6 ulic z domkami objedzie :)
pozdrawiam

Zgadza się ale w naszej

Zgadza się ale w naszej gminie jest trzy razy mniej mieszkańców dlatego to porównałem.
Idąc tym tropem W Pile jest prawie dwa razy więcej odbiorów różnych odpadów w tej samej cenie.

Wycieczka w przeszłość

Zupełnie abstrachując od kluczowego tematu czyli wywozu śmieci, to w temacie prowadzenia komunikacji z klientami to Selekt faktycznie zatrzymał się na poziomie z lat 80/90. A ich strona internetowa to jakiś koszmar, pewnie można uczyć z tego studentów jak nie robić stron www :)

Na podanej przez Ciebie stronie prgok.pl jest przynajmniej czytelnie pokazane gdzie i co jest wywożone. To jednak ma sens tylko wtedy, gdy podane daty zgadzają się z rzeczywistością. W gminie Dopiewo jest inaczej niż gdzie indziej, gdyż funkcjonują różne kalendarze :) Wystawiasz śmieci zgodnie z harmonogramem i musisz czekać tak długo aż to wywiozą, może nawet kilka dni. Tego jeszcze nie było.

Ja bym powiedział więcej,

Ja bym powiedział więcej, komunikacji nie ma w ogóle. Poprzednio harmonogram do skrzynek wrzucili a teraz ja nic przynajmniej nie dostałem. Są przecież ludzie którzy nie korzystają z internetu...

u mnie wrzucili, o dziwo.

u mnie wrzucili, o dziwo.
nie liczyłam na to, więc wydrukowałam sobie wczesniej z internetu i finalnie miałam 2 egzemplarze.

Dorota Lew-Pilarska

Sytuacja w gminie Dopiewo jest przerażająca. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. A co robi odpowiedzialny za ten stan rzeczy Selekt? Milczy. Nie wiadomo czy nalicza jakieś kary lub czy stosuje jakiekolwiek środki prowadzące do opanowania sytuacji. Nie wiadomo, czy zastosuje jakiś interwencyjny system odbioru odpadów bo to co obecnie się dzieje jest zupełnie czymś odwrotnym niż zobowiązał się wykonawca w umowie. Moim zdaniem największym problemem jest przewodnicząca związku Selekt pani Dorota Lew-Pilarska. Szkoda, ze nie ma u nas żadnych sensownych mediów, które przyjrzałyby się bliżej Selektowi.

Nie jest żadną tajemnicą, że skoro znalazł się wykonawca skłonny wykonywać zlecenie za znacznie niższą cenę niż proponowały inne podmioty (i to dwa razy), to pani Pilarskiej zupełnie nie zalezy nad tym aby to zmieniać. My w gminie będziemy tonąć w śmieciach, a Selekt czyli pani Pilarska plus rozlegla sieć rodziny i znajomych będzie spokojnie pobierać należne uposażenia do końca 2019 roku, bo na tyle została podpisana umowa z Alkomem. Po co coś zmieniać skoro czy się stoi czy się leży... W gminie Czempiń smrodu z Dopiewa nie czuć, więc problemu nie ma.

Tak naprawdę jedyna szansa to opuścić Selekt wraz z innymi gminami. Pytanie tylko czy nasi samorządowcy mają chęć i odwagę aby to zrobić. Podobnie jak Selekt, tak również wójt oraz radni - zupełna cisza w temacie. Nic się nie stało?

Wyjście z Selektu

Tak "śmietniku" była już taka opcja aby wyjść z Selektu. Mieliśmy być obsługiwani przez ZUK w Dopiewie o ile dobrze pamiętam. Było to pod koniec kadencji Pani Zofii Dobrowolskiej. Kadencja się skończyła i odkręcono daleko już dokumentacyjnie posunięte działania w tym kierunku. Trudno ocenić czy wówczas wyjście byłoby lepszym rozwiązaniem od pozostania w Selekcie. Najgorsze, że ani Gmina ani my poszczególni mieszkańcy nie mamy realnego wpływu i przełożenia na sposób realizacji "usługi" przez wybraną w przetargu firmę. Wcześniej miałem umowę z komunalką w Tarnowie Podgórnym, było drożej ale pewnie. Pozostaje tylko pisanie reklamacji i naciska na nasze lokalne władze. Hemar w sumie nie był taki najgorszy. Na początku też mieli drobne wpadki z regularnością, później z workami do segregowanych. Oby obecny paraliż śmieciowy nie skończył się porzucaniem odpadów przy drogach w lasach i paleniem w piecach. Dzisiaj (27 marca) był termin obsługi w Palędziu. Oczywiście Alkom nie pojawił się ! Czytając wypowiedzi jak Alkom realizuje swoje zadanie, można wyciągnąć tylko jeden sensowny wniosek, że firma jest niewydolna. Obym się mylił. A przy okazji link do złożenia reklamacji https://smieci.dopiewo.pl/reklamacja.

Tak pamiętam

Tak pamiętam że pod koniec swojej kadencji pani Dobrowolska ogłaszała że gmina wyjdzie z Selektu i wszystkim będzie lepiej. Niestety to były tylko słowa i obietnice - nic za tym nie szło. Zuk nie był i nadal nie jest do tego przygotowany, z tego co pamiętam to była wójt opowiadała coś o jakiejś firmie zewnętrznej która miała zając się wywozem. Koniec końców nic z tego nie wyszło i nadal tkwimy w Selekcie. Jednak ta historia najwyraźniej jeszcze bardziej umocniła panią Pilarską i jak sądzę teraz to już jej nikt nie podskoczy. Naprawdę dziwi mnie kompletna cisza ze strony urzędu gminy i wójta, bo kapitał społeczny buduje się wolno a stracić można bardzo szybko. A temat śmieci jest dość drażliwy, jak widać. A jeszcze na dobre nie zaczeły się odpady zielone no i jeszcze nie mamy upałów. Także w razie braku poprawy największy cyrk dopiero przed nami.

Nie mam worków do segregacji

Nie mam worków do segregacji od dawna. Pytanie. Czy jestem zobowiązany sobie je kupić? Obecnie nie mam wyjścia i wyrzucam wszystko jakeci do kubła, który w zwiazku z tym zapełnoa się dużo szybciej.

Kaziu887 gdybys zapytal sie

Kaziu887 gdybys zapytal sie panow z alkomu, gdy wyrzucali twoje brudy wiedzialbys ze mozesz segregowane pakowac do zwyklych workow na smieci zmieszane. Gdy alkom odbierze segregacje,dadzia ci rowniez worki. Poprzednia firma nie zostawila i dlatego maja opoznienie. Ludzie! Pytajcie sie a nie ze wszystkim jak glupcy piszecie w necie.

omnia, mysleć trzeba !!

A jeśli Kaziu887 w przeciwieństwie do ciebie pracuje a nie siedzi na doopie w domu jak ty i nie miał jak się spytać " panów " z alkomu ? Inna sprawa czy miał stać aż trzy dni pod bramą i czekać na łaskawców aż przyjadą po śmieci ?
I wyobraź sobie, ze alkom nie zostawia worków na surowce wtórne !! A jak masz wątpliwości czy mówię prawdę to zadzwoń do gminy i spytaj ile osób zgłosiło taki problem!!!!

Piątek

W Dąbrowie mieli zbierać w piątek. Na mojej ulicy zbierali w sobotę po 7, ale tylko jedną ulicę.
Dzisiaj znowu zbierali, ale ulice dalej już nie przyjechali albo zebrali tylko część ulicy.
U niektórych osób pojemniki stoją od czwartku.
Jestem ciekawy czy tak samo będzie z zielonymi, że trawa będzie tydzień czekała na odbiór.

Cały miesiąc bez odbioru śmieci.

Frustracja rośnie. Ani razu śmieci zmieszane nie odebrane ze Świerkowej w Dąbrowie wg harmonogramu w marcu. Wysłałem 3 zgłoszenia e-mailowe bezpośrednio do Alkomu + zgłoszenie do Selektu. Odebrali raz po kilku telefoniach od paru osób... worki od Alkomu - nawet nie wiem jak wyglądają. Do końca lutego nie mieliśmy żadnych problemów z odbieraniem śmieci. Człowiek miał umowę z TP-KOM; ktoś postanowił, że obywatel nie powinien decydować sam komu przekazuje swoje śmieci (i co się z nimi dzieje) więc ustawowo go "skneblował" ... ale do tej pory odbierali. Od marca już nie odbierają... Dziś piszę następną reklamację ... Czy płacić za kolejny miesiąc?

A może być zrobić mały

A może być zrobić mały happening i podrzucić do Selektu kilka (-dziesiąt) worków ze śmieciami? Skoro instytucja odpowiedzialna za obiór nie robi tego, to pomóżmy jej i zawieźmy sami :)

Wywieźmy ten syf do Selektu

Arni to jest jedyna słuszna droga zapakować ten niewywieziony bajzel i zawieźć prosto do Selektu. Próbowałem się tam dodzwonić ale zapomnij nie odbierają telefonu. Dopiero jak na centralce wybrałem losowy wewnętrzny to ktoś się odezwał ale jak powiedziałem że dzwonię z Dopiewa to słychać było szeptanie "Po co odebrałaś!" Do tego paniusia powiedziała że firma wszystko wywozi tylko niektórzy mieszkańcy skarżą się że jednak nie ale oni to muszą sprawdzić i dzisiaj "ktoś pojedzie na kontrolę". No ludzie trzymajcie mnie przecież ten Selekt to jest jakaś kpina zupełna.

śmieci

... to co kiedy wywozimy śmieci do selektu? Ja bardzo chętnie i to zaniosę je na biurko przewodniczącego zarządu!

Jezu czytać tego nie idzie.

Jezu czytać tego nie idzie.
Wielka k...a afera, bo śmieci kilka dni nie odebrane, albo kuźwa worków nie dali.
Od kiedy ta nowa firma działa w naszej gminie?
Weźcie na wstrzymanie, bo płaczecie jak stare baby.
Albo zadzwońcie do jakiejś telewizji, przyjedzie kamera, staniecie sobie w kółeczku i wylejecie swoje frustracje.
Inaczej obawiam się, że dojdzie do zbiorowych samobójstw i anarchii w tej gminie.

a Ty jesteś z frakcji tych co

a Ty jesteś z frakcji tych co palą śmieci w piecu/ kominku czy wywożą śmieci do lasu?
skoro to Ci w ogóle nie przeszkadza?

PS: nowa firma działa od poczatku marca i powinna być gotowa do bezawaryjnego świadczenia usług juz od pierwszego dnia.

Solidność vs. Dziadostwo

staniecie sobie w kółeczku i wylejecie swoje frustracje

:)

Wiesz, jedni tolerują ogólne dziadostwo, inni wymagają wykonania usługi, za którą płacą. Zdaje się, że z tym poziomem jakości odbioru odpadów jest konkretny problem więc Twoja uwaga o zbiorowych samobójstwach jest i tu Twój cytat: "z dupy".

W mojej branży żaden klient nie daje takiej wyrozumiałości, że np. przez miesiąc mimo umowy będę robił kompletną fuszerę tylko dlatego, że zmieniła mi się lokalizacja albo coś podobnego. Akceptacja dziadostwa prowadzi do jeszcze większego dziadostwa :)

Nie, jestem z frakcji tych,

Nie, jestem z frakcji tych, którzy nie robią afery z dupy, bo worki stoją kilka dni.

Pawełek, jaka kompletna

Pawełek, jaka kompletna fuszera?
Odebrali śmieci? Odebrali.
Można się przyczepić o kilkudniowy poślizg. To wszystko.
W nieskończoność nie można być wyrozumiałym, ale chociaż pierwszy miesiąc możnaby wziąć na wstrzymanie.

Akceptacja dziadostwa cd.

Pawełek, jaka kompletna fuszera?
Odebrali śmieci? Odebrali.

Komu odebrali temu odebrali. Widzisz sęk w tym, że problemy to ludzka rzecz. Śmieciarka może się popsuć, pracownik zachorować itd. Więc to nie chodzi o to, że ktoś bręczy byle bręczeć. Zauważ, że komunikacji na linii Selekt Płatnik nie ma żadnej. Są tylko jednostronne skargi, reklamacje i żale wysyłane od płatników. Nikt nie podaje informacji, że są przejściowe problemy takie czy inne, że wywóz nastąpi z 2, 3, 4+ dniowym poślizgiem, że należy śmieci wystawić w innym terminie etc.

I to jest właśnie to dziadostwo, które można tolerować bądź nie. Niezależnie jednak od poziomu akceptacji, to trzeba za to zapłacić. A to jest zdecydowanie nie fair, zgodzisz się? Ja za niewłaściwie wykonaną usługę nie mam zwyczaju płacić, tak już mam :)

Większość z nas wiedziała, że

Większość z nas wiedziała, że od marca będzie nowa firma wywożąca, więc z doświadczenia można było się przygotować na problemy.
A wszyscy nagle wielce zaskoczeni i oburzeni.
Każdy ma swój rozum i niech z niego korzysta, a nie tylko oczekuje, że przyniosą, zabiorą, powiedzą i w dupę pocałują.
Zgadzam się natomiast, że płacenie za to jest nie fair. Ale co może pojedynczy mieszkaniec gminy, który wyśle reklamację? Nic.
I tu mam pretensje do gminy, która powinna wystąpić w imieniu mieszkańców o jakieś zadośćuczynienie.

Tak na prawdę to my mamy

Tak na prawdę to my mamy podpisaną umowę/deklarację jak zwał tak zwał z selektem i to kogo selekt zatrudnia z formie odbiorcy odpadów nie powinno nas w ogóle interesować.
Z nowym rokiem powinniśmy dostać do ręki nowy harmonogram i tyle.
Ewentualne problemy czy nieterminowość selekt mógłby wtedy tłumaczyć zmianą odbiorcy i prosić o kilkutygodniową cierpliwość w dopracowaniu harmonogramu.

Wiedział nie powiedział

Większość z nas wiedziała, że od marca będzie nowa firma wywożąca

Ja też wiedziałem ale co z tego? Gmina Dopiewo, podobne jak kilkanaście innych sąsiednich gmin, zcedowała wszystkie obowiązki wynikające z ustawy śmieciowej na Selekt i to właśnie ten związek jest odpowiedzialny za to, żeby właściwie wykonywać swoje obowiązki. Tam pracują ludzie i pobierają za to wynagrodzenie. Deklarację składasz do Selektu i Ciebie nie interesuje jaki jest łańcuszek podwykonawców, a tym bardziej jaka jest pogoda i czy mają wygodne śmieciarki :)

Czy w razie braku sygnału w telefonie będziesz cierpliwie i wyrozumiale czekał, bo np. operator Orange zmienił podwykonawcę od kopania światłowodów a ten urwał jakiś kabel? Nie sądzę, raczej zgłosisz reklamację bo usługa nie działa zgodnie z umową i raczej nie będziesz skłonny za to płacić. To jest proste jak budowa cepa.

A mnie guzik interesuje jakiś

A mnie guzik interesuje jakiś śmierdzący Selekt. Alkom wywozi śmieci i to od nich zależy jakość usług.
A gmina to sobie może scedować co chce i komu chce, co nie zmienia faktu, że to ona jest odpowiedzialna za utrzymanie czystości.

no chyba Cię ten śmierdzący

no chyba Cię ten śmierdzący Selekt jednak powinien obchodzic, bo to jemu co miesiąc przelewasz opłatę za wywóz śmieci.
nie Alkomowi.

Nie, Alkomowi poprzez Selekt.

Nie, Alkomowi poprzez Selekt.

Omnia. Co ty za głupoty

Omnia. Co ty za głupoty piszesz. Po pierwsze nie ma mnie w domu jak odbierają mi śmieci wieć nie mam okazji poprosić o worki. Worków nikt nie dostał na całym osiedlu. To może mam napisać maila do Alkomu? Ciężko zrozumieć resztę twojej wypowiedzi

Kaziu887 tak ci ciezko

Kaziu887 tak ci ciezko zrozumiec moja wypowiedz?? Chyba zartujesz. Wystarczy zadzwonic i dowiedziec sie (jak cie nie ma w domu),o co chodzi z workami. Nikt w gminie nie dostal workow. Bylo o tym trabione a co chwile znowu jakis zagubiony jelen pisze,co z workami,bo trudno przeczytac pare postow wyzej. Tak trudno poczytac zanim sie napisze post?? Ludzie,glupiejecie. Blagam..

Śmieci odebrane, worki zostawione

Nie jestem wyrozumiała bo domy to nie składowiska śmieci , firma przyjęła zlecenie, otrzymała zapłatę wiec o czym ta dyskusja? Kazdy z nas pracuje i nie ma ze boli. Wywóz śmieci to nie operacja NASA .

Odpowiedzialność ponosi urząd

Odpowiedzialność ponosi urząd gminy. Wójt ma obowiązek dbać o mieszkańców. Nie interesuje mnie konkretna firma, która zawodzi na całej Lini. Ja jako pojedynczy obywatel jestem na słabej pozycji. Problem dotyczy nie tylko mnie, ale całej Dąbrówki, która tonie w śmieciach. Urzędniczka z urzędu gminy sama przyznaje, że jest bezsilna, jeżeli wójt wykaże się taką samą bezsilnością to w konsekwencji uzyska w wyborach podobny wynik jak jego poprzedniczka. Raz Dąbrówka go wybrała, drugi raz może go nie wybrać. Oczekuję konkretnych działań, a tłumaczenie urzędniczki że firma nie musi zbierać porozrzucanych przez wiatr nieodebranych śmieci mnie nie przekonuje i jeśli rzeczywiście urzędnicy nie potrafią tego wymóc to zapraszam ich do czynu społecznego, w którym oczywiście ja też wezmę udział (nie pierwszy raz zresztą)

W Lisówkach też problem...

28-go marca miały być odebrane odpady segregowane jak i zmieszane...i co? Kosze na śmieci i worki nadal sobie stoją... Czy jest z czego robić aferę? Owszem. Płacimy za odbiór odpadów. Dla jednych to grosze, dla innych ciężko zarobione niemałe pieniądze. Z resztą - płacę to wymagam!

Szukam osób

Szukam osób którym nie zostawiono worków na surowce wtórne do wspólnego wywiezienia tychże pod siedzibę selektu i alkomu.
Zapewne na terenie gminy jest wiele osób, które wystawiły worki z surowcami a nie otrzymały pustych na kolejny wywóz. Może znajdzie się kilku odważnych w działaniu a nie tylko w mowie i pisaniu by wywieźć śmieci tym którzy zawiedli. Być może trzeba było by zacząć " wycieczkę ze śmieciami " od Dopiewo aby uzmysłowić naczelnemu " szeryfowi " gminy, że - także - został wybrany po to by wspomagać mieszkańców i rozwiązywać ich problemy a nie unikać od odpowiedzi i działania w tej materii.
Ktoś jest chętny ?

odnośnie śmieci

Jak zwykle śmieci zalegają w Skórzewie przy ul Kolejowej drugi dzień a na Poznańskiej też nie odebrali (stoją pełne kubły i worki ze szkłem ).Ostatnio worki odebrali po tygodniu.Ciekawe kto w gminie jest odpowiedzialny za to aby załatwić i rozwiązać ten problem?Co na to radni ,których wybraliśmy ?Może by tak w telewizji pokazać jaką "PIĘKNĄ MAMY GMINĘ "

Smieci

Proponuje zeby telewizja przyjechala do naszych gmin

skórzewska zawalona śmieciami

skórzewska zawalona śmieciami czy ktoś zabierze te śmieci

poziomkowa zawalona

Firma Alkom zmieniła termin odbioru śmieci z 7 kwietnia na 6 kwietnia dla ul Poziomkowej w Skórzewie. Efekt? Cala ulica zawalona śmieciami (segregowanymi), przeciez nikt nie będzie co chwila sprawdzał czy harmonogram się zmienił. Żeby było zabawniej, to dzisiaj 8 kwietnia odebrali smieci niesegregowane (czyli 2 dni po zmienionym harmonogramie).. segregowane lezą, i pewnie poleżą 2 tyg do kolejnego wywozu 20 kwietnia... oczywiście w poniedziałek składam reklamację....

Jutro Wójt organizuje

Jutro Wójt organizuje spotkanie trójstronne - gmina, Selekt, Alkom.
Miarka się przebrała.
https://www.dopiewo.pl/aktualnosci/2017-04-10/oswi...

No i co z tego

Hmm reakcja wójta raczej pod publikę i raczej spóźniona. Jak znam życie to na spotkaniu kawę wypiją, poklepią się po ramionach i zrobią ładne zdjęcie. Ktoś z urzędu wstawi informację, że udało się porozumieć i musi pojawić się to zdanie: "pochylimy się nad tym" albo "dołożymy wszystkich starań aby sytuacja uległa poprawie". Czyli klasyczne bla bla a problem jest gdzieś indziej i nie widać nikogo kto by chciał go tykać. A już szczególnie mocno daje się we znaki tajemnicze zaginięcie rady gminy. Gdzie znajdują się wybrańcy narodu w liczbie 21? Są w ciągłej delegacji czy jak?

Ciekawe co wojt zrobi?

Ciekawe co wojt zrobi? Pewnie NIC, bo ten wojt nic nie robi. co z tego,ze musi oszczedzac po poprzedniczce. Niech sie wezmie za gmine a nie za nicnierobienie. Alkom-znowu workow mniej zostawili. 4 do samych plastikow. A gdzie reszte mam wyrzucac?! Do tych samych workow czy jak zobacza, ze worek do plastiku to nie odbiora bo bedzie w nim szklo czy papier?!! narzekaliscie na hemara to teraz zobaczcie jak mamy prze... z alkomem!

Wietrzenie śmieci

Właśnie przed chwilą ( godz. 20.30) firma sprzątająca odebrała śmieci w Palędziu. Trzeba przyznać, że tym razem wywiązali się z terminu. Rano odebrano segregowane, teraz zmieszane i zielone. Tylko po co ta "wystawa" i wietrzenie smieci przez cały dzień ? Ps. postanowiłem ich odciążyć i makulaturę oddaję do skupu. Może to pomoże odbierać śmieci wg. planu...

...

Już bez przesady, teraz będziemy się czepiać, że wywożą o 20 a nie o 17? Wywieźli w dniu zgodnym z harmonogramem, przynajmniej u mnie zostawili sporo worków, tym razem jest OK.

Śmieci

Właśnie o północy przyjechała śmieciarka i zabrała śmieci z Palędzia.
Wszystkie razem wrzucone zostały do jednej śmieciarki (segregowane, niesegregowane, zielone)
Worki dostałem gdyż wyszedłem zobaczyć co to za hałas. sąsiad już nie.

Pan który zbierał śmieci, widać było że jest już naprawdę zmęczony...
Nie zazdroszczę mu.

Altkom, po prostu nie wyrabia.

Nocne jazdy

Ten wczorajszy nocny rajd przez Palędzie to raczej pokłosie tego że wójt gminy (Adrian Napierała) wezwał na dziś na przysłowiowy dywanik szefa Alkomu (Henryk Sienkiewicz) oraz przewodniczącą Selektu (Dorota Lew-Pilarska). Jak wcześniej pisałem nie spodziewam się niczego pozytywnego z tego spotkania bo już z samego oświadczenia wójta (jest na dopiewo.pl) wynika, że problem próbuje się wygładzić przez spychologię stosowaną. Nic tak bardziej nie drażni mieszkańców niż chowanie głowy w piasek. Jedyna opcja uporządkowania tematu to było, jest i będzie opuszczenie tej komuny nazwanej Selekt. Dobrowolska już próbowała ale zero powodzenia w temacie, Napierała najwyraźniej też nie chce się na tym wyłożyć. Tylko że sytuacja jest teraz taka, że Napierała może nie mieć szans na reelekcję bo wystarczy że zgłosi się nowy kandydat na wójta, który naobiecuje że uporządkuje temat śmieci. Nieważne czy to zrobi ale jak widać obietnice typu 500+ robią swoje wiec wydaje mi się, że ktokolwiek doradza Napierale w temacie śmieci to pakuje go prosto na minę.

Odebrała z Palędzia?

Z której części, bo na Malinowej odebrali tylko segregowane a te w pojemnikach wciąż stoja przed posesjami :(.

Może było za ciemno :)

Jak wiesz ostatnio w Palędziu jeździli śmieciarami nawet o północy, może po prostu nie widzieli w ciemnościach co tam się czai pod płotem :)

Wątpię, czyba że

jeżdził niewidomy kierowca.
Kosz stoi prawie przy krawędzi jezdni (drogi) a nad nim jest latarnia-działająca.

Skórzewo

Zabrane wszystkie śmieci,od rana jeździli u mnie odebrali ok 17:00, worki zostawili.

do "śmietnik"

jak byś nie zauważył obietnica 500+ została dotrzymana tyle w temacie

Obiecanki cacanki

Obietnica 500+ była taka, że dostaną je wszystkie dzieci. Wyszło na to, że jest inaczej. W samej Wielkopolsce świadczenia z tego programu dostaje 57% dzieci (mówili dziś o tym w Merkurym). Na tym właśnie polegają przedwyborcze obietnice, bo ciemny lud zawsze kupi to co chce usłyszeć.

kara bre

zgadza się najlepsza obietnica PełO: obniżymy podatki, podniesiemy wiek emerytalny, zagarniemy pieniądze z OFE zagarniemy pieniądze z rezerwy demograficznej, zreprywatyzujemy gospodarkę za 17% jej wartości, itd itd a , jak dojdą do władzy to jedno jest pewne będzie sprawiedliwie, 500+ będzie, ale na ośmiorniczki u sowy i przyjaciół.

Lepiej sprzedać się PIS za

Nie no, lepiej sprzedać się PIS za pińcet.

Nuda

A ja proponuję trzymać się tematu (gmina, śmieci, selekt) a nie zaśmiecać wątek najeżdżaniem pis-po bo to już nudne jest. Po to omijam szerokim łukiem wszystkie większe portale żeby tego ujadania nie oglądać a tu proszę, nawet na wiejskim forum trollowanie się przebija. To chyba znaczy że w gminie nuda.

Palędzie śmieci

W Palędzie na Malinowej i na innych nadal nie odebrano śmieci. Juz 2 razy pisalem reklamacje i nic. Jutro dzwonie do Selektu. Co do Wójta! To ja w Niego wierze. Zrobił dużo juz dla Gminy i jeszcze zrobi. Czasami ma związane rece, ale stara się.

do ruska

mam nadzieję iż honorowo nie dałeś się kupić i nie odbierasz tych pińcet

Śmieci przed selektem

Proponuje mieszkańcom, którym do tej pory nie wywieziono śmieci aby we wtorek przed selektem wypi......Ć te śmieci .Każdy po worku śmieci I niech zobaczą jak to fajnie ....

Tragedia ten Alkom. Dziś / 25

Tragedia ten Alkom. Dziś / 25 kwiecień/ w Zakrzewie mieli odbierać śmieci. Zabrali tylko zmieszane a zostawili segregowane lezące obok. Po raz kolejny nie zostawili worków do segregacji plastików i papieru. Zostawiają za to w nadmiarze worki do szklą. olejny raz takie z nimi przygody. Najwyraźniej sobie nie radzą. Chyba nie za długo będą obsługiwać Dopiewo..

W Skórzewie na Cytrynowej

W Skórzewie na Cytrynowej ostatnie odbiory wzorowe.

ul Malinowa, Palędzie

tu tym razem też wszystko zgodnie z planem

Tymczasem w Czempiniu...

W Czempiniu panowie zabierają spod osiedla 15 worków a zostawiają tylko pińć ...