Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Masowe rżnięcie w gminie

Poprzednio pisałem pod wpływem wzburzenia o awaryjnym przejeździe w Palędziu. Dziś będzie o masowej wycince drzewów i krzewów w naszej gminie. Tak jak w całej Polsce, także i u nas ludziska chwyciły za piły łańcuchowe i topory. Trwa masowe rżnięcie, które zostało umożliwione przez partię Prawo i Sprawiedliwość. Podczas głosowania 16 grudnia 2016r. w sali kolumnowej WSZYSCY obecni wtedy posłowie parti PIS zagłosowali za tym, żeby można było ciąć bez opamiętania. Łącznie 236 posłów PIS, nikt nie był przeciw. Pisowski Senat nie wniósł oczywiście poprawek, a usłużny prezydent w trybie ekspresowym podpisał ustawę już 28 grudnia tak aby prawo mogło wejść w życie od 1 stycznia br.

Spekulacje na temat lobbingu oraz na czyje zlecenie takie prawo zostało uchwalone, zostawmy innym. Mnie przeraża ilość wycinek, które widzę wokół siebie. W prasie zaczęły pojawiać się ogłoszenia firm ogrodniczych. Wczoraj na słupie widziałem też plakat, żeby spieszyć się z rżnięciem bo być może ustawa zostanie zmieniona.

Podczas gdy nasze dzieci i wnuki mają idealne warunki do rozwoju astmy i innego świństwa (SMOG) to do tego jeszcze ludzie jakby dostali na głowę i tną drzewa, krzewy. No bo skoro można i nikt z tego nie rozlicza, to hulaj dusza piekła nie ma. Wydaje mi się, że z "dobrodziejstw" tej pisowskiej ustawy skorzystają też samorządy bo już widziałem wyrżnięte całe ulice wdłuż których rosły sobie jakieś topole lub inne "chwasty".

Ludzie ludziom zgotowali ten los.

I bardzo dobrze skoro moja

I bardzo dobrze skoro moja macica mój zlepek komórek to tym bardziej moja działka moje drzewa

I dlatego

Twój sąsiad będzie mógł otworzyć sobie wysypisko śmieci lub inne składowisko odpadów bo to jego działka.

Jungle

Concrete Jungle !!Mad Jungle!!

Te leśne nazwy ulic w gminie

Te leśne nazwy ulic w gminie to chyba dla upamiętnienia drzew. Gdzie mogę wnioskować, żeby ulicę Olszynową w Zakrzewie zgodnie ze stanem faktycznym przemianować na Betonową?

@Grymas

Grymas , po co ta POLITYKA ! ale masz rację co do drzew, ale z tego co pamiętam w naszej gminie kilka lat temu też drzewa rżnięto "zgodnie z prawem" Ci co ścinają drzewa nie mają barw politycznych

Zakrzewo, takie piękne.

Czas na wyprowadzke

Czas do puszczy noteckiej uciekać

@ Grymas.

@ Grymas.
No fakt, za PO-PSL nie wycięto w gminie (co ja mówię w Polsce) żadnego drzewa, a teraz doszło do tego, że zwykły cham na SWOJEJ działce ma jakieś tam prawa i to bez błagania władzy o zgodę.
A Nałkowskiej bym do tego nie mieszał.

To, ze kmioty z pisuaru

To, ze kmioty z pisuaru wprowadziły ustawę o wycince drzew to jedno, ale euforia idiotów wycinających na potęgę kilkudziesięcioletnie drzewa to już inna sprawa. Powody takich działań bardzo prozaiczne: liście nie bedą na posesje na jesieni spadały. Zakute łby. Proponuje pójść o krok dalej. Sprzedajcie kosiarki i przed domami wylejcie sobie asfalt.

@Pro

Widzę, iż Pro-kmiotów, Pro- idiotów, Pro-zakutych łbów z Problemami psychicznymi, na tym forum nie brakuje.

Ale że tak ogólnie obrażasz

Ale że tak ogólnie obrażasz ludzi czy trzymasz którąś stronę? Jakbyś mógł jaśniej było by wybornie i można by się do tego jakoś odnieść...

Wycinka

Czy takie wycinanie to nie dewastacja krajobrazu ?

Odniosłem się wyłącznie i

Odniosłem się wyłącznie i chyba dość wyraźnie do komentarza Pana o nicku "pro".

moralność kalego

Oko za oko ząb za ząb ! ależ to nie po Chrześcijańsku ....wstyd

kriss

ojej, zabolało?

chcesz drzewo -to sobie posadz

co za lament ,po to sie sadzi las by moc go wyciac ,tarapaty beda jak ludzie nie beda chcieli sadzic bojac sie ze zostana z nim udupieni ,co kogo obchodzi prywatne drzewo ,dbajmy o stan zalesienia jesli chodzi o panstwowke

Zakrzewo buraczanka

Wycieli wszystko co było nad brzegiem zbiornika wodnego który powstał 40 lat temu a miało tam mnóstwo ptaków swoje lęgowiska.
http://epoznan.pl/news-news-74489-Z_Poznania_znika...

Posadź u siebie i nie marudź

Posadźcie drzewa na swoich prywatnych działkach i po kłopocie. :) Nie takie wałki już sejm wydał...pamiętacie 3 miesięczne okienko z możliwością zakupu najdroższego nawet auta z pełnym odliczeniem VAT i podatku? Ponoć lobbyści "ujścili" 10baniek komu trzeba było...za ile deweloperka dotarła do Szyszki i kompanów? Na następną kampanię wyborczą starczy:):)

ile nie zasadzono ?

Patologią był zakaz wycinania drzew na własnej działce grupa szKODników pomstuje na wycinkę drzew. Czy jednak ktoś sie zastanowił ile drzew nie zasadzono ze względu na idiotyczną ustawę. Sam osobiście zamiast sosny wsadziłem wiśnie bo nie mam ochoty sie prosić urzędasowi by w formie uznaniowej (czyt. korupcjogennej) łaskawie zezwolił wyciąć mi drzewo które zasadziłem 10 lat temu

Kup sobie ładne drzewo

Kup sobie ładne drzewo odpowiednie do swojej zabudowy i wielkości działki. Zasadź je w odpowiedniej odległości od zabudowań i granicy działki i nie rozumiem po co później będzie potrzeba je wycinać...
Jeżeli ludzie będą sadzili działki z głową to nie będzie później potrzeby ich wycinać...
Wiadomo przecież że sadzenie sosny na działce o powierzchni 50 metrów kwadratowych jest skrajną głupotą a ja niestety na moim osiedlu takie debilizmy widzę na co drugim ogródku...

Nadal nie rozumiem

Nadal nie rozumiem rygorystycznego prawa w Polsce. Ludzie nadal myślą że żyją w wolnym kraju.
Błagam...
Dopiero idziemy w kierunku normalności. Moja działka to mogę sadzić co mi się podoba i wyrwać co mi się nie podoba. Czy ci wszyscy pseudo ekolodzy myślą że jeśli ktoś wytnie drzewo to zabetonuje to miejsce ?
Przykład znajomego miał 6 drzew które wyglądały jakby piorun walnął w szczypiorek i ani tego ruszyć ani nic. No to teraz ciach i będą nowe ładne. Przecież nie zabetonuje tej przestrzeni.

Jeszcze słówko do Pana prowadzącego jak mniemam ma Pan ładne drzewa na działce które zapewne mają korzenie i liście. Jak rozumiem co roku grzecznie puka Pan do swojego sąsiada z grabkami i workami i sprząta to co Pańskie drzewko napaskudziło w okolicy ?
Jeśli drzewko uszkodzi płot z sąsiadem to rozumiem że go Pan naprawia.
Brzmi dziwnie hmmm niby tak ale takie aktualnie jest prawo w Polsce.

I właśnie tu pojawia się

I właśnie tu pojawia się sprawa sadzenia.
Moim zdaniem urzędnicy powinni bardziej regulować sprawę sadzenia.
Większość ludzi sadzi drzewa nie mając pojęcia ani świadomości jak to drzewo będzie wyglądać za 10 czy 20 lat.
Ludzie z jednej strony nie mają wiedzy żeby robić tak odpowiedzialne rzeczy a z drugiej są egoistami i właśnie nie interesują ich sąsiedzi.
Sadząc drzewa trzeba dowiedzieć się jaką koronę będzie miało a co za tym idzie system korzeniowy.
Większość ogródków jest teraz dość małych a ludzie sadzą w granicach działek drzewa które po 10 latach mają kilka metrów wysokości i średnicy...
Nie da się zrobić tak żeby ogród od razu był efektowny, piękny i zagospodarowany to niestety jest proces niejednokrotnie 10 czy 20 letni.
Tuje są sadzone przy płocie i za blisko siebie i za 5 lat trzeba co drugą wycinać.
Tu trzeba mieć trochę wyobraźni i wiedzy.
Drzewa i krzewy to nie tulipany. To są piękne organizmy które zdecydowanie ŻYJĄ podkreślam ŻYJĄ dłużej niż my i należy im się szacunek jak wszystkim żyjącym istotom.
Na szczęście mentalność ludzi się zmienia. Kiedyś było przeświadczenie że pies ma żyć w budzie i każdy chłop może z nim zrobić co chce a teraz za znęcanie się czy złe traktowanie zwierzaka idzie się do więzienia. Mam nadzieje że podobne praktyki będą kontynuowane w przepisach dotyczących zieleni.

Z jednej strony człowiek jest

Z jednej strony człowiek jest istotą omylną już nie wspominając że wyobraźnia przestrzenna nie wszystkim jest dana. Z drugiej strony uważam że zamiast oglądać jakieś odmóżdżające nie wiadomo co które na co dzień nas atakuje w TV warto przeczytać troszkę w literaturze lub google o tym co zamierzamy mieć w ogródku.
Tak czy inaczej dajmy ludziom troszkę wolności a za x lat sytuacja się unormuje. Dziecko też wkłada palce w gniazdko i do momentu aż pierwszy raz go prądzik nie walnie to jest ciekawe :)

Oj jeśli chodzi o urzędników to lepiej aby się nie mieszali. Ja pamiętam taką jedną Panią i zapewne pół naszej gminy ją pamięta która kazała na projekcie kolorować plan i rysować drzewka bo w miejscowym planie jest x procent przestrzeni zielonej. Kupuję teren, płacę za niego i zgodnie z miejscowym planem działam. A Pani w gminie nic do tego gdzie chcę drzewko ustawić a jak zmienię koncepcję to jest to moja wola.