Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Dąbrowa Nowy światłowód - zbieramy chętnych

Witam wszystkich,

zbieramy chętnych na doprowadzenie światłowodu do domów w obszarze ulicy Rolnej i ulic od niej odchodzących - Brzoskwiniowa, Cytrynowa, Gruszowa, Oliwkowa, Jabłoniowa itd.

Mapka obszaru: http://imgur.com/a/ThCz9

Dzięki światłowodowi będziemy mogli cieszyć się szybkim i stabilnym internetem - do tej pory rozwiązania radiowe jak i oferty typu PLUS LTE niestety nie zdawały egzaminu.

Aktualnie rozmawiam z pracownikiem INEI i poniżej znajdują się kwestie które udało mi się ustalić. Jeżeli macie więcej pytań, chętnie będę je przekazywał dalej i odpowiadał tutaj na forum, lub jeżeli będzie taka potrzeba bezpośrednio przez telefon/email.

- Potrzebujemy około 30 zainteresowanych domostw aby INEA mogła zrobić szczegółowe rozeznanie, żeby rozpocząć potrzebne prace.
- Doprowadzenie światłowodu do posesji jest kompletnie darmowe.
- Za doprowadzenie i świadczenie usług będzie odpowiadać INEA.
- Jedyny warunkiem jest podpisanie umowy że w ciągu 9 miesięcy od doprowadzenia światłowodu zostanie podpisana umowa o świadczenie usług z INEA. Aktualnie cennik za usługi dostarczane światłowodem to przedział od 80zł do 320zł za miesiąc (w zależności od tego jak szybki chcemy mieć transfer)

Planujemy wraz z żoną również przejść się bezpośrednio do domów żeby z każdym przedyskutować temat i przy okazji poznać wszystkich sąsiadów ;)

Pozdrawiam,

Łukasz Szymański.

mają również niższe abonamenty

Witam,
mają też niższe abonamenty - mam z INEA internet ze światłowodu za który płacę 39,90 przy prędkości 100Mb i umową na 24 miesiące.
Co prawda nie w Dąbrowie ale dalej 5 km na północny-zachód

internet

Jestem za tym żeby był internet doprowadzony uważam ze to jest dobry pomysł. Mój tel 505216666

Nie trzeba rozmawiać z Ineą

... można zapytać lokalnego operatora netronik .pl. Dla co najmniej 30 chętnych po 110-150 zł każdy, my też doprowadzimy światłowód i zapewne zrobimy to szybciej, niż Inea. Ponadto w podanym rejonie obsługujemy klientów radiowo z wysokimi prędkościami i reklamacji na usługi nie mamy. Zapewne dlatego, że stacje bazowe zasilamy w internet światłowodem, a nie tym samym radiem, którym robi się "ostatnią milę" do klientów.

Internet

Ja zaczynam budowę, planowany koniec na wrzesień, ale jeśli podciągną do Bananowej to się piszę, podejrzewam, że sąsiedzi również( z 10 domostw). Mają też pakiety TV+ 150mb światłowodem już za 110zł, co można przyrównać do Plusa, ale tu mamy bez limitu i bez utraty jakości podczas burz itd.... Kończąc: Znając życie i tak nas oleją bo nie będzie to dla nich opłacalne :) Telefon 691909002, jak się uzbiera i będzie potrzebny podpis proszę o kontakt :)

Internet - świałowód

jestem z ulicy Jabłoniowej - jestem również chętny na światłowód - tel. 605-385-576

orange

a jest tam gdzieś tzw "Orange Światłowód" ?

Jestem zainteresowany przyłączem na Cytrynowej...

Jestem zainteresowany przyłączem na ul. Cytrynowej. W chwili obecnej buduję w tej lokalizacji dom. Chętnie podpiszę się na wniosku czy też deklaracji dla INEA. Kontakt do mnie: Daniel, GSM: 509 734 920.

PS. Dam też znać kilku osobom z ulicy, których już poznałem. podejrzewam, że również będą zainteresowani tematem.

Światłowód

Czy coś się zadziało w temacie?

opl

Orange robi tylko bloki.

Dąbrowa

Jak widać nic się nie zadziało... chociaż inea też ma gdzieś te 30 osób pewnie bo inwestycja trochę kosztuje, chociaż odległośc po prostej od ich siedziby to około 3km

Inea swiatlowod

Ja sie takze pisze. 508298151 topolowa