Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Nowe skrzydło szkoły a parkowanie

Zakończyła się zimowa przerwa i uruchomione zostało nowe skrzydło szkoły. Wszystko wspaniale, tylko znów pojawia się problem. A mianowicie PARKOWANIE - wszędzie gdzie się da. Czy Szanowni Rodzice odwożący swoje pociechy do Szkoły widzą tylko swój czubek nosa i tylko swoją wygodę.

Bo ciężko już to delikatniej ująć. Chyba znów czekamy na kolejną tragedię na ulicy Malinowej w okolicach Przedszkola/Szkoły. Nie wiem czy to aż taka bezmyślność czy takie wygodnictwo. Może najlepiej wjedźmy samochodem do budynku Szkoły (szkoda, że się nie da) i zanieśmy na rękach do ławki :/ Bo przecież tak ciężko jest zrobić parę kroków więcej lub wyjechać z domu kilka minut wcześniej. Dlatego zamiast zaparkować samochód na parkingu to zastawiamy chodniki i wyjazdy z parkingów i generalnie parkujemy jak popadnie wzdłuż Malinowej.

Chyba tylko po to, żeby osoby odprowadzające maluchy do przedszkola na piechotę nie miały jak bezpiecznie przejść z chodnika po jednej stronie ulicy na drugi, tylko musiały się przeciskać przez gęsto zastawione auta i do tego uważać nie tylko na samochody jadące (pędzące) Malinową ale i wycofujące z tak naprawdę (nielegalnego miejsca parkingowego).

Dlatego też Drodzy Rodzice pomyślcie również o innych dzieciach, szczególnie tych młodszych idących do Przedszkola, zanim znów wydarzy się jakiś wypadek.

Takie czasy, taka mentalność,

Takie czasy, taka mentalność, tacy ludzie :-) Ludzie nawet jadąc do sklepu po bułkę stają centymetry od drzwi - tylko po to żeby mieć dwa kroki bliżej niż z parkingu, który jest usytuowany 5 - 10 metrów od wejścia - społeczeństwo jest zdziczałe. Ja tego nie rozumiem :-)

Popieram zakaz parkowania na poboczu wzdłuż ul. Malinowej

Odprowadzając dzieci do szkoły / przedszkola trzeba przebijać się przez źle zaparkowane auta i błoto, proponuję ustawić tam zakaz zatrzymywania się.
Poinformowałem odpowiednie służby.
Pozdrawiam

Parking

Być może to skrajne lenistwo co niektórych albo zwykła niewiedza, że obok nowego skrzydła znajduje się parking z kostki. Jadąc Malinową do szkoły trzeba skręcić w prawo, wjechać na parking i tam zaparkować. Proste.

Platanowa

To samo notorycznie dzieje się z drugiej strony szkoły na ul. Platanowej. Mimo znaków strefy zamieszkania na całym osiedlu auta codziennie parkują wzdluż drogi gdzie popadnie blokując połowę chodnika i stwarzając zagrożenie dla mijajacych się aut.

parkowanie Platanowa

Sam wielokrotnie zgłaszałem to dzikie parkowanie na Platanowej do straży, ale pan komendant ma to gdzieś, jak i oblodzony chodnik, wzdłuż parkanu szkoły/boiska, ale przecież już wiosna, więc problem minął...

A gdzie maja i jak

Parkowac ludzie z platanowej i Cisowej, jadacy do pracy i po drodze podwozacy dzieci do szkoły?
Parking pod szkołą dostępny jest tylko od ul Malinowej. Chcecie naprawdę totalnego paraliżu tej okolicy?!
Otworzcie wyjazd z parkingu szkolnego na Platanową i zapewniam, ze rozladuja sie korki i skonczy zamęt.

z Platanowej i Cisowej??

samochodem podwozić do szkoły, która jest o 2 kroki od tych ulic? albo raczej przylega do tych ulic...
wybacz, ale to juz jest naprawde szczyt lenistwa i wygodnictwa.

Nic dodać, nic ująć :)

Nic dodać, nic ująć :) A może jednak dodać, że skoro te parę kroków przejść się do szkoły jest takim problemem to nic dziwnego, że później trąbią wszędzie o problemie z otyłością ;)

Jestes oderwana od rzeczywistości

Jesli rodzic jedzie do pracy z Cisowej, to ma najpierw odprowadzic dziecko, a potem wrocic po auto? O 8? Kiedy kazda minuta jest na wagę zlota? Czy jak to sobie wyobrazasz?
Moze w takim razie wszyscy miedzkancy Dąbrówki solidarnie zaczną odprowadzac dzieci pieszo do szkoly / przedszkola? Korki sie zmniejsza, ruch pod szkołą tez...

z Cisowej do szkoły samochodem..

to Ty jesteś oderwany od rzeczywistości..:)
z Cisowej to Ty szkołę z okien widzisz, tak masz blisko.

to jakiś problem, zeby dziecko przeszło samo do tej szkoły?
albo nawet - wsiadacie w samochód, wieziesz je te 100 metrów:):) zatrzymujesz się na 5 sekund, bez żadnego parkowania byle gdzie, dziecko wysiada przy szkole od strony platanowej i idzie samo do drzwi szkoły ?
czy musisz je w klasie posadzić?

Lenistwo to jedno ale

Lenistwo to jedno ale robienie ze swoich dzieciaków nieudaczników to drugie. Całe pokolenia wstecz dzieciaki same chodziły do szkoły i było ok. We wszystkim chcemy nasze dzieci wyręczyć a przecież one muszą być też samodzielne. Ja od 1 klasy sam chodziłem do szkoły i nigdy nie było problemów a teraz jakieś przepisy że od 9 lat można dopiero dzieciaka samego do szkoły puszczać...

endriu..

7 lat. nie 9.

Faktycznie...

Faktycznie... A to mnie koleżanka z pracy wykiwała... :D

Do Azazileoli

"Moze w takim razie wszyscy miedzkancy Dąbrówki solidarnie zaczną odprowadzac dzieci pieszo do szkoly"

Genialne. Sam na to wpadłeś?

Ty Cisową widzialaś? Nie konczy sie na rondzie.

I co? Jesli jade do pracy, mam dziecku kazac isc piechota? Bo co? Bo tylko Malinowa ma prawo parkowac pod szkołą? Zlikwidujmy wogole parking. Niech wszystkie dzieci chodzą same.
Tylko czubek własnego nosa, co?...
Ps. Z pracy tez mam najpierw jechac do domu i potem przyjsc pieszo po dziecko?...

Oczywiście masz prawo zawieźć

Oczywiście masz prawo zawieźć dziecko do szkoly.
Nawet z Cisowej (wiem gdzie jest Cisowa i szkoła, bo tu mieszkam).
Natomiast masz tez OBOWIĄZEK parkowac zgodnie z przepisami, czyli na miejscach do tego wyznaczonych. Nie byle gdzie, na chodniku czy ulicy, bo tak parkujac zagrazasz innym, dzieciom glownie.. to tak apropos spojrzenia dalej niz na czubek Twojego nosa..

Dokładnie jak pisze Zosia i A

Dokładnie jak pisze Zosia i A.
Mam znajomych którzy mieszkają pół kilometra i kilometr od szkoły i najpierw jadą do domu a później idą po dziecko właśnie po to żeby pójść z nim na spacer, żeby spędzić z nim czas, żeby też odprężyć się po pracy.
Spróbuj bo widać że bardzo tego potrzebujesz...

Azazileoli - skoro parking

Azazileoli - skoro parking jest przy szkole to tam należy parkować. Próbujesz usprawiedliwić swoje nielegalne parkowanie wzdłuż drogi brakiem chęci pójścia z dzieckiem lub po dziecko do szkoły albo nie zamieszkiwaniem przy legalnym parkingu? I jeszcze zarzucasz innym, że widzą tylko czubek własnego nosa??? Cóż drzazgę w cudzym oku widzisz ale belki we własnym już nie....świat coraz bardziej zapchany egoistami

słupki na Topolowej

Wystarczyło 5 osobom na Topolowej zamontować słupki i Platanowa załatwiona, a będzie jeszcze gorzej. Wyjeżdżając ze szkoły na ul. Poznańską już się tworzą korki, ale za to Topolowa- prawdziwa oaza spokoju.

Strefa-parkownie

Nie znoszę tak generalizować, ale buractwo parkujące na Platanowej, pod szkołą mnie obezwładnia, w dupie mając wszystkich, odwożę swojego grubaska-chudziaczka do szkoły, parkuję gdzie chcę, jak najbliżej, a co mi tam, że już wtedy dwa auta się nie miną, a co mi tam, ze zastawiam chodnik innym dzieciom, które ida pieszo, same, nie mój problem, że rodzice tych "pieszych dzieci" nie mają wypasionego brązowego BMW (buraki z Cisowej) i nie odwożą swojej królewny...taki podejście, parkują na trawnikach, zastawiają chodniki, tylko swój czubek, nosa, tylko frajerzy przestrzegają przepisy, takie myślenie pospólstwa.

To nie mój rewir więc taka

To nie mój rewir więc taka podpowiedź żeby zadzwonić na policję czy straż miejską odpowiednio wcześnie żeby przyjechali w ramach straszaka i postawili auto na widocznym miejscu.
Co mniej kumatym którzy jednak się odważą dać pouczenia a na kolejny dzień mandaciki i tak np przez dwa tygodnie codziennie...

do endriu

Niestety moje wielokrotne prośby strażników gminnych o interwencję, kończą się na tym, że podjeżdżają na parking od ul. Malinowej, mimo że zaznaczam, że chodzi o PLATANOWĄ, mają to w nosie...
Ja rozumiem zatrzymać się i wypuścić dziecko, max.5-6 sekund, ale parkować na chodniku, zastawiając miejsce pieszym, również dzieciom własnych sąsiadów to prawdziwy skandal. Trzeba chyba wystąpić do gminy o pociągnięcie słupków do końca płotu szkoły, bo głupka tylko słupek zatrzyma, niestety...

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wystarczy zaznaczyć "Nieprawidłowe parkowanie" na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Nasi stróże prawa mają obowiązek zweryfikować takie zgłoszenie i odpowiednio zadziałać.

Link: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic....

Szkoła / Kościół

Parkowanie pod szkołą to połowa problemu, drugą jest parkowanie baranów pod Kościołem w Dąbrówce. Skoro już nie da się wjechać pod ołtarz to można chociaż zastawić mieszkańców Olszynowej, zastawiając totalnie wyjazd z tej ulicy, parkując ludziom pod garażami itp. Można też zasłonić całkowicie widoczność na skrzyżowaniu Olszynowa/Malinowa a z dwukierunkowej Malinowej zrobić ledwo przejezdne wąskie gardło. Niestety SG i Policja mają to totalnie gdzieś.

W Skórzewie to samo co

W Skórzewie to samo co weekend dziesiątki przykładnych katolików wprowadza chaos w centralnej części wsi.
Nie wiem skąd bierze się to przekonanie że im wszystko wolno...
Auta są zaparkowane na zakazach parkowania, podwójnej ciągłej, miejscach wyłączonych z ruchu, zakrętach, pasach dla pieszych, zajmują całe chodniki i blokują wjazdy na pozesje.
To że nie da się wtedy w okolicach Batorowskiej przejechać to nic ale najgorsze że tak pozostawione auta powodują zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Wiem że sprawa była wielokrotnie zgłaszana na policję i straż gminną ale efektów ich działań za bardzo nie widać...
Ale zapomniałem że z wszystkiego można się przecież wyspowiadać i z uśmiechem wracać do domu...

Kokardek - na Topolowej co

Kokardek - na Topolowej co niedziele to samo...zastawiona cala ulica razem z chodnikiem...nevermind, ze wyjazdy z garazu sa....kto katolykowi zabroni...a co go obchodzi wspolzycie spoleczne...on do kosciola przyjechal. Zreszta przy Malinowej to samo...nie przejdzie sie chodnikiem, bo kosciolkowi swoje fury poparkowali na chodniku, na trawie. Do kosciola sie pieszo nie chadza tylko sie zajezdza... pieszo to tylko z kosciolka na szluga na trwake przy Malinowej wyjda... nie wypada palic przed kosciolem....Widac duzo rzeczy przed kosciolem im nie wypada ale ulice obok juz trzode mozna robic:(( ...jakie to typowe:((

Parkowanie na chodniku Koścół Dabrówka/ ul Malinowa

Ja permamentnie (raz dziennie, bo taki limit) zgłaszam na Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Link:
https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic....
Przyłączcie się, może ktoś zauważy i podejmie jakieś działania.

Parking kościelny

A proboszcz nie może swoim owieczkom udostępnić ścierniska przed kaplicą na parking, dlaczego wszyscy mają cierpieć przez grupę baranów-egoistów, którzy zastawiają chodniki i utrudniają poruszanie się innym. Poziom zmotoryzowanych katoli sięga dna ;) to samo ze szkółka piłkarską, rodzice debile zastawiają całą Platanową, bo przywieźli swój pępek wszechświata na sport! A straż miejska nie odbiera telefonów i generalnie ma "ważniejsze" sprawy, to ja się pytam jaki jest ten taryfikator ważności??

Niestety puki społeczeństwo

Niestety puki społeczeństwo nie znormalnieje trzeba wszystko obstawić słupkami i barierkami...

Chyba pora reaktywować temat!

Przy nowym skrzydle sajgon na maxa.
Króluje parkowanie bez wyobraźni.
Zarówno na zakazie przy samej Malinowej.
Jaki i w wąskim gardle prostopadłym do niej.
Dzisiejsza nagroda dla pani z dużego busa.
Stanęła w najwęższym miejscu i poszła do szkoły!

Sajgon

Sajgon to mało powiedziane. Dziury, błoto, jezioro wody i na to nakłada się ruch pieszy, rowerowy i oczywiście samochodowy zarówno do szkoły, przedszkola i pobliskich domów. Robi się szaro buro i ponuro więc z widocznością też słabo. Wypatrujcie znowu śmigłowca ratowniczego bo za chwilę trzeba będzie kogoś zabrać na sygnale. Szkoda słów że musi się coś stać złego żeby ktoś w gminie ruszył swoje 4 litery i ogarnął temat.

Nic dodać, nic ująć...

Kościelną mistrzynią

Kościelną mistrzynią pozostaje pindzia z czerwonego Suzuki Swift (nr zaczyna się na PZ). Tym przemałym pierdzikiem jest w stanie sparaliżować Olszynową, kilka garaży i skrzyżowanie z Malinową. To bezmyślne babsko po prostu gasi auto tam gdzie się zatrzyma. Po kilku prośbach i upomnieniach zaczęła po prostu pokazywać fakulca... idąc do kościoła :)