Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Przystanek Artystyczny w Dąbrówce

Dąbrówka okazała się zwycięską lokalizacją w ogłoszonych wczoraj wynikach konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Obok szkoły powstanie miejsce przeznaczone na parkowanie rowerów. Dąbrówka pokonała 33 innych lokalizacji.

Jest to dość ciekawy mariaż firm z branży oraz studentów UAP w zakresie projektowania. Dzięki temu istnieje szansa, że obok szkoły przy ul. Malinowej powstanie oryginalna i niepowtarzalna konstrukcja, dodatkowo podświetlona w nocy nowoczesnym oświetleniem. Wkład finansowy po stronie gminy ogranicza się do przyłącza energetycznego.

Lokalizacja została wskazana na podstawie projektu zgłoszonego wcześniej w DBO:
https://dbo.dopiewo.pl/p4-zadaszony-parking-dla-ro...

Rok temu taki przystanek powstał w Suchym Lesie:
http://www.lepszypoznan.pl/2017/01/10/artystyczny-...

Projektowaniem zajmą się młodzi designerzy z UAP pod kierownictwem dr Mariusza Wróblewskiego:
http://www.designforall.pl/lezy-tajemnica-dobrego-...

Oświetlenie wykona firma Elektra z Poznania:
http://www.elektra.poznan.pl/aktualnosci/artystycz...

Wykonaniem zajmie się firma A2HM z Koźmina Wlkp.:
http://www.a2hm.pl/

O samym konkursie:
http://www.sgipw.wlkp.pl/wyniki-konkursu-otwarte-p...

Przystanek

Taki przystanek to jakiś żart ?

To nie żart

To dzieje się naprawdę :) Miejsce dla rowerów ma powstać do końca 2017 r.

śliczny

naprawdę śliczny

Termin realizacji inwestycji upłynął pół roku temu...

...a początku prac nie widać. Opóźnienie terminu czy całkowita rezygnacja - a jeśli tak, to z jakiej przyczyny. Zanim skieruje to pytanie do organizatora czyli Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, może ktoś w tym miejscu dysponuje już i podzieli się tą informacją.

I wszystko jasne

Informacja uzyskana od przedstawiciela SGiPW:

"W nawiązaniu do Pana zapytania uprzejmie informuję, ze istotnie Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski było organizatorem konkursu, którego laureatem została Gmina Dopiewo. Rola SGiPW sprowadzała się do wyłonienia zwycięzcy, następnie projekt i realizacja pozostaje już po stronie innych partnerów projektu. Termin oddania wiat jest już oczywiście przekroczony, jednak z tego co wiem, strony (UG w Dopiewie i firma A2HM) niebawem sfinalizują projekt. Co do szczegółów proszę o kontakt z UG w Dopiewie."

A więc czekamy.

Przystanek

Jakiś taki zimny ten przystanek , bunkrowaty i brzydki , ja raczej liczyłem na coś fajnego troszkę hipisowskiego jak ten w linku: http://joemonster.org/mg/146097, lastup ! Można kolorowo i fajno ?

Wiata rowerowa przy szkole

Obecnie trwa montaż elementów wiaty przy szkole (https://bit.ly/2OhABiG).