Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Koniec Hemara początek Alkomu

W dobie szalejącego socjalizmu zmienia się operator odpowiedzialny za wywóz śmieci. Jak to wyglądało z Hemarem to każdy wie: cieknące śmieciarki, opóźnienia, brak worków lub niedostateczna ich ilość. Od początku marca będzie jednak nowy operator.

Będzie to to firma Alkom o czym można przeczytać tutaj:
http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=c...

Najśmieszniejsze albo najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że Alkom będzie wywoził nasze śmieci aż do końca 2019 roku! Niezależnie od jakości wykonania! A płacić trzeba czy się podoba czy nie, jak nie zapłacisz to windykacja!

Komuna powróciła nie tylko z PISem ale wcześniej także z Selektem. Trudno w to uwierzyć ale zamiast się rozwijać to się cofamy... Najbardziej zastanawia mnie dlaczego w okresie zimowym jest o połowę mniej wywozu odpadów segregowanych mimo dokładnie tej samej ceny?! Chyba tylko po to, aby zachęcać do spalania śmieci w piecach i wpływać na coraz większy SMOG.

nie masz racji

skąd ten wniosek że nie będzie można rozwiązac umowy skoro jedna ze stron się z niej nie będzie wywiązywać ? Skąd wniosek ze w razie nienależytej jakości usług nie będzie możne tego reklamować ?

widzisz jakąś znaczącą z punktu widzenie mieszkańca róznicę w umowie z Selektem a Alkomem ?

A czy Selekt zerwał

A czy Selekt zerwał umowę z Hemarem bo przecież reklamacji było mnóstwo? Nie kojarzę. Ja sam wysłałem pewnie kilkanaście zgłoszeń bo prawie zawsze albo nie dostaje worków albo czasami ze dwie trzy sztuki. Nie dość że płacę to jeszcze muszę sam worki organizować a zimą trzymam to wszystko w garażu przez miesiąc. Ostatnio nawet Selekt straszył że będą kary jak znajdą butelkę plastikową w kuble. Czy według ciebie Hemar i Selekt świadczą usługę na odpowiednim poziomie? Moim zdaniem zdecydowanie nie.

Social people

Jezus był socjalistą

Reklamacje

@mike zuk: Reklamować to zawsze można. Ludzie dzwonią do Selektu, pisma piszą. Ale czy to ma wpływ na poprawę jakości działania danej firmy? Tu trzeba pewnie każdego indywidualnie zapytać. W "poprzedniej wersji" niezadowolony z poziomu usług klient zmieniał firmę co było i jest najlepszym sposobem na to, aby wykonawca podnosił i dbał o jakość świadczonych usług. W obecnej wersji (ustawa śmieciowa) osoby odpowiedzialne w Selekcie są pewnie już przeszczęśliwe, że znalazł się ktoś kto zmieścił się w dość niskiej kwocie przeznaczonej na naszą gminę. I teraz już spokój do końca 2019 r. Czy teraz Selekt będzie z całą mocą starał się wpływać na wykonawcę, aby ten świadczył usługi zgodnie z umową? To jest otwarte pytanie, bo jak dotąd to bywało różnie. Moim zdaniem, i nie tylko moim, obecny system narzucony przez ustawodawcę jest bardzo niedoskonały. Klient jest zmuszony do płatności oraz przestrzegania narzuconych norm, a przy tym ma praktycznie zerowe możliwości bezpośredniego wpływu na wykonawcę w zakresie jakości usług wywozu śmieci.

...

Mnie akurat Hemar niczego złego nie uczynił, więc ich krytykować nie chcę, ciekawe natomiast, co będzie teraz, skoro wygrała firma, która zaproponowała cenę dużo niższą niż wszyscy inni. Obawiam się, że może być dużo gorzej niż było.

Worki

U mnie Hemar ostatnio zostawia worki tylko do papieru albo szkła. Poprzednim razem zostawił z 10 do szkła.

Skoro Alkom jest tanszy

Skoro alkom jest tanszy, to z pewnoscia jakosc swiadczonych uslug bedzie zdecydowanie wyzsza...;)Luuudzie trzymajcie mnie.
Mi tam wystarczy by brali smieci i surowce co dwa tygodnie.
Ps. Co do cielnacej smieciarki z hemaru i jej szalku po calym Skorzewie, jak skladalem reklamacje to zona mi sie w lep pukala. A czytam wyzejw komentazach, ze wiekszej ilosci osob to przeszkadzalo

mam nadzieje,ze w zwiazku z

mam nadzieje,ze w zwiazku z przetargiem NOWA firma bedzie wykonywac swoje obowiazki nalezycie a nie jak do tej pory hemar. czy ktos wie,jakie opaty beda? czy zostaje jak do tej pory?

Dlaczego z góry zakładacie, że będzie zle...? :)

To, że firma zgodziła się wywozić śmieci za konkurencyjną stawkę, wcale nie znaczy, że będzie robiła nieprawidłowo czy z opoznieniami... Poczekamy - zobaczymy...
Co do firmy Hemar mieliśmy kilka zastrzeżeń - parę razy zdarzyło im się przejechać obok kosza i nie zabrać odpadów, nie dostarczyć worków czy też mieć jakieś dziwne wymagania wobec pojemników na odpady....ale po interwencji i złożeniu kilku skarg wszystko zaczęło działać jak powinno! :)

najpierw doczytać potem się udzielać

Ludzie... Selekt ZOSTAJE!! oni mają załatwić wywóz śmieci. Czy sami czy przez podwykonace nas to nie obchodzi. Wczesniej usługę dla nich świadczył (lub słabo świadczył) Hemar, teraz będzie to robiła inna firma. Stawki bez zmian... Jedynie powinno się zapytać Selektu czy słucha reklamacji i nowy wykonawca będzie wywoził odpacy przez cały rok z taką samą częstotliwością.
Proponuję zrobić zbiorowy protest i zamiast przetrzywać segregowane w garażu czy na ulicy , zawozić i stawiać pod urzędem gminy! wtedy szybciej ktoś głową ruszy!

Mam nadzieje, ze będzie ok.

Mam nadzieje, ze będzie ok.
A mnie interesuje harmonogram na pozostałe miesiące, kiedy będzie? czy ktoś co wie na ten temat?

do aauuu

No to chyba jest akurat jasne i zrozumiałe... Selekt to związek międzygminny. Hemar czy Alkom (czy inne firmy) to tylko wykonawcy - i w tym konkretnym przypadku Alkom wygrał przetarg gdyż wycenił swoje usługi najtaniej. Dla nas stawka za wywóz odpadów była i póki co będzie taka sama.
Do żadnego protestu się przyłączać nie będę, bo i nie mam ku temu powodów.
Do firmy Hemar akurat nie mam żadnych zarzutów (zobaczymy jak będzie z nowym wykonawcą). Worków na śmieci dostaliśmy tyle z każdego rodzaju, że pewnie jeszcze na pół roku starczy. Fakt - raz dawali więcej niebieskich, innym razem np. żółtych...ale suma sumarum zebrało nam się tego i tak multum. Śmieci czy to segregowane czy zmieszane odbierali zgodnie z harmonogramem (no może 2-3 razy z dwudniowym opoznieniem-co dla mnie akurat nie jest jakimś wielkim problemem). Co do przetrzymywania śmieci w garażu czy na ulicy -> nasza rodzina akurat i tak produkuje na tyle dużo odpadów, że nawet gdyby odbierali je co tydzień, to i tak musimy worki trzymać w garażu do momentu odbioru. I również nie jest to dla nas problemem.

Podoba mi się Twoje podejście

Podoba mi się Twoje podejście. Po co sobie szukać problemów...
Myślę że 20 zł to niewygórowana kwota za takie usługi i odbiorca działa w większości zgodnie z umową i harmonogramem...

Ogólnie

Idea związku międzygminnego nie trafia do mnie. Mam doświadczenie z Poznania przed wejściem ustawy gdzie firmy się zabijały w świadczeniu dobrych usług bo jeśli ich nie świadczyli to zawsze można było zmienić na konkurencje. Idea wolnego rynku się akurat tutaj sprawdzała. Niestety jest ustawa i Miałem przygody z teamem Selekt/Hemar i składanie reklamacji to wczesny gierek.
Worków z Hemaru nie uświadczyłem za dużo chociaż wystawiałem spore ilości worków z odpadami zielonymi.
Bardziej drażni mnie Selekt który jest nikomu nie potrzebną instytucją która pobiera od nas składki i w ciągu roku składamy się wszyscy aby w firmie która nie potrafi zrealizować prostej reklamacji mogli sobie zarobić 2,5 miliona złotych z naszych składek bo właśnie tyle idzie na wynagrodzenia. Nie wspomnę że sprawozdanie finansowe jest tak do linijki szyte że w życiu nie widziałem tak równych kwot w niektórych punktach :)

Pomyślcie.....

Nie zastanawiacie się że za wszystkim stoją ludzie i przepisy....Częstotliwość nie zależy od wykonawcy...Na stronie Selektu-zakładka bip- przetargi na 2017....Tam jest specyfikacja....Selekt określa częstotliwość wywozów różnych odpadów a nie wykonawca....Co do cieknących smieciarek to chyba zapominamy że to nie auta które wywożą szambo... Nie są to szczelne zbiorniki... Odpady muszą się ubijać w śmieciarce bo inaczej ile powietrza będzie woził samochód....tym samym jest on przystosowany do tego aby wydostawało się z niego powietrze...Jeśli choć trochę się pomyśli to odpowiedź nasuwa się sama....Obojętnie jaka firma przyjdzie to jeśli będziemy kosić trawę w upałach i trzymać w workach po dwa tygodnie to nie ma siły żeby ze śmieciarki nie ciekło...Jeśli tak bardzo to Wam przeszkadza przecież można skosić dzień przed wywozem i nie będzie problemu albo najlepiej jak nowobogaccy zrobią sobie piękne kompostowniki i będą kosić kiedy chcą a przed domem nie zatrzyma się samochód i po problemie....Ja też płacę....ale nigdy nie stałam na stanowisku płacę...wymagam...Może choć trochę wymagajmy od siebie... Że czasami worka nie zostawią, że zdarzy się nawet raz na jakiś czas dzień poślizgu lub dwa....Przecież tam pracują ludzie i maszyny....Wszyscy skarżący się tutaj....Wam nigdy nie zepsuł się samochód, całe życie - zawsze byliście na czas...Nie pomyśleliscie że w kabinie smieciarki jest ograniczona ilość miejsca....Mieszkańcy naszej gminy z pewnością nie raz widzieli ulice zastawione odpadami w dniu wywozu, nawet tu piszecie że Wam kipi w garażu...nie sądzicie że czasami trudno przewidzieć ile worków będzie potrzebnych w danej miejscowości... Trochę wyrozumiałości ludzie....Dla ludzi...!!! I zdrowego rozsądku.... Ani wykonawcy ani Selekt nie pisał ustawy....Jestem wstanie się założyć że gdyby firmy mogły.... też wolałyby często wybrać klienta niż być na niego "skazanym"... Każdy ma prawo zapomnieć, zachorować, wszystko ma prawo się zepsuć....Najgorsze jest to że chcemy płacić jak najmniej a wymagamy coraz więcej....Kiedyś mieliśmy swoje worki,trawę trzeba było wrzucić na kompost i stawka za odpady nie była relatywnie niższa względem zarobków z tamtych czasów... Nadal jest to w granicach 1% najniższego dochodu... Może z racji (mimo wszystko) nie BARDZO STAREGO ale jednak wieku przeraża mnie coraz bardziej roszczeniowe społeczeństwo....W dodatku Ci co tu piszą są dziadkami, rodzicami...czy tak też wychowujecie swoje dzieci....Płacisz wymagaj...BEZ WZGLĘDU NA OKOLICZNOŚCI I SZACUNEK DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA... Nadnieniam iz to my wybralismy włodarzy gminy a to gmina zdecydowała o wstąpieniu do Związku...Może przed następnymi wyborami warto zwrocić uwagę na "pomysł i stanowisko" nowego lub tez "starego" kandydata w tym aspekcie ? Pozdrawiam uczciwych, nieskalanych żadnym potknięciem w życiu, punktualnych, zawsze doskonale i idealnie zorganizowanych, szalenie dbających o czystość zwłaszcza na naszych ulicach mieszkańców....Życzę sobie i innym, aby było chociaż tak samo oby nie gorzej nawet gdybym czasami musiała zrujnować swój domowy budżet zakupem jednego lub dwóch worków jak ktoś mi go nie da za darmo bo zapomni lub z pewnością miał jakiś powód bo nie zakładam żeby zrobił to złośliwie i celowo...Pomyślę wtedy że może żona mu urodziła dziecko albo zmarła matka...Może ktoś zaspał bo zawalił nockę przez płaczące chore dziecko ale mimo wszystko przyszedł do pracy zeby wywieźć moje śmieci....Czas pokaże ?

Szanowna Pani nie wiem od

Szanowna Pani nie wiem od kiedy Pani przesiaduje w domu ale troszkę się zmienia w naszym świecie.
Proste stwierdzenie: Zakupuję usługę i oczekuję jej realizacji przy czym płacę za to na co się umówiłem.
Podpisałem haracz z selektem ponieważ wolny rynek mi nie pozwala wybrać firmy którą mogę w jakikolwiek sposób rozliczyć. Jeśli usługa nie jest realizowana to mam prawo wymagać jej realizacji czy do tego momentu Pani rozumie ?

Przejdźmy do rzeczy cięższych
Jeśli chcę coś wymagać od siebie to to robię i sam sobie płacę. Jeśli wynajmuję kogoś to rozliczam go !

Pojęcie usługi jest Pani obce ale mam nadzieję że przysłużę się do edukacji.
Jeśli Pani idzie do sklepu wybierze produkty i nie zapłaci w kasie to kim Pani jest ? złodziejem. Jeśli ktoś oferuję usługę której nie wykonuje to kim jest ? Gubi się Pani na elementarnych zasadach.

Nie będę polemizował tutaj nad: dlaczego tak się dzieje ponieważ pewne rzeczy są oczywiste a mianowicie chodzi o pieniądze. Pracownicy nie są zadowoleni z zarobków i są przepracowani a szefowie w 2 miesiące od założenia firmy chcą kupić ferrari. To temat na inną dyskusję.
Jeśli wszyscy będą podchodzić do życia tak jak Pani to wyboista droga przez nami wszystkimi do normalności.

bedzie gorzej

widziałem smieciarki alkomu to dopiero wraki cieknace

odpady segregowalne

a nie przyszło ci do głowy, ze zimą rzadziej wywożą odpady segregowane bo mniej ich produkujesz ? u mnie akurat tak jest i nie mam nic przeciwko takim terminom odbiorów ....

Ja produkuje tyle samo. Co

Ja produkuje tyle samo. Co robisz ze śmieciami, palisz?

chyba ty palisz !

Na pewno zimą mniej produkuję odpadów plastikowych - butelek po wszelkiej maści napojach. Mniej papierów.
A z reszty nie mam zamiaru się tobie tłumaczyć bo nie mam komu !

No właśnie też mnie

No właśnie też mnie zastanawia skąd wzięło się to przekonanie, że zimą odpadów segregowanych jest mniej. U mnie przez cały rok produkujemy ich tyle samo.

a po co palić?

a po co niby ktoś miałby palić odpady skoro i tak się za ich odbiór płaci??? no chyba ze chodzi o to, iż do rozpałki w piecu używam zimą papierowych gazet - wobec tego owszem, mam o kilka kartek papieru w śmieciach mniej :)

Ostatni odbior segregowanych przez Hemar

Hemar odebral po raz ostatni sortowane odpady. Wiekszosc sasiadow miala od 4 pelnych workow w zwyz. Ja mialem 7. W zamian wszyscy dostali po dwa worki jak za komunym Panstwo wie lepiej, A szczegolnie Warszawa, Kto ile smieci...

Początąk Alkomu - kiedy?

Teoretycznie od środy 1 marca powinna już działać nowa firma Alkom, jednak dzisiaj mamy 27 lutego i na 2 dni przed zmianą Gmina i/albo Select nie przekazał żadnej informacji o harmonogramie wywozu śmieci.
Czy może , ktoś z Was wie gdzie można znaleźć nowy plan wywozu śmieci w Gminie Dopiewo ?

Harmonogram od marca

W Selekcie mówią że będzie jutro czyli we wtorek. Mają czas...

Ile płacicie za wywóz śmieci ?

Ja co miesiąc wysyłam 30 zł od conajmniej pięciu lat. Czy stawka jest ciagle jest taka sama? Bo wyczytałam, tutaj, ze 20 zł .

20 zł płacę za 2 osoby.

20 zł płacę za 2 osoby. Odpady segreguję.

Dziekuje za odpowiedz

Zatelefonuje do nich z pytaniem jaka mam nadpłatę -:)

Nowy harmonogram z podziałem na ulice

super pomysł !!!

super pomysł !!!

dziura

Dzisiaj powinien być wywóz śmieci - jak co 2 tygodnie.
Tymczasem wg nowego harmonogramu pierwszy wywóz w marcu jest u mnie dopiero 10 marca.
Zrobiła mi się prawie dwutygodniowa dziura, kubły pełne, a następnym razem zgodnie z opisem nie zabiorą mi tego co wystawię w workach.
Ktoś nie robi tego za co mu płacę.

???

U mnie ostatni raz śmieci zmieszane było odebrane 15 lutego, następny odbiór 10 marca (3,5 tygodnia).
Selektywne odebrane były 22 lutego, następny będzie 24 marca (4,5 tygodnia).
Nie mam gdzie przechowywać smieci z miesiąca!

W jednym dniu bedą wywozić wszystko razem?

W Skórzewie 20.03 bedą wywozić zmieszane i segregowane ? Przyjadą tu kilkoma samochodami czy bedą walić na jedno ?Poza tym w kwietniu dopiero po świętach ? Czyli cały syf bedzie zalegał na święta .

Znowu będę jakimś dziwolągiem

Znowu będę jakimś dziwolągiem i napiszę że gmina dość spora jest i miejscowości mamy kilkanaście i niestety niektórzy będą mieli odebrane odpady przed Świętami a niektórzy po tak po prostu wypadło i nie doszukiwałbym się tu jakichś złośliwości...
Mamy harmonogram jaki mamy i albo można go wziąć do ręki wpisać do kalendarza i pójść sobie na spacer lub do kina albo się tym przejmować, stresować i psuć humor. Wybór należy do Was...

endriu, przedawkowałeś antydepresanty?

czy naczytałeś się poradników pozytywnego myślenia?

Nic nie łykam i nie czytam.

Nic nie łykam i nie czytam. Napiszę więcej jestem abstynentem ale mam swoje pasje które realizuję i nie mam czasu na pierdoły i rzeczy mało istotne jak śmieci...
Miłego dnia :)

Do pana Endriu

Gratuluje spokoju ,jednak moze takie podejście ulegnie zmianie , kiedy na swoim spacerze bedzie pan mijał wystawione śmierdzące pojemniki na śmieci plus stertę worków . Już dzisiaj wiele osób wystawiło kosze , sądząc , ze jak zwykle zostaną odebrane. Mogę sie założyć , ze połowa lub więcej z nich, nie zostaną wstawione spowrotem. Bedą tak stać przez kolejny tydzień albo dłużej bo do czasu az wskoczą w ten nieracjonalny ( dla mieszkańców ) grafik.

Kazdy wie

ile produkujemy śmieci i odpadów , kazdy wie , ze częstotliwość wywozu jest skandaliczna . Czy poza tym , ze tu piszemy , możemy zrobić cos więcej ? czy nasi przedstawiciele dobrze reprezentują nasze interesy i dobro. My tu żyjemy - a nie przebywamy od czasu do czasu. W ogóle o co chodzi ? Kazdy płaci zgodnie z wymaganiami Selektu , czy my możemy tez cos wymagać? Czy jak cielaki iść na spacer ? Nie chce zalegających śmieci .

Właśnie to mnie najbardziej

Właśnie to mnie najbardziej ciekawi skąd się bierze tyle śmieci. Widzę domy gdzie stoją nawet trzy kubły...
Ja co prawda w tylko dwuosobowej rodzinie produkuję pół kubła 120 litrowego...

Do ciekawego

Mniej kupujesz, mniej potrzebujesz, miej czytasz gazet, mniej pijesz wina, piwa i mniej masz słoików po spożywce, mniej wody w butelkach, mniej kartonów po zakupie nowych sprzętów. Żyjesz jak chcesz i masz mniej śmieci - proste. Nikt sie tobie nie dziwi wiec nie dziw sie ze inni chcą i żyją inaczej tzn . zuzywaja więcej.

Dziś w Konarzewie na Szkolnej

Dziś w Konarzewie na Szkolnej przed posesjami były wystawione śmieci segregowane. To raczej mieszkańcy się zamotali i nie wiedzą,że jest podział na ulice w związku z czym ze Szkolnej śmieci były zabierane wczoraj. Czytajmy ogłoszenia.

Te śmieci w Konarzewie

na Szkolnej prawdopodobnie nie zostały zabrane w terminie. Np. na Diamentowej czekają na zabranie od poniedziałku.

U mnie dzisiaj w Skórzewie na

U mnie dzisiaj w Skórzewie na Cytrynowej zabrali z samego rana na razie zmieszane i zielone.

W Dopiewcu na Leśnej Polanie

W Dopiewcu na Leśnej Polanie nikt nie dostał worków po odbiorze segregowanych

Konarzewo na Diamentowej

też nie otrzymało nowych worków.

Worki

W Dąbrowie nadal stoją worki, a miały być odebrane w piątek część ulicy zabrali.
U nikogo nie zostawiali worków.
Mają opóźnienie może jutro pozbierają.