Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Gmina Dopiewo w metropoli poznańskiej ?

To jest jedyny sensowny

To jest jedyny sensowny pomysł. Tkanka miejska została naruszone przez debilna developeriade w okół poznania. Miasto sie rozlało i należy spiąć to na nowo w jedną całość. Bez tego okoliczne Gminy będą się rozwijać póki jest napływ nowych mieszkańców, natomiast nie wytrzymają starzenia społeczeństwa za 20 lat. Po drugie jeżeli Poznań ma konkurować z Krakowem, Wrocławiem, Trójmiastem to musi mieć status metropolii. Inaczej za 10 lat będzimy grać w lidze Brzydgoszczy, Szczecina, Białegostoku.

Metropolia

Nie widziałem projektu Nowoczesnej więc nie wiem dokładnie w czym rzecz, ale jeden związek metropolitalny - którego członkiem jest gmina Dopiewo - już istnieje:
www.aglomeracja.poznan.pl

Generalnie lepiej żeby takimi sprawami zajmowali się fachowcy a nie skupieni na sobie i na partii celebryci, których głównym zajęciem jest marketing polityczny.

"metropolia" ?

W porównaniu do Wrocławia, Krakowa czy Warszawy Poznań jest podłą, zapyziałą dziurą. I nie ma możliwości dogonienia tych miast przez najbliższe 100 lat. Kto był ostatnio w tych miastach wie o czym mówię. Ja byłem. I tak się "nie grzej" DELERIUM do Poznania. Nie po to wszyscy uciekali na wieś by znowu trafić w miejskie łapy. Czym "pachnie" przynależność do dużego miasta to już się kilka wioch w Polsce przekonało. Ostatnio spod Opola.

Bez przesady. Też byłem w

Bez przesady. Też byłem w zeszłym roku w Krakowie czy Wrocławiu i nie widzę większych różnic a na pewno przepaści. Każde miasto rozwija się inaczej i w innym kierunku. Wystarczy przejechać się po obrzeżach miast żeby zobaczyć że wszędzie jest tak samo...
Co Tobie Poznań tak złego uczynił że go tak opluwasz?

...

Ja również ostatnio byłem i nie wiem o czym mówisz. Pomijając starówki to wymienione miasta pod wieloma względami prezentują się gorzej od Poznania. Swoją drogą czemu się z pod tej podłej, zapyzałej dziury nie wyprowadziłeś?

No właśnie bez przesady

Nie Endriu, nie opluwam. Ja ubolewam. Tak z 20-30 lat temu Wrocław nadawał się do wyburzenia i zbudowania od nowa, a w Novotelu krakowskim można było się przylepić do ściany. Cały zresztą Kraków był brudny, osmolony i śmierdzący. O komunikacji nie wspomnę. Ale to już historia. Nie jestem żadnym fanem wymienionych miast, ale stopień inwestycji jaki tam widać po prostu powala. Można by tu tak na 100 stron się rozpisać co tam nowego, ale po co.

O Poznaniu też można by się

O Poznaniu też można by się rozpisać. Wiele kluczowych inwestycji zakończyło się w przeciągu kilku poprzednich lat. Kilka kończy się obecnie i kolejne na prawdę spore projekty są omawiane.
Wydaje mi się że właśnie Kraków i Wrocław trochę już przyhamowały z rozwojem a Poznań im dorównał i kolejne plany są obiecujące.

Nie dla metropolii nie dla wyższych podatków

W Warszawie PIS w Poznaniu Nowoczesna, czyżby się dogadali za plecami Grzesia? :)

nie!!!

zgadzam się z black - nie dla metropolii!!! Nie po to "uciekłam" z Poznania, aby teraz być znowu włączona do tego miasta. Chwalę sobie gminę Dopiewo - tu chociaż coś się dzieje dla mieszkańców. Jak włączą nas do Poznania, będziemy jedną z wielu "dzielnic", o której władze zapomną i ciężko będzie cokolwiek przeforsować. Nie wspomnę już o wyższych podatkach i innych opłatach (choćby za wywóz śmieci).

Wolę oddawać podatki do gminy

Wolę oddawać podatki do gminy niż do Poznania

Nowoczesna i ich pomysły

Czego to już ta śmieszna partia nie wymyśli? Żadnej metropolii z Poznaniem. Poznań jest za biednym miastem aby tworzyć metropolie. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z dzielnicami poza centrum miasta. Szczepankowo, Pokrzywno tam miasto nie inwestuje praktycznie wcale. Inny przykład ulica Kierska, domy znajdujące się w granicach m. Poznania nie mają nawet kanalizy, a wystarczy pojechać 500 metrów dalej i już każdy dom ma kanalizę (bo znajdują się w gminie Rokietnica). Ktoś wcześniej pisał, że miasto się rozlało i trzeba je spinać. Pytam się po co? W jakim celu? Podaj mi kolego argumenty ZA dla mieszkańców ościennych gmin. Po co oni mają się łączyć z biednym Poznaniem?

W Szczepankowie akurat się

W Szczepankowie akurat się dzieje. Nowe drogi rondo i kanalizacja.
Chyba jedyna korzyść z połączenia jest dla miasta bo będzie miała większe wpływy z podatków...
Osobiście wolałbym zostać w gminie Dopiewo :)

metropolia

NIE ,NIE ,NIE