Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Złotowska: będą chodnik i ścieżka rowerowa

To jedna z ciekawszych inwestycji, która choć realizowana przez P-ń, to pośrednio dotyczy naszej gminy. Szczególnie zadowoleni powinni być rowerzyści ze Skórzewa. Po zrealizowaniu tego projektu oraz nowej drogi w kierunki Dąbrówki, stworzy się całkiem ciekawa możliwość rekreacji rowerowej.
Na pewno wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na tej drodze.

http://epoznan.pl/news-news-73645-Zlotowska_beda_c...
http://www.zdm.poznan.pl/projekty-drogowe.php?site...

ścieżka i chodnik

Rewelacyjnie! Pytanie tylko ile Tych co teraz w skórzewskich korkach stoją, i mogą na rower zamienić auto z niej skorzysta?

Super wiadomość

:)

Niestety prawdopodobnie

Niestety prawdopodobnie będzie realizowany drugi wariant, czyli ciąg pieszo-rowerowy. Do Owczej po jednej stronie, od Owczej po drugiej.
Cieszy to, że do samego centrum Poznania będzie można dojechać ścieżką rowerową.

Szkoda bo wariant pierwszy

Szkoda bo wariant pierwszy wydaje się wygodniejszy.
Tymczasem zostaje jazda przez lasek Marceliński i cmentarz do ulicy Leśnych Skrzatów żeby włączyć się w Bukowską:)

Wygląda na potencjalnie zmarnowaną szansę

Kolejny raz ten sam błąd. Zamiast wydzielonego pasa ruchu "dla rowerów", jakiś potworek betonowoasfaltowy, drogie zatoczki, kolizje z ciągami pieszych. Pewnie jest bardziej atrakcyjny, bo droższy...

Jak wyżej

Dokładnie tak jak Jerzyk pisze. Czy u nas nie można wydzielić z każdej strony jezdni pasa o szerokości 50 cm. Tylko pcha się tych rowerzystów na chodnik. Zupełnie bez sensu, można spojrzeć jak to wygląda w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. A na koniec na tym ciągu pieszo-rowerowym ustawią latarnie i znaki drogowe.