Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Inea swiatłowód

Witam . Mam zamiar skrzystać z usług inei swiatłowód, i chciałbym się dowiedzieć czy już ktoś korzysta z ich usług. Czytałem opinie na forum i mam mieszane uczucia. Swiatłowód mam juz podłączony na posesje. Za opinie bedę wdzięczny.

FTTH

Pod względem technologicznym doprowadzenie światłowodu bezpośrednio do posesji (FTTH - fiber to the home) to obecnie jest to najlepsza możliwa opcja. Wszystko inne jest znacznie gorsze, zwłasza rozwiązania radiowe. Oczywiście to jest kwestia ceny jaką przepływność sobie wybierzesz ale w dobie powszechnego streamingu audio/video to jesteś i tak w najlepszej sytuacji.

uszkodzenie kabla

A ja słyszałem, że podobno linia światłowodowa w Dąbrówce jest uszkodzona - ponoć przy Stokrotce wymieniali kostkę brukową i uszkodzili kabel, dlatego nie chcą mi sprzedać usługi (brak możliwości technicznych) najśmieszniejsze jest to, że nie wiedzą kiedy to naprawią, bo LINEA nie chce im pozwolić na zerwanie kostki, ponieważ ta jest jeszcze na gwarancji...śmiać się czy płakać?

Światłowód

Warto chyba zaczekać co zaproponuje Orange na światłowodach INEI, bo jakiś czas temu podpisali umowę o współpracy.

ORANGE

ja właśnie napisałem o ORANGE :(

:) Inea

Ja się właśnie dowiedziałem od INEA, że w Dąbrówce nie maja opcji światłowodu ...

mam światłowód od Inea 250Mb

mam światłowód od Inea 250Mb/s na 20Mb/s i działa po fullu. Awaria chyba tylko raz była i sprawnie załatwiona.

ale gdzie ??

ale gdzie ??

Dąbrowa INEA 150MB Śmiga jak

Dąbrowa INEA 150MB Śmiga jak trzeba

Po wielu latach użytkowania mam dobrą opinię

Mamy w firmie światłowód symetryczny od INEA 8Mbps/8Mbps od wielu lat. Mogę wystawić pozytywny komentarz, a dokładniej:
a). za jakość usługi: 6+ (tylko raz w historii była grubsza awaria globalna, bardzo duży obszar),
b). za kontakt: 5 (jak najbardziej poprawny),
c). za skłonność do negocjacji ceny po zakończeniu umowy okresowej: 4-- (raczej nie proponują rozwiązań korzystniejszych finansowo - zawsze chcą utrzymać istniejące korzyści finansowe), są trudni w negocjacjach i nie elastyczni w cenach.
W zasadzie nie wiem, że mam światłowód - widzę tylko faktury co miesiąc - wszystko gra na 6+.

a Skórzewo - 200 m od Poznania ??

widzicie niby takie Skórzewo wielka miejscowość a światłowód mają tylko nowe osiedla przy Batorowskiej a starych mieszkańców olali.

to nie światłowód

150Mbps, czy 8Mbps/8Mbps to nie światłowód, tylko Internet na zwykłym kablu, światłowód to szybkości do 1Gbps, a tego w Dąbrówce nie ma i chyba się nie zanosi, bo gmina Dopiewo szczędzi

Światłowód

Jest w Dabrówce, na os Księżnej Dąbrówki. Ja mam 500 Mb

FTTH

światłowód to szybkości do 1Gbps, a tego w Dąbrówce nie ma i chyba się nie zanosi, bo gmina Dopiewo szczędzi

A co ma gmina do światłowodów? Ostatnie inwestycje w tym zakresie wykonuje głównie INEA, w związku z dofinansowaniem zewnętrznym.

Tak na marginesie warto zauważyć, że sam światłowód doprowadzony bezpośrednio do budynku (FTTH) to rzeczywiście najlepsza możliwa opcja, jednak z autopsji wiem, że w wielu przypadkach ten "cud techniki" nie jest nawet w małej części wykorzystany. Dlaczego tak się dzieje? Faktycznie światłowód teoretycznie daje możliwość przepływności na poziomie 10Gbps, i od niedawna nawet w obie strony. Tyle, że wiele osób tuż za początkowym routerem ma tylko WiFi albo jakiś nędzny switch 100Mbps. Samo WiFi jest często tak skonfigurowane, że funkcjonuje na domyślnych ustawieniach, co na gęsto upakowanych osiedlach jeszcze bardziej obniża ogólną przepływność.

Moim zdaniem bez sensownego okablowania siecią 1Gbps (a jeszcze lepiej 10Gbps) nie da się komfortowo korzystać z parametrów typu np. 300Mbps czy 600Mbps, które są dostępne dziś w przystępnej cenie. Co prawda producenci sprzętu WiFi wypuszczają coraz "mocniejsze" wieloantenowe access pointy, ale co kabel to kabel. Wtedy oglądanie Netflixa w 4K to już czysta przyjemność :)

miedz

w Dąbrówce jest dawna TPSA obecnie Orange na miedzi i nie przewiduje budowy FTTH, oprócz tego może Inea tam kiedyś wejdzie za dekadę..poza tym zostaje radiowy lub mobilny

cytrusowe światłowów

Hej, czy światłowód Inei jest podprowadzony na os. Cytrusowe w Skórzewie?

Tak

Tak

światłowód

miałem, ale netia z uwagi na giga nagrywarkę i cenę jest ciekawsza

Jakosc

Jakość połączenia światłowodowego porządna na Cytrusowym? Nie przerywa, nie ma częstego braku sieci, da się pracować na tym ? Bo nie wszędzie, nawet w Poznaniu, jest kolorowo z tym ;)

Mało korzystam z internetu w

Mało korzystam z internetu w sensie pracy czy go przeglądania ale oglądam programy na netflix i działa wyśmienicie.

światłowód

Witam , może poradzicie mi . Mieszkam w Dąbrówce na Komornickiej , mam internet domowy z Orange , prędkość do 3 Mb/s - porażka jakaś. Czy ktoś z Komornickiej ma podobny problem z szybkością łącza ?? Czy jest w okolicy liniowy przesył ???

Czy coś się zmieniło ??

Czy coś się zmieniło ?? w tej kwestii ??

Światłowód

Wczoraj byłem w punkcie Inei, i niestety cały czas na tą chwilę nie możliwości wybrania opcji z światłowodem.
Do wyboru jest prędkość 180 lub 280.

temat umarł

temat umarł i nie wróci

W Zakrzewie jest światłowód

W Zakrzewie jest światłowód INEA i działa bardzo dobrze.