Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Kolejna już wycinka drzew

Jak co roku w naszej gminie można zauważyć kolejne drzewa przeznaczone do wycinki. Zakrzewo, Dąbrówka, Skórzewo. Drzewa często zdrowe, choc juz czesto oszpecone przycinaniem konarów... powoli gmina zamienia się w teren stepowy, wycinane są drzewa rosnące od dziesiątków lat, dające cień, będące elementami krajobrazu.

Jaki jest cel tej polityki gminy? Kto zarabia na tej wycince, bo nie wierzę aż w taka głupotę urzędników. Ktos musi miec w tym interes.

Tutaj lektura naświetlająca temat i pokazująca jak dba sie o zielen w cywilizowanych krajach:

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczens...

To chyba normalny proceder

To chyba normalny proceder pod warunkiem że pojawiają się nowe nasadzenia.

Jakos nie widze tych nowych

Jakos nie widze tych nowych nasadzeń, po pierwsze. Zanim nowe nasadzenie urosnie to nas juz nie będzie. Takie Zakrzewo jest wiochą, ale zamienia się w paskudną, szarą wiochę ze szczątkową zielenią.

Trochę optymizmu :)

Trochę optymizmu :)

Optymizm

wystarczy popatrzec w tv żeby stracić resztke optymizmu

To Drzewo Przy Lidlu - Skórzewo mogli by "ogolić"

To Drzewo Przy Lidlu - Skórzewo mogli by "ogolić" ponieważ jak połamią się gałęzie to polecą na samochody na parkingu. Jak kiedyś przy netto - zresztą kawałek drzewa chyba nadal jest w płocie.

To tam nie parkuj.

To tam nie parkuj. Betonowe Skórzewo to już w ogóle osobny temat.

też mnie to boli

Rzeczywiście, z drzewami w Skórzewie rozprawiono się okrutnie. I to z błahych powodów, jak na przykład to, że spadające z nich liście utrudniały przepływ wody w strumieniach. Zamiast sprzątać liście, wycięto drzewa. To samo stało się na cmentarzu, piękne drzewa powycinano lub oszpecono. Nasadzeń też nie widzę...
Szkoda