Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Dziwni faceci kręcący się po Skórzewie

Witam,
Sprawa prawdopodobnie jest fałszywym alarmem ale nie daje mi spokoju. Dwa tygodnie temu widziałam dwóch facetów przechadzających sie po uliczkach osiedla zielarskiego w Skorzewie (czyli tego z nazwami roślin zielnych).

Wyglądali trochę podejrzanie bo przystawali na rozwidleniach, rozglądali sie itp. Mam wrażenie ze mogli patrzeć na samochody, czy ktos jest w domach... Wyrzuciłam to z pamięci, bo przez kolejne dwa tygodnie nic sie nie działo.
Dzisiaj jadąc samochodem również widziałam dwóch facetów w tej samej okolicy. Znowu sie jakby "kręcili", niby nie robią nic złego wiec głupio podejściu zapytać co Panowie sie tak szwendają, ale czuje sie niepewnie. Nie mam pewności ze to Ci sami.

Czy ktos również może zwrócił na to uwagę?
A moze zna wytłumaczenie?

Pozdrawiam,
Inez

W takich sytuacjach najlepiej

W takich sytuacjach najlepiej wezwać policję. Niech Panów wylegitymują może spłoszą...

Ostatnio po ulicy

Ostatnio po ulicy Baworowskiej krążył podejrzany samochód... Wyjechałam tylko na przystanek 77, zostawiwszy bramę na te 5 min otwartą (godzina 22:35). Wracam podjechał samochód, pytam o co chodzi w samochodzie młody facet akcent rosyjski, że niby pomyłka, że przypadkowo wjechał - dość zdenerwowany.... Samochód na poznańskich blachach. Na wszelki wypadek zgłosiłam ten incydent policji , podałam nr rejestracyjne... Po godzince policja już krążyła w tym rejonie.

Lekka przesada

Ludzie czy wam sie już wszystko w tych glowach pomerdało ? za duzo amerykanskich filmow sie chyba naogladaliscie widac ..czlowiek sie umowi np z dziewczyną na randke postoi kilka minut pod jej oknem i zostanie skasowany przez policje za wlóczęgostwo :):):) albo za ruskiego mafioza czychającego na cnote Pani Jadzi spod warzywniaka ale jajaaaaaa....panie Feldkuuuuuu ......

Chyba lepiej jak wylegitymują

Chyba lepiej jak wylegitymują niewinnego niż nie złapią złodzieja z Twoim samochodem prawda?

daj link gdzie to było bo

daj link gdzie to było bo chyba mylisz Skórzewo z Plewiskami - google maps

faceci w czerni

Jerry-spokojnie i bez emocji. Sądząc po wpisie jesteś "nowym nabytkiem" naszej gminy. Troszkę starsi mieszkańcy Skórzewa pamiętają plagę włamań napadów i kradzieży, jaka miała miejsce w Skórzewie i okolicy w latach 2000-2005.
Doszło do tego, że trzeba było organizować nocne patrole obywatelskie, a policja apelowała o natychmiastowe zgłaszanie wszystkich podejrzanych zdarzeń. Z bardziej brutalnych napadów wymienię włamanie do sklepu spożywczego w Dąbrówce, zakończone strzelaniną pomiędzy włamywaczami a policją (jeden policjant postrzelony i kaleka), napad pod własnym domem z użyciem broni palnej na właściciela Chaty Polskiej, napad nocny na znanego tapicera, uśpienie całej rodziny i okradzenie domu znanej Pani Geodety i niezliczona ilość pomniejszych włamów i kradzieży. Proceder ustał po znanych wydarzeniach z 2005r. w Skórzewie, kiedy to się okazało że można wprawdzie wejść na cudzą nieruchomość, ale nie da się wyjść. Jest rzeczą możliwą że dotarła w nasze strony następna "głodna" ekipa i prowadzi rozpoznanie. Poprzednim zbójom wywiad prowadzili miejscowi. Idą święta, sylwester, ferie, dużo domów będzie pustych. Najlepiej pilnować się nawzajem. Dobry i czujny sąsiad jest tu niezastąpiony.

odp dla tubylca

w ogole uważam że jak to tu gdzieś było napisane patrole obywatelskie to fajna sprawa jesli mógłbym jakoś sie dołączyc do takiej drużyny A to ja bardzo chetnie :)

Dokładnie tak! Wprowadzałem

Dokładnie tak! Wprowadzałem się na pierwsze osiedle ławicy zachód w 1999 roku i nie pamiętam tygodnia żeby nie zginęło auto albo jakieś auto nie stało na cegłach... Mi też wtedy ukradli samochód...

Men In Black UFO Attack

Ja pierdziu ale jaja jak berety, to tego to ja nie wiedzialem ze mieszkam w gangsterskiej dzielnicy Poznania :) strzelaniny napady zupelnie jak w amerykanskich filmach ;) ale tak na powaznie to mieszkam w owej w/w gminie dopiero od roku i jak do tej pory nie zauważam nic podejrzanego i wg mnie jest tu mega fajnie i spokojnie i oby tak jak najdłużej , z pozdrowieniami dla tubylca ze Skórzewa :)

Faceci w czerni cd.

Jerry nie mieszkasz w gangsterskiej dzielnicy. Wręcz przeciwnie. Skórzewo zawsze było i jest uznawane za dość ekskluzywną miejscowość. Jak to mówiono "modnym jest mieszkać w Skórzewie". Natomiast taki mamy klimat i takie czasy, kiedy to amatorów "zrobić, zarobić i się nie narobić" nigdy nie brakowało. W latach 2000-2005 wszędzie było niebezpiecznie i paskudnie. W samym Poznaniu używano granatów itp. Wszystkie, ale to wszystkie budowy były okradane i to po kilka razy. Wystarczy prześledzić ówczesne kroniki kryminalne w naszej czy innych gminach. Dziś jest już nieporównanie spokojniej. Są agencje ochrony, policja też już sprawniejsza. Natomiast złodziejstwo, jako drugi najstarszy zawód świata było jest i będzie, i tylko od nas zależy czy pozwolimy im na swobodę działania.
Ale nie musimy się stresić ponad miarę. Idą święta, pozytywne wibracje, Alleluja Wszystkim.

Niby kominiarz

U nas ostatnio chodził pan i pytał czy chcemy,aby kominiarz przyszedł-odpowiedziałam,że tak-a w jakich godzinach,są państwo w domu i w jaki dzień przyjść-wszystko notował,to odpowiedziałam,że w poniedziałek i cały dzień ktoś jest- kominiarz się nie pojawił. Tak chodził od domu,do domu.

Podejrzani ukraincy

Uwaga po kwiatowym kreca sie podejrzani ukraincy zagladaja na posesje ostatnio jeden probowal wjsc mi w nocy na ogrodek dostal w ryj i uciekl.

Ludzie...

Ludzie...czy to oznacza' ze np. gdy wychodzę ze szwagrem na spacer wzbudzam podejrzenie ¿tzn nie można już spacerować i rozglądać sie na ulicy¿ na publicznej drodze gminnej¿ ja często jeżdżę po różnych osiedlach lubię spacerować i faktycznie zauważam to' iż ludzie sa coraz bardziej podczłowiek' zdenerwowani...ale czy oznacza ze można od razu wszystkich legitymować¿ czy jak Pani szuka drogi będąc gdzieś poza domem i rozgląda sie na rozwidleniu już mamy dzwonić po policję¿ a co w Poznaniu gdy rozgląda sie Pani Starym Browarze¿ zaniepokojeni mieszkańcy kamienic maja dzwonić na policję¿ no bo czym to sie różni - przecież tez nie znają wszystkich osób....popieram takie akcje gdy twarz jest podejrzana ( ocenne ) lub gdy drogi sa prywatne ale zmierza to uważam w stronę państwa policyjnego....

totalne donosicielstwo

Wstydzić się powinien autor tego wątku , jak mozna byc takim strażnikiem teksasu , wszystko wydaje się być podejrzane dla takich ludzi ... żenada !!!!!!! zamieszkaj może na komisariacie to będziesz czuł się bezpiecznie