Forum Gminy Dopiewo jest wyłączone, dostęp jedynie w celach archiwalnych. Dziękujemy, że byliście z nami ponad 12 lat :)

Szkoła podstawowa Skórzewo - opinie

Witam,
Interesują mnie opinie Rodziców na temat szkoły podstawowej w Skórzewie. Z tego co zdążyłam się zorientować placówka liczy sporo oddziałów, więc zastanawia mnie jak wygląda organizacja na poziomie klas 1-3? Czy szkoła cieszy się dobrą opinią (poziom, opieka nauczycieli, zajęcia dodatkowe) czy ewentualnie warto rozważać inne miejsca nieopodal Skórzewa. Będę wdzięczna za każdą opinię Rodziców, którzy mają już doświadczenia z tą placówką. Pozdrawiam.

szkoła jest ok

Mam córkę w klasie 2. Szkoła jest ok, poziom wysoki (co widać w wynikach i to od wielu lat). Nauczyciele mili i przyjaźni. Trochę mało bezpłatnych zajęć dla dzieci z klas 1-3 (zuchy i jak się uda to zajęcia plastyczne), dużo za to zajęć płatnych do wyboru (Hajdasz, judo, aikido, piłka nożna, balet, plastyka, języki obce i pływalnia to już we własnym zakresie). W ramach lekcji są szachy. W starszych klasach (4-6) jest dużo kółek zaineteresowań. Są owoce i warzywa, jest akcja mleko. Bardzo dużo dzieje się w samej szkole - mnóstwo wyjść, wycieczek, akcji w szkole - program Karolinka, akcje charytatywne, przedstawienia, zawody sportowe, konkursy recytatorskie i przedmiotowe (m.in. Kangur i wiele innych). Wszystko można znaleźć na stronie internetowej szkoły, bo nie da się tu wszystkiego opisać. Bardzo dobrze jest rozwiązana w szkole świetlica - dzieci po zajęciach lekcyjnych w godzinach 13-15 przebywają w mniejszych grupach (po ok 20-30 dzieci) w klasach (nie wszystki dzieci razem w ogólnej świetlicy) - odrabiają lekcje, bawią się. Uważam, że szkoła sobie bardzo dobrze radzi przy tak dużej liczbie dzieci, a dyrekcja i nauczyciele bardzo się angażują w pracę z dziećmi i żeby wszytko grało.

a czy jest świetlica dla

a czy jest świetlica dla dzieci od 4 klasy wzwyż?

Nie

Nie, świetlica jest tylko dla klas 1-3.

Szkoła w pałacu w Dąbrówce

może ktoś mógłby się również wypowiedzieć na temat szkoły która mieści się w pałacu w Dąbrówce?

szkolnictwo w Dąbrówce po reformie

Czy sa znane plany podzialu szkol po reformie w naszej gminie?Czy 7 klasa bedzie w szkole na Malinowej i Parkowej? Jali drugi jezyk wybiorą szkoly,czy beda klasy dwujęzyczne? Na pewno rodzicie dzieci w Dąbrówce maja spore wymagania edukacyjne?CZY jakość nauczania jest dobra?Dużo zajęć dodatkowych??Bede mieszkańcem gminy a dzieci są w 5 i 6 klasie SP.

Nie wiem jak to wypada

Nie wiem jak to wypada rocznikowo ale chyba w tej sytuacji najlepiej zostawić z premedytacją dziecko jeszcze raz w tej samej klasie. Część dzieci będzie kończyła gimnazjum a część "nową" podstawówkę. Dzieciaków będzie więcej i trudniej będzie się dostać do szkoły średniej w tym młynie rektrutacyjnym. Znajomi którzy są w takiej sytuacji biorą takie rozwiązanie pod uwagę...

System oświaty w gminie Dopiewo

O tym jak będzie wyglądał system oświaty w gminie Dopiewo czytaj: http://www.dopiewo.pulsgminy.pl/gd/282
Na razie to jedyne oficjalne informacje.

Dojazd do szkoły

Czy do szkoły w skórzewie jeździ autobus szkolny? Czy dojazd we własnym zakresie?

SP nr 1 czy 2?

Jeśli chodzi o szkołę podstawową nr 1, to dojazd we własnym zakresie, gdyż jest to szkoła (z pewnymi wyjątkami) tylko dla dzieci ze Skórzewa.
W szkole podstawowej nr 2 jest podobnie. Rejonizacja jeszcze zmniejszyła odległości, które dzieci muszą pokonać w drodze do szkoły (pomijając część dzieci z klas 7).
Przy SP 2 istnieją jeszcze oddziały gimnazjalne (2 i 3 klasa), do których uczęszczają także dzieci spoza Skórzewa i dla nich był szkolny autobus. Czy w tym roku nadal jeździ, nie wiem.

nie jeździ.

autobus był tylko dla gimnazjalistów z I klas.
II i III maja przez gminę refundowaną PEKĘ na dojazdy.

nie polecam

Dla mnie ta szkoła jest fatalna. Wiele moich znajomych narzeka na te szkołę. Przenoszą dzieci do innych szkół. Ja dawno przeniosłam moje dziecko do innej szkoły. Odnoszę wrażenie że nie każdy nauczyciel jest pedagogiem. Brak podejścia, brak współpracy z dzieckiem. Na wychowawczynię nie złożyłam pisma do kuratorium tylko dlatego że musiałam skupić się na zdrowiu mojego dziecka które do dziś jest pod opieką lekarzy. Szkół jest wiele w pobliżu Skórzewa a dojazd nie jest tak uciążliwy jak się wydaje . Wystarczy dobra organizacja i wszystko się ułoży :-)
Drodzy rodzice dobrze się zastanówcie jeśli będziecie posyłać dziecko do tej szkoły. Czasami zła decyzja ciągnie się latami i może mieć wpływ na dalsze życie waszego dziecka.